JAV profesorė paprašė studentų kalbėti angliškai. Ją pažemino pareigose

2019, 29 sausio, 19:48 | kategorija Realybė | 4 komentarai | peržiūrų 324 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Biostatistikos kurso studentai (nuotraukoje) pasipiktino prašymu kalbėti angliškai | Duke University

Duke universiteto Jungtinėse Valstijose profesorė buvo pažeminta pareigose po to, kai paprašė studentų kalbėti angliškai. Jos laiškas, adresuotas studentams iš Kinijos sukėlė daug triukšmo socialiniuose tinkluose, rašo BBC.

Profesorė prarado biostatistikos mokomųjų programų kuratorės pareigas. Duke universitetas Šiaurės Karolinoje paskelbė oficialų atsiprašymą.

Megan Neely, biostatistikos kurso kuratorė savo laiške studentams užsiminė apie du besimokančius medicinos fakultete studentus, kurie garsiai kalbėjo kiniškai bendrose patalpose.

Neely laiške nebuvo rasistinių pasisakymų. Ji kalbėjo apie du savo kolegas, išgirdusius studentus ir norėjusius užsirašyti jų vardus, siekiant išvengti darbo su jais projektuose. Tokiu būdu nenoras kalbėti angliškai „gali turėti nenumatytas pasekmes jiems patiems“, parašė Neely.

Kalbėti kalba, kurią supranta ne visi fakulteto studentai – nemandagu, nes likusiems tai gali pasirodyti įžeidžiama, mano Neely. „Studentams – tarptautininkams, […] PRAŠOM, PRAŠOM, PRAŠOM, pasistenkite minimalizuoti šias nepageidaujamas pasekmes, kai nusprendžiate kalbėti šiame pastate kiniškai“, – parašė ji.

Pasak Neely, jos kolegos „buvo nusivylę tuo, kad šie studentai nepasinaudojo galimybe pagerinti savo anglų kalbą“. Aš kviečiu jus naudotis išimtinai anglų kalba, visą tą laiką, kai jūs randatės fakulteto pastate ar bet kurioje kitoje profesinėje erdvėje“, – parašė profesorė.

Neely laiško nuotrauka, pradžioje patekusi į studentų laikraštį, paplito kalbančių angliškai ir kiniškai socialiniuose tinkluose.

Ji buvo apkaltinta nejautrumu, jos mintys įvertintos kaip rasizmas, o jos neįvardinti kolegos – išankstiniu nusistatymu prieš studentus iš Kinijos.

Besimokančius labiausiai sujaudino pareiškimas, kad profesoriai gali rinktis studentus projektams jų elgesio pagrindu.

Grupė studentų išplatino peticiją su prašymu patikrinti profesorės pareiškimą. Iki sekmadienio šią peticiją pasirašė du tūkstančiai žmonių, įskaitant kitų universitetų studentus.

Kiniškame „Twitter“ analoge Weibo tuo metu plito „grotažymė“ „Duke universitete uždraudė anglų kalbą“. Naudotojai dalijasi Neely duomenimis, kaltindami ją rasizmu.

Tačiau daugelis universiteto studentų atvykusių į JAV iš Kinijos, pasakė korespondentui, jog jie palaiko Neely ir nelaiko jos rasiste.

Kai kurie sutinka su tuo, jog garsios kalbos kitomis kalbomis gali trukdyti angliškai kalbantiems studentams.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Alvydas says:

  Viskas aukštyn kojom, muša teisų ar nekaltą, ir tai darosi norma.

 2. Nu jo says:

  Nebežino, kaip per galvą verstis….

 3. Vytas says:

  Tai tikrasis Vakarų „demokratijos veidas. Bet kas ir dėl bet ko gali būti sutryptas, jei tai nors kiek naudinga globalistinei sistemai..

 4. konkurencijos nėra says:

  Nebuvo, Nėra ir Nebus, dEMOKRATIJOS niekur!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top