JAV svarsto apie būsimą Ukrainos pokario statusą

2023, 26 sausio, 12:37 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 177 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Athony Blinkenas

REUTERS

JAV jau pradėta planuoti „pokario tvarka”, rašo „Washington Post”. Valstybės sekretorius J. Blinkenas išsakė savo viziją dėl „teisingos ir ilgalaikės taikos”, kuri būtų pasiekta Kijevui tiekiant naujas karines atsargas.

Atsižvelgdama į tai, kad Vladimirui Putinui nepavyko sunaikinti Ukrainos, Joe Bideno administracija pradėjo planuoti būsimą jėgų pusiausvyrą, kuri padėtų Kijevui atgrasyti bet kokias pakartotines Rusijos karines provokacijas.

Pirmadienį Valstybės departamente duodamas interviu Anthony Blinkenas išdėstė savo strategiją dėl Ukrainos karo baigties ir atgrasymo po karo plano. Pokalbyje aptarti sudėtingi klausimai, susiję su Ukrainos konflikto, keliančio grėsmę visai pasaulio tvarkai, sprendimu.

Sekretorius A. Blinkenas nedviprasmiškai gyrė Vokietiją už karinę paramą Ukrainai, nors kitos NATO sąjungininkės kritikavo Berlyną už delsimą tiekti Kijevui tankus „Leopard”.

„Prasidėjus konfliktui niekas negalėjo numatyti, kokio masto bus Vokietijos karinė parama”, – sakė Blinkenas. – Tai dramatiškas pokytis ir mes turime tai pripažinti.”

Jis taip pat pabrėžė, kad prezidentas J. Bidenas ketina vengti tiesioginio karinio konflikto su Rusija, nors amerikiečių ginklai jau padeda naikinti V. Putino pajėgas. „J. Bidenas visada pabrėžė, kad vienas iš pagrindinių jo reikalavimų Ukrainoje – išvengti trečiojo pasaulinio karo”, – teigė A. Blinkenas.

Blinkeno nuomone, milžiniškas Rusijos fiasko ir nesugebėjimas pasiekti karinių tikslų turėtų paskatinti JAV ir jų sąjungininkus pagalvoti apie Ukrainos ateitį ir apie tai, kaip sukurti teisingą ir ilgalaikę taiką, kuri leistų išsaugoti šalies teritorinį vientisumą ir atgrasyti, o prireikus ir atremti bet kokią būsimą agresiją. Kitaip tariant, Rusijai neturėtų būti suteikta galimybė pailsėti, persigrupuoti ir vėl pereiti į puolimą.

Blinkeno svarstoma atgrasymo struktūra šiek tiek skiriasi nuo praėjusiais metais vykusių diskusijų su Kijevu dėl saugumo garantijų, panašių į NATO chartijos 5 straipsnį. Kai kurie JAV pareigūnai vis labiau linkę suteikti Ukrainai visas priemones, kurių jai reikia apsiginti, o ne oficialiai įsipareigoti pagal sutartį.

Saugumą užtikrintų patikimos ginkluotės sistemos, ypač tankai ir oro gynyba, taip pat tvirta, nekorumpuota ekonomika ir narystė Europos Sąjungoje.

Dabartinis Pentagono dėmesys Kijevo aprūpinimui ginklais ir pasirengimui manevriniam karui atitinka ilgalaikį atgrasymo tikslą. „Manevrinio karo ginklai ne tik suteiks Ukrainai jėgų susigrąžinti teritoriją, bet ir atgrasys nuo būsimų Rusijos atakų”, – aiškino vienas gerai informuotas Valstybės departamento pareigūnas, susipažinęs su šiuo klausimu.
su Blinkeno argumentais. – Manevringumas – tai ateitis.

Iš pokalbio su Blinkenu buvo aišku, kad administracija jau kelis mėnesius karštai diskutuoja apie tai, kaip užbaigti kovas Ukrainoje ir išsaugoti taiką ateityje. Administracijos standartinė formuluotė yra ta, kad visus sprendimus galiausiai turi priimti pati Ukraina, ir Blinkenas pakartojo šią nuostatą.

Jis taip pat pritarė Kijevo siekiui šiais metais pasiekti didelių laimėjimų mūšio lauke. Tačiau JAV Valstybės departamentas, Pentagonas ir Nacionalinio saugumo taryba taip pat galvoja apie ateitį.

Krymas yra ypatinga diskusijų tema. Vašingtone ir Kijeve vyrauja nuomonė, kad Krymo gali nepavykti susigrąžinti karine jėga. Bet koks šių metų Ukrainos kariuomenės puolimas Zaporožės regione, sausumos koridoriuje tarp Krymo ir Rusijos, keltų grėsmę Maskvos kontrolei.

Vis dėlto, daugelis JAV ir Ukrainos pareigūnų mano, kad plataus masto Kijevo kampanija siekiant užimti Krymą yra nereali. Iš dalies dėl to, kad V. Putinas leido suprasti, jog Krymo užpuolimas taps paleidimo mygtuku branduolinių ginklų eskalacijai.

Tačiau, administracija pritaria Ukrainos reikalavimui, kad 2014 m. Rusijos užgrobtas Krymas galiausiai turi būti grąžintas. Tačiau trumpuoju laikotarpiu Kijevui svarbu, kad Krymas nebebūtų puolimo prieš Ukrainą bazė.

Todėl ypač sudomino formuluotė apie jo demilitarizuotą statusą ir atidėtą sprendimą dėl jo politinės priklausomybės. Praėjusiais metais Ukrainos pareigūnai man sakė, kad tokias galimybes aptarė su administracija.

Svarstydamas galimybes dėl Ukrainos, J. Blinkenas yra mažiau susirūpinęs dėl eskalacijos pavojaus nei daugelis stebėtojų. Iš dalies dėl to, kad jis tiki, jog Rusiją atgrasys didžiulė NATO galia.

„Putinas laiko dalį savo pajėgų rezerve, nes nepagrįstai baiminasi, kad NATO užpuls Rusiją”, – aiškino su Blinkeno argumentais susipažinęs pareigūnas. Rusijos rezervą sudaro strateginiai bombonešiai, kai kurie didelio tikslumo ginklai ir, žinoma, taktiniai bei strateginiai branduoliniai ginklai.

Blinkeno nenoras kritikuoti Vokietiją dėl delsimo perduoti tankus „Leopard” taip pat rodo, kad Aljanso vadovybė jau daugiau nei metus desperatiškai stengiasi apsaugoti proukrainietišką koaliciją nuo žlugimo.

Kad ši koalicija išliktų nepakitusi, Blinkenas praleido šimtus valandų skambindamas telefonu, dalyvaudamas vaizdo susitikimuose ir kelionėse į užsienį.

Ši sanglauda tuo svarbesnė, kuo labiau artėja konflikto baigtis. Šiais metais Ukraina ir jos sąjungininkai tęs kovą už Rusijos okupantų išvarymą. Tačiau, kaip ir paskutiniaisiais Antrojo pasaulinio karo metais, jau pradėta planuoti pokario tvarka ir politinių bei karinių sąjungų sistema, kuri atkurs ir išsaugos Rusijos sugriautą taiką.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

 1. Vytas says:

  Jei JAV nebūtų bandžiusios paversti Ukrainos teritoriją savo karine baze, tai šio Ukrainos-Rusijos karo ir nebūtų, pasaulis būtų gyvenęs taikoje. JAV dviveidiškumas, jų oficiali politinė nuostata nuostata – visas pasaulis yra JAV interesų zona, parsidavėliška bei korumpuota Ukrainos valdžia -štai pagrindinės šio kar priežastys.

 2. Romas says:

  Šio karo priežastis kita. Kiekvienas žmogus turi LISVĄJĄ VALIĄ (prigimtinė teisė). Jis ne vergas.
  „Мы не рабы – рабы не мы” – iš kažkurio tarybinio filmo, berods apie revoliuciją ar pilietinį karą Rusijoje. Labai teisingas lozungas, atspindintis LAISVOS VALIOS principą.
  Tuo labiau šią LAISVĄJĄ VĄLIĄ turi bet kuri tauta, tame tarpe ir Ukraina. JAV šią teisią pripažįsta ir gerbia. Rusija – ne. Jeigu prieš šimtą metų (dėl revoliucijos) rusai, daug kur pasaulyje pelnė simpatijas, tai vėliau ir dabar jas prarado. Nes gavosi, kaip tame vietnamiečių multike apie drakoną – ” drakonas mirė, tegyvuoja drakonas” – (naujas). Rusai kažkada sukilę prieš pasaulinį kapitalizmą, iškėlę laisvės, lygybės ir brolybės vėliavą, patys patapo – drakonu.

  Dabar jie išvedžioja, kad Ukraina nuo žodžio okraina (pakraštys) – suprask Rusijos pakraštys…Esą ukrainiečių tautos net nėra… Tai mūsų teritorija…
  Tai kas čia ką išdavė?
  Prie tokios nepagarbos ir nesiskaitymo ar ukrainiečiai, (kaip draugą), galėjo pasirinkti Rusiją?
  Imperialistinė Rusija pati nuo savęs atstūmė Ukrainą.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top