Jolanta Blažytė. Utopija?

2023, 15 sausio, 6:20 | kategorija LPT | atsiliepimų (5) | peržiūrų 365 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Jolanta Blažytė

FB nuotrauka

Leidinio „The National Review” apžvalgininkas rašo, kad tai, kam pasirašė JAV, palaikydama Ukrainą kare su Rusija, yra utopinis projektas. Cituoju:

„Idėja palaikyti Ukrainą susiduria su neišvengiamomis rizikomis ir gali privesti prie katastrofinių pasekmių.

Karo rėmėjai teigia, kad JAV padeda Ukrainai išlaikyti demokratiją, silpninti priešą ir stiprinti NATO. Tačiau akivaizdu, kad paramos Kijevui nauda niekaip neatsveria jos kaštų.

Karo rėmėjai neigia pavojus, susijusius su Ukrainos vidine politine kultūra, vadindami juos sąmokslo teorijomis. Tačiau dar 2014 m. politikos komentatoriai pastebėjo, kad įvykius Maidane organizavo liberalioji koalicija, susijungusi su ultranacionalistais. Ir toks junginys valdžioje egzistuoja ir šiandien.

Ukrainai vadovauja V. Zelenskis, kuris yra žydų tautybės atstovas. Tačiau tiek Ukrainos Aukščiausioji Rada, tiek daugybė visuomeninių organizacijų praėjusią savaitę trankiai atšventė S. Banderos gimtadienį, kuris buvo ultranacionalistas, siekęs išvalyti Ukrainą nuo „netinkamų“ žmonių, t.sk. lenkų ir žydų.

Atšventė tuo metu, kai aktyviausi Ukrainos rėmėjai lenkai paprašė Rados pasmerkti „banderininkų“ Antrojo Pasaulinio karo metu vykdytus susidorojimus su lenkų tautybės žmonėmis.

Ultranacionalistinis projektas yra visiškai nesuderinamas su tuo, ką Vakarų pasaulis vadina pamatinėmis vertybėmis. Ukrainos valdžia dar 2014 metais pradėjo naikinti jai nepalankias politines partijas. Ir dabar Ukrainos žiniasklaidos priemonės, drįstančios kritikuoti valdžią, uždarinėjamos pavydėtinu reguliarumu.

Dėl šių ir kitų priežasčių Ukraina iki šiol nesugebėjo įgyti veikiančios demokratijos statuso, o dabartinis konfliktas dar tik pagilino problemas.

Ukrainoje priimtas derusifikacijos įstatymas draudžia šalyje statyti rusų literatūros klasikų spektaklius.

Negalima pamiršti ir to fakto, kad Ukraina vis dar lieka korumpuota valstybe, priklausančia nuo vietinių oligarchų interesų. Ir šis faktas liks ir karui pasibaigus.

Preliminariais vertinimais, Ukrainos atstatymui reikės apie 750 milijardų dolerių, ir šie skaičiai kasdien vis auga. Todėl, jei niekas iš Vakarų neprisiims šių išlaidų, Ukraina greitai atsidurs Rusijos glėbyje.

Ir galiausiai – Rusijos silpninimas būtų gera idėja, jei jis turėtų kažkokią strategiją. Tačiau strategijos nėra, o rusų pyktis Vakarams, kurie viešai giriasi, kaip žudo rusus, tik didėja.

Kadangi Ukrainos palaikymo idėja Vakaruose kasdien vis silpnėja, tai karo rėmėjai vengia klausimų apie ilgalaikius įsipareigojimus, kuriuos Vakarams teks prisiimti, norint kad Ukraina nuo jų priklausytų tiek finansų, tiek gynybos srityje. Be to, Ukraina labai svarbi Rusijos interesams, todėl pati Rusija padarys viską, kad vėl susigrąžintų Ukrainą į savo glėbį.

Karinio konflikto fone sunku reikalauti iš žmonių blaivaus proto. Juos apima moralizavimo priepuoliai ir tai apsunkina svarstymus, kaip turėtų būti pasiektas kompromisinis sprendimas“.

Perskaičius šį straipsnį pasidarė tikrai įdomu: o kas finansuos Ukrainos atstatymą? Gal ta pati Europa, kuri šiuo metu pati grimzta į recesiją bei ekonomines ir socialines duobes?

Ir dar įdomu, kaip sekasi karo rėmėjams įgyvendinti tris pagrindinius karo tikslus: kovoti už Ukrainos demokratiją, stiprinti NATO ir silpninti Rusiją?

Dėl demokratijos Ukrainoje įtvirtinimo viskas OK, jei nevertintume V. Zelenskio įvestos cenzūros, dėl kurios Ukrainos žurnalistai negali nė cypteli nei apie šalyje tvyrančią korupciją nei apie įvykius fronte, kurie neatitinka Prezidento ofise suformuotos viešųjų ryšių strategijos.

Dėl NATO stiprinimo viskas OK, jei nevertintume NATO generolų perspėjimų, kad NATO ginkluotės sandėliai katastrofiškai tuštėja, tuo būdu sukeliant pavojų pačių NATO šalių saugumui. Ir dar jei nevertintume NATO šalių tarpusavio nesutarimų dėl tolesnės karo Ukrainoje eigos – mat kai kurios šalys (Vokietija, Prancūzija, Italija) pasisako už derybas, tuo tarpu kitos (Pabaltijo valstybės ir Lenkija) – -už tolesnį konflikto eskalavimą.

Tuo tarpu pats NATO „centras“ – Amerika – blaškosi, nežinodama, kokia bus Kongresą užkariavusių Respublikonų pozicija.

Štai leidinys The Independent, besiremdamas iš pareigūnų gauta informacija, rašo, kad „Ukraina negalės atkovoti prarastų teritorijų, jei neturės reikiamo kiekio modernių tankų“. Ir šis leidinys taip pat rašo, kad D. Britanija svarsto tokių tankų perdavimą, tačiau sprendimas nepriimtas…

Žodžiu, Ukrainoje žmonės žūsta, o Vakarai vis svarsto ir svarsto. Svarsto neskubėdami, matyt, su visomis „afternoon tea“ pertraukėlėmis.

Dėl Rusijos silpnėjimo viskas OK, jei nevertintume fakto, kad Rusijos ir Kinijos lyderiai, viešai besiglėbesčiuodami, žada įvesti naują pasaulio tvarką. Ir dar jei nevertintume fakto, kad sankcijos Rusijai absoliučiai neveikia -tiesa, ekspertai sako, kad jos veiks ateityje. (Kada ateityje??? Ir kiek dar žmonių turės žūti iki tos ateities???)

Šis įrašas pirmą kartą paskelbtas jo autorės asmeninėje Facebook paskyroje.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. Vytas says:

  Vis0 straipsnio turinys paneigia jo tezę, jog remdama Ukraina, NATO stiprėja. Tuo labiau, kad žodis „remdama” ne visai atitinka realybę. Reikia dar pridėti, kad būtent NATO, JAV asmenyje, faktiškai ir tikslingai išprovokavo šį karą. Ir Krymas čia nė prie ko- tai visada buvo Rusijos teritorija, tik ukrainietis Chruščiovas, būdamas TSRS Komunistų partijos CK sekretoriumi, asmeniškai „padovanojo” Krymą Ukrainai. (prieš tai jis buvo Ukrainos KP CK pirmasisis sekretorius). Ir niekas Krymo gyventojų tada neklausė, nori jie ar ne būti Ukrainos sudėtyje, kaip neklausė ir likusios Rusijos dalies, sutinka ar ne jie su tokiu sprendimu. Taip kad, žydelis Zelenskis bei Vakarai galėjo nepraleisti progos patylėti. Bet, žinant Izraelio planus Ukrainos atžvilgiu, viskas stojasi į savo vietas.

 2. Romas says:

  Iš tiesų remti Ukrainą besiginančią nuo Rusijos agresijos yra rizikinga. Tai, kaip stoti prieš gatvės chuliganą, norint apginti užpultą žmogų. Žymiai saugiau praeiti pro šalį…
  Tik va, kaip bus rytoj, kada to pačio chuligano auka tapsi pats? Kuri rizika didesnė? Nuolatos bijoti siautėjančio chuligano, ar vieną kartą surizikavus, su juo užbaigti?

  Juk per antrąjį pasaulinį karą su vienu iš dviejų „chuliganų” buvo užbaigta. Dėl jo dabar ramu. Bet kitas tebesiautėja…
  O pradėjo jie 1939 m. rugpjūčio 23 d. pasirašydami Molotovo – Ribentropo paktą, pasidalindami ritinę Europos dalį.
  – 1939 m rugsėjo 1 d. vokiečiai įsiveržia į Lenkiją.
  – Sovietų Sąjunga, spaudoje pareiškusi, kad dabar privalės suteikti „globą” Lenkijoje gyvenantiems rusams ir ukrainiečiams, padaro tą patį ką ir vokiečiai…
  – 1939 rugsėjo 22 d. Breste vokiečiai su rusais, bendru kariniu paradu, atšvenčia sėkmingą Lenkijos pasidalinimą.
  – Po savaitės – rugsėjo 28 d pasirašoma Vokietijos – Sovietų Sąjungos „draugystės sutartis”, pažymint ir naujas valstybių sienas…

  Rašydamas apie Krymą, Chruščiovą, Vitas pamiršai tai, kad prieš Chruščiovą buvo Stalinas. Kuris 1944 gegužės 18 d. inicijavo Krymo totorių genocidą. Daugiau nei 230 000 totorių iš savo prigimtinės tėvynės buvo deportuoti į Vidurinę Aziją. Pusė jų Uzbekistane mirė nuo bado ir ligų. Sušaudytų skaičius, bent jau man, nežinomas.
  Į jų vietą buvo atvežti rusų kolonistai. Tokiu būdu Krymas tapo rusišku.

  • Pro says:

   Tokiu būdu smingant į istoriją galima būtų paklausti – kokiu būdu indėnų Amerika tapo JAV, Kosovas įgijo nepriklausomybę nuo Serbijos.

   Būkim realistai – kiek JAV išgalabijo žmonių – tiek dar niekam nėra pavykę, bet šiandien jos mūsų sąjungininkės, todėl apie jas tik gerai arba nieko.

   Kad rusai po Ukrainos iškart puls NATO šalį – tik utopinė teorinė tikimybė, lygi nuliui. Putinas ne savižudis.Ir mes nesame tokie kvailiai, kad to nesuprastume.

   Dėl Lenkijos pasidalinimo – tai Lenkija Lietuvą padalijo – to neprisiminsite? Lenkams duok valią, ir jie tuojau pat tą pakartos.

   Šiaip siūlau sarmatas.lt puslapyje samprotaut normaliai, čia renkasi ir skaito žmonės, kurie mąstyti išmoko jau seniai. Čia ne Delfi publika. Mažai komentuoju, bet tai nereiškia, kad neturiu ką pasakyti.

   Ir pagrindinis argumentas yra tas – kai patys liksime be resursų, pinigų ir ginklų – tada nepadės nė dievas. Nei Ukrainai, nei mums. O apie tai rašo vis daugiau Vakarų portalų analitikų, todėl nereikia atrodyti protingesniu už juos, turinčius po ranka visus skaičius ir jų vyriausybių informaciją.

   Ir jie visi linksta jau link to, kad laikas sėsti prie derybų stalo, nes perspektyvos šiame kare nebėra. Jis per ilgai užsitęsė.

 3. Vidas Krištaponis says:

  Komentaro autoriui – loti ant autorių galite Delfi, LRT, TV3 ir LRytas.

  Sarmatas.lt žmonės kalba argumentais, o ne etiketėmis autorių atžvilgiu.

  Ačiū už supratimą

  moderatorius

 4. Romas says:

  Argi galima savas (dabartines) nuodėmes pateisinti svetimomis, kurios buvo padarytos ( prieš šimtmetį ar daugiau)? Anos jau PRAEITYJE. Jos jau apgailėtos, žaizdos užgydytos..
  Dabar JAV juodaodžiai ne vergai plantacijose, o lygiateisiai JAV piliečiai. Jie dominuoja sporte, galima rasti visose valdžios struktūrose. Net prezidentu…

  Kas buvo VAKAR – to nebėra. Iš to galim tik pasimokyti. Daug šalių (PRAEITYJE) turėjo kolonijas, buvo agresyvios silpnesniųjų atžvilgiu, bet dabartyje jos šia „liga” jau persirgę ir pavojaus kaimynams nekelia.

  Tuo tarpu Rusija imperializmo pike yra DABAR 21 -ajame amžiuje…

  Kas, dėl Lenkijos, tai – nepamiršome, pamenam. Ir tos mums primestos ir mūsiškių subinlaižių priimtos trys svetimos raidės – kaip rakštis… Bet kas iš to? Ar to fone rusai jau nebe fašistai?

  Ne „visi” linksta prie derybų stalo, toli gražu. Ir tos „derybos” suvokiamos labai skirtingai…

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top