Ką ukrainiečiai mano apie savo opoziciją?

2014, 27 sausio, 15:12 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 661 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Straipsnyje perspausdintas vieno Šveicarijos tinklapio skaitytojo (ukrainiečio) pasisakymas

paveikslėlisKaip jūsų tinklalapio ASR (Alles Schall und Rauch) skaitytojas, gyvenantis Ukrainoje, noriu Jums pranešti apie tai, kas pas mus iš vyksta tikrųjų.

Vakarietiškos, ypatingai vokiečių, MIP viena per kitą stengiasi Vitalijų Kličko pristatyti, kaip pagrindinį opozicijos vadovą, – tiesiog super žvaigždę, pagrindinį protestų judėjimo dirigentą. Šis pateikimas neatitinka tikrovės. Kaip jau pasakojau jums pačioje protestų formavimosi pradžioje, protestų banga prasidėjo ne vien dėl valdžios atsisakymo pasirašyti asociacijos susitarimą su ES, nors tai irgi buvo viena iš priežasčių.

Pagrindinė priežastis buvo „valdinių“ noras pagaliau nuskandinti „liaudies atstovus“ didžiausioje šalies upėje, nes laikas tam jau seniai pribrendo. Atsiprašau už tokius tiesmukus žodžius, tačiau mitinguojančių nuomone, taikiais mitingais ir demokratiškomis priemonėmis daug pasiekti neįmanoma.

Taip vadinama „opozicija“ lapkričio pabaigoje meistriškai pasinaudojo liaudies pasitikėjimu ir užsiropštė į protestų judėjimo viršūnę. Tai buvo padaryta nukreipiant gaivališkus protestus reikiama kryptimi, siekiant savo politinių tikslų. Jiems tai pavyko padaryti pasinaudojus dviem būdais. Pirmas – „opozicijai“ negailint pažadų, kad juos išrinkus, jie viską darys žymiai geriau ir antras – drabstant purvais radikalius protestuotojus, – klijuojant jiems chaotų (nuo žodžio chaotiškas) ir provokatorių etiketes bei kaltinant juos dirbant Ukrainos saugumui (SBU). Kuriam laikui jiems tai padaryti pavyko, perėmus vadovavimą protestų judėjime.

Nepriklausomybės aikštėje (Maidane) buvo pastatyta didelė scena, iš kurios dieną ir naktį publika buvo linksminama dainomis ir šokiais. Per pertraukas galima buvo girdėti opozicijos „vadovų“ šūkius ar kalbas, nėrimąsi iš kailio šūkaujant. Beje, Vitalijus Kličko nėra vienintelis opozicijos „Olimpe“, kaip tą pateikia vakarietiškos MIP. Ukrainoje jis dalinasi šlove su Arsenijum Jaceniuku, buvusiu parlamento pirmininku ir Georgo Sorošo favoritu, bei radikalios dešiniųjų partijos „Svoboda“ lyderiu Olegu Tiahniboku.

Ilgalaikiai protestai buvo daugiau ar mažiau kontroliuojami, nors protestuotojai reikalavo ne muzikos ar pramogų, o SUKILIMO. Kokios vakarietiškos MIP užsiminė apie tai nors vienu žodžiu? Šis reikalas tęsėsi iki vakarykščio sekmadienio (sausio 19). Protestuotojai ėmė reikalauti su užrašu dideliame plakate – „Vadovaukite arba opoziciją lauk!“.

Kai išaiškėjo, jog „opozicijos“ politikai neturi jokio noro turėti reikalų vykdant protestuojančių reikalavimus – viskas išsiliejo į smurtinius susirėmimus gatvėse, vedančiose valdžios kvartalo link. Būtent toje vietoje ir buvo užsipultas V. Kličko, kai mėgino nuraminti protestuotojus (ne chaotus ir ne provokatorius, kaip tai pateikia vakarietiškos MIP). Jį nušvilpė ir užpuolė su gesintuvu. Ar kas būtų taip pasielgęs su liaudies išrinktu didvyriu?

Tai akivaizdžiai parodo, jog protestuotojų daugumai nė motais opozicija ir tuo labiau V. Kličko, mat jiems nusišvilpt į liaudies interesus, kaip ir pačiai valdžiai. Mūsų žmonės ne tokie kvaili, kad patikėtų opozicijos pasakomis, nors ir pas mus pakanka zombių, kurie ja tiki. Daugumą protestuotojų jaudina ne tiek stojimas į ES, kiek labiau radikalūs pokyčiai vidinėje politinėje Ukrainos erdvėje. Partokratai ir korumpuoti nusikaltėliai turi dingti, turi būti priimti teisingi įstatymai ir sugrąžinta visuomenei palanki politika.

Papildymas: Vitalijaus Kličko partija „Удар“ finansuojama ir remiama visuomeninės organizacijos „Kondrad-Adenauer-Stiftung (KAS), kuri savo ruožtu 90% finansuojama iš Vokietijos biudžeto. Vienas šios organizacijos uždavinių – „Europos vienijimas“. Tai reiškia, kad „opozicijos“ protestai finansuojami iš Vokietijos visuomenės kišenės, siekiant Ukrainos integracijos į ES. Prie to dar galima priskaičiuoti Georgo Sorošo, trokštančio „režimo pokyčių“, pinigus, kuriais gausiai finansuojami protestuotojai. Drąsiai galima tarti, kad šiuos protestus finansuoja užsienis.

vertė:  Remigijus Sinkevičius

šaltinis: Alles Schall und Rauch

susijusios temos:
Ukraina – informacinis karas ir jo aukos. Ką daryti?
Ukraina šiandien ir vakar – kas vyksta?
Tiesioginė transliacija iš Maidano, Täuschland(sukčių šaly) cenzūruojama

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Antanas says:

    Suprantantys xmones ta dalyka supranta.Musu vyriausybes atstovai vyko agituoti uz pasirasyma.Pats ilipai is….ir dar siulai kitam lipti.Aciu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top