Kinas ir gyvenimas gali labai skirtis, kalbant apie nusikaltimų pasiskirstymą rasiniu požymiu

2021, 4 sausio, 7:00 | kategorija Ideologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 145 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Jei jums atrodo, kad amerikiečių kine kažkas negerai su personažų rasėmis, tai jums neatrodo. Čia pateikiama įdomi populiaraus TV serialo „Teisė ir tvarka“ (Law & Order) statistika. Citata:

Štai 2015 m. liepos mėn. Cogent Social Sciences žurnalo straipsnis „Baltųjų nusikaltėlių fabrikavimas: nusikalstamumo ir smurto vaizdavimas filme „Įstatymas ir tvarka“. Autoriai apžvelgė kelis „Law & Order“ sezonus ir palygino nusikaltimų vykdytojų rases tų sezonų epizoduose su faktiniais Niujorko policijos duomenimis tais pačiais metais. Šalia daugybės beprasmiškų socialinių mokslų išvedžiojimų, pateikiami dvejų metų rezultatai:

1992. Niujorke už sunkius nusikaltimus buvo areštuota 51 490 asmenų, iš areštuotų 5567 (10,8%) buvo baltaodžiai, 27 976 (54,3%) buvo juodaodžiai, 16 096 (31,3%) – lotynų amerikiečiai ir 1 851 (3,6%) – azijiečiai / kiti. Trečiajame „Law & Order“ sezone, apimančiame tuos pačius metus, nusikaltėliai buvo pavaizduoti tokia tvarka 15 (65 proc.) baltųjų, 2 (9 proc.) juodaodžiai ir 6 (26 proc.) lotynų amerikiečiai.

1995 m. Remiantis tikraisiais Niujorko duomenimis, už sunkius nusikaltimus areštuota 49 549, iš suimtųjų 5 332 (10,8%) buvo balti, 27 405 (55,3%) buvo juodi, 15 169 (30,6%) – lotynų amerikiečių ir 1 643 (3,4%) – azijiečiai / kiti … „Law & Order“ 6 sezone procentai buvo išsidėstę taip: 26 (79%) baltieji, 3 (9%) juodieji ir 4 (12%) lotynų amerikiečiai.

Kitais metais buvo pastebėtas beveik identiškas vaizdas. Apibendrinant galima sakyti, kad seriale „Teisė ir tvarka“ baltųjų vaidmuo sunkių nusikaltimų atžvilgiu yra labai (palyginti su realiais duomenimis) padidintas, maždaug 6–8 kartus, o juodaodžių gerokai sumažintas, taip pat 6–8 kartus. Tai nėra kažkoks nedidelis atsitiktinis nenuoseklumas, greičiau sąmoningas bandymas pateikti labai iškreiptą ir neatitinkantį tikrovės vaizdą.

Ir tai vyko jau beveik prieš 30 metų! Galima manyti, kad nuo to laiko viskas gerokai pažengę…

P.S. Palyginus duomenis apie Niujorko gyventojų rasinę sudėtį, tai baltaodžių dalis tarp nusikaltėlių yra keturis kartus mažesnė nei gyventojų dalis, o juodaodžių – dvigubai didesnė.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top