Kinijos bankas prie skaitmeninio juanio jau prijungė virš 260 mln žmonių. Skaitmeninė vergija jau netoli

2022, 25 sausio, 13:30 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 290 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

skaitmeninis kripto juanis

Kinijos liaudies bankas pranešė apie valstybinės kriptovaliutos (CBDC) platinimą tarp Kinijos gyventojų. Agentūros duomenimis, mobilioji aplikacija e-CNY, per kurią platinami skaitmeniniai juaniai, jau užregistravo apie penktadalį Kinijos – daugiau nei 261 mln. žmonių. Paslauga pradėta teikti praėjusių metų pradžioje ir nuo to laiko vartotojai per e-CNY atliko operacijų iš viso už maždaug 13,78 mlrd.

Skaitmeninis juanis yra Kinijos valstybinė kriptovaliuta, skirta ekonomikai skaitmeninti. Projektas daugeliu atžvilgių panašus į bitcoin ir kitas virtualias valiutas, tačiau pagrindinis skirtumas yra tas, kad e-CNY išleidžia ir visiškai kontroliuoja Kinijos centrinis bankas. Tuo pačiu, pasak Kinijos vyriausybės, skaitmeninis juanis turi tuos pačius pranašumus kaip ir decentralizuotos valiutos.

Per pastaruosius dvejus metus Kinija išbandė valiutą keliais formatais. Pirma, vyriausybės reguliavimo institucijos pasitelkė IT įmones ir pradėjo loterijų seriją, kurios metu bet kuris Kinijos pilietis galėjo laimėti naujos rūšies pinigų, kuriuos galėtų išleisti internetinėse parduotuvėse. Po kurio laiko CBDC plėtra įtraukė ir tarnautojus – dalį atlyginimų ir subsidijų jie pradėjo gauti skaitmenine valiuta.

Vėliau, 2022 m. sausio mėn. Kinijos liaudies bankas sukūrė skaitmeninę piniginę „e-CNY“ – banko paslaugą, skirtą įprastai valiutai konvertuoti į skaitmeninius juanius, ir įkėlė ją į regionines „iOS“ ir „Android“ programų parduotuvių versijas.

Per pastaruosius metus e-CNY teikėjas palaipsniui išplėtė savo vartotojų bazę, siųsdamas kvietimus prisijungti prie algoritmų patvirtintų žmonių visoje Kinijoje. Dėl to, per mažiau nei metus skaitmeninės piniginės auditorija pasiekė 261 milijoną vartotojų – valstybinės programos dalyviai gavo prieigą prie 8 milijonų „pilotinio naudojimo scenarijų“, tokių kaip apsipirkimas „Alibaba“ svetainėje ar mokėjimas už važiavimą taksi nuo Didi.

Kaip pažymi „TechCrunch“, su skaitmeniniu juaniu Centrinis bankas vienu metu siekia kelių tikslų, įskaitant visų mokėjimų skaidrumą. Tačiau pirmiausia KLR valdžia mokėjimus kriptovaliutomis nori paversti pagrindine pinigų apyvarta šalies ekonomikoje.

Konkrečiai kalbant, vyriausybė nori diferencijuoti visuomenei teikiamas grynųjų pinigų formas, patenkinti skaitmeninių pinigų poreikį ir „palaikyti finansinį prieinamumą“. Skaitmeninis juanis taip pat turėtų skatinti konkurenciją privačiame sektoriuje ir bet kokio tipo sandorių saugumą.

Per paskutinę spaudos konferenciją KLB atstovas Zou Lan sakė, kad sekančiame etape Centrinis bankas toliau skatins bandomuosius tyrimus ir plėtos skaitmeninio juanio infrastruktūrą. Reguliuotojas planuoja sutelkti dėmesį į valstybinės kriptovaliutos propagavimą mažmeniniuose sandoriuose, atsiskaitant už sveikatos priežiūros paslaugas ir kitus scenarijus.

Pabaigoje, kai visai nebeliks įprastų pinigų, kiekvieno Kinijos žmogaus gyvenimą visiškai kontroliuos Kinijos CB valdomas Komunistų partijos. Už bet kokį nusižengimą valdžios požiūriu, galės būti taikomos sankcijos per piniginę, net iki atjungimo nuo sąskaitos. Ypač turint omenyje, kad Kinijoje plačiai išplėtota „socialinis reitingas“ sistema, fiksuojanti ir vertinanti žmogaus elgesį gatvėje, transporte, socialiniuose tinkluose ir kitose gyvenimo erdvėse. Iš esmės tai tampa žmogaus dresavimo pasaulis, kur už gerą valdžios atžvilgiu elgesį duodamas „saldainis“, o už blogą „elektros iškrova“.

Pokovydiniame pasaulyje irgi planuojama bendra kriptovaliuta (geresnei finansinių nusikaltimų kontrolei) ir universalios bazinės pajamos, kas kartu sukurs skaitmeninį kalėjimą, kuris, neabejotinai, jau įgyvendinamas Kinijoje.

šaltinis: infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Jonas says:

    Straipsnio „Pabaigoje“ pasalūniškas landsberginių šuniukų įkandimas Kinijai. Kad skaitytojai neužpultų autoriaus, straipsnis anonimiškas.

  2. Pro says:

    Kinija kaip bandymų poligonas pasauliui. Iš jos ims pavyzdį tie, kurie jau mąsto kaip mus visus suvaldyti. Tem komunizmas jau ne už kalnų, manau pamatysiu jį ten dar gyvas būdamas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top