Kodėl Lietuvos žydų bendruomenės vadovybė platinamomis istorijos fantazijomis kursto tautinę neapykantą?

2020, 28 sausio, 11:01 | kategorija LPT | atsiliepimų (3) | peržiūrų 551 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Blogeris Zeppelinus (Raimundas Navickas)

Blogeris Zeppelinus (Raimundas Navickas) | Facebook

Akys jūsų neapgauna – regite atvirai antilietuviškos propagandos kampaniją. Kodėl Lietuvos žydų bendruomenės vadovybė platinamomis istorijos fantazijomis kursto tautinę neapykantą?

Vakar nutiko dalykas, kurio derėjo, tačiau nesinorėjo tikėtis. Lietuvos žydų bendruomenės vadovybė tiesiogiai ir atvirai įsijungė į antilietuvišką propagandinę kampaniją, išplatindama savo pastangomis išverstą skandalingojo daugiapasio mūsų „bendrapiliečio“ Granto Gočino liguistos fantazijos produktą istorine tema.

Kuriame lietuviai kaltinami kažkomis masinėmis Lietuvos žydų žudynėmis I Pasaulinio karo metais – apie kurias rimti istorikai nieko nėra girdėję – bei jų turto išgrobstymu.

LŽB anonso citatą regite plakato viduryje. O štai čia yra jų išversto ir platinamo teksto citata:

„…Daugelis Pietų Afrikos žydų, kilusių iš Lietuvos, atvyko į Pietų Afriką su imigracijos banga 1920 m. Mūsų seneliai retai aiškindavo apie savo padėtį. Čia pateikiu kontekstą. Pirmojo pasaulinio karo metu, kai dabartinė Lietuvos teritorija buvo Rusijos dalis, caro armija vykdė masinį žydų etninį valymą.

Tuo laikotarpiu, ypač 1915 m. pavasarį, nemažai lietuvių aktyviai dalyvavo žudant senus žydų vyrus, moteris ir net vaikus bei plėšdami žydų turtą. Lietuvoje teigiama, kad rusai buvo visiškai atsakingi už etninių lietuvių veiksmus. Pavogtą žydų turtą lietuviai išlaikė.

Po vienos išdavystės sekė kita išdavystė ir žydai nusprendė iškeliauti į “ekologiškesnes ganyklas”. Mažiau išsilavinę ir bedarbiai žydai išvyko iš Lietuvos, o žydų inteligentija liko, tikėdamasi, kad gyvenimas pagerės ir jų nebežudys.

Pasaulis žino apie 1941 m. Lietuvoje įvykdytą genocidą, kuriame Jonas Noreika buvo atsakingas už maždaug 14 500 iš 200 000 aukų nužudymą (įskaitant straipsnio autoriaus šeimą). Dalijimasis žydų turtu buvo plačiai paplitęs ir vėl lietuviai praturtėjo iš žydų turto….“

◊♦◊

Kas ten darosi, toje Lietuvos žydų bendruomenėje? Visai vadukai nuo proto nušoko? Ar aukštojo mokslo diplomus kažkur pametė, kartu su įgytomis žiniomis?

Koks čia briedas?

Visi, kas domisi I PK istorija puikiai žino apie Rusijos imperijos karinės vadovybės vykdytą priešiškų valstybių pasus turinčių asmenų (o tokių būta daug) bei nelojaliomis laikytų etninių mažumų atstovų masinį perkėlimą iš pafrontės zonos į imperijos gilumą. Tame tarpe apie 1915 m. pavasario žydų deportacijas iš Kauno gubernijos ir Kuršo.

Plačiai aprašytos tų liūdnų įvykių aplinkybės bei puikiai žinomos tų procesų sumanytojų bei organizatorių pavardės – Vyriausiasis kariuomenės vadas didysis kunigaikštis Nikolajus Nikolajevičius [Romanovas] ir Stavkos štabo viršininkas generolas N.Januškievičius {lenkas, perėjęs į stačiatikybę vardan karjeros). Kurie, beje, neteko savo pareigų 1915 m. rugpjūčio pabaigoje. Aprašyti teismai, kuriuose žydų bendruomenės buvo kaltinamos išdavystėmis ir pagalba vokiečių kariuomenei. Pvz. garsusis Marijampolės procesas.

Deportacijos, be abejo, buvo žiaurus procesas. Rusų kazokai duodavo 48 valandas šeimai susiruošti, dažnai neleisdavo pasiimti visų daiktų, gabeno vagonuose su užrašu „Šnipai“. etc.

Taip pat žinoma, kad tas iškeldinimas buvo lydimas smurto, išprievartavimais, apiplėšimais – bet dovanokite, tai vykdė tie, kas organizavo ir atliko tuos procesus. Rusijos kariuomenės kazokai, o visai ne vietos gyventojai. Primenu, kas pamiršo, jog tarp nelojalių etninių mažumų caro valdžia buvo įrašiusi ir katalikų tikėjimo „buntauščikus“, t.y. lenkus bei lietuvius.

Kurie irgi buvo diskriminuojami, nors ir mažiau siejami su šnipinėjimu bei pagalba vokiečių kariuomenei, nei žydai.

Bet esmė netgi ne tame. Kas domisi istorija, tas nesunkiai susiras informaciją apie Rusijos imperijos etninę politiką I pasaulinio karo metais. Internete jos pilna, tame tarpe – akademinio lygmens.

Afroamerikietis su lietuvišku pasu Grantas Gočinas yra garsus savo ilgametę antilietuviška veikla bei energingais bandymais organizuoti mūsų istorijos puslapių falsifikavimą.

Klausimas tik tame:
– kodėl Lietuvos žydų bendruomenės vadovybė, kuri mūsų Vyriausybės pastangomis bei daugiamilijoninės biudžeto paramos dėka vartosi, kaip inkstas taukuose, staiga nusprendė prisijungti prie Kremliaus Agitpropo užsuktos istorijos falsifikavimo kampanijos?

Spėju, kad priežasčių gali būti keletas. Deja, bet visų jų kilmė yra už Lietuvos ribų.

Nes paprastiems Lietuvos žydams jokios naudos iš to, kad bus sugadinti jų bendruomenės santykiai su lietuviais, kurie ne be pagrindo manys, jog LŽB vadovybė yra atvirai antilietuviškos pozicijos reiškėjai, bandantys primesti mūsų tautai kažkokias prasimanytas kolektyvines kaltes.

Mes savo pozicijos dėl to neslėpsime. Būtu puiku, jei ir paprasti žydai pasisakytu – ką jie mano apie tai, ką išdarinėja LŽB vadukai? Pasirašo jie po tuo, ką mes matome ar vis gi ne?

Puiki proga objektyviai pamatuoti ir įvertinti, kiek tiesos turi kai kurie stereotipai.

Šaltiniai:
————
A.
Lietuvos Holokausto atminimas – „patikimas“ ar „nepatikimas“?

2020-01-26, Pietų Afrikos žydų laikraštis , autorius Grantas Gočinas (Grant Gochin)

https://www.lzb.lt/…/lietuvos-holokausto-atminimas-patikim…/

B.
Lietuvos žydų bendruomenės FB puslapio 2020-01-27 įrašas
https://www.facebook.com/zydubendruomene/posts/2956921311006609

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. saul says:

  Šaunuolis.Zeppelinus nerašė po dar kokiu tekstu pasirašė mūsų LŽB vadovai.Nemanau,kad čia ta mūsų prezidento ir Linkevičiaus pozicija teisinga.Manau,kad reikia įstatymiškai užtvirtinti Lietuvos poziciją holokausto atžvilgiu.Lenkai,nors ir spaudžiami,bet pasielgė teisingai priimdami panašų įstatymą.Kiek galima ant mūsų joti.Beveik visoje rytų Europoje vyko žydų pogromai iki pokario( o CCCP ir dar net ir 6ame dešimtmetyje ),išskyrus Lietuvą ir mes,aišku ,kalčiausi dėl nacizmo.Pamiršo žydai ir žydų gydytojų bylos“laikus CCCP,kai jie buvo visokeriopai reprasuojami,ujami iš visų įstaigų ir org.Pamiršo Birobidžano resp.kūrimą ir įstatymą apie CCCP tautybių piliečių,turinčių užsienyje dideles diasporas ar valstybes ,įstatymą.Labjausiai apie lietuvių skriaudas žydams,šaukia tie rusakalbiai Izraelio pareigūnai,išeiviai iš CCCP ir pamiršę savo tėvų kančias ar nuodėmes CCCP.Kada ir kokiu laikmečiu Lietuvoje ar LDK buvo ujami,represuojami,žudomi (pogromai) žydai.Be abejo pavienių,buitinių konfliktų pasiteikydavo.Niekas čia niekad nesiaubdavo jų sinagogų,nedaužė langų,o netgi atskirais laikotarpiais turėjo privilegijas.

 2. Vytas says:

  Reikia atkreipti dėmesį, kad žydai kaltina visus, visas tautas jų genocidu, kuris vadinamas holokaustu. Tik keista,,kodėl tie patys žydai neprotestuoja dėl to, kad kai kuriose ES šalyse draudžiama ne tik abejoti holokausto buvimu, bet ir tirti jo atsiradimo šaltinius, t.y. istoriją. Ir ne šiaip sau draudžiama. Už tai numatoma net baudžiamoji atsakomybė. Lietuvoje situacija tokia pat, litvakai ne išimtis, drabsto purvu lietuvių tautą jau seniai. Belieka tik ,kaip sako kriminalistai, nustatyti, kam tai naudinga. Rusijai ir rusams? Mažai tikėtina. Didžiausia naudą iš visos tos holokausto ir antisemitizmo išpučiamos problemos gauna žydai. Ir nauda ne tik materialinė (nors ir milžiniška), bet ir moralinė, leidžianti jiems žeminti visas kitas tautas. Ir tai patvirtina tokio aukšto rabino , pavarde J.Ovadja, žodžiai: „Nežydai gyvena tik tam, kad dirbtų. Kad mes, žydai, galėtume gyventi karališkai ir mėgautis gyvenimu.“

 3. Bitvaldas says:

  Tarp kitko,rusai,labai atsiprasau visu patriotu,kurie juos laiko nepatikimu saltiniu ir visgi rusai turi visokiu posakiu ir patarliu apie zydus, daugiau negu apie visas kitas kitas, jos teritorijoj gyvenanusias tautas,kartu sudejus. Negi tai atsitiktinumas? Cia pateikiu dalele tos liaudie isminties.
  Бойся жида пуще огня: вода огонь потушит, а жид тебя задушит. Где жид
  проскачет, там мужик плачет. Где хата жида, там всей деревне беда.
  Грозен жид за горами, а грозней за плечами. Дай жиду потачку, всю
  жизнь будешь таскать для него тачку. Если бы Бог жида слушал, то давно
  все христиане перевелись бы. Если жиду дал, то весь век ему должен
  будешь. Жид — что уголь: не обожжет, так замарает. Жид в деле, как
  пиявка на теле. Жид в хату, ангелы из хаты. Жид водкой угостит, а
  потом и споит. Жид всегда кричит от боли, когда кого-то бъёт до боли.
  Жид жида хвалит. Жид и без зубов кусает. Жид и в будни пирует, русский
  и в праздник горюет. Жид как верба — где посадишь, там и примется. Жид
  как воробей, — где бы ни сел, там и наестся. Жид как дырявый мешок —
  никогда не насыплешь. Жид как ржавчина — грызет и железо. Жид крещёный
  — недруг примирённый, да волк кормлённый. Жид крещеный — что вор
  прощеный. Жид не волк — в пустой сарай не заберется. Жид обманом сыт.
  Жид правды боится, как заяц бубна. Жид разорил — на всю жизнь
  закабалил. Жид скажет, что бит, а за что — не скажет. Жид хорош только
  в могиле. Жид хоть и не зверь, а ему не верь. Жид, как бес: никогда не
  покается. Жид, как свинья: ничего не болит, а все стонет. Жид, лях и
  собака — вера однака. Жид, что ворона — мужику не оборона. Жид, что
  крыса — силен стаей. Жида дружбой не купишь. Жида перекрестить и под
  лед утопить. Жида, как дырявый мешок никогда не засыплешь. Жидовские
  дети хуже, чем крысы в клетке: и добру навредят, и христианских детей
  развратят. Жидовского добра в дом не бери и жиду правды не говори.
  Жиду в морду двинешь — на весь свет вой подымешь. Жиду верить, что
  ситом воду мерить. Жиды да черти одной шерсти. Жиды прощаются, но не
  уходят. За жидовским языком не поспеть и босиком. Завел жидов,
  потеряешь коров. Затем жиды с рожи на нас не похожи, чтобы мы не
  ошибались. Искру туши до пожара, жида души до удара. Ищи жида в
  других, когда его в тебе нет. Когда жид на селе показался, то язык
  привяжи, а собак с цепи спусти. Кто жида боится — невелика птица, а
  вот кто жида порубил, тот страх загубил. Кто жиду волю дает, тот сам
  себя продает. Кто служит жиду — не минует беду. Кто у жида покупает,
  тот себе могилу копает. Легче козла живого сожрать, чем жида
  переделать. Лучше с христианином потерять, чем с жидом найти. Льстив
  жид в бедности, нахален в равности, изверг при властности. Любовь жида
  хуже петли. Любят в плен жиды сдаваться, чтоб врагу потом продаться.
  На жида и вилы ружье. На языке жида мед, а под языком лед. Назови жида
  братом, он в отцы полезет. Не делай жиду добра — не получишь от него
  зла. Не ищи жида — сам придет. Не подпускай вора к ниве, а жидов — к
  России. Не умеешь шить золотом, так бей жида молотом. Нет розы без
  шипов, и нет горя без жидов. Нет рыбы без кости, а жида без злости.
  Около жидов богатых все мужики в заплатах. От жида и Бог много раз
  плакал. Плохо жить, когда жид набежит. Пока при капитале — у жида ты в
  похвале; как он тебя обобрал, так тебя же из дому погнал. Пустил жида
  в хату на денек, да и в год не выгонишь. Раз солгал — навек жидом
  стал. Русские с сошкой, а жиды с ложкой. Русский вор лучше еврейского
  судьи. Русским — воля, а жидам — петля. С жидом дружись, а за топор
  держись. С жидом знаться — с чертом связаться. С жидом найдешь, да не
  разделишься. С жидом разговориться, что яду напиться. Саранча урожай
  пожрет, а жид последнюю рубаху сдерет. Сколько жидов — столько врагов.
  Служба жиду — на радость бесам. У жида два языка — один Богу
  досаждает, а другой христиан дурачит. У жида и черт в няньках служит.
  У жида лечиться — смерти покориться. Хвостом жид виляет, а зубы
  скалит. Хочешь жить — гони жида. Хочешь с жидами покою — готовся к
  бою. Черти и жиды — дети сатаны. Чтоб не прогневался Бог, не пускай
  жида на порог. Чтобы выгоды добиться, жид всегда готов креститься. Я
  жиду по секрету, а он по всему свету. O jei kam liaudies ismintis ne rodiklis rekomenduoju perskaityti Александр Солженицын: „Двести лет вместе“.Douglas Reed „The Controversy of Zion“, Эрве Риссен „Еврейская мафия-великие междурародные паразиты“. As esu linkes manyti, jog galbut kazkur, kazkada, ,kazkam,kazka vizgi zydai yra padare kazko tikrai negero.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top