Kodėl net po 30 metų Sausio 13–oji, Laisvės gynėjų diena, vis dar yra darbo diena

2021, 13 sausio, 6:22 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 192 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Laima Lavastė

Facebook nuotr.

Ar kas nors suprantate, kodėl net 30 metų Sausio 13–oji, Laisvės gynėjų diena, vis dar yra darbo diena, kai net Joninės paskelbtos nedarbo diena?

Kodėl ta diena nėra paskelbta nacionaline Švente , pagerbiant tuos tūkstančius dabar vadinamųjų “ paprastų“ žmonių, kurie gynė ir Seimą, ir TV bokštą beginkliai, nes jų vienintelis ginklas buvo tik daina .

Gynė ir tuos, kurie buvo užsidarę parlamento, tuomet AT, pastate, o dalis jų jau buvo susikrovę lagaminus ir pasirengę mašinas sprukti, palikę tuos paprastuosius gynėjus pražūčiai, į kurią gal ir patys sukvietė.

Taip, žinome posakį– „Revoliucija suryja savo vaikus“. Mūsų nesurijo, lietuvių tauta, praėjusi Sibirus, ištverminga. Išsikapstė, bet didelė dalis gynėjų, tų „paprastų“ žmonių, taip ir liko gyvenimo nuošalėje, nematomi ir negirdimi visą valdžią įgavusio biurokratų ir valdininkų sluoksnio. Nesakau, kad darbštūs lietuviai skursta. Ne. Bet dažnai pagarbos tam žmogui yra nulis.

O aukštieji politikai, susikūrę patogius gyvenimus, apsirūpinę privilegijomis, kurios vis papildomos rentomis ir kompensacijomis, leidžia sau per šventes tiems Laisvės gynėjams pamojuoti rankutėmis ir išdrožti liepsningas kalbas, kurias mes vis dar palydime šūkiais L-I-E-T-U-V-A!

Bet juk visi žinome, kad turime dvi Lietuvas. „Vieni revoliucijas sukuria, kiti dėl jų lieja savo kraują, o treti naudojasi“ . Turbūt visi žinote šį, deja, nepaneigiamą dėsnį.
Taip, dėl mūsų Laisvės pralietas kraujas. 14 žuvusiųjų bus mūsų didvyriai per amžius.

Palaidoti jie garbingai, panteone Antakalnio kapinėse. Aišku, gražu, kad galime ten nuvežti užsienio valstybių vadovus, padėti gėlių. Bet kartais kyla minčių– ar galės kada amžino poilsio šalia atsigulti ir jų tėvai, žmonos, vyrai?

A.Smetona yra pasakęs, kad “ kraujas yra valstybės kūrimo pamatas“. Bet ar tikrai? Ar reikėjo tų jaunų žmonių žūties prie tv bokšto? Ar nebuvo galima to išvengti?

30 apgintos Laisvės metų palieka daug klausimų. Bet šiandien berods vienas svarbiausių tapo „įprezidentinimo“ klausimas. Absoliučiai nenormalus sugalvotas žodis, kaip ir pats pasiūlymas. Lietuva kol kas tebėra konstitucinė valstybė, o Konstitucija nurodo, kad prezidentas renkamas ne Seimo, o visos Tautos.

Kas 1998m. pralaimėjo prezidento rinkimus, negali būti Seimo dalies „įprezidentintas“. Ir pralaimėjo ne dėl “ komunų“( atsieit komunistų), kaip dabar išsireiškė buvęs AT pirmininkas, keršto, o pralaimėjo V.Adamkui, kurį anuomet išsirinko Tauta.

Mes mokėjome pagerbti to meto savo valstybės Vadovą, AT pirmininką. Ir šiandien Jį saugo apsaugos darbuotojai, Jis vežiojamas mašina, visada yra svarbus žmogus ir Prezidentūroje, ir per visas Tautos šventes, Vasario16, Kovo 11-osios. Ne visų šalių buvę politikai yra taip gerbiami, o kartais net garbinami.

Su visa pagarba mūsų Pirmajam valstybės Vadovui, norėtųsi pasakyti, kad garbinimas yra pavojingas dalykas. Nes nesunku prarasti realybės jausmą.Ypač kai šalia nėra žmonių, drįstančių tai pasakyti.

šaltinis: Facebook

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Gerb, L.Lavaste, pradėsiu nuo galo: p. V.Landsbergis NIEKADA nebuvo Lietuvos valstybės vadovu. Jo oficialkos pareigos – Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos PREZIDIUMO pirmininkas. Net ne AT, o jos prezidiumo. Kas liečia kraują. Ponas V.Landsbergis yra išreiškęs mintį, kad PER MAŽAI kraujo buvo pralieta už Nepriklausomybę: 14 žuvusiu ir per mažai? gal, jei būtų 114 tai būtų geriau? Geriau, tik kam? Gaila, bet ir tikrai NEPRIKLAUSOMA Lietuva tebuvo tik iki 1994 metų. Vėl nauja sąjunga, nauji ponai virš mūsų, kurie direktyvomis nurodo net kokios formos agurkais galime prekiauti. Jau nekalbant apie pamatinius mūsų papročius ar tradicijas, tokius kaip šeima. Prieikime prie sausio 13-s gynėjų. Tiek AT rūmų viduje, tiek išorėje. Dargi davę priesaiką ginti AT iki šiol nepripažinti tikrais savanoriais. O jei Sausio 13-ji bus paskelbta šventine diena, tai jos šlovė teks ne vienam, svajojusiam sakyti kalbas prie žuvusiųjų kapo, o reikės dalintis su daugeliu. Be to. Sausio 13-sios įvykiai kelia dar visą eilę neatsakytų klausimų, todėl nėra tikslo taip akcentuoti tą dieną. O tai ir „įprezidentavimas“ gali neįvykti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top