Konferencija – „Kaip išgelbėti Europą“. Vytautas Radžvilas

2019, 21 sausio, 5:05 | kategorija LPT | 7 komentarai | peržiūrų 280 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vytautas Radžvilas

nuotr. infa.lt

2019-01-16. Lietuvos Mokslų akademijos salėje įvyko „Vilniaus Forumo“ organizuota konferencija – „Kaip išgelbėti Europą“, kurios vienas pasisakiusiųjų – profesorius Vytautas Radžvilas teigia, jog ši konferencija vyksta pačiu laiku, ir jos atidėlioti buvo niekaip neįmanoma.

Kaip tik vakar, sakė prof. V. Radžvilas, išvydome tai, ką regėjome Lietuvoje prieš tris dešimtmečius. Brexit balsavimą. Jis labai įvairiai aiškinamas, komentuojamas, vertinamas. – Bet aš matau būtent tai, teigia pranešėjas, ką regėjome seniai Lietuvoje. Ir gali būti teks pakartoti.

Iš tikrųjų šiandien Anglijoje, grumiasi trys žmonių grupės: tie, kurie nori, kad Anglija taptų vėl suverenia šalimi, antroji grupė tie, kurie nori bet kokia kaina išlaikyti Angliją Europos Sąjungoje, ir trečioji, besiblaškanti grupė, kuriai atstovauja ir kurios lyderė yra Anglijos ministrė pirmininkė.

Ir vakarykštis balsavimas yra įspūdinga pamoka to, kur veda ir kur baigiasi baimė, dvejonės, neryžtingumas. Jie baigiasi pralaimėjimu ir, galbūt, istorine gėda, pabrėžė Vytautas Radvilas.

Prieš 30 metų mes turėjome čia, Lietuvoje, tokį pat pasirinkimą. Buvo Sąjūdis, reikalaujantis Lietuvos laisvės. Buvo atviri Lietuvos išdavikai, kuriems vadovavo iki šiol prisimenamas Burokevičius.

Ir buvo trečioji grupė , kuri drebėjo, svyravo, kuri vadinosi Lietuvos komunistų partija (šiandien LSDP), ir kuri galiausiai balsavo lemtingą kovo 11 dieną už Nepriklausomybės aktą tik spaudžiama Tautos.

Tokia yra adekvati to, kas vyksta Anglijoje interpretacija, atsiribojant nuo visokių klaidinančių vaizdinių, kuriuos dosniai skelbia mūsų žiniasklaida, sakė pranešėjas.

O kalbant plačiau, galima labai tiksliai pasakyti kokiu laiku gyvename. Mes gyvename arba, galima pavadinti, jog grįžome į praėjusio amžiaus devintą dešimtmetį, kai vyko garsioji „Pertvarka“.

Tik priminsiu, – Lietuva tapo nepriklausoma todėl, kad byrėjo globali politinė-ideologinė sistema vadinama komunizmu. Jai žlugus, per 30 metų pasaulyje įsitvirtino kita globali sistema, ideologija, kuri vadinasi neoliberalizmas.

Ir panašiai, kaip komunizmas, kuris turėjo savo centrą Maskvoje, nors šiaip jo centras, be abejo, buvo Tarybų Sąjunga, taip pasaulinė neoliberalizmo sistema turi savo centrą kitame mieste – jis vadinasi Vašingtonas, o šalis, kuri įvykdė globalistinę, neoliberalistinę revoliuciją, be abejo, buvo Jungtinės Amerikos Valstijos.

Tai štai, šiandien ši sistema turi savąjį Gorbačiovą. Jo vardas Donaldas Trampas.

Pertvarka vyksta dėl tų pačių priežasčių, dėl kurių vyko pertvarka Sovietų sąjungos bloke. Gorbačiovas tiesiog suprato, kad Sovietų sąjunga nebegali vykdyti savo revoliucinės pasaulinės misijos.

Trampas suprato, jog Jungtinės Valstijos šiandien taip pat yra nepajėgios atlikti to vaidmens, nes valstybės skola siekia 20 trilijonų dolerių.

Tai reiškia, kad mes esame grandiozinių sukrėtimų išvakarėse ir privalome mąstyti ir veikti taip, kaip sugebėjome mąstyti ir veikti prieš 30 metų, daro išvadą prof. Vytautas Radžvilas.

Kalba užrašyta iki [6:40 min]. Tęsinį galima pažiūrėti žemiau:

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. konkurencijos nėra says:

  Kaip viskas paprasta…

 2. Radžis says:

  Radžvilas žmogus ala išsilavinęs, bet neskiria socualizmo nuo komunizmo.
  Radžvilas užsiima anti ES propaganda — savo pasisakymais prisideda prie tu, kurie siekia suformuoti neigiamą visuomenės požiūrį į ES ir JAV. Tai suprantama, nes ES IR JAV susikompromitavo, negirdi ir ignoruoja visuomenės norus. Tačiau Radžvilas nepasako, kame viso to priežastys. O priežastis kapitalizmo santvarka, kurioje valstybė patarnauja korporacijoms ir oligarchijai, iš to ir kyla daug socialiniu ir ekonominiu problemu. Norint jas spresti yra tik vienas kelias atmetant oportunistiškas Radžvilo ir ko idėjas reanimuoti kapitalizmą — socialistinė santvarka — visuomeninė gamybos priemoniu nuosavybe ir darbo žmoniu valdžia. Kito kelio nėra.

 3. Ec says:

  Niekada nebuvo komunizmo kaip sistemos, tuo labiau negalėjo jis turėti centro Maskvoje. Pavadintų sistemą tarybine – socialistine ar tiesiog tarybine, būtų žymiai tikslesnis

 4. Gintas says:

  Lietuvai laikai visai kiti nei buvo Perestroikos laikais. Išeidama is Tarybų sąjungos Lietuva turėjo potencialą pati save išlaikyti, o ką ji turi dabar? Kur tie svertai kuriais galėtume patys save išlaikyti ir kurti savo ekonomiką? Didžiausia tragedija, kad atskilusi nuo Tarybų sąjungos nesukūrė patriotiškai nusiteikusio elito, o vietoj to visi kas netingėjo galėjo gerai uždirbti privatizuojant bendrą piliečių turtą! Laikai keičiasi, pinigus skaičiuoti jau išmoko visi, todėl tokioms šalims kaip Lietuva kuri bando uždirbti burna, o ne savo darbu ateis sunkūs laikai. Kiekviena valstybė turės pati kurti savo ekonomiką. Kodėl „ekspertai“ bijo pasakyti, kad Europos sąjungos dauguma problemų kilo todėl kad buvo priimtos valstybės su silpna ekonomika? Aplamai ES tai jav satelite visada dirbusi kartu, o kai jav jos nebereikia ES viduje kilo sumaištis, ką daryti toliau, nes jie nepratę priimti sprendimus patys. Tai didelis biurokratinis aparatas poperinemis kojomis.

 5. Myndė says:

  Kaip gerai, kad yra gelbėtojų… Tik kodėl jie nesupranta, kad gelbėti reiktų save nuo savęs?

 6. romanas says:

  Matau , kad „konkurencijos “ užuominos komentatoriai nesuprato .

 7. litvakas be plauku ir barzdos says:

  Planas yra. Visiems Eu Jaw ir kitoms orbitoms pavadinimų (šalies ar sajungos pavadinimas nesvarbus) vaduotis iš okupacijos. Varijantas antras daug žiauresnis nei kad pirmas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top