- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Konferencija – „Kaip išgelbėti Europą“. Vytautas Radžvilas

Vytautas Radžvilas

nuotr. infa.lt

2019-01-16. Lietuvos Mokslų akademijos salėje įvyko „Vilniaus Forumo“ organizuota konferencija – „Kaip išgelbėti Europą“, kurios vienas pasisakiusiųjų – profesorius Vytautas Radžvilas teigia, jog ši konferencija vyksta pačiu laiku, ir jos atidėlioti buvo niekaip neįmanoma.

Kaip tik vakar, sakė prof. V. Radžvilas, išvydome tai, ką regėjome Lietuvoje prieš tris dešimtmečius. Brexit balsavimą. Jis labai įvairiai aiškinamas, komentuojamas, vertinamas. – Bet aš matau būtent tai, teigia pranešėjas, ką regėjome seniai Lietuvoje. Ir gali būti teks pakartoti.

Iš tikrųjų šiandien Anglijoje, grumiasi trys žmonių grupės: tie, kurie nori, kad Anglija taptų vėl suverenia šalimi, antroji grupė tie, kurie nori bet kokia kaina išlaikyti Angliją Europos Sąjungoje, ir trečioji, besiblaškanti grupė, kuriai atstovauja ir kurios lyderė yra Anglijos ministrė pirmininkė.

Ir vakarykštis balsavimas yra įspūdinga pamoka to, kur veda ir kur baigiasi baimė, dvejonės, neryžtingumas. Jie baigiasi pralaimėjimu ir, galbūt, istorine gėda, pabrėžė Vytautas Radvilas.

Prieš 30 metų mes turėjome čia, Lietuvoje, tokį pat pasirinkimą. Buvo Sąjūdis, reikalaujantis Lietuvos laisvės. Buvo atviri Lietuvos išdavikai, kuriems vadovavo iki šiol prisimenamas Burokevičius.

Ir buvo trečioji grupė , kuri drebėjo, svyravo, kuri vadinosi Lietuvos komunistų partija (šiandien LSDP), ir kuri galiausiai balsavo lemtingą kovo 11 dieną už Nepriklausomybės aktą tik spaudžiama Tautos.

Tokia yra adekvati to, kas vyksta Anglijoje interpretacija, atsiribojant nuo visokių klaidinančių vaizdinių, kuriuos dosniai skelbia mūsų žiniasklaida, sakė pranešėjas.

O kalbant plačiau, galima labai tiksliai pasakyti kokiu laiku gyvename. Mes gyvename arba, galima pavadinti, jog grįžome į praėjusio amžiaus devintą dešimtmetį, kai vyko garsioji „Pertvarka“.

Tik priminsiu, – Lietuva tapo nepriklausoma todėl, kad byrėjo globali politinė-ideologinė sistema vadinama komunizmu. Jai žlugus, per 30 metų pasaulyje įsitvirtino kita globali sistema, ideologija, kuri vadinasi neoliberalizmas.

Ir panašiai, kaip komunizmas, kuris turėjo savo centrą Maskvoje, nors šiaip jo centras, be abejo, buvo Tarybų Sąjunga, taip pasaulinė neoliberalizmo sistema turi savo centrą kitame mieste – jis vadinasi Vašingtonas, o šalis, kuri įvykdė globalistinę, neoliberalistinę revoliuciją, be abejo, buvo Jungtinės Amerikos Valstijos.

Tai štai, šiandien ši sistema turi savąjį Gorbačiovą. Jo vardas Donaldas Trampas.

Pertvarka vyksta dėl tų pačių priežasčių, dėl kurių vyko pertvarka Sovietų sąjungos bloke. Gorbačiovas tiesiog suprato, kad Sovietų sąjunga nebegali vykdyti savo revoliucinės pasaulinės misijos.

Trampas suprato, jog Jungtinės Valstijos šiandien taip pat yra nepajėgios atlikti to vaidmens, nes valstybės skola siekia 20 trilijonų dolerių.

Tai reiškia, kad mes esame grandiozinių sukrėtimų išvakarėse ir privalome mąstyti ir veikti taip, kaip sugebėjome mąstyti ir veikti prieš 30 metų, daro išvadą prof. Vytautas Radžvilas.

Kalba užrašyta iki [6:40 min]. Tęsinį galima pažiūrėti žemiau:

infa.lt