Konservatoriai ir valstiečiai draugiškai siūlo tai uždrausti skelbti žiniasklaidos priemonėse

2019, sausio 13, 13:05 | kategorija Metodologija | 35 komentarai | peržiūrų 707 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Tylėjimas auksas. Cenzūra - gėris

Seimas pradėjo svarstyti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio pristatytas Visuomenės informavimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3118), kuriomis siūloma perkelti į nacionalinę teisę Direktyvos nuostatas, susijusias su laisvo visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų priėmimo iš kitų Europos Sąjungos valstybių narių apribojimu.

Teikiamais pakeitimais numatoma papildyti atvejus, kai informaciją draudžiama skelbti visuomenės informavimo priemonėse.

Pagal siūlomas pataisas visuomenės informavimo priemonėse be kitų atvejų būtų draudžiama skelbti informaciją, kurioje skleidžiama dezinformacija, karo propaganda, kurstomas karas, bandoma iškraipyti Lietuvos Respublikos istorinę atmintį, skatinamas nepasitikėjimas ir nepasitenkinimas Lietuvos valstybe ir jos institucijomis, demokratine santvarka, krašto gynyba, siekiama stiprinti tautines ir kultūrines takoskyras, silpninti tautinę tapatybę ir pilietiškumą, silpninti piliečių ryžtą ginti savo valstybę, ar kitaip siekiama daryti prieš Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesus nukreiptą įtaką šalies demokratijos, rinkimų procesams, partinei sistemai.

Taip pat būtų įtvirtintas draudimas skelbti informaciją, kurioje patariama, kaip pasigaminti, įsigyti ar naudoti narkotines ar psichotropines medžiagas, sprogmenis ar kitus gyvybei ar sveikatai pavojingus dalykus, skatinamas kitoks visuomenės sveikatai ypač pavojingas elgesys.

Kaip pažymi pasiūlymo iniciatoriai, įstatymo projektu bus sudarytos galimybės greičiau ir efektyviau užtikrinti visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų priėmimo, kai tokių paslaugų teikimas kenkia ar kelia rimtą ir didelį pavojų visuomenės saugumui, įskaitant nacionalinio saugumo ir gynybos užtikrinimą, sustabdymą.

Seimas taip pat nusprendė svarstyti alternatyvias Visuomenės informavimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3139), kurias pristatė Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Parlamentarės pristatytame projekte siūloma įtvirtinti nuostatą, kad visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skelbti informaciją, kurioje kitų valstybių ir su jomis susijusių subjektų skleidžiama dezinformacija, karo ir neapykantos kurstymas, kita nepagrįsta ir klaidinanti prieš Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesus nukreipta informacija, kuria skatinamas nepasitikėjimas ir nepasitenkinimas Lietuvos valstybe, demokratine santvarka, krašto gynyba, bandoma diskredituoti Lietuvos narystę NATO, NATO pajėgumus ir įsipareigojimą̨ ginti sąjungininkus, silpninti piliečių̨ ryžtą ginti savo valstybę, taip pat kitų valstybių ir su jomis susijusių subjektų informacinė veikla, kuria siekiama daryti įtaką̨ šalies demokratijos ir rinkimų procesams.

Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi Seimo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti pavasario sesijoje.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 35

 1. anoniminis says:

  Plutokratinėje sistemoje retai būna taip, kad tai, kas daugumos yra laikoma teisinga ir moralu – būtų legalu, bet dažnai legalu viskas, kas amoralu.

 2. Vytas says:

  Matyt laikas atėjo (pagal valdančiuosius) LR Konstituciją paskelbti …už įstatymo ribų. Atrodo, kad tai jau yra padaryta specialios valdžios priedangos grupelės t.y KT. Kam ji reikalinga, jei turime jos dvasių aiškintoją, šamanų komandą. Jis atviru tekstu sako – šeima , kaip ją apibrėžia Konstitucija,- atgyvena, palaimins ir burną VISIEMS, ne tik žiniasklaidos priemonėms, užčiaupiantį įstatymą. Abu projektai verti vienas kito, pagal juos bet ką galima bus pasodinti į „cypę. Nes vadžios kritika priliginta kenkimui valstybei, nustatoma tik viena tiesa – valdžios tiesa. Na, o kur dar BK 170/2 straipsnis. SVEIKI SUGRĮŽĘ Į TSRS.

 3. konkurencijos nėra says:

  Nieko naujo po šia Saule… Liūdna!

 4. Myndė says:

  net įdomu, kada atsiras tas drąsuolis, kuris garsiai pasakys, kad didžiausia grėsmė ne iš rytų kyla.

 5. Antanas says:

  Taip….. Brežneviniai laikai ir jų doktrinos niekur nedingo. Žodžiai „laisva Lietuva“ skamba prakeiksmu ir pasityčiojimu .Po tokių įstatymų priėmimo, garantuotas pilnavertis Stalino režimo tęstinumas. Štai Jums ir valstiečiai. Šlykštu.

 6. Ec says:

  Kaip bebūtų, nemaža dalis žmonių tai palaikys, jiems nesvarbu, kad tai nesiderina nei su Konstitucija, nei su nepriklausomybės atkūrimo tikslais nei su logika. Jie negalvoja, smegenys pas juos apmirę, smegenų nereikia tikėjimui didžiuoju konservuotoju. Tokie patys ir TSRS laikais su vėliavomis ir dainomis Lietuvą į laimingą rytojų vedė. Teisingai Vytas rašo, grįžome į TSRS, Lietuva sąjungoje, primetančioje kažkieno valią, nors „tarp lygių lygi ir laisva“ :), greitai ir nuomonės nepareikši tuo klausimu
  Viską ką rašau yra tik mano nuomonė 🙂

 7. socialistas says:

  Nesvaikit apie grįžimą į TSRS. TSRS gyvavo santvarka be išnaudojimo, o valdžia gynė didžiosios daugumos interesus. Tuo tarpu dabar kapitalistinė valdžia tarnauja ir gina turtingujuu interesus, kurie isnaudoja eilinius znones – daugumą. Ir sitai valdizi nusispjaut i jus, zino, kad užzombintom smehenim apie socializmą bijot pagalvot taiir murkdo jus mele ir neteisybeje. O jums vis tiek kaltas Breznevas.

  Už komunistinės propagandos sklaidą – įspėjimas. (liko 1). TSRS buvo kuo didžiausias išnaudojimas – mes galime prisiminti kiek žmonių žuvo priverstinėse „komunizmo statybose“ dirbdami visai nemokamai, kiek vien iš Lietuvos buvo išvežta į Sibiro „komunas“. Visuotino skurdo lygiava dar nereiškia, kad nėra išnaudojimo. Tai tik reiškia, kad visi apiplėšiami po lygiai. Todėl siūlau jums pasirinkti kitą auditoriją komunistinei propagandai arba bent pasikeisti savo pseudonimą į „komunistas“. Kaip jums bus patogu. Mano mama gimė Sibire. Todėl kažkiek apie tą buvusią sistemą žinau iš pirmų lūpų.
  moderatorius

 8. konkurencijos nėra says:

  Kas ñorės tas supras!
  Tubūt žinot kas toks Bžezinskis?
  Бжезинский утверждал: не надо морочить себе и людям голову, мы (Запад) боролись не с коммунизмом, а с исторической Россией, как бы она ни называлась.

  «Прораб» перестройки Александр Яковлев говорил, что перестройкой они разрушали не только Советский Союз, но и тысячелетнюю модель всей русской истории.

  То есть уничтожения Сталинского наследия недостаточно? Надо уничтожить весь народ? Как еще понимать такие слова?

 9. memel says:

  nesinervinkite moderatoriau,komunizmas ir jo statybos istorija,žmogus turi savo nuomonę,jūs turite savo,kam pyktis?

 10. socialistas says:

  Moderatoriau galvą isšsitrink su savo įspėjimu. TAvo dangstymasis idiotišku konservu įstatymu tik parodo kad jums reikalinga tik patogi tiesa, o ne objektyvi. Ir jei yra galimybe represuot kitamintį, nes neturi kontrargumentu, tai tu tuo ir pasinaudosi. Nagi pirmyn į Smetonos režimą – neparankius kitaminčius į Dimitravą. Prieš grąsindamas išsiaiškink socializmo santvarkos esmę.

 11. socialistas says:

  PS senai sarmatai tapo konservu partijos ala nesistemine platforma kurioje toleruojami reksniai ala Saul, bet netoleruojami kitu įsitikinimu atstovai. Tinklapio pretendavimas į žodžio laisvę apgailėtinas, nes niekuo nesiskiria nuo dabartinės Eurosajungines Lietuvos valdžios cenzūravimo: kaip galima mastyti, o kaip draudžiama. Moderatoriau, Arvydai Dauny, pažadu daugiau jusu portale nesilankyti ir neskleisti pavojingu idėju, neduok die dar užsikresite jomis. Linkiu toliau dusaut apie gyvenimo neteisybe ir nerast atsakymo ką reikia daryti. Lai gauseja jusu gretos tokiais reksniais kaip Saul.

 12. Pro says:

  komuniste,

  su tavim dar demokratiškai elgiasi, įspėja, kad savo Š nevarytum. Asmeniškai aš tave būčiau seniausiai išspyręs po velnių, su visais tais blėnimis, kuriuos čia varai apie komunizmo ir SSSR „gėrį“. Tu nesugebi įvertint tavo atžvilgiu rodomo pakantumo 😀 Ir vis klyki apie tavo pažeidžiamas teises, kai tuo tarpu SSSR kurią tu čia gyrei – tu turėtum nulį teisių ir nedrįstum nė cyptelt, bo greit išvažiuotum į komunizmo statybas.

  Tad varyk tik nelojęs į savo Iskra, kur tau ir vieta. Ten tavo visi bendraminčiai susirinkę, išvyti jau iš visur kitur, laukia nesulaukia tavęs palaidūno sugrįžtant.

 13. konkurencijos nėra says:

  Nedaryk to Socialiste, čia gi kitos sĄJUNGOS(ne visi) išplautagalviai, šnekantys liberąstų štampais ir manantys, kad Gėrybės byra nuo medžių, tik reikia tinkamą surast!

 14. Ec says:

  Aš pats asmeniškai atsimenu tarybinius laikus, jei ir gynė valdžia paprastą žmogų, tai tik teoriškai, o iš tiesų, tas žmogus buvo paskutinėje vietoje. Lygiai taip pat kaip dabar „ginamos“ žmogaus teisės :). Be kyšių, pažinčių (blato) buvo lygiai toks pat niekas kaip dabar be pinigų. Reikia į Afganą – jaunus kariauti nemokančius bachūrus tiesisi į mėsmalę, reikia į Černobylį – turi reikiamą specialybę ir du vaikus – beveik tas pats kaip sutikimas. Tiesa, valdininkų (biurokratų) nuošimtis buvo gerokai mažesnis nei dabar, užtat gatvėse uniformuoti chaki spava buvo neretas reginys. Socialistas be reikalo pyksta gindamas tų laikų santvarką, ji buvo išsigimusi ir neatitiko tos savo idėjos, todėl ir žlugo. Kaip, manau, bus ir su kapitalizmu, tik žlugs todėl, kad atitinka tą savo idėją 🙂
  Viską ką rašau yra tik mano nuomonė 🙂

 15. saul says:

  Taigi,taigi,tokios,vat,tokelės.Regis,aš pirmas pasiūliau „a la socialistui“ pasikeisti nick;ą i komunisto.Na jo….CCCP ir lygybė,laisvė,jokio išnaudojimo.Taip ir buvo.Lyg tai iš čia komentuojančių niekas tuomet dar nebuvo gimęs.Užsigavo Markso ir Lenino apolegetas,kaip nekalta mergelė,susirinko žaislus ir išsikraustė į savo smėlio dėžutę.

 16. Ec says:

  Kaip bebūtų, nepriklausomai nuo žmogaus pažiūrų ir įsitikinimų, tas žmogus yra mūsų šalies pilietis ir turi lygiai tokią pat teisę į savo nuomonę. O visiems, kas negali pernešti kitokios nuomonės ir nusileidžia iki įžeidinėjimų, siūlau apmąstyti savo veiksmus, ir pirmiausiai ieškoti problemų savyje. Šiuo atžvilgiu palaikau socialistą (nors ir nepateisinu jo dėl nusileidimo iki įžeidinėjimų lygio) ir nelinkiu, kad ilgainiui ši vieta taptų į taktą linksinčių galvų zona. Gerai, kad kol kas šito dar nėra.

 17. Gintas says:

  Kaip puikiai Durniu laive bus viskas surėdyta, nes mužikas žinos apie ką gali kalbeti, o apie ką negalima ir galvoti nereiks Panorama ir kitos žinios viską išaiškins! Na puiku, 30 metų kova dėl lovio privedė prie tokios „demokratijos“! Durniu laive gyventi įmanoma tik jei per daug negalvoji, kaip holivudines komedijos. Pradžioje atrodo nejuokinga, bet po truputį įpranti ir pradedi juoktis, ir gyventi Durniu laive tampa garbė. Pasikabini prezidentės nuotrauką, skaitai landzbergio eilėraščius ir įdėmiai klausai kaip Rusija zvangina ginklais, o politikai kalba kad jau greit pasieksime Europos sąjungos algos vidurkį. Gyventi burbule gerai, bet visada laimi šaldytuvas, o tuščias pilvas priverčia smegenis dirbti greičiau…
  Komunizmo propaganda? Žmogus negali turėti savo nuomonės? Šiaip, mūsuose daugumos supratimas apie komunizmas vyksta nagrinėjant Tarybų sąjunga, o juk komunizmo esmė visai ne tokia ir Tarybų sąjungos raida buvo nevienoda. Kai kažkas ima kalbėti apie komunizmą tuo pat išdygsta Stalinas, gulagai, trėmimai, okupacija ir t.t Komunizmas idėja tai visai kas kitą ir blogiausia, kad tokie „demokratiški“ žiniasklaidos įstatymai blokuoja žmogui aiškintis apie dalykus kurių nesupranta tie kurie bando juos uždrausti. Komunizmas tai išlaisvinimas žmogaus ir jo vidinių sugebėjimų, esmė kad visi dirbtų tai ką sugeba geriausiai! Visur buvo visko, va kad ir Britų imperija, dauguma anglų didžiuojasi ja, o ką imperija išdarinėjo Indijoje? O belgų karalius ką darė Konge? Šiaip vieninteliai kurie panaudojo atominę bombą prieš kitą valstybę tai „demokratiški“ jav!
  30 metų įtikinėja kad privatininkas yra protingesnis už valstybininka ir reikia viską privatizuoti tada bus geriau, o kas gavosi? Valstybė prarado bet kokius svertus valdyti valstybę, nes politikai sulindo į bankų ir korporacijų kišenes! Nori kažkas, ar nenori, klasių kova vyksta, tik apmaudu, kad jos dalykai klaidžioja ir nemato kas jų priešai, o kas draugai! Naivumas manyti kad kapitalizmas turi širdį, nes dėl 300 procentų pelno, kapitalistas pasiruošęs viskam ir tai ne iš knygos, tai iš gyvenimo!

 18. konkurencijos nėra says:

  Mladec Gintas, kaip sakė vienas žmogus, teisinga kryptim einam Draugai.
  Komunzmo šmėkla braido po euroą, pasakė kažkas, ir eksportavo ją, tą šmėklą, į Rusiją, bet per tiek metų Jis niekur neprigijo. Nors Skandinavai, negali pasakyt kokia pas juos santvarka.
  Aš, kaip paprastas žmogus, socializme, o po to ir komunizme matau tik gėrį, žinoma be savanaudiškų iškrįpimų, kuriuos matėm po 8o metų tsrs.

 19. as says:

  idiotu demesiui-perspejimas:
  cont.ws/@ogbors/1191872

 20. Simas Simaitis says:

  Ponas “ konkurencijos nėra“ ir kiti skaitytojai. Kada gi jūs suvoksite, kad visi, be išimties, -izmai, tai tik viena ir ta pati vergovės atmaina. Kada gi pas jus įsijungs smegenyse tas „jungtukas“. Infa.lt yra paskelbtas straipnis: „Kaip dirbti su informacija“. Rekomenduoju įsigilinti į šį straipsnį.
  Visos -izmų atmainos, paslėpti nuo gojų vergovę, vienų žmonių eksploatavimą kitais žmonėmis ir social(izmas), ar komun(izmas), ar kapital(izmas) jie visi turi bendrą bruožą – vergovę.
  O įdomiausia visame tame, kad -izmai, kokie jie būtų ar nebūtų, jau iš anksto užprogramuoja konfliktą, kad gojai nesusivienytų, kad padalinti juos į „jie ir tie – kiti“. Ir vergai „daužys sau galvas“ įrodinėdami savo tiesą būti vergu.
  Būtų juokinga, jei nebūtų graudu.

 21. konkurencijos nėra says:

  Socializmas, po to, Komunizmas, ir ne kitaip!
  Jei sulauksim 2045metų, pamatysim, bet iki to, bus daug dar visko… ir nelabai gero…

 22. Algirdas says:

  Simai, kuo gilesnės mintys svetainėje tuo subtiliau veikiantys troliai. Čia ne delfio lygis, čia kitokio lygio troliai dirba. Užuominą supratai?

 23. Simas Simaitis says:

  Žmonės galvoja, kad jie turi laisvę ir tvirtai tiki tuo, kad valdantieji rūpinasi jų laisve. Bet juk ūkininkai irgi leidžia savo galvijams tam tikrą laisvę, duoda galimybę pasilakstyti, kad tie būtų sveikesni. Vien dėlto, ir jie tai žino, kad pastarieji duos daugiau mėsos, daugiau pieno ar daugiau kiaušinių. Mūsų taip vadinamos, laisvosios demokratijos yra ne kas kita, kaip žemės ūkio bendrovės skirtos auginti(penėti) žmonėms, kad galima būtų kelti darbo našumą ir tokiu būdu surinkti kuo daugiau mokesčių. Mūsų šeimininkai duoda mums tam tikras laisves ne dėlto, kad jiems mūsų laisvės rūpi ir mums tos laisvės priklauso pagal įstatymus, bet todėl, kad jie nori pakelti našumą ir surinkti, kaip galima didesnį pelną. Suprantate pagaliau šio kalėjimo, kuriam jūs buvote pagimdyti, esmę? Istorijoje buvo/yra keturi žmonių kalinimo etapai. Pirmas etapas – tiesioginis ir brutalus, panaudojant smurtą ir prievartą. Tokiu būdu galima buvo kontroliuoti pavienius pavaldinius, tačiau rimbo smūgiais ir grandinėmis neįmanoma buvo motyvuoti didelio produktyvumo. Vergai negalėjo būti savanoriškai produktyvūs – jie buvo užsispyrę ir reikalavo begalės pastangų, reikalingų juos suvaldyti ir priversti dirbti….

  Daugiau:
  https://www.sarmatas.lt/10/ar-gali-issilaisvinti-vergai-nepastebintys-vergijos/

 24. Simas Simaitis says:

  Čia ne toliau, čia avys, kurios nori įrodyti sau ir kitoms avims, kad būti skerdžiamam yra kilnus pašaukimas, kad būti kerpamam yra gėris.

 25. Ec says:

  Simai, toli gražu ne visi supranta teisingas mintis, norint, kad bent pradėtų suprasi pradus, reikia kalbėti tiems visiems suprantama kalba. Ir jei nori, kad avys neitų į skerdyklą turi subliauti kaip avinas, kad jos dėmesį atkreiptų ir pasuktų paskui tave o ne į skerdyklą 🙂

 26. saul says:

  Žinai,tu čia bliauk-nebliovęs,o tos avys….kaip neina ,taip neina paskui jus,nors tu ką.O ir neis,nes avinai ir liks tik avinais DDD

 27. konkurencijos nėra says:

  O tu paskui ką eitum?

 28. Ec says:

  Pasakysiu paprasčiau, nes ne visiems perkeltinė prasmė suprantama. Kodėl kadaise buvo išrinktas Brazauskas? Juk buvo nepriklausomybės laikų pradžia, o jis senas komunistas, partinis sekretorius,mano nuomone bendradarbiavęs su KGB, nes tokio lygio valdininkas tarybiniais laikais,manau, negalėjo nebendradarbiauuti. Manau jį išrinko todėl, kad jis kalbėjo paprastai ir aiškiai, suprantamai didžiajai daliai žmonių. Kai po bardako prireikė tai didžiajai daliai geležinės rankos, suveikė kirčiuotos Grybauskaitės kalbos. Ji davė žmonėms ko jie norėjo, ir pati gavo ko norėjo

 29. Simas Simaitis says:

  Ir vistik kam reikalingi mums vedliai? Asmeniškai aš pats puikiai be jų susitvarkau, greičiau jie man trukdo, nes tada susitvarkyčiau dar geriau. Taigi klausimas visiems: kam man valstybinis-smurtinis aparatas, jei aš galiu apsieiti be jo?

 30. konkurencijos nėra says:

  Vienas lauke ne karys!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

top