Kosmosas stato JAV į nepatogią padėtį

2015, 21 sausio, 5:00 | kategorija Ekonomika | 1 atsiliepimas | peržiūrų 516 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

fotoRusija ir JAV susitarė dėl rusiškų raketinių variklių (РД-181) tiekimo, milijardo dolerių sumai, nežiūrint į sankcijas. Iš esmės JAV pripažino, jog jų kosminė programa patiria žlugimo grėsmę dėl jų pačių nuosavų sankcijų Rusijos atžvilgiu. Tai yra, kosmoso be rusų JAV tirti negali. Kiek reali bendradarbiavimo su JAV kosmoso srityje tąsa?

Kiek reali bendradarbiavimo su JAV kosmoso srityje tąsa? Ir ar gali JAV kompanijos rasti tokius, apeinančius nuosavas sankcijas kelius ir kitose sferose?

Pradžioje įvardinsime situacijos „didvyrius“ vardais: Rusijos raketinė-kosminė korporacija „Energija“ ir amerikietiška Orbital Sciences Corporation pasirašė kontraktą variklių (РД-181) tiekimui. Jį pasirašė rusų ir amerikiečių kompanijų vadovai – Vladimiras Solncevas ir Deividas Tompsonas. Viso Rusija perduos JAV 60 (РД-181) variklių.

Tuo pačiu „Energija“ pažymi, jog aukščiau minimi varikliai sukurti specialiai naudoti raketoje-nešėjoje ANTARES. Šio variklio panaudojimas leis perkelti į TKS ir žemas orbitas žymiai daugiau naudingų krovinių.

Pagal visus juridinius kanonus surašytas kontraktas numato apribojimus naudojant РД-181 kariniams tikslams. Į kontrakto sumą įskaičiuota ne tik variklio kaina, bet ir visas paslaugų rinkinys: skrydžio paruošimas, variklio instaliacija į raketą, bandymų vykdymas. Tai yra kontraktas orientuotas į bendradarbiavimą mažiausiai 15-20 metų laikotarpiui.

JAV sankcijos kosminio bendradarbiavimo su Rusija nepalietė

„Politika lieka politika, o pinigai pinigais, ir, suprantama, Jungtinės Valstijos niekada nieko nepadarys savo nenaudai, savo asmeninių interesų nenaudai, – papasakojo interviu pravda.ru Valstybės dūmos pramonės komiteto pirmininkas Sergejus Sobko. – Tai nėra šios dienos naujiena. Nuo pat to momento, kai tik atsirado žodis „sankcijos“, iškart tada buvo patikslinimai, jog sankcijos įtakojančios Jungtinių Valstijų ir Rusijos tarpusavio santykius neliečia kosmoso srities.

Todėl, kad amerikiečiai puikiai supranta, jog kol kas, naujos raketos galinčios pernešti krovinius ir kosmonautus į orbitinę stotį, įsisavinimo projektas pas juos dar tolimoje perspektyvoje. Jeigu jie dabar, padarykime tokią prielaidą, nutrauktų bendradarbiavimą šioje srityje, tai ir kosmoso įsisavinimą tektų pristabdyti. Jie imtų atsilikti.“.

Ekspertas mano, kad reikia bendradarbiauti ir dirbti, reikia daryti viską, kas įmanoma siekiant palaipsnio įtampos mažėjimo, bet suprantama, nekeičiant savo pozicijos principiniais klausimais. Tai visiškai normali RF pozicija – jei produkcija konkurentabili – ji paklausi. Varikliai naudojami raketoms, iškeliančioms krovinius į artimojo kosmoso orbitas, tai yra – šie varikliai skirti išskirtinai civilinėms raketoms.

pravda.ru

Video reportažas (rusų kalba): https://www.youtube.com/watch?v=yA4T0wKOj0w

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top