Laikinai stabdomas programos „Ren TV Baltic“ dalių retransliavimas

2015, 15 sausio, 21:40 | kategorija Metodologija | 7 komentarai | peržiūrų 302 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisVilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį sankcionavo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sprendimą laikinai sustabdyti televizijos programos „Ren TV Baltic“ atskirų dalių retransliavimą.

Pagal šį sprendimą visi Lietuvos Respublikoje televizijos programą „Ren TV Baltic“ retransliuojantys retransliuotojai, laikinai – 3 mėn. negalės retransliuoti tų šios programos dalių, kurios yra pagamintos ne Europos Sąjungos valstybėse narėse, Europos ekonominės erdvės valstybėse ir kitose Europos Tarybos konvenciją dėl Televizijos be sienų ratifikavusiose Europos valstybėse.

Šis sprendimas įsigalios kitą dieną po jo paskelbimo Teisės aktų registre.

Komisija į teismą kreipėsi du kartus. Sausio 9-ąją teismui atmetus komisijos prašymą, LRTK sausio 13-ąją neeiliniame posėdyje patikslino sausio 7-ąją priimtą sprendimą dėl laikino televizijos programos „Ren TV Baltic“ dalių retransliavimo sustabdymo ir dar kartą kreipėsi į teismą.

Komisija, prašydama teismo sankcionuoti 2015-01-07 sprendimą, paaiškino, kad sprendimą priėmė įvertinusi „Ren TV Baltic“ 2014-01-19 parodytą programą „Paklydimo teritorija“, kurioje buvo tendencingai ir šališkai skleidžiama informacija apie pastarojo meto įvykius Ukrainoje, kurstomas karas ir neapykanta ukrainiečiams ir teisėtai Ukrainos valdžiai, Ukrainos suverenumą ir vientisumą remiančioms ES ir NATO valstybėms. Komisijos teigimu, paskelbta informacija pažeidžia Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo nuostatas ir yra draudžiama skelbti visuomenės informavimo priemonėse.

Respublika.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. albinas says:

  pedoliberastinė cenzūra tik įsibėgėja… Laukiam tęsinio. —JE SUIS  REN-TV—    :)

 2. e says:

  Nesu žiūrėjęs šios televizijos ir šios laidos.Teks kai taip ta komisija giria.

 3. Antanas says:

  Stai tikhoji DEMOKRATIJA(pridengta cenzura)Aciu.

 4. Joris says:

  užtat kaikuriuose Lietuvos regionose be problemų galima matyti api 10 rusiškų programų… kaikam labai pikta, kad neina taip lengvai žmonėms primeluoti ir sukurstyti vienus prieš kitus. Nuo Kaliningrado matomos TV perėjo prie DVBT2 standarto, todėl reikia pasikeisti dekoderį ir žiūrėti toliau.
  O šiaip Lietuvoje tokio mąsto cenzūra, kad žiūrėdami lietuviškas naujienų laidas beveik nieko nesužinome apie tai, kas vyksta pasaulyje ir mūsų pačių šalyje. Tuomet, kai atsirado InfoTV (ir berods visos pagrindinės TV perėjo į vienas arba beveik vienas rankas) visos naujienų laidos ėmė rodyti tą patį: beveik be jokio originalumo, jokio skirtumo. Mus sąmoningai nori apriboti nuo informacijos ir pumpuoti jau „teisingą“ info. Suprantama, vieni meluoja, kiti – nutyli. Tačiau tik okupuotoje valstybėje galimi tokie „šposai“. Taip ir gaunasi, kad NĖRA PAS MUS NEI LAISVĖS, NEI DEMOKRATIJOS, NEI TIESOS, NEI ATSAKOMYBĖS. Kantri mūsų tauta, ilgai „kinko“. Leidžiasi mindoma, stumdoma, žeminama. bet jau vievą kartą kai pakils nuo kelių (tai dėl to staiga, kai ilgus metus euro mums duoti neketino, išsigandę, kad referendumas dėl žemės gali duoti ir kitų nelauktų iniciatyvų, paskubėjo atimti paskutinį „ramentą“ – litą)… Kad tik netaptume pirmi pabėgę nuo TSRS, paskutiniai įstoję į ES ir pirmiji tą ES sugriovę (jei neina isilaisvinti iš kokios nors sistemos, tai belieka sugriauti pačią sistemą. – Pasvajoti juk galima). O kas žino, gal ir pavyks…

 5. Mindaugas says:

  Uždraudė, tai uždraudė…..žiūrėsiu tiesiogines transliacijas per internetą. Iki interneto šių JAV klapčiųkų rankos dar nedaėjo.

 6. Simas Simaitis says:

  Yra toks nedickas ir nebrangus priedėliukas su android programa. Prijungus prie „sumanios“ debildežės, kaip pvz. paskutiniai Samsungai, galima matyti didelę begalę programų, be jokios cenzūros. Valdžiažmogiai tikrai turės didelių problemų. Greitu laiku televizija „nebevažiuos“ be interneto, norės „skalauti smegenis“, negalės mažinti interneto srauto, nemažins srautų, negalės sukontroliuoti laisvamanių internetinių puslapių.

 7. PP says:

  Nežinau statistikos, bet Lietuvoje gan didelė dalis žmonių neturi jokios galimybės nei naudotis internetu, nei žiūrėti kitokią nei eterinė ar kontroliuojamo turinio kabelinę TV. Ypač pensininkai. Deja, jie yra nemenka elektorato dalis…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top