- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Laisvės gynėjų dienai – sausio 13 – Lietuvos valstybės vėliava!

Laisvės gynėjų dienai - sausio 13

Laisvės gynėjų dieną – sausio 13 d. keliama Lietuvos valstybės vėliava.

Savaitė prieš, šią istorinę datą, Lietuvos valstybės vyrai įsisega „neužmirštuoles“. Prezidentas Gitanas Nausėda, bei kiti aukšto rango valdininkai, puikuojasi nuo ryto iki vakaro šiuo gėlės žiedu. Norėdamas būti lojaliu piliečiu savo vyriausybei, pasidomėjau kas tai per simbolis. Savo ribotu mąstymu pradedu nuo visagalio interneto. Susigėdęs, kad tiek mažai žinau apie gėles, atsidarau Bernardinai.lt, Gėlių vaikai: Vudstokas ir hipių epocha“. Apsidžiaugiau, matyt pataikiau į dešimtuką, nes ši šventė, 1969 metais kilusi iš JAV. Žaibu atlėkė mintis, kad NATO saugo mus, o ir globalizacija jau čia pat, tai ir mes lietuviai privalome tapti mėlynais žiedukais.

Vidinis balsas kužda, kad čia šventa Marijos žeme ir  Lietuvoje gal kitos tradicijos, bet kadangi pas mane tų vidinių nuomonių daug ir prasidėjo nesutarimai. Bernardinai.lt, toliau rašo:

 …„Festivalio metu buvo „uždarytas“ valstijos greitkelis – jame susidarė tokios spūstys, kaip Lietuvoje per Baltijos kelią,“ Festivalį suorganizavo keturi jauni draugai – parduotuvės savininkas Michaelis Langas, vaistų gamintojo multimilijonieriaus sūnus Johnas Robertsas, teisininkas Joelis Rosenmanas ir jaunų roko grupių vadybininkas Artis Kornfeldas.

…“Beje, festivalio metu gimė du kūdikiai, daug mažų vaikų atsivežė ir komunose juos auginę hipiai.“

Supratau, kad tai siejama su globalizavimo naujovėmis: Ką tik mūsuose praėjo Adventas pažymintis laiką iki Jėzaus gimimo. Tuo metu žmonės laukia kūdikėlio Jėzaus gimimo. Visos mano abejonės sklaidosi ir jau suprantu, kad ta savaitė skirta laukimui ir galėsime tapti „gėlių vaikais“. …Advento metu krikščionys susilaiko nuo triukšmingų linksmybių ir su džiaugsminga viltimi laukia artėjančių Kalėdų. Man tampa aišku, kad reikia laukti Laisvės gynėjų dienos – sausio 13-osios įsisegus mėlyną neužmirštuolę-penkiažiedę. Smalsuolis vidinis balsas vėl teiraujasi, gerai, krikščionys po advento tai laukia Kristaus, o mes ko?

Man, menininkui, kylant aibei abejonių tarp savojo „AŠ“ ir besidauginančio globalistinio modernizmo – nupiešiau 11 plakatų su esamais Lietuvos simboliais: trispalve vėliava, Gedimino stulpais, herbu su  Vytimi, angelu sargu ir mano plakatus lydinčia juoda spalva su vilties liepsnomis.

Dailininkas Tautvilas Rinkevičius

Laisvės gynėjų dienai - sausio 13Laisvės gynėjų dienai - sausio 13Laisvės gynėjų dienai - sausio 13Laisvės gynėjų dienai - sausio 13Laisvės gynėjų dienai - sausio 13Laisvės gynėjų dienai - sausio 13Laisvės gynėjų dienai - sausio 13Laisvės gynėjų dienai - sausio 13Laisvės gynėjų dienai - sausio 13Laisvės gynėjų dienai - sausio 13