- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Laisvės keliu – eisena sausio 13-osios aukoms atminti

paveikslėlis

Kaune  organizuojama Sausio 13-osios eisena, skirta atminti žuvusiems tą dieną 1991 metais.

Primename, kad 1991 m.  iš sausio 12-osios į 13-ają naktį, TSRS ginkluotųjų pajėgų desantininkai užėmė Vilniaus televizijos bokštą.  Per TV bokšto šturmą tragiškai  žuvo 13 civilių gyventojų, daugiau kaip 500 žmonių buvo sužeista.

Eiseną organizuoja: Kauno tautininkai
Vieta: M. Gimbutienės g. 3, Kaunas
Renginio pradžia: 2014.01.13 18:30

– Pavadinau jį Titu. Titas – tai balandis. Taikos simbolis, – sako tėvas. – Jis toks ir buvo. Ne priešgina. Mylėjo kiekvieną gamtos sutvėrimą.

Titas Masiulis yra vienintelis kaunietis tragiškai žuvęs Sausio tryliktos naktį. Mūsų, Kauno tautininkų, pareiga yra deramai pagerbti šio jauno žmogaus auką už Laisvą ir Nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Sausio tryliktą, 18.30 valandą + 10 minučių vėluojantiems (laikas gali kiek keistis) susirenkame „Šilo“ parduotuvės aikštelėje (M. Gimbutienės g. 3) Petrašiūnuose ir kartu keliausime į Tito Masiulio amžino poilsio vietą.

Renginys Facebook socialiniame tinkle

Keliausime ramiai. Su viena Tautine ir po viena eisenoje dalyvaujančios organizacijos vėliava.

Su savimi turėkime deglus, žvakutes, kurias kiekvienas galės uždegti ant jauno patrioto kapo.

Amžina šlovė patriotams.

Akimirkos iš praėjusių metų eisenos:

kaunotautininkas.lt

paveikslėlis
Vilniuje, LTJS – Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga kviečia į savo organizuojamą tradicinį renginį, skirtą Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Sausio 12 d., sekmadienį, 17.00 val. (pradedame rinktis 16:30) nuo Antakalnio poliklinikos (Antakalnio g. 59, Vilnius) iki Antakalnio kapinių vyks iškilminga patriotinė eisena, skirta Sovietų Sąjungos vykdytos agresijos prieš Lietuvos Valstybę ir Tautą aukoms atminti.

Antakalnio kapinėse dalyviai uždegs žvakutes ant Sausio 13-osios naktį žuvusių gynėjų kapų, sugiedos Tautišką giesmę. Eitynėse dalyvaus įvairaus amžiaus žmonės, tačiau didžiausią dalį dalyvių tradiciškai sudarys jaunimas, kuris tą lemtingą mūsų Tautai naktį dar net nebuvo gimęs. Savo eitynėmis jie simboliškai parodys, kad jei būtų galėję, jie būtų dalyvavę Laisvės sargyboje ir neišsigandę okupacinės kariuomenės tankų.
Tautinis jaunimas neužmiršta savo didvyrių, o jei iškils reikalas, nepabijos perimti estafetę ir kilti Tėvynės gynybon!

Akimirkos iš 2013 metų eisenos: