- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Lukašenka: Mes nesiderėsime su Vakarais

Paskutiniu metu tenka nemažai girdėti apie prezidento rinkimus Baltarusijoje ir visur daugumoje vyksta žaidimas į vienus vartus, parodant, kaip pažeidinėjamos žmogaus teisės ir laisvės pas mūsų kaimynus. Ir koks tironas Baltarusijos prezidentas Lukašenka. Iš esmės visa tai ideologiniai dalykai neturintys nieko bendro su realybe. Vakarams Lukašenka pavojingas tuo, kad parodo, kaip galima gyventi nesijungiant į jokias sąjungas, negaunant jokių abejotinų paskolų ir apskritai nelendant į jokias skolas, o gyvenant tik iš savo darbo.

Štai to mes irgi turėtume pasimokyti. Gyventi be paskolų ir skolų, kurios šiuo metu siekia apie 39 milijardus litų. Sakysite tai demokratijos laimėjimas? Kažin ar su tuo sutiks tie, kuriems teks tas skolas atidavinėti. O gal tokia ir yra pagrindinė demokratijos savybė – savo skolas užkrauti ateities kartoms? Juk parodykite man bent vieną „demokratinę“ šalį, kuri dabar neturi skolų. Manau nerasite tokių, nes demokratija leidžia gyventi ne pagal pajamas, o va nedemokratinis Lukašenkos režimas tą draudžia.

Štai ši priežastis ir kliūna Vakarams, juk Baltarusijos neįmanoma įklampinti į skolas, o reiškia negalima pritaikyti ir jokių poveikio priemonių. Pažiūrėkime trumpą Baltarusijos prezidento Lukašenkos atsakymą „demokratinei“ Europai.