Miestas, kuriame dirba visi, policijos nėra, o vidutinis atlyginimas – 1200 eurų

2016, 23 sausio, 12:38 | kategorija Alternatyva | atsiliepimų (22) | peržiūrų 18 773 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

funnyreps.com

Marinaleda 1

Šiame Ispanijos miestelyje nėra policijos, nusikalstamumo, jame neegzistuoja nedarbas. Čia gyvena, viso, apie porą tūkstančių žmonių, kurie sugebėjo sukurti savo socialinę-demokratinę utopiją.

Kalba eina apie Marinaledą, esančią Sevilijos provincijoje, Andalūzijos regione. Miestelis klesti vieno, bendro visiems, žemės ūkio kooperatyvo dėka.

Marinaleda 2

Iš pirmo žvilgsnio Marinaleda niekuo nesiskiria nuo bet kurio kito miesto šiame regione. Miestelis randasi vaizdingame Campina slėnyje ir yra iš visų pusių apsuptas žaliuojančių kalvų. Dešimtis kilometrų aplink jį driekiasi tik alyvuogių plantacijos ir auksiniai kviečių laukai. Miestelis – gražus ir ramus. Kaip ir visi kiti miestai Andalūzijoje, – pačiame skurdžiausiame ir labiausiai į pietus esančiame Ispanijos regione.

Marinaleda 3

Jei pasidomėtume giliau, tai yra galimybė pastebėti dar kai ką. Pirma, vietos gyventojai sukūrė unikalią anti-kapitalistinę visuomenę. Antra, vietos meras kažkada net skatino vagystes iš parduotuvių.

2008 metų finansinės krizės metu, Marinaleda išrinko savo meru labai jau odiozinį politiką – Juan Manuel Sanchez Gordillo, tuo metu jau užsitarnavusį pravardę –  „Ispanijos Robinas Hudas“.

Šis vyriškis išgarsėjo tuo, jog organizavo seriją reidų į prekybos centrus, kurių metu, protesto ženklan, žmonės plėšė parduotuves, išsinešdami iš jų pačius paprasčiausius produktus: sviestą, ryžius, pupeles.

Bejėgės kasininkės stebėjo šią nevaldomą situaciją ir verkė.

Gordillo gi, visuose interviu kartojo, jog tai buvo ne vagystė, o neprievartinis pilietinio nepaklusnumo aktas.

„Yra daug šeimų, kurios negali sau leisti nueiti į parduotuvę, – aiškino jis. – XXI amžiuje – tai tiesiog gėda. Maistas nėra tas dalykas, kuriuo gali spekuliuoti turčiai“.

Jei kažkas panašaus būtų vykę Vokietijoje, JAV ar Rusijoje, Gordillo neabejotinai būtų patekęs į kalėjimą. Bet tik ne Ispanijoje. Čia jis tapo nedidelio miestelio meru ir sugebėjo įgyvendinti socialinę utopiją. Jis pastatė miestą, kuriame maisto ir kitų būtinų dalykų užtenka visiems.

Ispanija dabar išgyvena didelę ekonominę krizę. Vien tik Andalūzijoje stovi 690 tūkstančių tuščių gyvenamųjų namų. Juos visus bankai atėmė iš ankstesnių savininkų už skolas.

Tačiau Marinaledoje tokios problemos nėra. Gordillo priėmė sprendimą: norintys pasistatyti nuosavą namą, gali padaryti tai nemokamai. Bet tik su sąlyga, jog bendras jo plotas neviršys 192 kvadratinių metrų. Medžiagas ir darbo jėgą apmoka municipalitetas.

Kiekviena šeima, kuri norėjo pasinaudoti dosniu mero pasiūlymu, prisiimdavo sau tik vieną įsipareigojimą: mokėti valdžiai po 15 eurų į mėnesį visą likusį gyvenimą. Taipogi, šių namų, pastatytų už bendruomenės lėšas, jų savininkas negalėjo parduoti kam užsimanęs. Nori išvažiuoti – parduok turtą merijai.

Andalūzijoje šiandien tvyro didžiulis nedarbas. Jis pasiekė fantastišką 37% ribą, o jeigu tektų skaičiuoti tik jaunus žmones – tai ir visus 55% jaunimo tarpe. Marinaledoje gyvena 2700 žmonių, ir visi dirba. Vienoje ir toje pačioje vietoje: žemės ūkio kooperatyve.

Kooperatyvo pelną miestiečiai dalijasi po lygiai. Vidutiniškai gaunasi apie 1200 eurų į mėnesį kiekvienam. Regione, kur kas trečias žmogus negali rasti darbo – tai fantastiškas rezultatas. miestas kur nėra nedarbo

Marinaledos kooperatyvas

„Mes turime pervertinti savo vertybes, vartotojiškos visuomenės vertybes. Jeigu kuriam laikui pavyktų pamiršti apie pinigus, egoizmą ir individualizmą, – tai galima būtų sukurti kur kas laimingesnę ir teisingą gerovės visuomenę“, – teigia Gordillo.

„Marinaleda – tai tik vienas nedidelis pavyzdys. Mes norime paskleisti jo patirtį po visą pasaulį“, – reziumuoja jis.

Marinaledos kooperatyvas

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 22

  1. Ec says:

    Patirtis tikrai gera ir verta sklaidos. Nors toks žmogus kaip jų meras Lietuvoje būtų vagis – marginalas

  2. zzz says:

    pasaulyje vyrauja labai keista žmonių logika,jie renka valdžią,kuri jiems žada“rojų“,paskui nusivilia,nes jie paprasčiausiai jiems melavo.Jie nesupranta,kad jokia valdžia negali nieko duoti,nes ji nepagamina jokio produkto.ji tik atima iš žmonių tai ką jie pagamino ir numeta jiems trupinių,kurie lieka nuo jų stalo.Kol žmonės šito nesupras,tol pasaulyje vyraus vargas ir neteisybė.Mūsų vagys dirba tuo pačiu principu.O pvz.Merkelė iš vis sudurnavo prisikvietė „svečių“nors ji neuždirbo,nei vieno cento ir dabar šers šitas gaujas iš vokiečių kišenės,kurie iki šiol nesupranta,kad juos laiko visiškais kvailiais.Bet jau dalis vokiečių atsipeikėjo ir atrodo,kad tokios merkelės atsidurs ten,kur joms ir vieta būti.

  3. Dalia says:

    visokių delfių ir alfų skiedalai, tokių žinių neatspausdintų.

  4. Mirga says:

    to zzz
    skirtumas, visgi, yra. Trupinių kiekyje. Iš LT juk kažkur bėga? Matyt te, kur trupinių procentas didesnis.

  5. Jevgenijus says:

    Klausimas yra tik vienas. Ar ten iš tiesų viskas taip gražu ir šventa, kaip parašyta čia? :)

  6. Jei nori skleisti žinią pasauliui – puiku! Nuvažiuosim ir patikrinsim :)

  7. Beje Wikipedia patvirtina, kad tai ne antis.

  8. Ec says:

    Teisingai, Jevgenijau, negalima pasitikėti tik vienu informacijos šaltiniu, reikia pasitikrinti dar kur nors. O geriausia prie progos aplankyti tą vietą

  9. Vardas Privaloma says:

    Mūsų vagys melžia iki paskutinių, kol žmonės kenčia, bet tikiuosi ne ilgai tyčiosis. Visoje Europoje žmonės dirba ir uždirba, tik pas mus kiek bedirbtum vis tiek sėdi bačkoje, nes viską atima. Tikiuosi karma egzistuoja ir tie kurie siurbia mūsų kraują nustips.

  10. Dovydas says:

    Saunuoliai miestelio gyventojai pats pries 9 metus buvau andaluzijoj ir maciau krizes pradzia sustingusias statybas ir nedarba siuo metu esu issinuomaves sodyba kurioje jau auginu avis ju nedaug bet jau 2 metus kvieciu zmones bendramincius kurti bendra uki uzsiimti gamyba ar kuo tik sirdis geidzia jei ka pazystate ar paty noretumete sukurt maza pavyzdi sio nuostabaus miestelio susisiekite su manimi:-)

  11. Aja says:

    DOVYDUI – susisiekti kaip?
    Bent jau parasykite e-mail.

  12. Remigijus says:

    Dovydui,
    Sveiki,prašau parašykite man į e-mail remigijusxx@gmail.com Ačiū

  13. vika says:

    Nera ispanijoj tokio ,,nuostabaus,,kaimelio..galit nenusisneket.gyvenu ten

  14. Devi says:

    Tikra teisybe,

    interviu su paciu meru :). pasiziurekit https://vimeo.com/89487871

    P.S. Ispanija visada trauke, bet kad ten atsiklet dar reik padirbet iki to, nes butu baisu viska mesti ir isvaziuot i nezinia.

  15. Arte says:

    jo

  16. Valdemaras says:

    kaip su tavim,susisiekti..😉,pats aviu auginimo patirties neturiu…bet mano gera pazystama Tveruose ,pradejus nuo keliu,sndien turi apie 140 …ekologinis ukis,problemu su realizacija neturi plius mesines karves.n ir t.t…dabar ..+447473738887…pats is Klaipedos…teko eksperimentuot Telsiu raj su draugu jo vienkiemyje,su dedeklem,kalakutais…bet ,truko apyvartyniu kad isisukt..😉

  17. valdemaras says:

    susisiekt,kaip su tavim..??

  18. valdemaras says:

    .yotube ilysk,surasi dokumentine medziaga,ne viena…

  19. audra says:

    actualidad.rt.com/sociedad/173543-marinaleda-sueno-anticapitalista-espana

  20. Dana says:

    Valdemarai, norėdami gauti atsakymą, gal rašykite tiesiogiai užklausimą Dovydui (po jo komentaru). Tada gal greičiau jūsų žinia pasieks jį. 😊

  21. Gerda says:

    Labas Dovydai , parašykite man į emeila : ginetak@googlemail.con

  22. Arturas says:

    Sveikas Dovydai,
    planuoju vykti gyventi i Ispanija,tavo verslo planas suintrigavo,gal galeciau gauti tavo kontakto numeri,pakalbetumem placiau.
    Aciu
    Arturas

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top