Mūsų atmintis – nepamiršime!

2013, 13 sausio, 12:08 | kategorija Realybė | 21 komentaras | peržiūrų 797 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vakar, t.y. 20013.01.12 dieną įvyko LTJS organizuotos eitynės, skirtos atminti žuvusiems 1991 metų sausio 13 dieną už Lietuvos nepriklausomybę. Pabūkime kartu mintimis ir tylos minute pagerbkime kritusius bei išreikškime savo palaikymą ir vienybę su jais. „Vardan tos Lietuvos….“


Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentaras 21

 1. teroras says:

  Kas ir kada atsakys i neatsakytus klausimus? Butkevicius? Landzbergas? Ar tikrai galima viena-kita zmogeli jam nezinant paaukoti del kitu? Kokia pasekme tos aukos? Ar mes tikrai pasiekeme nepriklausomybe? Nuo ko mes nepriklausomi ir nuo ko priklausomi? Tikrai tokios ateities norejome,kokia turime dabar?

 2. Rasputin says:

  Butkevičius su Lansberbiu neatsakys. Paaukot galima vieną kitą žmogelį, esant reikalui ir daugiau. Nepriklausomybę priklauso tam iš ko skoliname pinigus.

 3. Antanas says:

  Atsakau::skoliname is TVF(Tarptautinis Valiutos Fondas).Jo savininkai-tarptautine zydu mafija.Mano idomus pastebejimas:kai tik Lietuva tampa nepriklausoma-visi is jos bega.kaip velnias nuo kryziaus.Ar uz tokia Lietuva jie padejo savo gyvybes?Visuotine bedarbyste,o kas dirba-tik uz minimuma.Daug zmoniu paeme paskolas,atsidure gatveje.Kainos kyla kiekviena diena.Pasakysiu karcia tiesa-Lietuva yra priklasoma nuo NATO(musu vaduotojai ir viso pasaulio demokratijos nesejai).Kurie atnesa kruvina demokratija.Eile Afrikos valstybiu:jau patyre ju vadinamaja demokratija:Libyja,Sirija.Ka musu kareiveliai veikia Afganistane?Kieno interesus jie ten gina?Mokesciai auga.Ar uz tokia Lietuva reikejo kovoti?Klesti korupcija,papirkinejimai,kaltu ieskojimai.Geda man del tokios laisvos Lietuvos.!!!

 4. Joris says:

  Man kyla toks abejotinai keistas įtarimas, kad visas Lietuvos Nepriklausomybės atgavimas – tai slaptai surengta ir organizuota spec. operacija, sužaidžiant tautos (žmonių) jausmais nepriklausomybės tema. Jei susimąsčius tai tuomet mes buvome laisvesni negu dabar. Tačiau labai greitai, vos tik pajutome laisvę, mums užmovė kreditų ir skolų, dabar dar ir mokesčių apynasrį. Net susivokti nespėjome, kaip atsidūrėme tokiame mėšle ir duobėje, apie kokią fantazuotojai nefantazuodavo (jei tik jie normalūs). Ir jei toliau vystyti mintį, tai NEPRIKLAUSOMYBĘ mums „NUŠVILPĖ“ iš panosės. Spėkite, kas, iš pirmo karto. Prieš įstojant į ES Lietuvos skola buvo nulinė, o dabar? Ir taip nutiko su visomis pabaltijo respublikomis.
  Rusija ir Gorbačiovas. Kur dabar Gorbačiovas sugriovęs TSRS? Gyvena sau vokietijoje. Šildosi savo užsakovų ir šeimininkų šešėlyje. Bet TSRS mes nepasiilgstam. Tiesiog parazitinę socialistinę santvarką pakeitė n-kartų labiau parazitinė kapitalistinė.

 5. Joris says:

  Dar pridėsiu: Štai Paleckis teisiamas už tai, kad sako, jog 13 -sios įvykių metu savi šaudė į savus. Bet įdomu tai, kad kitą dieną nuo barikadų namo į mūsų miestelį sugrįžę žmonės kalbėjo tą patį. Ar ne dėl to, anksteni teismai buvo nesėkmingi? Praėjo virš 20 metų, nebeliko kaikurių žmonių, prisiminimai išblėso, kaip blogas sapnas. Tačiau kažkodėl niekas nepasidomėjo (o gal domėjosi), kad jeigu taip buvo, tai kas tai darė, kam tai buvo naudinga ir ką šituo buvo norima pasiekti? Gal klausimas, kas pirmi pradėjo šaudyti visai ne akivaizdus? Ir kodėl įvairių pasaulio šalių nepriklausomybę vis gina samdiniai (neseniai laikraštyje skaičiau straipsnį, kai ukrainiečiai seimo gynėjai – o gal samdiniai, tiesiai kalbant,- su ginklais saugojo seimą tos nakties įvykių metu (jei neskubant skaityti ir mastyti, tai spauda per durną savo galvą ką tik visai Lietuvai atkleidė kuo tikriausią „gynėjų verbavimo operaciją“). Labai patogu ar ne . Atvažiavo, pašaudė ir išvažiavo (be rods ir Egipto revoliucijos metu jos nepriklausomybę gynė labai solidarūs nepriklausomybės gynėjai iš pietų amerikos šalių – apie šitai buvo žinių laidoje trumpai šmėkštelėjęs vaizdo reportažas, bet iš karto jį ir „parišo“. Okas dabar darosi Egipte? Negi laimingas gyvenimas prasidėjo?). Kas gali atkasti tiesą? Klausimų kaip visada daugiau negu atsakymų, o žiniasklaida – į domu kam ji dirba – tik dar labiau viską painioja. Mano manymu, ponas V. Landsbergis apie sausio 13 įvykius labai daug ką nutyli, o gali būti, kad ir atvirai meluoja. Bet tiesos dabar jau neatrasime, nes ji niekada nebuvo ir nebus reikalinga tiems, kas iš tikro randasi valdžioje. Va tik paleckiukas, tarsi koks kiauksintis šuniukas, niekaip nenutyla ir vandenis drumsčia.
  Labiausiai gaila nekaltų žmonių, žuvusių ir sužalotų tų įvykių metu. Deja, kaip ir visada, žaidimuose dėl valdžios nukenčia paprasti žmonės ar visa tauta. Nepriklausomybę mes gavome, išsikovojome, bet neišsaugojome, o visai gali būti, kad mums jos niekas taip iš tikro ir nežadėjo. Dabar kiekvienas mūsų esa vis labiau ir labiau priklausomas… Antkaklis pasikeitė, bet ar pasikeitė jo šeimininkas?

 6. Romas Kaulinis says:

  Ačiū, Jori. Rimtas komentaras-apmąstymas. Tu teisus. Jau daug ką praš..om. Ir skolų kilpą užsinėrėm. Ir kariaujam svetimose teritorijoe svetimus karus. Bet jeigu nesugebėsime grąžinti į Konstituciją niekšiškai pakeistų nuostatų (47 straipsnis), kad Lietuvos Žemė, Miškai, Vandenys Nupsavybės Teise gali priklausyti Tik Lietuvos Valstybei ir Lietuvos Piliečiams – apskritai galima dėti kryžių ant Lietuvos.
  O gal situacija nėra beviltuška? Juk Vengrai savo Konstitucijoje tokią nuostatą įrašė. http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/zemes-ukis/vengrija-uzdraude-uzsienieciams-isigyti-zemes-ukio-paskirties-sklypu-313-290935

 7. Ra Light says:

  Iš jūsų pasakojimų susidaro įspūdis, jog sausio 13 os įvykiai buvo provokacija, siekiant destabilizuoti padėti šalyje. Kažkas panašaus dabar vyksta tarp Pakistano ir Indijos: kiekviena pusė kaltina kitą pradėjus šaudyti į patikros postus.
  Tačiau provokacija nepavyko ir nutarta šalį išvalyti nuo jos gyventojų tyliai ir ramiai.

 8. Valdas says:

  Kaip ten buvo iš tikrųjų mes nežinome ,tačiau kad buvo pilna

 9. Kupa says:

  Jori, nepliurpk to, ko nežinai…Čia turbūt tik Paleckiui kas nors į subinę šaudė. Ir gerai būtų padarę.Aš pats mačiau, kaip sausio 12 d vakare apsivilkęs pilką paltuką Maskvos „saulės“ nešėjo palikuonis išdūlino pro užtvaras namo…O į Europos šlykštų užpakalį sulindome patys savo noru…Taigi prie ko čia tie gynėjai.Tada gynėmės nuo okupacijos…Ir galėjome būti laisvi…Ir galėtume, jei nebūtume glušai…, jei prasikrapštytų pragertas akis ir pasižiūrėtų už ką balsuoja…

 10. Ra Light says:

  Kaip jūs įsivaizduojate laisvę ir nuo ko ji?

 11. Joris says:

  Tai kad subyrėjo TSRS ir kad Lietuva ėmė siekti nepriklausomybės, ir sausio 13 įvykiai – visai ne provokacija. Tiesiog tas, kas laikė visus viename savo krepšelyje, prarado įrankį, su kuriuo tai darė. Krepšelis trūko ir visos respublikos pabiro. Mes siekėme savų tikslų, bet kaikas pasinaudojo proga ir pabandė realizuoti savo planą (gali būti kad ilgai puoselėjamą), kas ir pavyko. Visa, kas vyko toliau, tai laipsniškas kilpos veržimas ir nepotogumų šalinimas (apie ką galima rasti įdomių straipsnių tuometinėje spaudoje, tik ne visi juos skaitydami suprato apie ką ištikro kalbama, užtat dabar, žiūrint iš perspektyvos…). Apie tai kad patys sulindome į ES užpakalį, taip pat būtų galima įdomią mintį išsakyti. Bet geriausias pavyzdys – šios „technologijos“ „prakolas“-, tai praeitų metų referendumas dėl VAE. Nežiūrint to, kad mes visi buvome „šeriami“ klaidinga ir neišsamia informacija (reklama) apie šį projektą, valdžia kažkodėl buvo visiškai tikra, kad projektas „pralįs“. Ir koks buvo jos pasimetimas, vos ne atviras pasipiktinimas, kad žmonės nepasidavė kvailinimui! Kaip gi čia taip? O gi dėl kažkokių nesuprantamų priežasčių, tos povandeninės srovės, kurios turėjo nunešti visą tautą į beviltiškai sužlugdytą ateitį, netikėtai ėmė ir „išsisėmė“!? Kas supratot. tas šaunuolis! Nesupratot?… na dar biskį padirbėkit….

 12. Ra Light says:

  TSRS buvo paleistas 1991 gruodžio 8 d. Belovežo susitarimu. Antra – krepšelis nepratrūko, o planingai buvo suplėšytas ir „pabirusios“ respublikos subyrėjo it prinokę vaisiai į parazitų rankas.
  Paskaitykite ES „tėvo“ Richardo Nikolaus Kudenhofe-Kalergi idėjas: http://balder.org/judea/Rihard-Nikolaus-Kudenhov-Kalergi-Prakticeskij-Idealizm-Vene-V-1925-Russkij-Perevod.php. Tada gal suprasite kur mes vis dar „tekame“.

  Pabaigai: kas tie „kaikas“? Laikas kalbėti aiškiai ivardijant veikėjus.

 13. douktris says:

  teisingai pastebeta. jei ne anglu ytakos agentas gen sekretoriaus poste, lietuviu disidentai butu toliau sekmingai kirte medzius zonoje, o dedule stukalines. ne mes pasinaudojome, o mumis pasinaudojo, kaip oranziniais arabu lochais. jei vakaru spec tarnybos kontroliavo sssr vadovybe, tai sajudzio kontrole buvo juokun darbs, tsakant, apkvailinti nepriklausomybe jos patroskusius chunveibinus (megztas beretes)

  ir dedule juos nuvede i nepriklausomybe taip toli, kad toliau eiti nebera kur, nebent atgal…

 14. douktris says:

  ir dar,
  man dabar kyla ytarimas, ar „Zalgiro“ pergales pries „CSKA“, prasidejus perestrojkei, nebuvo irgi MI5 oranzinio projekto dalis.
  kazkaip lengvai Sabonis issisuko nuo tarnybos SA.
  as nesakau, kad tos pergales nepelnytos, nes stebint ikiperestroikines eros sssr krepsinio cempionatus, aiskiai matesi, kad laimet pries CSKA nebus leista niekam, bet, stai atejo atsilimas, tsakant, oranzinis… reikia pakaitinti nacionalini uztaisa tautu katile…

 15. Jonas Matuza says:

  Pasakysiu dar daugiau,- asmeniškai aš, tik šiek tiek pastudijavęs veiklą spectarnybų, suplanavusių ir vykdžiusių visokias „operation Gladio“, JFK, visos eilės Pietų Amerikos šalių vadovų žudynes, perskaitęs tai, ką pasauliui atskleidė tokie žmonės, kaip Džonas Perkinsas, Dimitrijus Chalezovas, Mordechajus Vanunu ir kiti, žinodamas tai, kad tos tarnybos net tokį terminą „sakralinė auka“ turi, nė trupučio neabejoju, kad Paleckiukas nenusišneka, priešingai- užmanipuliuoti nusišneka kaip tik jo oponentai ir dergėlos. Ir Egipte, ir Libijoje, tik prasidedant tų pačių užsienio spectarnybų organizuotam „arabiškam pavasariui“, į gatves išėjusius žmones nuo stogų pyškino tikrai ne „režimų“ fanatikai, nes patiems „režimams“ tos aukos buvo klaikiai neparankios, o atvirkščiai- „demokratiškiausių pasaulio visuomenių“ slaptasis specnazas, pasamdytas už pinigus iš tų pačių šaltinių, iš kurių buvo ir tebemokama svetimšaliams Libijos ir Sirijos samdiniams…

  O kas liečia sausio 13, negi nieko daugiau neglumina tas faktas, kad visi videoužfiksuoti „okupacinės“ kariuomenės žiaurumai- vos du ar trys vis tie patys siužetai, nuolat, metodiškai, be paliovos brukami tiems, kieno sąmonė neatspari manipuliacijoms. Žmonės žmonės, jūs ką,- visai be savo galvų? Tai pasitikrinkite, ką faktiškai reiškia „okupacinė kariuomenė“, pasižiūrėję tūkstančius siužetų internete, kiekvieną mielą dieną vykstančių Palestinoje. Tiesiog, dėl bendro išprusimo, kad pasitikrintumėte, kiek asmeniškai į jus visko priimplantuota…

 16. Taigi says:

  1991 m. tebuvo eilinis Europos perdalinimas ir Lietuva jokios nepriklausomybes negavo. Is nusilpusios vienos imperijos Lietuva pereme stipresne imperija. Pries tai buve Europos perdalinimai: 1945 Jaltos konferencija (pasauli dalinosi Franklinas Ruzveltas, Vinstonas Čerčilis ir Josifas Stalinas). 1939 Molotovo-Ribentropo paktas (Europa dalinosi Stalinas – Hitleris) ir tt.

 17. douktris says:

  bet as stebiuosi satanistu meistriskumu, padarant taip, kad laisves patroske chunveibinai patys uzsidetu „naujoviskus“, „uzsienio markes“ vergu pancius, ir didziuotusi jais, net 23 (yskaitau ir ejimo y jewzopa) metus!, tsakant, bezprobudno.
  cia tai hipnozes meistrai!

 18. Kupa says:

  Lietuva- ne Libija ir ne Pakistanas su Indija. Nereikia tų fantazijų.Būtų įdomu žinoti, kur buvo tuo metu tie patys fantazuotojai. Dbar tokie sausio įvykių žinovai…Nepabaigėm darbą iki galo, nepribaigėm stribus ir visus kitokio plauko banditėlius, todėl ir turim tokią situaciją…

 19. Kupa says:

  Kai kas visai nusišnekėjo, jau ir Sabonis buvęs užverbuotas…šakutės…

 20. douktris says:

  Lietuva net ne Afrika, ten zmones su ginlu priesinasi dermokratijai. o tokie kaip tu (as bent jau senai nebesapnuoju) dermokratiniu pavasariu muilo operu statistai nurijot dermokratiny kably su visa meskere.

  nepabaiget darbo, kalnaverciai – statistai?, tai jums nera ko rupintis!, uz jus ta darba pabaige pagrindiniu roliu aktoriai!.
  nu, butumet pabaige per stebukla darba, kurio nesuprantat ir …? ystoje y nato?
  norint pradet kazkoky darba reik turet zyniu apie ta darba. kokiu zyniu tu turejai apie valstybiu valdyma, rezimu pakeitima, pasaulio valdyma?
  zmogus valdo savo aplinka, tiek, kiek turi zyniu, o kiek neturi, – jy valdo kiti.
  tau pasake eit prie buksto ir tu ejai, nusviestas dermokratiniu prozektoriu sviesos. o y rezisieriaus libreta buvo yrasyta kraujo scena. buvo nusamdyti tam atlikejai. vyskas vyko, kaip pagal natas. spektaklis pavyko ir statistai gavo, ko taip ilgai trosko – dermokratija: „savo“ veliava (vel masoniska tricolor) ir himna.
  o tu sakai darbas nepabaigtas…

 21. douktris says:

  o kam jy verbuot, jei jis dare tai, ko reikejo oranziniu projektu autoriams?
  tave irgi uzverbavo, kad eitum prie boksto?
  Sabonio kaip ir taves verbuot nereikejo, jus patys daret tai, ko reikejo uzsienio spec tarnybom.
  o ka ne taip padarydavot (jau po nepriklausomybes atgavimo spektaklio), pvz., Pakso isrinkimas, rezisierius per JAV ambasada pakoreguodavo jusu klaidas, duodamas nurodymus nusamdytiems buratinams.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top