Nauja JT sutartis į tarptautinę teisę gali įtraukti lytį kaip socialinį konstruktą

2020, 8 sausio, 7:00 | kategorija Genocidas | 7 komentarai | peržiūrų 386 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja naująja sutartimi gali panaikinti šiuo metu tarptautinėje teisėje galiojantį lyties kaip „vyro ar moters“ apibrėžimą ir pritarti lyties kaip „socialiai sukonstruotos“ apibrėžimui. Naujasis apibrėžimas atvertų duris daugiau nei šimtui „lyčių“, kurias būtų privaloma pripažinti teisiškai.

Tarptautinės teisės komisija (toliau – Komisija) – nuolatinis pagalbinis JT organas – Generalinės Asamblėjos prašo atsisakyti šiuo metu tarptautinėje teisėje galiojančio lyties kaip „dviejų visuomenės lyčių, vyrų ir moterų“, apibrėžimo.

Šis apibrėžimas numatytas Romos statute, skirtame Tarptautinio baudžiamojo teismo įsteigimui, ir nurodo, kad sąvoka „lytis“ jokios kitos reikšmės, išskyrus minėtąją, neturi.

Kairiosios politinės pakraipos Komisija apibrėžimą siūlo keisti naująja sutartimi dėl baudžiamojo persekiojimo už nusikaltimus žmoniškumui, kurią netrukus svarstys Generalinės Asamblėjos teisės ekspertai.

Savo rekomendacijoje Komisija cituoja „kelis tarptautinės žmogaus teisių teisės ir tarptautinės baudžiamosios teisės patobulinimus“.

Kaip pagrindą Komisija pasitelkia teisiškai neįpareigojančias žmogaus teisių organizacijų ir kitų tarptautinės teisės subjektų, skatinančių lyties kaip socialinio konstrukto pripažinimą, nuomones.

Pavyzdžiui, Komisija cituoja JT nepriklausomą ekspertą smurto ir diskriminacijos dėl seksualinės orientacijos bei lytinės tapatybės prevencijai, kuris rašė, kad lytis yra „kiekvieno žmogaus giliai jaučiamas vidinis ir individualus lyties patyrimas, galintis atitikti arba neatitikti lytį, kuri buvo priskirta gimus.“

Taip pat cituojamas Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuroras, kurio teigimu, lytis yra ne biologinė realybė, bet „socialinis konstruktas“, susijęs su „lydinčiais vaidmenimis, elgesiu, veiklomis ir požymiais, priskiriamais moterims ir vyrams, mergaitėms ir berniukams.“

Romos statuto lyties apibrėžimo panaikinimas tarptautinėje teisėje įtvirtintų lytį kaip socialinį konstruktą.

Jis ne paprasčiausiai paliktų lyties apibrėžimą apsibrėžti kiekvienos šalies nacionalinėje teisėje, kaip kai kurie mano. Apibrėžimo atsisakymas turėtų teisinę galią tarptautinėje teisėje labai plačiai apibrėžti lytį.

Tikėtina, kad Komisijos prašymas Generalinėje Asamblėjoje sukels nesutarimų.

Pastaruosius dvejus metus Komisija Generalinei asamblėjai ne kartą teigė, kad naująja sutartimi nekeis jokių Romos statute esančių apibrėžimų.

Ir ji išsižadėjo savo žodžio dėl intensyvaus LGBT grupių lobizmo.

Negana to, Komisija visiškai nekreipia dėmesio į tai, kad dauguma šalių nelaiko lyties socialiniu konstruktu.

Iš tikrųjų Komisijos cituojami JT subjektai ir organizacijos žengia kur kas toliau nei daugelio šalių nacionaliniai įstatymai.

Už LGBT teises kovojančios grupės Amnesty International duomenimis, 2019 m. tik septynios šalys leidžia keisti lytį remiantis tik savęs identifikavimo pagrindu.

Net maždaug keturiasdešimtyje kitų šalių, kuriose asmenims leidžiama teisėtai gauti nuo jų biologinės lyties besiskiriančią tapatybę, šalys riboja, kas ir kokiomis aplinkybėmis gali tai daryti.

Daugelyje šalių tapatybės keitimas leidžiamas tik po psichiatrinių išvadų nustačius lyties disforijos diagnozę arba atlikus chirurginę operaciją, keičiančią asmens lyties organus.

Be to, kai kurios šalys reikalauja, kad žmonės išsiskirtų su sutuoktiniais ir neleidžia lyties pasikeisti vaikų turintiems asmenims.

Planuojama, kad atsakingas Generalinės Asamblėjos komitetas peržiūrės Tarptautinės teisės komisijos ataskaitą, apimančią naująją sutartį, spalio 28–lapkričio 6 dienomis.

parengta pagal New UN Treaty May Put Gender Ideology in International Law

šaltinis: Laisvos Visuomenės Institutas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurner



Naujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Myndė says:

  O jei per pilnatį jaučiuosi Napoleonas – irgi turėtų pripažinti, ar dar teks metelius kitus luktelt?

 2. Vytas says:

  Tai, ką siūlo „Tarptautinės teisės komisija“ (?) Jungtinėms Tautoms – vienas iš artėjančios jau tikros pasaulio pabaigos pranašų. Kitaip tokios silpnaprotystės, pasaulinio masto ir reikšmės silpnaprotystės, ir nepavadinsi. Belieka tik tikėtis, kad kita dalis, „necivilizuota“ pasaulio dalis, tos beprotystės nepalaikys. O mes taip veržėmės į tą beprotišką „civilizuotą“ pasaulį. Dabar iš jo gausim tai, ko nusipelnėm. Įdomu, kokiabus Lietuvos valdžios reakciją į šį Vakarų „vertybių“ perliuką.?

 3. Alisa says:

  As kaip turinti T manau tai neteisinga nes biologija veikia kuna paziurekite i savo mama ar teti siu atveju mama mano kaip rengesi kai bivo 20/30 metu ir kaip dabar 60 metu, turejau fetisini transvestizma tai dazniusiai ankstyva transsekaualumo faze galit paskaityti. Ir kai buvau vaiku ar paugliu persirengdavau manos pamirstais rubais… Darykite isvadas. ! Tiesiog kaip homoseksualumas isbraukiamas taipat norejo ir TS isbraukti netgi visiskai. Anksciu info nebuco prieinama jei nebuvai koks kompiuteristas pvz. Pirmieji TS pakeite IBM darbuotoja aisku buvo ir anksciu visko bet cia svarbu info kai buvo slepiama. As nepakeitus lyties net palaiymo is LGB/T neturiu esu atstumta ju..Nezinau kodel gal kad pasakiu pusiu juokais uzstojau ju nekenciama Putina bei i instagram tanku ridejau gal del to ? Nezinau.. Tiek..

 4. Socialistas says:

  Alisa, susirask darbą, tada pagis čiainikas.

 5. Pasirodo ir cia uzsklysta homoseksualus !

 6. V says:

  Socialistas,

  Kokia tavo zmona ? jei neturi isivaizduojama zmona ? parnere ? gali nupasakoti kuo skiriasi vyras ir moteris ? tai socialinis konstruktas ? ar biologija(hormonai) ? genetika ?

 7. Kika says:

  Idomus atvejis kaip gali zmogus jausdamas disforija padaryti vaikus ? tai parodo kad tas zmogus ne Transsekaulus ! Kazkas kita ? Yra TS turintys disforija ir neturintys disforija ! siu atveju nuketes turintys disforija kaip sakant tikrai sergantys asmenys. O kita puse tai mados reikalas kaip. Tai jaunimas daug meluoja nei senoji karta ? ar ne taip ?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top