Navalnas tampa pavojingas Putinui

2021, 19 sausio, 16:25 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (10) | peržiūrų 306 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Aleksejus Navalnas

Žmogus „be vardo“ dabar areštuotas su numeriu. Rugpjūtį saugumo pareigūnų nuodytas Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas vakar atskrido į Maskvą ir buvo nedelsiant sulaikytas. Ar tai simbolinis žaidimas „areštuok ir paleisk“, ar ženklas, kad Kremlius planuoja jį palaidoti užmarštyje, palaidoti – tiesiogine ar metaforine prasme – savo kalėjimų sistemoje, kol kas nėra aišku, rašo spectator.co.uk

Žinoma, Kremlius padarė viską, kad jo sugrįžimas netaptų medijos įvykiu. Jis turėjo atvykti į Maskvos Vnukovo oro uostą, kur jo laukė minia žurnalistų, sirgalių ir riaušių policijos. Taip pat laukdami stumdėsi Rusijos žiniasklaidos garsenybės gerbėjai, kuri, sprendžiant iš jos„Instagram“ kanalo, tokio priėmimo nesitikėjo. Buvo padaryta viskas, kad žmonės būtų suklaidinti.

Buvo atliktas apgaulingas žingsnis. Paskutinę minutę buvo paskelbta apie sniego valymo mašinos aerouoste „techninę problemą“, o Navalno skrydis buvo nukreiptas į Maskvos Šeremetjevo oro uostą, esantį gana toli į šiaurę nuo Vnukovo. Dėl visa ko valdžia dar užblokavo Leningradskoe greitkelį, vedantį į Šeremetjevą. Navalnas buvo sulaikytas praeinant paso kontrolę ir sausio 29 dieną turi stoti prieš teismą.

Kuo labiau Kremlius supranta, kad turi griebtis tokių triukų, ir tuo didesnį spaudimą jis daro Navalnui, areštuotam už lygtinio nuteisimo sąlygų pažeidimą dėl praeityje iškeltų kaltinimų ir neatvykimo į inspekciją (buvimo Vokietijoje metu esant gydymui ir reabilitacijai), tuo labiau nerimti atrodo jo teiginiai, kad Navalnas yra nereikšminga figūra.

Nereikėtų perdėti susidomėjimo Navalnu – net ir po apnuodijimo daugelis rusų nežino, kas jis yra, o daugelis kitų, kurie žino, vis dar kartoja valstybinių televizijos kanalų teiginius, pasak kurių jis yra avantiūristas be principų ar įrankis užsienio politikų rankose, ir, kad jis inscenizavo savo nunuodijimą dėl savireklamos, o visi Vakarai žaidė tą žaidimą kartu.

Tačiau tai, kad žmogus, kurio Vladimiras Putinas neišdrįsta pavadinti vardu (vadindamas jį kuo tik nori – nuo „Berlyno paciento“ iki „jūsų paminėto asmens“), sugebėjo, nepaisant to, kad ilgą laiką tai buvo praktiškai tabu televizijoje , pasiekti tokios sėkmės, jau savaime yra triumfas .

Socialiniuose tinkluose, gatvių protestų metu, šmaikščiuose ir tuo pačiu metu demaskuojančiuose vaizdo įrašuose „YouTube“, demonstruojančiuose pareigūnų korupciją, Navalnas ant savo tezės pamatų apie Putino režimo veidmainystę ir parsidavėliškumą, pastatė politinę platformą.

Ilgą laiką tam tikru mastu jis buvo pakenčiamas, pristatant tai, kaip simbolinį gestą demokratinės politikos atžvilgiu, kurios tariamai laikėsi režimas. Kai Navalnas norėjo balotiruotis Maskvos mero rinkimuose ir veikti kaip konkurentas Sergejui Sobianinui, būtent Sobianinas reikalavo leisti jam kandidatuoti.

Jis žinojo, kad jei jis nugalės Navalna, o ne vien bespalvius kandidatus iš butaforinių opozicinių partijų, tai garantuos jam legitimumą, kurio negali suteikti jokie fiktyvūs rinkimai.

Tačiau Navalnas ėmė darytis vis pavojingesnis, kai Putino poreikis rizikuoti ėmė mažėti. Jo „protingo balsavimo“ strategija, skatinusi taktinį balsavimą už bet ką (nepriklausomą kandidatą, komunistą, nacionalistą), labiausiai tiko siekiant panaikinti galimybę būti išrinktiems Kremliaus „Vieningos Rusijos“ kandidatams ir buvo vienodai pavojinga ir paprasta. Rudens parlamento rinkimų išvakarėse reikėjo ką nors daryti, ir tas „kažkas“ buvo pasikėsinimas nužudyti nunuodijant.

Jam galėjo būti suteiktas prieglobstis visur, kur jis būtų panorėjęs, ir, be abejo, aprūpintas gyvenimas esant organizacijos darbuotoju ar vadovu. Tačiau jis grįžo ir tik atvykęs improvizuotos spaudos konferencijos metu pareiškė, kad nors Vokietija yra nuostabi šalis, „šiandien mano geriausia diena per pastaruosius penkis mėnesius“.

Tai liudija ir išskirtinę drąsą, ir subtilų politinį išskaičiavimą. Būdamas palankiomis sąlygomis užsienyje, jis negalėjo tapti tikra jėga Rusijos politikoje, juo labiau iš tikrųjų būti Putino opozicijos lyderiu. Jis parodė pasirengimą susidoroti su režimu, kuris bandė jį nužudyti.

Jei jis išgyvens ir išliks, bus neįmanoma nepripažinti įgyto jo moralinio autoriteto. Jei, neduok Dieve, jis neišgyvens, jis prisijungs prie ryškaus Rusijos kankinių sąrašo. Jei jis bus paleistas, jis grįš prie to, ką darė iki šiol. Jei ne, Kremlius tuo parodys, kad, nepaisydamas savo apsimestinio abejingumo, – bijo šio žmogaus „be vardo“.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 10

 1. Simas Simaitis says:

  Straipsnis sukėlė dvejopus jausmus. Ar tai tikrai diskutuotina tema mūsų realijos. Kam dergti sau smegenis tokiu, prastos kokybės, teatru. „Solsberis 2.0“. Klausimų daugiau, nei naudos normaliems vargdieniams. Aš užduosiu klausimus, o jūs pamėginkite sau į juos atsakyti:
  1. Koviniai nuodai – masinė naikinimo priemonė. Jau pats mažiausias purslelis tokio kovinio nuodo galėjo sunaikinti visus, lėktuve esančius asmenis? Nukentėjo tik opzicionierius.
  2. Kodėl, į Gineso rekordų knygą, įrašyta pati ilgiausia pasaulyje Kremliaus ranka, nenudusino opozicionieriaus vietoje, terliojosi su apnuodyjimais ir dar laisvanoriškai paleido pacientą gydytis į Vokietiją?
  3. Įdomus dar parinktas laikas, kada jį paleido atgal namo. Kaip tik prieš prezidento rinkimus Rusijoje?
  4. Dar įdomus faktas, kodėl šiam demonokratijos šviesuolių, išskrendant namo, vietinis saugumas neleido surengti žiniasklaidos konferencijos, susirinkusiems ten savo gerbėjams?
  5. Kodėl straipsnis nerašo už ką būtent jis buvo suimtas? Kodėl nepasakoja, kad jam inkriminuotos dvi baudžiamosios bylos už šmeižtą?
  O šiaip, šis žmogelis, jau atidirbti medžiaga. Jeigu jūs stebėjo te įvykius oro uoste, jam grįžus, visa liberastija skandavo ne jo vardą, o jo žmonos. Ji grįžo į Rusiją, o jis tik kyla, ant jos kojos.
  Gyvenimas parodys, ilgai laukti nereiks.

 2. Ec says:

  Pritariu Simui, jei norėtų nunuodyti specai, tai ir padarytų, ir ne nuodais nurodančiais į juos, o taip, kad atrodytų kaip nelaimingas atsitikimas (pergėrė, perdozavo, žiurianuodžių užvalgė ar pan.). Tas visas nuodijimo veiksmas skirtas ne Navalnui o publikai, neturinčiai loginio mąstymo ir kaip pateisinimas vėlesniems politekonominiams veiksmams. Provokacijos tam kurpiamos įvairios, nuo va tokių „nuodijimų“ iki dangoraižių sprogdinimo ir keleivinių lėktuvų numušimo. Šiam veiksmui investuota nedaug, todėl ir veiksmas atrodo apgailėtinai, o investuota nedaug todėl, kad pinigų rinkimams ir protestams pirkti reikėjo labai labai daug, o rinkimai juk svarbiau už dujotiekio liniją.
  Viską ką rašau yra tik mano nuomonė :)

 3. Algirdas says:

  Tai, kad Navalnas yra неволен dar nepaneigia to, kad dabartinė kremlinė šušara yra kiaurai korumpuota ir valdoma iš daug centresnio centro. Kitaip tariant, vieną š galima pakeisti tik kitu š ir ponas неволен tiesiog yra vienas iš variantų tam atvejui jeigu būtų labai riesta. Viskas labai paprasta, šūdą keičiant šūdu išorė nudažoma, nupoliruojama ir gražiai spindi ypač prie gero MIP apšvietimo ir tinkamo įgarsinimo, o šūdą pakeitus grūdu, grūdas bent kurį laiką liktų grūdu, (kol nesupūtų ir neprasmirstų) o šūdas gi… taip ir liktų šūdu ir vienintelė jo paskirtis būtų patręšti grūdą. Geriausia, aišku, būtų apsieiti visai be jų, tada visiems viskas matytųsi aiškiai nes nelikus apšvietėjų, įgarsintojų ir poliruotojų kaukės krenta ir paaiškėja kas yra koks.

 4. Myndė says:

  Navalno atveju jis toks š,,,, kad dažyk kiek nori – niekas nepasikeis. Nesvarbu kokio blogumo Kremliaus blogiečiai (IMHO, neką tesiskiria nuo Briuselio, Vašingtono etc.), jiems toks opozicijos lyderis (vadinant daiktus savais vardais, parodija) net naudingas tuo, kad nukreipia dėmesį ir neleidžia atsirasti tikriems. O mūsų „politikų“ gausiai siūlomos sankcijos – tik proga tęsti atsiribojimo nuo pasaulio ekonomikos politiką, tuo pačiu didinant realų nepriklausomuma. Taip kad tą klouną pirmiausia reikia saugot pačiam Kremliui. Jis tą ir daro, ir itin efektyviai – kalėjime.

 5. Pro says:

  Aš prisipažinsiu – nieko nežinau apie Navalną, nes apie jį rašo tik Kremliaus propaganda, kuria aš pasitikiu tiek, kiek pernykščio sniego nauda sveikatai.

  Bet matau dauguma čia viską žinote.. kabutėse, žinoma, nes kitų šaltinių apart rusiškų neturite.

  Kaip jus lengva pakabint :) Putinas gerietis? Perrašęs Konstituciją kaip sau patogu :D

  Jūs savam prote? Varyt prieš opozicionierių, prieš kurį varo Rusijos caras, kuriam Rusijoje pavaldu viskas – pradedant spectarnybomis, ir baigiant žiniasklaida bei TV.

  Atsipeikėkite vieną kartą ir baikite Putino štampais kalbėt. Jūs gi žinote tik tą, ką jis jums pakiša gerbiamieji.

  O juk jūs laikote save protingais ane? Analitinio proto?

 6. Simas Simaitis says:

  Norėčiau tamstos „Pro“ paklausti, kam aplamai reikalinga opozicija? Kaip jūs tą įsivaizduojate?
  Jeigu pavyzdžiui aš esu šaltkalvis, o man labai norisi padirbti elektriku? Ateičiau pas tamstą į namus ir pradėčiau daryti „tvarką“? Na greičiausiai gaučiau spyrį rūron ir viskas tuo baigtūsi.
  O štai „pavairuoti“ valstybę veržiasi visi, kas netingi, kaip ir išsilavinimo ar bent jau gabumų nereikia. Kas liečia patį Navalną, guminių ančiukų fiurerį, kaip jis ten vadinamas, yra visiškas veltėdis. Gyvena jis išimtinai iš, kaip dabar madinga kalbėti, užsienietiškų grantų, o kalbant normalia kalba, jis atidirbinėja turtingų dėdžių investicijas, kaip banalu tai bebūtų, o jo lektoratas – snargliai, neuostę gyvenimo, tie patys besmegeniai maidano šokliukai, su kurių pagalba nuvarė į skurdą daugiamilioninę šalį. Ir mes šiame spektaklyje irgi dalyvavome ir rezultatą turime. O gal jūs, tamsta, aklas, o gal dar su rožiniais akiniais vaikštote? Jis tam ir reikalingas, kad runkeliai reaguotų į tiesioginius dirgiklius, kaip vienaląsčiai.
  Beja, susidaro toks įspūdis, kad Putino šmėkla ir Jums daro jau įtaką, nežiūrėkite po lova, o tai dar pagriebs ilga Kremliaus ranka už gerklės. Pokštas. Jūs geriau vispročių savų prisibijokite, nepraraskite budrumo.

 7. Algirdas says:

  Kokia iš to невольный opozicija? Jis su medveputais toj pačioj valty lygiai kaip trumpas su bidonu. Šušara šušarą pažįsta ir palaiko (kol neatėjo čėsas stipresniam nusilpusį suėsti) nes vieni nuo kitų priklauso ir visi jie tam pačiam šeimininkui dirba ir batus laižo, o krūva besmegenių dedasi išmanantys kas vyksta ir užuot nekreipę dėmesio klavišus bado. Sniego va, vėl pridrėbė, su šiūpeliais padraugautumėt tai daugiau naudos būtų.

 8. Gojus says:

  Straipsnis, matosi, neadekvatus vien tuo, kad visus Navalno kelius autorius mato kaip gryną tiesą, nes taip vyko įvykiai ir sutapimai, t.y. dirbo, buvo apnuodytas, rusai apsižioplino, nepajėgė nunuodyt, tada nerado nuodų. T.y. reikia tikėti viskuo ką Analno pusė pasakoja.
  tačiau jau kai sninga, o lėktuvas leidžiasi kitame oro uoste, tai jau konspiracija. Ir dar kažkur kelias uždarytas – visai konspiracija. Ir iš viso – kai asmuo pažeidžia lygtinio paleidimo teisę, tai jam teisėsauga niekada nieko nesako. Gali daryt ką nori – jug lygtinis tai kaip jokios bausmės. O štai prie vargšo Analno kažkaip prikibo neteisingai.
  Turėtų vienodai išbalansuoti abiejų pusių teiginius autorius, prieš rašydamas straipsnį.

 9. Simas Simaitis says:

  youtu.be/T1oGm4NxAII

  Kaip jau sakiau, „не вольный“ bus paaukotas ir turėsime „Tichanovskaja 2.0“, Julijos не вольная asmenyje.
  Emocijos veinaląsčiams jau buvo pateiktos per tas kelias dienas su kaupu, dabar dekabristė eis į valdžią „pavairuoti“.
  O dabar nepatingėkite ir paieškokite sutapimų Lietuvos realijos.

 10. Simas Simaitis says:

  Dar noriu pasidalinti Erlicko mintimis. Geras vyras, špyga taukuota. Jo mintys tiems, kas verkšlena, kad bloga gyventi Lietuvoje.

  1. Sykį viena moteris tarė: „Paimk mane!” Aišku, kad neėmiau. Kur būčiau padėjęs? Namie nėra vietos, nes mano žmona labai didelė.
  Kiti ima viską. Net žemę. Aš neturiu žemės, todėl stoviu ant grindų arba einu šaligatviu.
  Niekad nebuvau išėjęs už miesto ribų. Neįsivaizduoju, kas ten yra.
  2.
  Mūsų daugiaaukštyje tik vienas butas prisijungęs prie Europos. Kitus atjungė už skolas.
  Ne paslaptis, kad valdžia norėtų juos iškeldinti į kitas planetas. Štai kodėl ateiviai čia tik paskraido savo lėkštėm, bet niekados nenutupia.
  3.
  Kitados įžvelgdavau danguje daugiau žvaigždžių nei dabar. Taip yra dėl to, kad Visata plečiasi, ir žvaigždės tolsta.
  Plečiasi ir lietuviai. Yra net labai išsiplėtusių. Bet daugiau – susitraukusių. Tamsūs žmoneliai priešinasi Visatos dėsniams, todėl greit išnyksta.
  4.
  Vyrai sukasi apie moteris 966 km/h greičiu.
  Pačios moterys irgi sukasi. Sunkesnės – virtuvėj, lengvesnės – salonuose.
  Visos moterys sukasi apie vaikus. Iš blogesnių vaikų išsivysto vyrai ir tuoj ima suktis apie moteris. Kai kurie vyrai dėl protinių-gravitacinių įtrūkimų atitrūksta nuo moterų, pakliūva į politikos erdves ir pavirtę juodosiom skylėm susiurbia visa, kas aplinkui.
  Tokių vis daugėja, todėl jau greit Visata ims trauktis, ir viskas išnyks.
  5.
  Daugelis vyrų naršo po internetą. Galėčiau ir aš naršyti, bet nežinau, ko ieškot. Visa, kas būtiniausia – butelis, silkė, agurkai, – visados ant stalo.
  Moterys labiau linkusios naršyti po vyrų kišenes. Jei kuriai pavyksta prisijungti prie plačios kišenės – internetas tokiai jau nebūtinas.
  6.
  Jei žmona man neduoda pinigų, aš pagrasinu: „Paprašysiu Europos!”
  Nusigandusi moteriškė pameta keletą litų.
  Europa turi krūvas pinigų, bet erzina žmogų: „Pateikite projektą!” Lyg jai rūpėtų mūsų projektai… Tačiau kas daug turi, tas ištvirksta ir išsidirbinėja.
  Mano žmona man niekad nesako: „Pateikite butelio projektą!” Užtat aš ir neprasidedu su Europa.
  7.
  Norėčiau priminti, kad tai komentarų erdvė, o ne straipsnių. Todėl dalį teksto pašalinau.
  moderatorius

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top