Nefetišizuoto piliečio pastabėlės Tautos nefetišizuotojams

2014, 1 sausio, 12:40 | kategorija LPT | atsiliepimų (2) | peržiūrų 491 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Jonas Matuza

Su amžiumi beatsiskleidžiančiame žmogaus suvokime kartais kardinaliai daug kas keičiasi.

Kažkada, kuomet Lietuva dar buvo “pirmaujanti Tarybų Socialistinė Respublika”, kultūringiausios ir demokratiškiausios pasaulio valstybės, vienintelės pasaulyje panaudojusios atominį ginklą prieš civilius gyventojus, prezidentas Reiganas, pavadino Sovietų Sąjungą „blogio židiniu moderniame pasaulyje“.

paveikslėlisŠiandien jau retas nebeįtaria, kad JAV, o po to ir pasaulį užvaldžiusios šutvės nusikaltimams prieš žmoniją ir žmogiškumą negali prilygti šimtai nacistinių vokietijų su sovietų sąjungomis kartu sudėjus. Kad nebūčiau apkaltintas visišku prasimanymu, šią mintį paremsiu vieninteliu argumentu – Gutlės Šnaper Rotšildienės dar XIX a. pradžios paatviravimu:

“Jei mano sūnums nereikėtų karo, jokių karų nebūtų iš viso”.

Suvokimo plėtimasis būtų absoliutus gėris, jei nebūtų jį stabdančiųjų – sunku ir liūdna suvokti, kad daugybė žmonių, panašiai, kaip dar visai neseniai pats, visiškai nesigaudo realybėje. Dar liūdniau tai, kad didesnioji tų žmonių dalis – nuoširdžiai laikantys save inteligentais. O visuomenės gyvenimo tendencijų projektuotojų tarpe, tokių – absoliuti dauguma.

Kad vėl nebūčiau apkaltintas išsigalvojimu, pateiksiu vieną žodžių nederinį:

Dalios pasiekimai Sočio olimpiadoje”.

D. Grybauskaitei ką, visiškai nusispjauti net ant Lietuvos olimpiečių, važiuosiančių ten garsinti Lietuvos? Kaip gi jiems jaustis po to, kuomet Lietuvos vadovė nedviprasmiškai pareiškė, kaip antipilietiška būtų dalyvauti Sočio olimpiadoje? Negi po to Lietuvoje dar liks sportininkų, sutiksiančių jai paduoti ranką?

Mūsų Dalia – nuosekli susivokimo moderniose realijose užribistė, teatleidžia man kalbos kultūros sargai už tokį klaikiai neskambų kalbos svetimkūnį. Nes sunku parinkti žodžius situacijai, kuomet šalies pirma vadovė,… po Graužinienės – nesusigaudo, kad didelė dalis tautiečių jau visiškai susigaudo, kas Daliai iš tikrųjų liepė nenorėti važiuot Sočin. Nors sprendimą žinoma, kaip ir Atgimimo laikais, prisiėmė ji pati.

Žmonės dabar jau supranta, kokio velnio paraginta ir ponia Loreta Graužinienė staigiai panoro lėkti Kijevan agituoti kazokų pakeist savo orientaciją. Nors, iš kitos pusės, Loreta pasirodė nepalyginamai vertesnė vienos iš Lietuvos vadovių vardo nei Dalia, dėl tos paprasčiausios priežasties, kad jos parašas yra sąraše tarp tų 320-ies tūkstančių, negalinčių sutikti su prekybos savo Tėvyne įteisinimu. Sąraše, kuriame nėra nei Grybauskaitės, nei Butkevičiaus, nei Landsbergio, nei kitų, iškilių visuomeninės moralės, etikos bei bergždžios retorikos šviesulių.

Taigi brangieji, sąmoningi ir nesąmoningi Gutlės palikuonių statytiniai – noriu tik atkreipti jūsų dėmesį, kad liaudį kvailinti galima tik tam tikrą laiko tarpą, kuris seniai pasibaigė. Ypač tai adresuoju Daliai, nors abejoju, ar klausys, nes ji jau ne kartą pasižymėjo tokia klaikia įžvalgumo stoka, kad esu linkęs ją pripažinti chroniška. Bet vis tiek pasikartosiu.

Bet kokia visuomeninė sankloda prasminga tik tol, kol ją nuoširdžiai palaiko dauguma. Nesvarbu – apkvailinta ji, ar sąmoninga. Tai įrodo visa archaiškų ir modernių, suklastotų ir realių žmonijos nuotykių istorija. Vos tik dauguma suabejoja sanklodos prasme, apie pastarosios ateities perspektyvas  kalbėt nebelieka jokios prasmės.

Pavyzdžiui, kas iš praėjusio amžiaus 8-ojo dešimtmečio sąmoningų piliečių tarpo – nuo konservatorijos valytojos iki profesoriaus, galėjo suabejoti galingosios TSRS stiprybe ir nesugriaunamumu? O kur gi šiandien ta Tarybų Sąjunga, kuria anuomet taip šventai tikėjo Dalia ir kiti šiandien valdžioje besėdintys „europsiaudopatriotai“?

Šiandien jie vėl beatodairiškai tiki kita Sąjunga, nekreipdami jokio dėmesio, kad ja nebetiki ne tik dauguma pirmaujančių tos Sąjungos šalių gyventojų, bet ir dauguma labiausiai ekonomiškai atsilikusių, tokių, kaip Lietuva, kraštų piliečių. Kurie, anot vienos nelabai išmanios reklamos, tą ES šiandien rekomenduotų ukrainiečiams lygiai taip pat, kaip tie 4 iš 5 tikrų lietuvių, rekomenduotų savo kaimynui SMS kreditą, po kurio nebereiktų vargintis nė kaimyno stogo padeginėt.

Bet Dalia vis tiek su visu savo moterišku užsispyrimu ir, švelniai tariant, aptakiu atkaklumu, toliau stumia tautiečius į antinatūralaus darinio, kurio perspektyvomis nebetiki absoliuti dauguma jo žmonių, gūdumą.

Vietoje to, kad bent retsykiais išeitų į liaudį pasižmonėti, užuot dalyvaudama vien tik surežisuotuose pasirodymuose, gal bent tuomet pajustų rūgščias Lietuvos žmonių realijas, o ne vien tik salsvas, unifikuotas fikcijas. Nė asmens sargybinių nereikėtų – niekas Dalia už jus, už tai ką jūs asmeniškai darote Lietuvos labui, galvos neguldytų.

Iš to vienareikšmiškai seka vienintelė logiška išvada – jūsų politinė perspektyva dabartinėje Lietuvoje, už kurios išsaugojimą nepasivarginote nė piršto pajudinti, jūsų politinis likimas kabo ant plauko. Kaip manote, kiek ilgai jus prisimins visi beprotiškų dainuškų, šokių ir panašių šou vedliai, glamūrinių žmonių žurnalų redaktoriai bei kiti abejotinų asmenybių kulto intelektualai Lietuvoje, o juolab Europoje? Negi jums nekraupu, kad Lietuvos žmonės jus prisimins tik kaip kaži kokią menkavertę chorų karų, šokių projektų, Radžio ir Algio Greitai laikų politinę veikėjėlę?

Jonas Matuza

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Barbora says:

    Ištaisykit klaidas. Europseudopatriotai

  2. Valdas says:

    Tai ne čia komentaruose pastabas rašyti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top