Nepriklausomybės miražas, arba iškraipyta laisvės samprata

2011, 21 sausio, 17:24 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (20) | peržiūrų 1 213 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Visus 20 metų Lietuvoje buvo linksniuojama jos Nepriklausomybė. Įdomu ar kas nors susimąstė – kas tai yra šalies nepriklausomybė ir kaip ji susijusi su šalies piliečiais?

Atrodo pribrendo laikas sudėlioti taškus ant „i“:

nebuvo atgauta jokia nepriklausomybė, tik iš vieno SSSR koncerno perėjome į kitą, ES koncerną. Kažkas gali paprieštarauti – juk griuvo geležinė uždanga, galime važiuoti kur norime.
Tiems klausimas: kas pasikeitė darbininkui, ar kokiai nors siuvėjai? Jie negali niekur važiuoti, kaip ir anksčiau – neturi pinigų bilietui. Jų gyvenimas nepagerėjo – vargsta nuo algos iki algos.
O judėjimo laisvė – na taip.. dabar galime maltis po visą pasaulį ieškodami darbo, kurį praradome (ar niekad neturėjome) Tėvynėje.
Arba loti ant visų, supykę, kad to darbo negauname. Bet juk žinome – šuo loja – karavanas eina.
Bet eikime toliau.

Prielaidos reikalingos nepriklausomos valstybės egzistavimui:

 1. Galimybė patiems spręsti savo šalies, savo piliečių klausimus.
 2. Būtinybė patiems leisti savo pinigus ir valdyti jų srautus. Kitaip sakant valdyti savo finansinę sistemą.
 3. Galimybė kurti savo įstatymus tokius kokius manome esant reikalinga ir pagal juos gyventi.
 4. Auklėti savo vaikus taip, kaip šeima laiko esant reikalinga.
 5. Gaminti tai ir prekiauti savo šalyje tuo, ką laikome esant mums reikalingu.
 6. Ir t.t. Ir t.t

Papunkčiui atsakysime į kiekvieną klausimą:

 1. Gyvybiškų Savo šalies klausimų nesprendžiame, pasiduodame spaudimui iš šalies be jokios kovos ar derybų. Pavyzdys: IAE uždarymas.
 2. Savo finansų sistemos ir pinigų srautų nevaldome. Lietuvos Bankas pavaldus Europos centriniam bankui. Vyriausybė niekaip negali įtakoti šio banko veiklos.
 3. Negalime kurti savo įstatymų, net jei matome, kad jie būtini, jei jie neatitinka svetimo darinio, vadinamo ES, įstatymų.
 4. Savo vaikų negalime auklėti, kaip laikome reikalingu, nes tą reglamentuoja vaiko teisių įstatymas, kuris irgi primestas iš ES. Vėlgi, iškrypėlių Gender Mainstreaming (http://www.forumas.sarmatas.lt/viewtopic.php?f=9&t=26) programa laisvai praeina į mūsų vaikų darželius, kad mūsų vaikai išaugtų jau nebeatskiriantys to, kas normalu ir kas ne.
 5. Negalime be to darinio (ES) leidimo prekiauti tuo, ko norime, ar gaminti tai ką norime. Pavyzdys: negalime prekiauti, ar gaminti kaitriosiomis lemputėmis, nes ES jas paskelbė netinkamomis, kaip netaupančiomis elektros energijos. Bet čia pat primetė mums 6-8 kartus brangesnes, kurios be viso to dar ir nuodingos, ir jų niekas, ir niekur neutilizuoja. Dar vienas panašus, tai homeopatinių vaistų (džiovintų žolelių ir augalų)gamybos ir pardavinėjimo uždraudimas, motyvuojant tuo, kad atseit ES draudžia pardavinėti vaistus , jei jų naudingumas neįrodytas tyrimais kainuojančias šimtus tūkstančių litų. Įsivaizduojate? Dar mūsų protėviai gydėsi tomis žolelėmis ir jos bent tuo buvo geros, kad bent jau nenuodijo žmonių! – ko negalima pasakyti apie visas sintetines tabletes. Bet jos ir trukdo būtent tuo, kad GYDO. Dabartinei farmacijos pramonei sveiki žmonės kliūtis, nes žlugdo jų vaistų verslą. Žmogus turi būti ligonis, bet dar nemiręs ir būti pastoviai tokioje būsenoje, kad pastoviai jam būtų reikalingi vaistai.
 6. Toliau galėčiau pavardinti dar nemažai, bet jau vien to ką išvardinau mąstančiam žmogui turėtų užtekti, kad įsisąmoninti tai, jog mus visus apmovė gražiais šūkiais, kad išeiti iš komunistų SSSR, bet iki šiol valdžioje visus šiuos 20 metų sėdi tie patys komunistai, pakaitomis su savo broliais konservatoriais, kurie šiuo atveju konservuoja būtent šią padėtį, šią Status Quo. Ir tikrai savo noru nesiruošia nieko keisti.

Juk kol šie ponai sėdi valdžioje, Lietuvos padėtis tik blogėja, ji klimpsta (klampinama) į vis didesnes skolas, viešai klykiant apie Baltijos šalių laimėjimus išeinant iš krizės.

Dabartinė šalies skola yra apie 36 milijardus litų, kas kiekvienam šalies gyventojui sudaro apie 12 000 litų skolos. Ir jei mūsų BVP augimas būtų apie 5%, tai jis visas sueitų skolos administravimo apmokėjimui, arba kitaip sakant procentams.

Šalies gyvenimo gerinimui neliktų nė vieno lito. Viskas būtų taip, kaip šiandien. Tai kur tie mūsų nepriklausomos ir demokratiškos Lietuvos laimėjimai išeinant iš krizės?

Nėra jokių laimėjimų ir nėra jokios nepriklausomybės. Tokiose skolose sėdinti šalis gali tik svajoti apie Nepriklausomybę, nes šansų gražinti skolą nėra jokių. Bet įklimpti į dar didesnę labai daug.

Ir šią padėtį gali ištaisyti tik reali kiek įmanoma nepriklausomybė, kai kiekvienas pilietis bus atsakingas už savo kiemą, savo gatvę, savo rajoną, savo miestą, savo Tėvynę. Nes nepriklausomybė ne tik teisė, bet ir pareiga.

Tam būtina priimti Lietuvoje Kapos teisę:  https://www.sarmatas.lt/12/kapos-teise/, tik ji garantuoja teisingą savivaldą ir santvarką.
O pradžiai valdininkų Atsakomybės įstatymą, tauta turi turėti galimybę įvertinti savo „tarnų“ darbą: https://www.sarmatas.lt/atsakomybe/.

Arvydas Daunys

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 20

 1. insane says:

  Cia as matau vien dejavimus. Viskas blogai..
  Siaip tai visur ir visada buvo ir bus zmoniu kurie neturi pakankamai pinigu ir vargsta.
  Jus norit kad per varganus 20 metu cia visi gerai gyventu? Gal pateiksit pavyzdziu kiek valstybiu per toki laiko tarpa suklestejo? Jei rusija nebutu ikisus cia kojos galbut gyventumem panasiai kaip skandinavai, bet realybe kitokia.
  Del tu punktu:
  1. Ka reiskia nespredziame? 91% nubalsavo kad stojame i ES, Viena is salygu IAE uzdarymas.
  Tai kad mes per tiek metu nesugebejom pasirupint normaliom alternatyvom, musu paciu problema.
  2. Neesu koks ekonomistas. Taip kad nekomentuosiu.
  3. Kokios konkreciai problemos? Koks konkreciai istatymas jus domintu? 
  4 Cia manau perdeta paranoja. 
  5.Kaitriosios lemputes yra sudas, nes naudoja daug elektros. Kas yra geriau: ar sildyt aplinka su lempa ar sutaupytus pinigus isleist kur kitur? Taip kainuoja brangiau, bet dega zymiai ilgiau.
  Del pavojingumo cia klausimas. Jei ziniasklaida paleido kokia anti, nereik pult tiket.

 2. lietuvis says:

  Insane>

  Čia ne vien dejavimai, bet duota ir išeitis, jei paskaitysite iki galo pamatysite:)
  Ir dabar kalba eina ne apie gerą, ar blogą gyvenimą ir net ne apie tuos 20 metų, o būtent apie perspektyvas, kurios visus 20 metų ėjo tik blogyn. Ar imsite tą ginčyti?
  Ir dabar ekonominės perspektyvos tokios, kad su esama santvarka turime šansą eiti tik blogyn. Nes galimybių atiduoti tokią skolą neturime jokių.
  1. Mes stojome, nes tikėjome. Su ES mus visus apgavo ir jei jūs Insane to iki šiol nesupratote, tai man jūsų tikrai gaila. Bet nieko, su laiku praregėsite ir jūs – visi praregi. Tik vieni anksčiau, kiti vėliau.
  2. Jei neekonomistas, tai kodėl ginčijatės?
  3. NEPILNAMEČIŲ APSAUGOS NUO NEIGIAMO VIEŠOSIOS INFORMACIJOS POVEIKIO, sekantis primestas: holokausto neigimas ir atsakomybė už tai, paskutinis skandalas dėl Gražulio pasiūlytos pataisos. Toliau susiję su gamyba ir pardavimu sekančiuose punktuose ->
  4. Jūs skaitėte tą programą, kad išreiškėte tokią nuomonę? Ar laikote, kad tas jūsų „manau“ nusveria visus su tuo susijusius faktus? Nueikite ir pasiskaitykite apie tą programą, juk duota nuoroda.
  5. Jūs sakote vėlgi tik savo nuomonę apie kaitriąsias lemputes, o ta nuomonė yra primesta. Aš manau kiekvienas žmogus turi teisę pasirinkti pats kokią jam lemputę naudoti, ar jūs su tuo nesutinkate?
  Dėl pavojingumo tai ne žiniasklaida paleido, o jau susirūpino pati ES. Taip, kad ir čia jūs nepataikėte.
  O dėl žolelių kažkaip nieko nepasakėte – homeopatinių vaistų? Neturite nuomonės, ar sutinkate?
  Labiau pasidomėkite komentuojamu objektu, nes šiaip dažnai galite papulti į nekokią padėtį.
  Sako tylėjimas auksas :)

 3. Antanas says:

  Teisingai pasakyta,mes pakeiteme seimininkus:buvo TSRS,dabar-ES.Todel,apie jokia nepriklausomybe.net kalbeti neverta.Lietuvoje ES direktyvos yra virsesnes uz Lietuvos Konstitucija.Klausimas kodel?Ogi todel,kad musu valdzia dziaugiasi gaunanti lesas,pramonei plesti.O pramones,tai nera,mes esame tik vartotojai.Skola dideja,bedarbiu nemazeja,o valdzia suokia,kad islipome is krizes.Deja,tikrove kita.Kainos kyla,kaip ant mieliu,mokesciai smaugia,darbo nera.Ka daryti?Del vaistu,jie yra nuodai,kurie tersia musu organizma.Zoleles yra naturalus gamtos produktas,be jokiu salutiniu poveikiu.Tai ilgu simtmeciu isbandyta priemone,bet zmones akli,jie tiki reklama,tuo paciu turtindami ju pelnus.Stai tokia teisybe,tik deja ne visi ja nori girdeti.Aciu.Siulyciau pasidometi anglu mokslininku David Icke.

 4. insane says:

  Taip skaiciau iki galo. Tikrai yra neblogu sprendimu kapos teiseje. Kaip jusu manymu visa tai reiketu prastumt (realus zingsniai)? Mano poziuriu reikia tobulint esama sistema o ne siulyt alternatyvas.

  >Ir dabar kalba eina ne apie gerą, ar blogą gyvenimą ir net ne apie tuos 20 metų, o būtent apie perspektyvas,
  >kurios visus 20 metų ėjo tik blogyn. Ar imsite tą ginčyti?

  Ka imsiu gincyti? Pirma konkreciai pasakykite ka turite galvoje? As minciu neskaitau juk.

  Dabar vel atsakom:)
  1. Kas ir kaip mus apgavo? Padekit man praregeti tokiu atveju.
  2. Del sito punkto ir nesigincinu. Bet nesakykite kad jau jus esate ekonomikos mokslu daktaras.)
  3. Tvarkoj. Matau jums tikrai daug kas nepatinka. Tai nera blogai, bet apie kiekviena atveji cia vos ne atskiro straipsnio reik, kad butu galima normaliai diskutuot.
  4. Jau pasiskaitem.
  Bet Turint galvoje kad info atkeliavo is „Lietuvos krikščionių studentų bendrijos“ sitom rasliavom aklai netikeciau. Jie turi savo specifini pasaulio suvokima, tai galejo savaip ir prafiltruot tuos ‘faktus’.
  Kuomet bus konkretus straipsnis, parasytas bent jau siais metais su konkreciais informacijos saltiniais, kad butu galima pasitikrint, tada galesim diskutuot. Ir butu gerai kad straipsnius rasytu mokslo zmones o ne kazkokie religijos atstovai.
   Jeigu zinot, butu gerai kad duotumet nuorodas kokios konkreciai programos pareina i Lietuvos darzelius ir pan?  Kas tiem darzelinukam DABAR yra kisama i galvas konkreciai? Turint tokia informacija butu galima susidaryt aisku vaizda, ir gal tikrai paaisketu kad jus teisus.
  5. Jus turbut save laikote visaziniu, kurio nuomone ir zonojimas yra vienintelis ir tikras. Visu kitu zmoniu nuomone yra neteisinga ir klaidingai suformuota??
  Taip as sakau savo nuomone kaip ir jus sakote savaja.Jusu nuomone is oro ir neatsirada, ji atsiranda analizuojant ir lyginant isorine informacija. Taip kad apie primetimus gal patylim.
  Juk tiesa kad kaitrines lemputes yra neefektyvios. Ju atsisakymas is viso niekam zalos nepadarys. Ir manau kad tai geras ES sprendimas. 
  Nors jums ir nepatinka sio sprenimo teks laikytis. Jei vistik negalite gyventi be kaitriniu lempu, galite ju uzsipirkti visam likusiam gyvenimui?
  O gal butu tada racionaliau naudoti LED apsvietima?? Tada neteks baimintis del galimo kenksmingumo.
  Jei ES susirupino del kenksmingumo tai tvarkoj. Reiskia bus imtasi atitinkamu priemoniu. Juk niekas cia nenori  masiskai zmoniu numarint.
  Zoleles manes nedomina. Jei jus domina galit nueit po velniu i pieva, prisiskint ir gydytis. Kas jum maiso sita daryt????? Is viso as jum siulau nuo sios dienos i ligonine net kojos nekist. Ir gydytis tik taip kaip musu proteviai gydesi. Idomu kiek laiko tada gyvensit? Bus ata po pirmos gripo komplikacijos. Nemanykit kas as riju vaistus kaip koks asilas, vien reklama paziurejes. Uztenka elementariu vitaminu.

  Pabaigai noriu tik pasakyti kad jusu straipsnis per daug vienpusiskas. Susidaro vaizdas kad jums ES yra visiskas blogis. Negi jus nematote jokiu pliusu esant ES sudetyje? Gal manote jog butu geriau nepriklausyti ES? 
  Pasiziurekite kiek pinigu pareina is tos pacios ES. Kiek projektu igyvendima ES deka vien tam kad cia butu geriau.
  O dabar kas kaltas kad cia yra plaunami tie pinigai? Gal irgi ES kalta?

 5. Arūnas says:

  O aš visai sutinku su autoriumi dėl to, kad padėtis tik blogėja, dėl to, kad buvome apgauti stodami į ES. Nesutinku su Insane. INSANE neveltui pasirinko tokį slapyvardį – tikrai kiek nepusiausvyrus. Kam drausti kaitrines lemputes, jei tos dienos šviesos – tokios geros? Tarp kitko, jose, kaip ir visose dienos šviesos, yra gyvsidabrio, todėl jos ir kenksmingos aplinkai. O jei, tarkim, ES nuspręs, kad būtina į parlamentus rinkti po 30 procentų homoseksualų? Tai ir vykdytumėm nesąmones? ES per išmokas nedirbti žemės stipriaiapnaikino Lietuvos žemės ūkį. Aišku, nereikia versti kaltės dėl visko ant ES, jei ir patys kalti kad ir dėl pramonės įmonių naikinimo savomis rankomis. Nesinori daugiau veltui ginčytis šia tema.
  Straipsnyje ir kalbama, kad prarandame savo valstybę, mus, mūsų vidaus tvarką jau valdo iš išorės. Ir dar tai vaizduojama kaip didelis demokratijos pasiekimas, atnešamas mums „neišprusėliams“ iš Vakarų. Ne veltui Donskis džiaugėsi, kad ES privers Lietuvą elgtis demokratiškai. Demokratiją – per prievartą?

 6. insane says:

  Drausti kaitrines sugalvojo del taupymo. Ir tai logiska, Tai kad apsizioplino del taupiu lempuciu galimo kenksmingumo cia jau kitas klausimas.

  Jus geriau pasamprotaukite, kur dabar butu Lietuva ir kas per situacija cia butu, jei mes nebutumem istoje i ES? Ar nebutu dar tragiskesne situacija. Apie tai turbut nepamastot.

 7. Sarmatas says:

  Tragiškesnė situacija mūsų dar laukia ateityje, jei ir toliau, kaip avinai vadovausimės svetimtaučių nurodymais.

 8. insane says:

  Tragiskesne situacija galimai laukia ne del to kad priklausome ES, o del to kad pas mus pacius kalnai vidiniu problemu. Pirma gal pas save mesla issivalom?

 9. Titnagas says:

  Na kaip gaunat velniu? jau ir tarp saves suiesite- juokas tik ima , pasirodo ribojete NET INSANE – nu sito tai pasigailekit jam jewreju sajuzas laime atnese, nors VIENAM ANT LIETUVOS GERA GYVENTI .matosi inteligentas ispruse kelis univeros diplomus nusipirkes, tolerantiskas o vardas koks skamba isdidziai INSANE – juokiuosi nuosirdziai, -Ka insanes mele JEWROSAJUZUI nesuderinam su Sarmatija? Kas netinka ar teritorijos per mazos ar pyderu ir isdaviku sitm zydu gete perdaug? Kartojos greit sedesit ir tik trinsit ir trinsit bus tik spalvoti tekstai , arba prirasysit visokiu demokratisku apribojimu kur programa straipsnio nepriimtu, nezinau dabar jau kvatojos …Ar nesijauciat kad panasejat i TELEDEBILNIKO programa : litevskas KANALAS SARMATAI ?Vel kvatojos SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 10. artas says:

  Na šiaip straipsnyje kalbama ne apie kaitriąsias lemputes ir jei Insane to nemato, tai siūlau atkreipti į tai dėmesį.
  Straipsnyje kalbama, kad mes PATYS nebegalime nuspręsti kokias mums lemputes naudoti, už mus tą jau sprendžia kiti.
  Ir demokratiją mums per jėgą grūda kiti – svetimų valstybių dariniai (ES).
  Ir Jewrosojūzo pinigai mūsų žemdirbius atpratina nuo darbo, nes mokami tam, kad anie nedirbtų savo protėvių žemės.
  Tie Jewrosojūzo pinigai, tai Judo 13 sidabrinių, tik taip galima juos įvertinti nes Lietuvai tie pinigai atnešė tik MILIJARDINES skolas.
  Ir jei kažkas gaudamas tuos pinigus prasigyveno, tai tik tie, kurie ir pardavinėjo tą pačią Lietuvą. Dauguma gi, kaip gyveno nuo algos iki algos, taip ir gyvena iki šiol. Tiesa yra nedidelis kiekis tų, kurie uždirba daugiau ir palaiko tą esamą tvarką manydami, kad jų atžvilgiu ji tęsis amžinai.
  Niekai visa tai, susitvarkys su vienais, ateis kitų eilė. Juk matome, kaip pas mus vyksta paeiliui viskas – pradžioj ėmėsi pensininkų, po to motinų, po to bedarbių.. ir atkreipkime dėmesį – vargingiausių ir mažiausiai apsaugotų visuomenės grupių.
  Tai apie kokius Jewrosojuzo, ar demokratijos pliusus čia galima kalbėti? Likome ten pat kur buvome prieš 20 metų, tik iškaba pasikeitė.
  Bet Insane gieda apie kažkokius Jewrosojuzo pinigų pliusus – nagi parodykite Insane man tuos pliusus, jei per 20 „Nepriklausomybės“ metų įsigijome apie 39 milijardus litų skolų http://2g.lt/
  o 1990 Lietuva neturėjo nė vieno lito užsienio skolos.
  Tai kad atstatė kelius, ar pastatus, ar dar kažką? Tai juk skolon atstatė, ne už savus pinigus, bet užtai sugriovė savo pramonę, uždarė savo nepriklausomą energijos šaltinį IAE, sukėlė bedarbystę ir.. ir.. ir…
  Kur pliusai Insane ?
  Nurodykite konkrečiai, faktais, kaip reikalaujate iš kitų?

 11. arunas says:

  kas liečia ES pinigus.tiek kiek ju mes gaunam,galim patys sukrapštyt.tik reikia kad dirbtu,sažiningai dirbtu,visos institucijos.jei pavyktu išgyvendint švaistymus,piknaudžiavima,tai lešu butu tiek kiek ju gaunam.mono nuomone mums ES nieko nedave ko negaletume patys tureti.ir ta parama tai kaip žuvies davimas badaujančiam,vietoj to kad duoti meškere jai pasigauti.mes taip pat galim prisiiminet itatymus kokius norim.bet beda ta kad poto jie pripažystami pažeidžiantis begale direktyvu,konvenciju ir dar visokiu nesamoniu.visa ta tolerancijos,humaniškumo,demokratijos propoganda privede iki to kad jau patys užduoda klausymus „ka daryti“.visa ta propoganda atrodo taip kad mes prieš ES naryste buvom barbaru tauta su viduramžio gyvenimo lygiu,genocidu,deginimu ant laužu,giljotinomis,ir t.t……

 12. Sarmatas says:

  Tai ir kalbu, kad nemąstome. Esame ne Tauta, o minia, gyvenanti legendomis, besivadovaujanti autoritetais.

 13. insane says:

  To artas
  Tai apie kokias dar lemputes kalbama jei ne apie kaitriasias?
  Citata:
  „Pavyzdys: negalime prekiauti, ar gaminti kaitriosiomis lemputėmis“

  >Straipsnyje kalbama, kad mes PATYS nebegalime nuspręsti kokias mums lemputes naudoti, už mus tą jau sprendžia kiti.

  Kaip tu isivaizduoji kas tie „mes PATYS“? Nei tu nei as realiai nieko nesprendziam. Sprendzia grupe zmoniu kurie sedi virsuj. Toki pati sprendima anksciau ar veliau butu priimus Lietuvos valdzia. Ir ka tu tada pasakotum apie „musu sprendimus“.
  Faktas kad tie sprendimai niekada nepatiks 100% zmoniu. Visada kazkam tai nepatiks. 

  >Juk matome, kaip pas mus vyksta paeiliui viskas – pradžioj ėmėsi pensininkų, po to motinų, po to bedarbių.. ir atkreipkime dėmesį – vargingiausių ir mažiausiai apsaugotų visuomenės grupių.

  Pasiulykite geresni sprendima. Kas yra geriau ar karpyt islaidas ar dar giliau i skola list?  Aisku valdzia galetu save apkarpyt, bet tai butu lasas juroj. Dabar krize ir daug kam ne pyragai.
  Dabar jus imat ir del visu problemu kaltinat ES. Be to ES, tu ir as butumem dar didesnej siknoj esamu momentu.

  Is viso as nesuprantu sitokiu nesamoningu pareiskimu:
  >Bet Insane gieda apie kažkokius Jewrosojuzo pinigų pliusus – nagi parodykite Insane man tuos pliusus,
  >jei per 20 “Nepriklausomybės” metų įsigijome apie 39 milijardus litų skolų http://2g.lt/
  > o 1990 Lietuva neturėjo nė vieno lito užsienio skolos.
  Blin. Tokia kaip Lietuva 90’ais metais ir negalejo turet jokiu skolu.Tik nuo 90’u metu atgavo taip vadinama nepriklausomybe. Tada apie jokias ES niekas net nesvajojo.
  Ka dabar padarysi jei pas mus viduj avigalviai priskolino?
  Jus turbut norit kad jum ES skolas padengtu)) Ir dar ant lekstutes litu atnestu. Is viso parodykite valstybe be skolu?
  Galim cia pasiziuret:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_the_European_Union
  Yra tokia lentele:
  Economies of member states
  Kaip matom pas vienus prasciau, pas kitus geriau, bet is esmes isiskolinimai priklauso nuo vidaus valdymo, o ne del ES kaltes, kaip jus cia bandot skiest. Tokie puslapiai kaip http://2g.lt/ jum aiskiai sukelia panikos priepuolius.

  Klausiat kur pliusai. Jei jus ju visai nematot tai jum niekas ir nepades. Bet galit tarkim ir cia pradziai pasiziuret:
  http://www.skatinimoplanas.lt/lt/projects/info/3
  Cia yra pinigai kuriuos lietuvos valdzia ne visada speja isisavint ir panaudot tinkamai;)) Bet pagal jus cia irgi ES kalta. Tai tik vienas is pavyzdziu. Galit pasigooglint daugiau.

 14. Gerbiamieji ES pinigus duoda tik tokioms įmonėms, kurios nekuria pridėtinės vertės. Valymo įrengimams , nekilnojamam turtui , o gamybinėms įmonėms, kurios perka įrengimus iš Es ,o ūkininkams kurie perka kombainus ir kitą ūkio techniką iš ES. Statybos pramonei viš 60 procent medžiagų ,yra taip pat Ne Lietuvoje gamintos. Mūs nualina per pramonės žlugdymą ir prekybos deficitą. Jau nekalbu apie bankus kokius jie procentus išplėšia iš mūsų įmonių ir mūsų kišenių.
  Vienu žodžiu PARAZITAI.
  Informacija
  Lietuvos Vyriausybė, kiekvienais metais pateikdama valstybės biudžeto projektą, mėgsta mesti kozirį – nemaža dalis pajamų bus ES parama. Skaičiai pateikiami solidūs. Pernai turėjome gauti 5,9 milijardo litų, šiemet – net 7,7 milijardo, o 2011-aisiais – 6,8 milijardo. Už visas šias gėrybes tereikia kasmet sumokėti vos po 1 milijardą litų. Panašu į “Buratino nuotykiuose” minimą stebuklų lauką… Kiek realiai paramos gauna Lietuva? Į šį klausimą skaičiais atsakyti “Respublikai” neįstengė nė viena ministerija. Vieningai paaiškinta, kad planuojama panaudoti visas lėšas ir nuo jų panaudojimo plano praktiškai neatsiliekama.

  Tačiau “Financial Times” ir Tiriamosios žurnalistikos biuras skelbia patikimesnius duomenis – panaudojama vos 10 proc. numatytos paramos. Peršasi išvada, kad šiemet milijardą litų sumokėjusi Lietuva iš planuoto gauti 7,7 milijardo litų gavo 770 milijonų.

  http://www.demokratija.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=349:respublika&catid=8:pasaulis&Itemid=9

  O gal krizė buvo užprogramuota daug anksčiau, pavyzdžiui, prieš 10 arba 20 metų? Juk šiandien Lietuvos BVP mažesnis nei 1990-aisiais?
  Įstoję į Europos Sąjunga (ES), mes iki šiol gavome apie 25 mlrd. litų paramos iš ES, apie 30 mlrd. litų bankų kreditų iš Skandinavijos ir apie 15 mlrd. litų perlaidų iš mūsų emigrantų. Juos sudėjus išeina, kad gavome apie 70 mlrd. litų injekcijų. Tačiau gavę tiek pinigų, mes juos paprasčiausiai iššvaistėme. Vartojimas ir statybų apimtys nusmuko į 2003-2004 m. lygį, nukrito perkamoji galia, todėl galima sakyti, jog įstoję į ES, ekonominiu požiūriu mes nė kiek nepažengėme į priekį.

  Kurgi dingo tie 70 milijardų?
  Pinigai buvo išleisti vartojimui ir statyboms. Buvo statomi prekybos centrai, pinigus skolinosi prekybos įmonės, iš skolintų pinigų gyventojai pirko baldus, automobilius ir visas kitas prekes. Tačiau ta 70 mlrd. injekcija nesukūrė ekonomikos židinių, iš kurių vėliau būtų gaunamos nuolatinės pajamos. Tokie židiniai būtų įmonės, sėkmingai eksportuojančios lietuviškas prekes, paslaugas ir technologijas. Aišku, eksportuojančių įmonių, kurias pavadinčiau ekonomikos varikliu, yra, tačiau iš 70 mlrd. joms atiteko vos keli milijardai, o visi kiti pinigai buvo suvartoti.

  Taip buvo sukurta iliuzija, kad viskas gerai – pinigų yra, gyvenimo lygis kyla, tačiau kai jų smarkiai sumažėjo, mes pasijutome sėdintys prie tos pačios suskilusios geldos, prie kurios sėdėjome stodami į ES.

  Be to, padėtis pasidarė dar blogesnė, nes mes dabar turime žymiai daugiau skolų. Privatus sektorius – žmonės ir įmonės – šiandien yra įsiskolinęs apie 60 mlrd. litų, tuo tarpu stojant į ES šis sektorius buvo skolingas tik 15 mlrd. O valdžios skola per tą laiką išaugo nuo 15 mlrd. iki 35 mlrd. Kitaip sakant, mūsų skolos našta padidėjo daugiau kaip 60 milijardų litų, nuo kurių reikia mokėti palūkanas. Tai sekina mūsų ekonomiką, valstybės biudžetą ir mažina perkamąją galią.

  Šiandieninės krizės priežastys klostėsi 7-8-erius metus, laikinas spurtas išsikvėpė, o dauguma žmonių ir politikų dabartinį laikotarpį suvokia kaip krizę.

  Kapitalizmo istorija žino ne vieną krizę. Kuri krizė didesnė – 1929-1933 m. Didžioji depresija ar šiandieninė?
  Dabartinė krizė, ko gero, yra žymiai gilesnė negu Didžioji depresija, tačiau jos poveikis žmonėms kur kas mažesnis. Didžiosios depresijos laikais katastrofiškai nuvertėjo turtas, prasidėjo netgi badas, tačiau šiandien mes viso to nejaučiame. Taip yra dėl to, kad krizės židiniai laikinai gesinami pinigais. Pasaulyje buvo įjungta pinigų spausdinimo mašina ir įvairiais kanalais – per bankus ir per vyriausybių skolos augimą – imta pumpuoti milžiniškus pinigus, kurių apimtys neturi precedento.

  Ypatingai remiami bankai. Centrinių bankų palūkanos JAV, ES ir Japonijoje praktiškai yra nulinės, finansų sistemai suteikiama didžiulė nemokama parama. Žodžiu, nemąstoma apie ilgalaikes pasekmės, o visomis priemonėmis stengiamasi palaikyti bankų sistemą ir ekonomikos vegetaciją. Tik vegetaciją, nes patvaraus ekonomikos augimo išsivyčiusiose valstybėse šiandien sunku tikėtis.

 15. artas says:

  Insane >
  Kai kalbu MES patys, tai turiu galvoje LIETUVĄ ir visą laiką kalbėjau apie LIETUVĄ, o ne atskirus piliečius.
  Jūs sakote visos valstybės skolingos. Tai ką, mums imti pavyzdį iš prasiskolinusių siūlote? Visą gyvenimą skoloje sėdėt ir savo vaikus ir anūkus įklampinti?

  Vienu žodžiu Insane – jums dar gerokai reikėtu polit-ekonomijos pasimokyti, kad galėtumėte čia ginčytis, nes aš toliau su jumis šnekėtis nematau prasmės.
  Ne tas lygis atleiskite, nei žinių, nei paprasto žmogiško supratimo lygmenyje.
  Esate per daug pasidavęs ES propagandai ir be jos nieko nematote.
  Bet gal kada užaugsite – tada ir pašnekėsime :)

 16. Sarmatas says:

  Apie valdymo metodus galima pasiskaityti čia:

  http://www.sarmatas.lt/02/projektas-derunkelizacija/

  Palūkanos – pagrindinė šalių užvaldymo priemonė. Ją per bibliją įdiegė, cituoju:
  Įst 23
  20 Neimsi palūkanų už paskolas savo tautiečiui, palūkanų už pinigus, palūkanų už maistą ar už bet ką kita, kas yra paskolinta. 21 Gali reikalauti palūkanų už paskolas iš svetimtaučio, bet už paskolas savo tautiečiui neturi reikalauti palūkanų, idant VIEŠPATS, tavo Dievas, laimintų visus tavo siekius krašte, kurio paveldėti įeini
  Įst 15. Šabo metai
  1 „Kas septinti metai[i1] švęsi skolų atleidimą. 2 Šitokia yra atleidimo esmė: kiekvienas skolintojas atleis, ką jis buvo paskolinęs savo artimui, – nebereikalaus skolos iš savo artimo ar giminaičio, nes buvo paskelbtas VIEŠPATIES atleidimas. 3 Iš svetimtaučio gali jos reikalauti, bet turi atleisti visa, ką tavo giminaitis yra tau skolingas.
  4 Elgetų tarp jūsų neturi būti, nes VIEŠPATS tikrai laimins tave krašte, kurį VIEŠPATS, tavo Dievas, duoda tau paveldėti kaip nuosavybę, 5 jei tik paklausysi VIEŠPATIES, savo Dievo, balso, uoliai vykdydamas visą įsakymą, kurį tau skelbiu šiandien. 6 Kai VIEŠPATS bus tave palaiminęs, kaip jis pažadėjo, tu skolinsi daugeliui tautų, bet nesiskolinsi pats, tu valdysi daug tautų, bet jos tavęs nevaldys.

 17. Ernestas says:

  Jei pries istojima i ES butu ziniasklaidos neuzkistos pinigais, kad tyletu, butumem nesurinke ne 5% zmoniu pritarimu uz istojima i ES. Beveik visos ziniasklaidos buvo nupikrtos, kad skalautu zmonems smegeneles.

 18. manskanu.lt says:

  Super,as visad sakiau,kad musu tautoje truksta vieno dalyko,tai pasigailejimo.O cia apie tai ir kalbama.Vakaruose tai suprato.Labai idomu butu suzinoti,vagnoriaus,pagrindinio Lietuvos krikscionio nuomone apie tai…

 19. Zazas says:

  Aš galiu prisipažinti, kad mane išdūrė tikrai, niekur neradau info apie sąlygas prieš balsuojant ar stoti į ES ar ne. Todėl galvodamas, kad blogiau nebus suklydau ir balsavau kad stotume.

 20. manskanu.lt says:

  Beje,apie kaitrines lemputes:jos efektyvesnes tuo atveju,jei reikia sviesos tik trumpam.Sakysim,dideleje rubu spintuje.Mat naujo tipo lemputes pries pasiekant darbini galinguma ima daug elektros energijos ir ju jnginejimas kainuoja brangiau,nei seno pavyzdzio.Ir dar.Nezinau,kaip vakaruose,bet pas mus privezta visokio slamsto,pasirodo,kad tos pigiosios nieko vertos,nes dega trumpiau ir naudoja daugiau energijos.O mano kaimyno paskaiciavimais sudejus tarnavimo laika,lempuciu kaina iseina ts pats.Zodziu,lempuciu istatymas zmogui naudos neatnese,apart to,kad dabar jis uz ta Euro isradima mokes brangiau,nei uz paprasta.Vel,gi.Kaimo zmonems pvz,tie keli litai yra dideli pinigai…
  Galeciau test ir test.Beje,teko dalyvauti kaip Lietuvos atstovui vartotoju asociaciju suvaziavime.Tikrai idomiu dalyku isgirdau.Pvz,kad mazosioms,naujosioms EU narems zinomos firmos tiekia tecio pasaulio kokybes produktus uz vakarietiska kaina.Konkredus pavyzdyds.MAkedonijos vartotoju asociacija laimejo pries Proctor&Camble del taikomu dvigubu standartu.
  Zinau,kad netiesiogiai i tema,bet tu faktu labai daug…Sunku net sistemint…
  Paimkim bankus:Pries 15metu jie turejo tokia pat krize sukele Svedijoj.Pilnai tiketina,kad tie patys dedes ta pacia schema prasuko cia,lietuvoj.Todel rekimas apie banku nuostolius yra mazu maziausiai akiplesiskas akiu dumimas.Reiktu sakyt:apie viska pagalvota.Tuo tarpu pereitais metais buvo atimta 117.000 turto nuosavybes objektu ir perduota antrinems imonems.Tai kas valdo musu sali?
  Zinaisklaida nupirkta.TV sistemingai bukina liaudi.
  Apie Maximos aferas galeciau visa diena pasakoti.PVZ:Apie tai,kad tai yra Wall-Mart klonas.Jei aks susidure su sia imone,zino,kiek problemu sitas parazitinis verslas sukuria USA.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top