Neužmirštuolė

2018, 17 sausio, 17:47 | kategorija Ideologija | 2 komentarai | peržiūrų 3 873 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Neužmirštuolėhttps://en.wikipedia.org/wiki/Myosotis (vertimas):

↓↓↓

Neužmirštuolė tautos kultūroje:
Vokiečių sakmėje pasakojama, kad kai dievas visiems augalams davė pavadinimus, tai pamiršo duoti mažai gėlelei ir ši sušukusi: „Viešpatie, nepamiršk manęs!“ Dievas atsakęs: „Tu būsi neužmirštuole“.

Senovės graikų mitas sako, kad, kai dievas sukūręs pasaulį gėlėms dalino spalvas, jis išgirdęs balsą: „Nepamiršk manęs!“ Visos spalvos jau buvo išdalintos, buvo likęs tik trupinėlis mėlynos ir neužmirštuolė gavo šviesiai mėlyną spalvą.

Viduramžiais moterys neužmirštuolės žiedą nešiojo kaip ištikimybės ir meilės simbolį.

1398 metais tremtyje karalius Henrikas IV-sis kaip ištikimybės Anglijai ženklą pasirinko neužmirštuolę, o grįžęs į Angliją šį simbolį išlaikė.

15 amžiuje Vokietijoje buvo tikima, kad nešiojančių neužmirštuolę nepaliks mylimieji.

1926 metais neužmirštuolę ėmė naudoti masonai kaip simbolį primenantį, kad nevalia užmiršti nelaimingųjų ir puolusių neviltin. Vėliau jie neužmirštuolę ėmė naudoti vietoj masonų simbolio skriestuvo ir kampainio. Kai kurie masonai neužmirštuolę naudoja kaip simbolį prisiminti savo ordino brolius žuvusius nacionalsocialistų valdymo laikais. Dabartiniais laikais daugiausiai neužmirštuolė simbolizuoja, kad mirusieji draugai nebus užmiršti.

Henris Davidas Toro rašė: „Nedidelės neužmirštuolių šakelės plačiai išsiskleidė ir pakibo virš upelio. Tai labai įdomus mažas žiedelis. Nuostabūs mažyčiai kuklūs žiedeliai“.

Apie Aliaskos vėliavą Benis Bensonas rašė: „Aliaskos vėliava mėlyna kaip ir Aliaskos gėlė neužmirštuolė“.
1949 metais Britanijos dominija Niufaundlendas kaip simbolį žuvusiems atminti priėmė neužmirštuolę. Šis simbolis

Niufaundlende dar naudojamas, nors niufaundlendiečiai savo gėle išrinko aguoną birulę.

Armėnijoje neužmirštuolė paskelbta simboliu priminti prieš šimtą metų (1915-1923m.) turkų įvykdytą armėnų genocidą, kuomet Turkų-Osmanų imperijoje buvo nužudyta 1,5 milijono armėnų.

„Neužmirštuolė“ – Amerikos džiazo dainininko Patriso Rušeno daina.

Ukrainiečiai (|https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%BA%D0%B0) rašo (vertimas):

««« Masonai prie švarko atlapo sega neužmirštuolę kaip simbolį žuvusiems nuo nacionalsocialistų atminti.

Šviesiai mėlyną neužmirštuolės žiedelį palaikius virš cigaretės ar cigaro dūmų jis nusidažo žaliai. »»»

Lenkai (https://pl.wikipedia.org/wiki/Niezapominajka) rašo (vertimas):

««« Neužmirštuolė — atminties simbolis.

Neužmirštuolė yra Aliaskos valstijos nacionalinė gėlė.

1934 metais Didžioji Vokietijos Masonų Ložė „Po Saule“ (vok. Grosssloge „Zur Sonne“) Bairoite (Bayreuth, Bavarija) vykusiame susirinkime pakeitė masonų ženklą ir vietoj senojo „skriestuvo ir kampainio“ masonų simboliu padarė neužmirštuolę. »»»

Vokiečiai (https://de.wikipedia.org/wiki/Vergissmeinnicht) rašo (vertimas):

↓↓↓

Neužmirštuolė yra atminties simbolis, o išsiskiriant ilgam simbolizuoja nemirtingą meilę. Daugelyje tautų ši gėlė vadinama neužmirštuole ir simbolizuoja tą patį. Apie jos simbolizmą yra daug sakmių.

Nacionalsocialistų valdymo metais neužmirštuolė buvo Vokietijos masonų simbolis, nes masonų organizacija ir jos simbolis skriestuvas su kampainiu buvo uždrausti. 1948 metais pirmajame metiniame susirinkime „Didžioji Suvienytoji Vokietijos Ložė“ (Vereinigten Großlogen von Deutschland) neužmirštuolę paskelbė Vokietijos masonų simboliu. Ir šiandien Vokietijos masonai naudoja šį simbolį.

Neužmirštuolės žiedas naudojamas kaip simbolis Vokietijos kariams žuvusiems Pirmajame Pasauliniame Kare atminti. „Vokietijos Karių Kapų Priežiūros Liaudies Sąjunga“ (Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e. V. ) neužmirštuolę naudoja kaip savo logotipą. Buvusioje britų dominijoje Niufaundlende neužmirštuolė simbolizavo žuvusių karių atmintį; dabar niufaundlendiečiai neužmirštuolę pakeitė raudonąja aguona. Armėnai neužmirštuolę naudoja kaip simbolį Turkijoje nužudytiems armėnams atminti.

Karių kapai

Paveikslėlyje matyti kaip vokiečiai puošia karių kapus.

Šiais laikais (nuo 1934 m.) neužmirštuolė yra „Vokietijos Suvienytosios Didžiosios Ložės“ simbolis. Jos žiedą švarko atlape nešioja visi Vokietijos masonai.

Vokietijos karių kapų prižiūrėtojai neužmirštuolių žiedais puošia karių kapus.

Vytautas Landsbergis kildina save iš vokiečių kryžiuočių.  Galimas dalykas, kad jis yra ir „Vokietijos Suvienytosios Didžiosios Ložės“ narys. Kaip ten bebūtų, bet į atlapą neužmirštuoles sega kol kas tik Vokietijos masonai, o Landsbergis tokią vokiečių masonų madą skiepija Lietuvoje.

Neužmirštuolė nuo seniausių dar ikikrikščioniškų laikų simbolizuoja, meilę, ištikimybę ir draugų atmintį. Nereikia stebėtis, kad ir šiais laikais žmonės neužmirštuolės dar neužmiršo.

Tačiau neužmirštuolę nešioti švarko atlape yra priklausomybės masonams ženklas — ir šį ženklą atlapuosna insisegė prezidentė, vyriausybės nariai, seimo nariai ir seimo partijų vadovai — visi išsidavė, kad jie visai ne valstiečių, ne socialdemokratų, ne konservatorių, ne liberalų partijų nariai, o visi gryniausi masonai, tik vaidinantys įvairiausių, neva tarpusavy nesutariančių partijų narius.

Šaunuolis Landsbergis, gerą tradiciją įvedė — išvilko dienos švieson visus masonus.

Pranas Valickas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Mmm says:

    Nusipeizėjo bočiulis. Va rabonovičius – aiškus ženklas. Dėl masonų judėjimo ištakų ir esmės atskira kalba, ne dviem sakiniais. Judėjų judėjimo bent 4 atšakose ir gi visko yra. Nors šis rabinovičius kažkaip troliu (TSRS) dvelkia.

  2. Neuzmirstuole says:

    Gribauskaitei tai reiketu isisekti georgijaus juostele

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top