Pabaltijis išsikovojo Rusijos karinio priešininko statusą

2016, 11 sausio, 21:38 | kategorija Realybė | atsiliepimų (43) | peržiūrų 1 361 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

102102154287014

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė RF nacionalinio saugumo Strategiją. Naujoje Strategijos versijoje pagrindiniu potencialiu Rusijos priešininku įvardijamas Šiaurės Atlanto Aljansas, o pagrindine karinio saugumo grėsme – karinės NATO infrastruktūros artėjimas prie Rusijos sienų. Šios grėsmės užkardymui nacionalinio saugumo Strategija numato daugiafunkcinių aukštųjų technologijų karinių kompleksų išskleidimą Rusijos pasienyje su NATO šalimis. Patvirtintas dokumentas juridiškai užtvirtina seniai įvykusį faktą: Pabaltijo militarizacija, kurios taip aktyviai siekė vietos politikai, paverčia šį regioną pirmojo Rusijos karinio smūgio objektu, karinio konflikto su NATO atveju.

2014–2015 metais, karinių NATO ir JAV pajėgų buvimas Baltijos šalyse augo geometrine progresija. Buvo dvigubai padidinta oro gynybos pajėgų misija Pabaltijyje – Šiaulių aerouostas buvo papildytas 16 raketinių NATO naikintuvų. Į Latviją iš JAV buvo pristatyta 150 vienetų karo technikos, įskaitant tankus „Abrams“ ir šarvuočius „Bradley“. Visose Baltijos šalyse buvo dislokuoti amerikiečių spec-pajėgų padaliniai, kurių funkcija – vykdyti karinius ir prieškarinius veiksmus. Buvo įgarsinti planai elektroninio sekimo elementų nustatymas prie pat Rusijos pasienio, buvo atidaromi NATO „kibersaugumo“ centrai, skirti informacinio karo vykdymui rusakalbėje media-erdvėje.

Analogiškai vyko veržli NATO buvimo kitose Rytų Europos šalyse plėtra: Lenkijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, ir kitose. Tačiau Rumunija ir Bulgarija neturi bendros sienos su Rusija, tada, kai su Baltijos šalimis Rusija turi gan ilgą pasienio liniją. Todėl, būtent Pabaltijo militarizacija buvo įvertinta Maskvoje kaip pagrindinė reali grėsmė dėl karinės NATO infrastruktūros Rytų Europoje plėtros.

Atitinkamai, praktiniame lygmenyje, būtent Pabaltijis tampa pirmuoju tikėtinu Rusijos priešininku jos konflikto su Šiaurės Atlanto Aljansu, atveju.

Lietuvai, Latvijai ir Estijai tokia situacija reiškia, jog šioms šalims bus absoliučiai tas pats, kuo užsibaigs Rusijos karas su „Vakarų demokratine bendrija“. Tegu netgi Rusija patirs šiame kare žeminantį pralaimėjimą, tegu ji „civilizuoto pasaulio“ netgi bus nutrinta nuo Žemės paviršiaus, – Pabaltijo politikai to jau vis tiek nebepamatys, todėl , kad jie ir jų šalys bus nušluoti nuo Žemės paviršiaus pirmoje eilėje.

Nepriklausomai nuo to, kuo pasibaigs Rusijos ir NATO karas, prasidės jis nuo to, kad kariaujančios pusės nutrins Baltijos šalis nuo Žemės paviršiaus.

daugiau: rubaltic.ru

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 43

 1. Mindaugas says:

  Taigi šitie jankių paklotukai to tik ir siekia. Spjauti jie ant tų lietuvių ir ant tos Lietuvos norėjo. Lietuvą valdančioms Vakarų imperializmo marionetėms rūpi ne mūsų, ne tautos, ne darbo žmonių, o tik jų pačių ir jų šeimininkų Briuselyje bei Vašingtone, interesai. Imperialistinio karo nereikia nei Lietuvai, nei lietuvių tautai, nei Lietuvos žmonėms apskritai, o tik valdančiajai oligarchų klasei ir jos politiniams statytiniams, kuriems ta vadinamoji integracija į Vakarų struktūras, konkrečiai, NATO ir ES, padeda išlaikyti valdžią ir nevaržomai išnaudoti tautą, apsisaugant no bet kokio masinio protestinio judėjimo.

 2. Dalia says:

  Visu 100 procentų, kiekvienu žodžiu į taikinį!

 3. Svetimas says:

  O ka mes vieni mastantys,atsibude galime padaryti.Niekad nebuvo revoliuciju is apacios,jeigu to neteikia virsunems.

 4. Tangas says:

  paskutinius 500 metų Baltijos valstybės yra Rusijos aneksijos taikinys, Dabar propagandistai jau kvestijonuoja tautos teisę gintis. Parsidavę rusų militaristinei oligarchijai propagandos ruporai los dieną naktį, kad tik įtiktų darbdaviams

 5. Ec says:

  Manau bus ne visiškai taip, rusai ne durni (kaip beje ir amerikonai) jie pirma išsiaiškins (mano nuomone, jau žino ir pastoviai tą seka) kokia dalis gyventojų juos palaiko, ir jei ta dalis nemaža, tikrai visko čia nenaikins, greičiau apginkluos čia visus nepatenkintus dabartine valdžia, santvarka, pabėgėliais, sodomitais ar dar kokiomis vakarietiškomis „vertybėmis“. Tuomet teks laukti raketų iš vakarų pusės.

 6. Ec says:

  Na Tangai, tuomet atsakyk kodėl Rusija nepaėmė Pabaltijo kol jis dar buvo ne NATO sudėtyje ir ES? Jei nežinai, išminusuok tuos metus :)

 7. Tangas says:

  todėl kad tuo metu Rusija bandė tapti Europos dalimi, deja prigimtis padarė savo.

 8. Ec says:

  Tai reiškia ne visus paskutinius 500 metų :)

 9. gojus says:

  Tngai -> LIetuva ta valstybė, kuri prarado savo užkariautas ir pavergtas teritorijas Rusijos naudai. Kažkada lietuviai su lenkais ir Maskvą buvo užėmę – dabar tai nac. šventė Rusijoje Maskvos išvadavimas. Ar nekalba tik tavo lūpomis nuoskauda, kad protingesnis durnesnį apžaidė? Bet tu teisus – ateis išvadotojai iš vakarų – jau 500 metų kai vis eina. Pro Lietuvą vis praeina tiesa, eina ant Maskvos, bet vis neapsisprendžia ir vis grįžta. Tai Lietuvai vis po žygius tenka. Šis kartas rodos bus ne kitoks.

 10. Myndė says:

  Straipsnelis turėtų vadintis „Valdančios Pabaltijo klikos bando išsikovoti potencialių taikinių statusą“.

 11. fb nerijus sk says:

  vaikai neskaitykite veju ,koks karas?:)su kuo?ant kiek turi buti zmogus riboto mastymo,kad sugalvoti tokia nesamone,kad RF kariaus su NATO.:)nei NATO nei RF karas europoje nereikalingas.TO Mindaugui..tu maziau svaik su savo Ta Amerika….jei butu karas…is tavo USA taip pat nieko neliktu..didesne problema yra Tie velniai is uz juru ,mariu,kurie turi savo tikslus pavergti Vokietija….cia reikalai rimtesni,nei sapaliones apie atominius karus.

 12. Mindaugas says:

  to fb nerijus sk. Ne, tie pabėgėliai, tai JAV vykdomos politikos pasekmė. Pabėgėliai, tai tik antraeilis produktas. Visų blogybių priežastis-JAV valdantis elitas bei jo marionetės (vienpolis pasaulis). Sunaikinkite šitą banditą Nr. 1, neturėsite pabėgėlių.  Kas dėl JAV sunaikinimo. Taip, savu laiku, TSRS tai būtų sugebėjusi padaryti. Šiuolaikinės Rusijos karinė jėga nors ir kyla, tačiau iki TSRS pajėgumų jai dar labai toli. Faktas vienas. Dabartinei Rusijai karas su NATO būtų pražūtingas.

 13. Mindaugas says:

  Tangui. Štai, radau straipsnį, kaip patriotyste susirgusiems asmenims, reiktų elgtis su „koloborantas“. Straipsnis labai tinka jums ir panašiems veikėjams, juk rusai puola…
  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/karo-zona/sauliu-patarimai-kaip-neutralizuoti-kolaborantus-784-559353

 14. ivan says:

  Minde,ko blogas vienpolis pasaulis?Juk jums tokiems prorosijanams patinka visokie diktatoriai,kietos rankos demonstratoriai,kaip Lukošenka,Putinas( irgi tokiu nepajudinamu valdovu-caru pasivertė).Nebent tik dėl to,kad tas vienpolizmas eina iš vakarų?

 15. fb nerijus sk says:

  to MINDAUGUI…zmogau, padaryk priesa savo draugu,susitark,pasidalink,as dar karta aiskinu,ismesk is galvos tas nesamones,nes tau visur vaidenasi vien tik blogi dalykai.Taisykles jau pasikeite,isivyraus pusiausvyra pasaulyje..Vokieciai atsilaikys pries tuos velnius,mes padesime,vieno tikejimo esame….apie ginklus geriau visai nerasyk,nes nesigaudai…skaiciu technikos vienetai neturi reiksmes.yra sheminiai,biologiniai,atominiai ginklai..nano technologijos, pritaikytos karineje pramoneje..

 16. gojus says:

  sk Nerijau bb -> ar kaip tu ten. Naivus tu kaip pradinukas. Tie šoka ant motociklo ir lekia kaip bepročai, nes avarijos gali būt visiems aplink bet ne jiems. Ir taip visose sferose. A seniai čia ukrainiečiai galvojo, kad tik bepročai galėjo II-ąį pasaulinį sukelt? O prieš antrąjį pasaulinį gal babuinai gyveno, kad nesuvoke kiek pražūtingas karas visai europai… Tad įdomu kuo remiantis tu darai išvadą, kad štai dabar tai jau karas neįmanomas?

 17. Mindaugas says:

  fb nerijui sk. Kaip gi jūs ruošiatės kovoti su pabėgėliais, emigrantais ir t.t., jeigu nesuprantate emigracijos priežasčių? Ne su pasekmėmis reikia kovoti, o su priežastimis…Taigi, kas išprovokavo tuos pabėgėlius vykti į Europą? Pažiūrėkite iš geopolitinio aspekto. Pagrindinis karštasis taškas dabar, be abejo, yra Sirijos ir Irako teritorijose. Čia praktiškai egzistuoja 4 jėgos: Sirijos armija vadovaujama Sirijos prezidento Bašaro Al Asado, Al Nusra frontas (Al Qaedos atmaina), Kurdų nacionalinis judėjimas, kurio priešakyje yra pažangioji Kurdų darbininkų partija, „Islamo valstybė“. Į visą šią košę derėtų įvelti tiek JAV, kuri kartais babombina ką nors, ir Turkiją, kuri bando užgniaušti kurdų nacionalinį išsivadavimą taip tiesiogiai remdama „Islamo valstybę“, kuri su Turkija sau sėkmingai prekiauja nafta. Asado pusėje kovoja Hezbollah ir neseniai pačio prezidento sutikimu dislokuoti Rusijos daliniai. Todėl galime sudaryti kelias ašis: Sirija (su sąjungininkėmis Libanu ir Hezbollah, Rusija su Kurdais) prieš regioną siekiančias destabilizuoti jėgas (NATO bloku, kurio priešakyje yra Turkija, JAV, Al Nusra banditai, oficialiai remiami JAV per Turkija) bei „Islamo valstybė“ (kurią sudaro apie 30 tūkstančių sunitų kovotojų ir su kuriais kovoja tik Asado ašis, o tiek Turkija, tiek JAV laikosi „neutraliai“).

 18. Mindaugas says:

  fb nerijui sk. Pagaunate, kame kampas? Ar žinote, kad pabėgėlių problema Europą krečia ne pastarąjį mėnesį, o jau maždaug nuo 1960 metų? Kai Amerikos imperialistinių tikslų labui teko destabilizuoti tiek Šiaurės Afriką, tiek Artimuosius Rytus pabėgėlių problema išaugo nepalyginimai. Bėga žmonės ne tik tai iš Sirijos, bet ir iš labai daug tiek Azijos, tiek Afrikos valstybių, kuriuose egzistuoja koks nors nepriteklius arba karo grėsmė.Tik apie 10-20 procentų visų pabėgėlių yra iš Sirijos, dauguma tiesiog gero gyvenimo ištroškę migrantai. Pabėgėliai iš Sirijos jau nuo 2011 m. bazavosi Turkijos pabėgėlių stovyklose. Jų ten buvo apie 2 milijonai.Kadafio Libija sulaikydavo didžiulį srautą varguolių iš viso Afrikos žemyno. NATO pastangomis sunaikinus Libiją tų pabėgėlių praktiškai nebėra kam sulaikyti, todėl durys į Europą daugumai jų – atviros. Prieš karą Sirijoje, niekas iš Sirijos nebėgo. Taigi, pabėgėliai-tai beprotiškas JAV imperializmo ginklas. Štai jums faktai. Nejaugi ir dabar sakysite, kad aš paranojikas?

 19. fb nerijus sk says:

  to gojau…vaiki tuomet buvo kiti ginklai….susivok pagaliau,sito karo nelaimes niekas,90proc visu atominiu ,cheminiu ,biologiniu ginklu yra USA ir RF.siuo metu RF atominiu povandeniniu laivu plaukiojanciiu prie USA krantu. atomines galvutes yra nutaikytos i USA…ir tu tik vienas to nezinai,technologijos yra pasikeitusios,tavo protelis kara suvokia toki kaip kursko musys:)ar isivaizduoji kariaus taip kaip ukrainoje…yra tik vienas kelias,kuo greiciau pasidalinti Sirija ir Iraka (balkanizacijos modelis:)ir pradeti atstatomuosius darbus…ir zinoma siusti namo visus atvykelius….

 20. Ec says:

  Mindaugai, manau, persikėlimo priežastys yra ne karai o to persikėlimo ir persikėlėlių finansavimas ir kitoks rėmimas. Karai yra tik tos masinės migracijos pateisinimas ir tik nedidele dalimi priežastis. Taip pat manau, kad negalima leisti, kad tai pradėtų vykti Lietuvoje ir nereikėtų kovoti su Tavo vadinamomis pasekmėmis ginant savo šeimas. Nei aš nei tu karų artimuosiuose rytuose nekurstėm ir nepadėjom kurstytojams (bent aš tai tikrai) todėl atsakomybės už tai neprisiimu. Ir nesvarbu kas puls, savo šeimą, kaimą ar šalį esu pasiruošęs ginti nuo Džono, Ivano ar Machmudo, tik matau, kad pirmiausia ją reikia apginti nuo Jono televizoriuje.
  Taip pat sutinku su Nerijumi, Rusijos vietoje logiškiausias agresijos sulaikymas laikyti nutaikytas raketas į agresijos priežastį. Pabaltijis kaip raudona marška, o rusai tikrai protingesni už bulių, kad pultų ją.

 21. Myndė-ivan says:

  Matai, nei Putinas, nei Lukašenka, prisidengę „demokratijos sklaida“, negriauna šalių, nekursto karų, kuriuose žūsta šimtai tūkstančių, o milijonai išvaromi iš namų. Aš jau nebeįsivaizduoju, kiek turi žmogus būti aklas, kad to nematytų ir, kas blogiausia, yra net pindosus palaikančių. Šiam momentui pasaulyje blogis Nr.1 yra JAV, bet yra vilčių, kad šitas pūlinys jau nebeilgai tvers. Kad tik paskui save viso pasaulio nenusitemptų….
  P.S. Jei tavo kaimynas nuspręstų, kad jis kvartale „kiečiausias“ ir atėjęs pas tave į virtuvę, lįstų į tavo šaldytuvą, kartu pareikšdamas, kad svetainės sienos ne ta spalva dažytos ir tai pateisina jo veiksmus – būtum patenkintas tokiu „vienpoliškumu“, ar vis tik kniauktum „gyvenkim draugiškai, kaip lygūs“?

 22. fb nerijus sk says:

  neatmesciau scenarijaus,jei sitie velniai imigrantai prades kelti chaosa ES(ISIS strategijos dalis tame,imigrantu susipriesinimas su vietiniais ,sukeliant chaosa)nenustebciau ES prasys pagalbos RF.Atominis karas yra visiskai atmestinas..tarp NATO IR RF..Ekonominius emigrantus ,is tokiu saliu kaip marokas,alzyras,ir .T.T.reikia siusti negelsiant atgal i ju salis…jei statysime ES sauguma, manau reiketu isskirti 100milijardu ,trilijonu,popieriaus uzteks Euru…ir pradeti statyti istisus namu kvartalus,miestus, Afrikoje,taip issiunciant juos atgal,taip butu priimtiniausias variantas issaugant ES nuo chaoso..kitu keliu nelabai yra,nes jie tikrai nesiintegruos i ES,jie tiesiog nemoka kitaip gyventi…

 23. Joris says:

  Jei kas nežino: 2014 m. pradžioje rf įjungė automatinio branduolinio atsako sistemą Perimetras. 2015 m. pradžioje Putinas buvo dingęs savaitei laiko ir iki šiol niekas nežino kur. Vėliau išlindo tokia info, kad Usa, kanada ir anglija ketino suduoti Rusijai globalų branduolinį smūgį. Planas nesuveikė tik todėl, kad Usa generolas, kažkokia moteriškė, gavusi įsakymą, pagal instrukciją turėjo gauti ir senato pritarimą. Nesant tokio pritarimo, atsisakė vykdyti įsakymą, už ką atsidūrė už grotų. O prieš šitai buvo ir dar vienas gandelis praūžęs, kad mūsų planetoje gyvenę ateiviai, susirinko meškeres ir net su tarnais išpyzdino prieš pat 2015 m. pradžią. O šie pasiplovė todėl, kad tapo medžioklės objektu (anksčiau buvo atvirkščiai). Matomai, tokio globalaus smūgio komanda buvo duoda prieš paliekant planetą. Dabar dėl valdžios pešasi vietiniai parazitai, kurių vyriausių trejetas atgulė į komą arba ištiesė kojas. Visa tai suprantama tik gandai gandeliai, už tat koks užmojo mąstas, kokie žaidimai prasidėjo… Valdžioje esantys išviso neadekvačiai suvokia savo išgyvenimą ateityje, jeigu mano kad jiems pavyks išsisukti, kai visus likusius pavers pelenais. Bet kadangi už virvutės visus trauko tik atitinkami visų „išrinktųjų išrinktieji“, kurie laikosi šešėlyje, bet kakina kur tik gali ir kaip tik pajėgia, todėl ir susidaro miražas, kad čia dvi didelės valstybės tarpusavyje kariauja, nors iš tikro trečioji pusė eilinį kartą siekia laimėti „babkes“ nesvarbu kaip susiklostys situacija, svarbu kad tik būtų daug dūmų ir ugnies. Vaizduote nesiskundžiu, linkiu ir kitiems šiek tiek pafantazuoti.

 24. Ec says:

  Nežinau kaip ten iš tiesų, bet remiantis patirtimi, dažniausiai pasitvirtina ta versija, kuri pradžioje mažiausiai panaši į tiesą

 25. Jahve says:

  to Joris- spaudziu desine

 26. Mindaugas says:

  to Ec. Sveiki. Žinoma, persikėlėlių finansavimo, viena iš migracijos priežasčių. Juos finansuoja įvairios visuomeninės organizacijos po JTO priedanga. Bendra migracijos tendencija ir įvykių logika sako, kad šis procesas gerai organizuotas. O kam tas naudinga? Kaip ir visada, kai kalba eina apie chaosą pasaulyje – Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Nes BRICS pradeda savo veiklą ir JAV verkiant reikia kompensuoti būsimus nuostolius, performatuoti pasaulį. Kaip visada, svetimo kraujo, svetimų ašarų, svetimo vargo kaina.

 27. Jahve says:

  Yra toks Leonardo Da Vinci partrietas pavadinimu Madona ir Kudikis su Sv. Ona ir Sv. Jonu Krikstytoju tai va,imi koki daikta kuris uzdengtu partrieta ir is desines trauki ta daikta palengva link kaires link tos ponios desinio pecio ir alkunes ir tada pamatai visai nieko bica, cia pratimas ir atsiputimas nuo rimtu temu

 28. Ec says:

  Atsipūčiau, tas paveikslas įspūdingas, ten galima žymiai daugiau įžvelgti, tik jei žiūri ne į detales o iš esmės. Man tas bičas, švelniai tariant, rūstokas pasirodė

 29. Ec says:

  Mindaugai, manau tą daugelis žino, taip pat manau, kad į tai negalima pikdžiugiškai žiūrėti laukiant kaip grius ES, kartu sugriaudama ir mūsų namus. Kad ir kaip mums nepatiktų Lietuvos priklausomybė ES sudėtyje, tai yra geriau nei koks iš užjūrio sukurstytas „ES pavasaris“ perbėgėlių ir nacionalistų pagalba. Nacionalistus turim, ir jie visiškai nepavojingi ir net žavūs kol nėra kito elemento tai „cheminei“ reakcijai, kitataučių įžeidinėjančių ir niekinančių juos priėmusiuosius kaip svečius. Jei negalime šio proceso sustabdyti, pabandykime kiek galime jį atitolinti, gal per tą laiką, anksčiau, pagrindinis kiršintojas žlugs :)
  Šiuo klausimu eilinį kartą žaviuosi lenkais. Reikia pripažinti, kad ši tauta turi žymiai didesnę tautinę savimonę nei lietuviai, bent kol kas

 30. Jahve says:

  tai va, tiesa slypi kazkur,o kur kol kas nieks nezino

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top