Pasikeitė Lietuvos politikos formuotojų-propagandininkų taktika ir strategija jų šventoje kovoje su kaimynine valstybe

2016, 17 sausio, 8:55 | kategorija LPT | 7 komentarai | peržiūrų 636 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vienas žymiausių Lietuvos propagandistų V. Laučius (dešinėje) atvirai išjuokė apgailėtinas žurnalistų ir politologų pastangas, kuriomis ne kartą pranašauta arba konstatuota V. Putino vykdomos politikos baigtis. Nuotr. facebook.com

Vienas žymiausių Lietuvos propagandistų V. Laučius (dešinėje) atvirai išjuokė apgailėtinas žurnalistų ir politologų pastangas, kuriomis ne kartą pranašauta arba konstatuota V. Putino vykdomos politikos baigtis. Nuotr. facebook.com

Daugiau negu dvejus metus iš eilės valstybinis transliuotojas ir jo satelitai, skleidę agresyvią, tiesmuką, tačiau labai netalentingą, primityvią propagandą apie Rusiją, patys pripažino, kad jų pastangos norimų rezultatų nedavė.

Čia nekalbėsime, kiek finansų į šią sritį investavo valstybė. Bet štai pačių propagandininkų pateiktas faktas  – investicijos nuėjo perniek.

Prisipažinimas – geras strateginis žingsnis. Bent jau tai suvokė norintieji tęsti savo pradėtą darbelį ir neprarasti pragyvenimo šaltinio. Todėl į vieną objektą ir vienodą leksiką koncentruota valstybinė propaganda nusprendė keisti taktiką ir žaisti atviresnėmis kortomis.

Apie tai paskelbė delfi.lt-lrt.lt bendradarbis V. Laučius publikacijoje „Vienintelis kelias nugalėti V. Putiną“. Apie tai, kad komercinis delfi.lt yra kasdien reklamuojamas valstybiniame eteryje, o valstybės specialiosios tarnybos teikia slaptą informaciją komercinei žiniasklaidos priemonei delfi.lt – kito teksto tema.

Minimoje delfi.lt publikacijoje, kurioje portalo lrt.lt vyriausiasis redaktorius išjuokia apgailėtinas žurnalistų ir politologų pastangas, kuriomis ne kartą pranašauta arba konstatuota V. Putino vykdomos politikos baigtis.

„Putino išlikimo prie valstybės vairo perspektyvos šiandien atrodo kur kas šviesesnės nei, tarkime, buvo Pinocheto 1989-aisiais. Jo populiarumas Rusijoje – labai didelis, jo sukurta valdžios vertikalė – tvirta. Dauguma jam nepalankių pranašysčių – šnipštas, o liberali opozicija jo režimui yra leisgyvė ir neturinti ateities (nes tam, kad Rusijoje laimėtų liberalioji demokratija, joje turi atsirasti daug liberalų ir demokratų, o ten jų net gerokai mažiau nei gėjų ir lesbiečių)“, – teigia delfi.lt-lrt.lt analitikas V. Laučius.

Pasak specialisto, „informacinio karo įkarštyje kuriamas propagandinis pasakojimas apie Rusiją, deja, daro mus ne stipresnius, o silpnesnius“ ir pacituoja garsųjį propagandos reiškinio tyrėją Jacquesą Ellulį, kuris yra sakęs, kad „neefektyvi propaganda apskritai nėra propaganda“.

Lietuvoje informaciniu karu kartais vadinamos propagandinio pobūdžio pastangos (kad ir autoriaus minimas vudu lėlių badymas) ir yra geriausias pavyzdys, kaip tokios priemonės absoliučiai neveikia.

„Vargu ar informacinio karo karininkų antpečius besimatuojantys propagandininkai atvirai pripažins, kad linki šio kelio Lietuvai ir jos Vakarų sąjungininkams. Ir vargu ar Lietuvoje – jau ketvirtį amžiaus demokratinėje ir liberalioje, iš Vakarų perėmusioje Apšvietos epochos principus ir jai būdingą kritiškumą – vaikiškas krykštavimas „Putler est kaput“ gali padidinti mūsų visuomenės atsparumą Rusijos politiniams mitams, įtakoms bei ligoms,“ – pagrįstai abejoja buvęs Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) partinio leidinio redaktorius V. Laučius.

Labai ilgos savo analizės pabaigoje Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos portalo lrt.lt vyriausiasis redaktorius pateikia dvi išvadas.

Pirmoji išvada labai nemaloni aršiesiems V. Putino kritikams – jo įvaizdis nėra jau toks blogas net Vakaruose, ką kalbėti apie Rusiją.

Antroji dar nemalonesnė išvada yra ta, kad su V. Putino Rusija dirbti teks dar labai ilgai – net tada, kai ją valdys kitas prezidentas.

„Šio straipsnio išvada yra ta, kad daugelis politikų, analitikų, žurnalistų klysta manydami, kad, nuolat pašaipiai menkindami Putino režimą ir jo galimybes, jie esą sėkmingai kariauja informacinį karą su Rusija, ir kuo labiau menkina ir šaiposi, tuo sėkmingiau kariauja. Klysta manydami, kad, kuo labiau „varo“ ant Rusijos bei liaupsina Vakarų nenugalimumą ar kokios nors Merkel ir Obamos genialumą, tuo labiau priartina Vakarų pergalę ir triumfą. Tai – saviapgaulė, kuri mums gali labai brangiai kainuoti“, – konstatavo valstybinių transliuotojų atstovas. „Užuot guodę ir drąsinę save tokiais plepalais, vadinamais informaciniu karu, mes – visa Europa – privalome skubiai keisti savo politinę elgseną bei mąstyseną“, – sako politinės filosofijos ir idėjų istorijos specialistas V. Laučius.

„Konservatizmo klubo“, kurio pagrindu konservatoriai įsteigė dabar šalies politiką formuojantį Demokratinės politikos institutą, įkūrėjas Vladimiras Laučius yra ne tik teoretikas, bet ir praktikas, todėl iš karto siūlo ir savo (t. y., JAV ir jų organizacijos NATO suformuotus) problemos sprendimus. rusijos propaganda, putino padlaiziai, koloradai, vatnikai, rusijos agentai, putin huilo

Vienos svarbiausių užduočių yra du neatidėliotini žingsniai.

1. Didinti Europos finansinį indėlį į NATO taip, kad jis būtų beveik toks pat, kaip Amerikos, o ne triskart mažesnis.

2. Į Rusijos galia ir interesais grindžiamą imperinę, cinišką, makiavelišką užsienio politiką reikia atsakyti ne atsukant antrą žandą, o pasipriešinant jai kitokias vertybes savo valstybėse ginančia, bet priešų atžvilgiu – irgi imperine, negailestinga, karine galia pasiremti gebančia politika.

Kitaip tariant, pagrindiniu argumentu dabar turi tapti jėga: „Tiems, kurie supranta tik jėgą, reikia pademonstruoti ją taip, kad suprastų ilgam“.

Šią naują poziciją jau aktyviai ėmė transliuoti visos valstybinės žiniasklaidos priemonės Lietuvoje.

ekspertai.eu

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Ec says:

  Pirmas punktas aiškus – eilinį kartą apiplėšt piliečius, labai įdomu kaip šis veikėjas mano vykdyti 2 punktą.

 2. Gojus says:

  Kad Rusiją norima išprovokuoti pradėti karą visiškai aišku nuo Maidauno. Ir praktiškai aišku, kad nepavykus išprovokuoti, vakarai smogs pirmi. Rusija be galo tvirtai atstovi visus puolimus – provokacijas. Bet jiems visiškai aišku, kad karas bus, tad telkiasi. O vakarus tai siutina. Ir čia yra lūžio taškas – jei lauks, tai leis Rusijai stiprėti su kasdiena, o vakarų pozicija vis labiau skilinės. Tad pulti reikia kuo greičiau. Tą netrukus turėtume pamatyti. Sugalvoss Vašingtonas kaip nuryti Sirijos su Putino parama ašaką ir tada jau lauk…

 3. Vytas says:

  Gaila, kad p. Liaučius santykių su Rusija sprendimus mato tik jėgos eskalavime bei naudojime. Man atrodo, kad šis kelias yra praeities kartojimas. Negi konservatoriai jau užmiršo „šaltojo karo“ laikus? Tikriausiai ne, tik jie nori, kad Europa eitu JAV pramoninio/karinio aljanso nubrėžtu taku: kuo daugiau ginklų, kuo daugiau vietinių karų, alinančių pasaulio valstybes, t.y. naikinančius bet kokią ekonominę konkurenciją JAV. Sunku įsivaizduoti ES su triskart padidintu kariniu biudžetu ir kokia tokiu atveju būtų jos ateitis. Apie Lietuvą jau ir pasakyt nebėra ko – gyvenančių žemiau skurdo ribos būtų ne 20, o 40 procentų gyventojų. Emigruotu dar koks milijonas. Siūloma „nuostabi“ perspektyva. Valio, pirmyn į „šviesią, konservatorišką“ ateitį !

 4. Mindaugas says:

  Tai kad visa šita Lietuviška propaganda skirta visiškiems begalviams….Tik visiškas nevykėlis, arba sąžinę praradęs žmogus, gali patikėti lietuviškų propagandistų skleidžiamomis pasakomis…Masiškai emigruojant iš Lietuvos aktyviausiems, blaiviai mąstantiems lietuviams, šalyje apskritai sumažėjo pilietiškų, savarankiškai mąstančių žmonių. Todėl atsirado puiki dirva pačiai primityviausiai, begėdiškai demagogijai. Degeneruojanti Lietuva – demagogų rojus. Prolandsberginė demagogija – sėkmės garantas, o rusofobija sergantis pilietis Lietuvoje dabar mato iškreiptą realybę, todėl ir priima sunkiai paaiškinamus, „iškreiptus“ sprendimus. Tokiais lengva manipuliuoti, tarsi savo valia jie tampa sistemos vergais. O pavergimo modelis naudojamas jau seniai. Paprasčiausiai sukuriamas priešas ir nukreipiamas dėmesys nuo realių gyvenimo problemų, jų priežasčių bei sprendimo būdų. Pasirodo, visai nesunku įkalinti žmogų jo paties proto kalėjime.

 5. Myndė says:

  Nejuokinkit, pasikeitė… atvežė Nuland naują plokštelę, štai ir visas pasikeitimas…

 6. Me says:

  Paruose ideologiskai piliecius karui, dabar lauksim progos ji pradet. Taip reikia suprast zinute. Taip kaip Turkijoj su su-24… sunkus laikai ateina…

 7. Ec says:

  Juokinga skaityti tokius pareiškimus apie kito žando atsukimą, juk ne Rusija agresyviai į Meksiką tankus ir šarvuočius veža, kaip tik atvirkščiai. Aišku, kad tie vanagai nori svetimom rankom žarijas žarstyti, bet šiais technologijų laikais tų žarijų galima ne ant tų svetimų rankų o ant žarstytojo galvos papilti :). Tą žino ir rusai ir amerikonai, povandeninis laivynas galingas, todėl, manau, šis sapaliojimas tik dėmesio nukreipimui nuo kažko varbesnio. Kaip bebūtų bet kokia konfrontacija tarp šių šių dviejų besimušančių pusių būtų naudinga trečiai, esančiai nuošaliau, Azijoje. Pragmatiški kinai daug kartų įrodė, kad jiems nesvarbu kairieji ar dešinieji, jiems svarbu nauda sau

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top