Pasižvalgymai po Naujųjų metų biudžetus

2011, 18 sausio, 8:47 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 393 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Ir po nuėjusius Senuosius.

(Kiek biudžetuose dar lieka finansinės bei ekonominės nepriklausomybės ar savistovumo?

Ar biudžetų deficitai ir gyvenimas skolon bei iš paramos – suderinamai su savistovumo bei nepriklausomumo sampratomis?

Ar Gyvenimas iš paramos bei iš skolų (anūkų sąskaita) – tai Mūsų pačių, savistovus ir nepriklausomas bei sąmoningas pasirinkimas?

Ar tokį Gyvenimą Mums vėl kažkas ,,įpiršo“? O gal Mes patys tą savistovumą ir pardavėme? Už ES-os ,,paramą“, anūkų skolas?

Ir kas dėl to kaltas?

Ar infliacijos bei pinigų nuvertėjimo šėlsmas – būtina ,,priemonė“ biudžetų pajamoms formuoti bei užtikrinti? Ir kiti ,,klausimėliai“ …)

Naujųjų laukime norisi tik Gero: gerų ekonomikos atsigavimo žinių, gerų lūkesčių aplamai ir iš vis – nekalbėti apie krizę bei kitas ekonomines bei finansines negandas. Juk taip tikrai gyventi kur kas maloniau.

Gal ir dėl to pagausėjo ne tik Gero palinkėjimų, bet ir patikinimų, kad ,,..jau atsistojome ir ant kojų…“, nekalbant apie tų kojų tvirtumą bei apie tai, ant ko tos pačios kojos stovi. O gal, netyčiomis, jau ir krizę įveikėme?

Džiaugiamės, kad patvirtinti ateinančiųjų metų biudžetai: SoDros, Nacionalinis bei kiti. Ir Vyriausybė dėl to (ar ta proga) nesugriuvo. Pasipylė naujųjų biudžetų komentarai, tarp jų ir teigiami (juk visgi patvirtinome …). Beliko tik smulkmena: juos įvykdyti. Per ateinančius, Naujuosius, 2011-tuosius metus. Kurie jau taip pat džiugiais vardais vadinami: atsigavimo, kuklaus, bet – augimo ir pan. Jokiu būdu ne triušio metais.

O gal žvilgtelėkime į visa tai – ir Naujųjų biudžetų planus ir tų planų bazę bei pagrindą: praėjusiųjų ir nueinančiųjų metų pasiekimus, pasitelkdami vis tą visa žinančią ir ne visų mėgiamą Statistiką.

SoDros 2011-jų biudžete patvirtinta: pajamos 10943 mln. Lt, išlaidos 13576 mln. Lt. Deficitas 2637 mln. Lt – vos ne ketvirtadalis (24,1%) planuojamų pajamų. Biudžeto tvirtinimo metu nutylėta tai, kad ir lyg šiol to deficito sukaupta jau įspūdinga sumelė: nuo 2008 m.- virš 9 mlrd. Lt (įskaitant š. m. 9 mėn. ,,rezultatą“ bei ,,džiugų“ 2011 m. plano balansą….). Deficitas, o tai – akivaizdi skola, jau greitai prilygs SoDros metų biudžeto planuojamoms pajamoms.

SoDros biudžeto tvirtinimo proga gerbiamas (pagal pareigas – tikrai) Premjeras Seime dar išrėžė pamokančią – smerkiančią kalbą buvusiems valdžiavyriams už jų ,,prisidirbimą“ 2007-2008 metais nerealiai bei finansiškai nepagrįstai didinant senatvės pensijas bei kitas SoDros išmokas. Kukliai nutylint, kad ir patys dabartiniai šnekoriai, tuo metu buvę opozicijoje, už tai taip pat balsavo. Kažkodėl net nepasigilinę į SoDros balansą, kuriame jau tuomet lindo didėjančio deficito ausys… Šmaikščiai leidosi p. Vilijos Blin nuraminami… Juk artėjo taip geidžiami Seimo rinkimai…

Tai ar tikrai pensijos (o ir dirbančiųjų uždarbiai – socialinio draudimo mokesčių pagrindas) taip šmaikščiai didėjo ir didėja? Į tai gali įtikinamai atsakyti tik visa žinanti Statistika, kurios rodymų valdžiavyriai kažkodėl vengia. O ji rodo, kad per beveik septynerius narystės ES-je metus

– šalies ekonomika (metų BVP) išaugo vos, vos 20,4 %,

– vartojimo infliacija ,,sukaupta” iki 33,7 %,

– o ekonomiką aptarnaujantis vidutinis metų pinigų kiekis (P3) padidintas daugiau nei 2,6 karto!!!

– todėl bendroji pinigų infliacija bei jų nuvertėjimas turi būti matuojamas beveik net 2,2 karto (P3: BVP= 2,646 : 1,204=2,198) arba beveik 120 %.

grafikas

grafikas 2

Tai ką tuomet gali reikšti per tuos pačius beveik septynerius metus buvimo ES-je

– vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio didėjimas vos ne du kartus (1,966 karto)?

Pagarbiai,
Vl. Trukšinas,
Statistikas,
LR nusipelnęs ekonomistas,
Nepriklausomas analitikas.
2011 01 17

Gerbiami skaitytojai, dėl vietos stokos pilną straipsnį įdedame PDF formatu – peržiūrėti galite paspaudę žemiau esančią nuorodą:

  Pasižvalgymai prieš Naujuosius (168,4 KiB, 558 atsisiuntė)

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top