Po Naujametinių užpuolimų Vokietijoje steigiasi pilietinės gynybos grupės

2016, 12 sausio, 1:01 | kategorija Realybė | atsiliepimų (24) | peržiūrų 1 043 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

ištiesta ranka

užrašas ant rankovės: „Per ištiestą ranką“

Remigijus Sinkevičius

Nusivylę sava policija, vokiečiai nusprendė patys ginti savo moteris nuo imigrantų-pabėgėlių.

Po šiurpą keliančių Naujametinių įvykių Kelne, Štutgarte, Diuseldorfe, Hamburge ir Berlyne, kur gaujos jaunų arabų ir Šiaurės Afrikos gyventojų, akivaizdaus vietinės policijos neveiklumo dėka, įvykdė tikrą sekso medžioklę prieš vokiečių moteris, Vokietijos miestų gyventojai pradėjo jungtis į savigynos būrius, jau gavusius „Bürgerwehr“ (pažodžiui – pilietinė gynyba) pavadinimą.

Taip, pavyzdžiui, Facebook’o puslapyje „Düsseldorf passt auf“ (Diuseldorfas stebi) sausio 4 – 9 dienų laikotarpyje susirinko apie 9 tūkstančius skaitytojų. Gyventojai pasiryžę patruliuoti gatvėse per išeigines, šventines ir masinių renginių dienas, kad, kaip rašoma kvietime, „vien tik savo dalyvavimu garantuoti visuomenės saugumą“.

Vokietijos policija nedelsiant sukritikavo šią iniciatyvą. Kaip pareiškė Federalinės policininkų profsąjungos pirmininko pavaduotojas Jorgas Radekas, „tokių būrių formavimas – tai baimės išraiška. Tokioje situacijoje, kai visuomenės nuotaikos ir taip įkaitintos, tokių būrių atsiradimas neša savyje konfliktų eskalacijos riziką.“

Kaip iš tikrųjų „policija buvo atsakinga už visuomenės saugumą“ Kelne, sausio 1 dienos naktį, mums akivaizdžiai demonstruoja tokie faktai:

apie tūkstantis prisigėrusių ir apsirūkiusiųjų „žolele“ jaunų (nuo 18 iki 35 metų) vyrų, „arabiškos ar šiaurės afrikietiškos išvaizdos“, trijų valandų bėgyje (!), terorizavusių miesto gyventojus ir jų svečius, kurie susirinko pasidžiaugti naujametiniu fejerverku, buvo priešpastatyta 143 miesto policininkai ir 70 jų kolegų iš Federalinės policijos Kelno geležinkelio stotyje;

trijų valandų bėgyje girti ir apsirūkę „arabai-afrikiečiai“(kaip nustatyta, kad dauguma iš jų – pabėgėliai iš Sirijos) užsiiminėjo jaunų vokietaičių sekso medžiokle, graibydami jas už krūtų ir tarpkojo, nutraukinėjo joms apatines kelnaites, plėšė iš rankų rankines, pinigines, „graužtukus“ ir kitas mobiliojo ryšio priemones, grasindami praeiviams ir nukentėjusiems;

apimtos panikos moterys puolėsi ieškoti pagalbos pas Federalinę policiją geležinkelio stoties nuovadoje. Pasak pačių policininkų liudijimų „nukentėjusiųjų buvo tiek, kad kažkuriuo momentu, mes buvome priversti apskritai nutraukti pareiškimų priėmimą“;

kažkaip apjungę pastangas, keli šimtai policininkų pamėgino pasiekti šokios tokios tvarkos aikštėje. Jie graibė iš šurmuliuojančios minios po ranka pakliuvusius „arabų-afrikiečius“, perrašydami jų vardus ir pavardes iš pas juos rastų dokumentų, po ko juos… paleisdavo! Tuos „tipo sulaikymus“ vainikavo tragikomiškos scenos. Taip, pavyzdžiui, vienas iš sulaikytų „arabų-afrikiečių“, pasirodęs esąs Sirijos pabėgėliu, pareiškė policininkui laužyta anglų kalba (vokiškai jie nemoka ir nesiruošia mokytis): “Jūs privalote su manimi elgtis draugiškai, mane čia pakvietė ponia Merkel“. Kitas sirų pabėgėlis policininkų akivaizdoje demonstratyviai sudraskė į skutelius savo asmenybės dokumentus pareikšdamas, tokia pat laužyta anglų kalba: „Man rytoj naujus išrašys!“ (parašysiu skliausteliuose: bet juk tikrai išrašys!…).

Kai tvarkos sergėtojams vis tik pavyko išstumti „arabų-afrikiečius“ iš aikštės, į policininkus pasipylė petardos ir stikliniai buteliai (suprantama apie sužeistus tvarkos sergėtojus informacija platinama nebuvo). Tačiau pranešama, kad iš aikštės išvaikyti „arabų-afrikiečiai“ sugužėjo į geležinkelio stoties pastatą. Ten jie demonstratyviai šlapinosi ir tuštinosi ant grindų. Tie, kurie pergėrė ir persirūkė, krito ant suoliukų miegoti. Juodaodžių minios ėjo iš vieno perono į kitą pereidami tiesiai per žuolius. Visą šitą siaubingą bakchanaliją lydėjo nenutylantys riksmai ir šūkavimai arabų kalba.

Šeštadienio ryte, sausio 9 dieną, jau buvo užregistruoti 135 užpuolimo aukų pareiškimai, mažiausiai du iš jų pateikti dėl išžaginimo. Pasak miesto policijos vadovo, su video užrašų pagalba buvo nustatytos 16 „arabų-afrikiečių“, dalyvavusių masiniuose neramumuose asmenybės. Tik štai jų buvimo vieta, pasak tvarkos sergėtojų, nežinoma.

Pasikartosiu: visą tai įvyko sausio 1 dienos naktį. Pirmos Kelno policijos prezidentūros ataskaitos buvo visai optimistinės:“Naktis praėjo pakankamai ramiai“, žvaliai raportavo ryte miesto policijos vadovas Volfgangas Albersas.

ištiesta ranka

per ištiestą ranką

Pranešimai apie naujametinius įvykius Kelne pasirodė pagrindinių Vokietijos MIP vedamuosiuose tik pirmadienį, sausio 4 dieną (kaip vėliau buvo paaiškinta tokia ilgalaikė tyla, „buvo norėta surinkti kaip galima daugiau informacijos“). O dar už dienos su skandalingu pareiškimu sužibėjo Kelno merė Henrietta Reker. Ji rekomendavo vokietėms: siekiant išvengti patekti į panašias situacijas ateityje, laikytis jos pasiūlyto „elgesio kodekso“: „Moterys privalo laikytis per ištiestos rankos atstumą nuo nepažįstamųjų. Aš rekomenduoju joms laikytis arčiau savo grupės ir kreiptis pagalbos į praeivius ar policiją ir kviestis artimai stovinčius liudininkais“. – nekaltomis akelėmis pareiškė miesto valdytoja posėdyje su miesto policijos valdžia.

Jos šitas pasisakymas akimirksniu buvo ištiražuotas visų šalies MIP, kurios nepasibodėjo priminti savo auditorijai, kad praeitų metų spalio 17 dieną ponią Henriettą Reker – žinomą mieste pabėgėlių teisių gynėją, – būtent per vieną iš mitingų sužeidė peiliu į kaklą 44 metų amžiaus migracijos priešininkas.

plakatai

prieš seksizmą, prieš rasizmą

Paviešintas „Reker elgesio kodeksas“ sukėlė piliečių pasipiktinimą, supratusiems, kad tuo pačiu miesto merė stengiasi „perjungti bėgius“ nuo išpuolio kaltininkų ant pačių nukentėjusiųjų. Apie 500 moterų protestuodamos praėjo Kelno gatvėmis su plakatais, o socialinius tinklus ir elektronines MIP tiesiog užplūdo pasipiktinusių žmonių komentarai.

Kitą dieną ponia Reker savo Facebook’o paskyroje parašė: „Jeigu savo pasisakymais aš įžeidžiau tų įvykių aukas, tai aš nuoširdžiai gailiuosi. Aš nenoriu ir daugiau nebedalinsiu moterims patarimų elgesio kodekso klausimais“.

Tai yra, to, kad ji visos Vokietijos (ir ne tik) akivaizdoje leptelėjo akivaizdžią kvailystę, 60 metė aukšto rango valdininkė taip ir nesuprato, bet dėl viso pikto ateityje pažadėjo apie esamą problemą viešai patarimų nedalinti (kaip tas panašu į Teišerskytės atvejį).

Bet čia viešai pasisakė aukšti policijos pareigūnai. Vokietijos vidaus reikalų ministras Tomas de Meziras, Šiaurės Reino Vestfalijos žemės VRM viršininkas Ralfas Jegeris ir jau minėtas Kelno policijos prezidentūros viršininkas Volfgangas Albersas, piršteliu pagrūmoję Kelno policininkams dėl jų „pasyvumo“, pateisino juos tuo, jog „policija pirmą kartą susidūrė su tokiu atveju“ ir „labai akivaizdžiai reiškiama nepagarba policijai sukėlė pareigūnams gilų nusivylimo jausmą“ (!?).

Įdomiai gaunasi: ryžtingai nutraukti masinius neramumus, keliamus fotbolo fanatų ar besmegenių iš AntiFa, vokiečių policija geba, o prieš „arabų-afriekiečius“ susileido? Ar ne dėl to, kad jiems aukšti pareigūnai prisakė „draugiškai elgtis“ su kita odos spalva?…

Peršasi tokia mintis, kad tos „keistos“ aplinkybės, kurios įvyko Kelne, tą pačią naktį vyko, nors ir mažesniu mastu, kituose Vokietijos miestuose: Hamburge, Štutgarte, Diuseldorfe ir netgi pačiame Berlyne. Bet nei viename iš tų miestų, nei vienas „arabų-afriekietiškas“ „sekso-medžiotojas“ nebuvo areštuotas.

O tuo pat metu VRM, teisės ministerijos ir policijos vadovybės nesiliauja kartoti mantros apie tai, kad „negalima beatodairiškai kaltinti visų pabėgėlių“, todėl, kad tai „ksenofobijos ir rasizmo apraiška“. Ir, iki soties prisiklausę tų kalbų, biurgeriai nusprendė ginti savo moteris savomis jėgomis.

Kaip praneša MIP, eilėje didelių Bavarijos, Saksonijos, Federalinių žemių Branderburgo miestų ir pačiame Hamburge jau veikia, taip vadinamos „pagalbinės policijos“ grupės. Tokio pobūdžio grupės dabar steigiamos ir Diuseldorfe, dėl ko labai kategoriškai protestuoja policijos valdininkai.

Nors pats, bene sunkiausias išbandymas įvairaus lygio vokiečių valdžiai dar prieš akis: pirmadienio vakare, sausio 11 dieną, Drezdene suplanuota PEGIDA (vokiškas akronimas nuo pavadinimo“patriotiniai europiečiai prieš Senojo Pasaulio islamizaciją) tradicinė demonstracija. Nuo to laiko, kai buvo įsteigtas šis judėjimas (2014 metų, spalį), vokiečių politikai, pradedant kanclere Merkel, o paskui ją ir provalstybinės MIP, jo kitaip nevadino kaip tik „ksenofobiniu“, „rasistiniu“ ir „neonacistiniu“.

Tačiau dešimtys tūkstančių žmonių visoje Vokietijoje išeina į demonstracijas po PEGIDA vėliava, reikalaudami sustabdyti neribotą pabėgėlių priėmimą. O pabėgėlių oficialiais duomenimis šalyje tik 2015 metais buvo užregistruota virš 1,1 milijono. Ir dar, ekspertų duomenimis, ne mažiau 250 000 žmonių atvyko į Vokietiją nelegaliai. Bet nesiskaitydama nė su kuo, kanclerė laikosi savo „atvirų durų politikos“.

Dabar, po įvykių Kelne, Merkel prakalbo apie tai, jog „visus nusikaltėlius privalu išsiaiškinti ir nubausti visu įstatymo griežtumu“. Ir netgi „peržiūrėti klausimą dėl pabėgėlių deportacijos“. O vokiečių juristai jau išsakė nuogąstavimus dėl to, kaip tokią direktyvą pavyks įgyvendinti. Sunku patikėti, kad policija sugebės surinkti kaltinamąją medžiagą visam tūkstančiui (!) „seks-medžiotojų“. O be konkrečių įrodymų nei vienas vokiečių teisėjas kaltinamojo nuosprendžio nepateiks.

Kalbant apie deportaciją, tai visai iš gerų norų sferos. Visų pirma, pagal VFR federalinę teisę, galima deportuoti asmenis, kurių atžvilgiu pareikštas kaltinamasis nuosprendis, numatantis laisvės atėmimą ne mažiau kaip 3 mėnesiems (žiūrėti prieš tai rašytą pastraipą).

O antra, kai kurios valstybės – visų pirma, afrikietiškos, savo pabėgėlių atgal nepriima. Ir tai, ką šituo klausimu pareiškė Vokietijos vice-kancleris Zigmar Gabrielis, perkelia deportacijos klausimą į tolimą ateitį. Jis pasakė: “Man teks šitas šalis pastatyti prieš pasirinkimą: arba jūs imate atsakomybę už savo piliečius, arba mes sumažinam jums finansinės plėtros paramą“.

Į tolimą ateitį atidedamas ir iškeltas kanclerės Merkel klausimas dėl administracinio ir baudžiamojo kodekso sugriežtinimo. Maža perdirbti teisėkūros pakeitimus – juos turi patvirtinti abeji vokiečių parlamento rūmai. O kaip rodo praktika, ši procedūra išsitempia į ilgus mėnesius.

Kol politikai diskutuoja, Vokietijoje verda aistros. Vis garsiau reiškiasi neonaciai iš ultra-dešiniosios nacional-demokratinės partijos. Jei prieš porą mėnesių jų partijos šalininkai apsiribodavo pabėgėlių stovyklų padegimais, tai dabar tas stovyklas jau apšaudo iš graižtvinių šautuvų. Pavyzdžiui, pirmadienio vakare, sausio 4 dieną, per stovyklos apšaudymą nedideliame Offenbacho miestelyje (Heseno federalinėje žemėje) buvo lengvai sužeistas 23 metų amžiaus siras (?).

Bet tai, kaip sakoma, „vykdytojo klaida“. Kur kas blogiau: kaip praneša žiniasklaidos priemonė „Deutsche Welle“, dėl naujametinių neramumų turistai ir verslininkai atsisako kelionių į Kelną. Kelno mugės organizatoriams tenka atsakinėti į masines užklausas apie tai, kaip dabar saugu jų mieste. Pažymima, kad prekyba bilietais į parodas vyksta labai vangiai Anksčiau Kelno galerijos tokių sunkumų neturėjo.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 24

 1. zzz says:

  Angelė sveikina arabus.Zych hail.

 2. zzz says:

  Arba chai Hitler.

 3. Mindaugas says:

  Iš pradžių susikuria freikorps, o po to ateis naujasis fiureris. Greitai Europoje suvešės fašizmas…

 4. Jahve says:

  jau atejo, po lietuvio  nuzudimo swiden laiko atgal nebeatsuksi, viskas ,bet as nepasakyciau,kad tai fasizmas,tai greiciau akis uz aki.

 5. nuomone says:

  Jau fiureris seniai atejas.Ir bando po savo skverneliu suvienyti ivairiu saliu, krastutines pakraipos, partijas.Partijas ,palaikancias krastutines nacionalistines idejas.Net atsekamas partiju finansavimas.Fiurerio vardas-Putinas.Gal kas nors noretu argumentuotai papriestarauti

 6. Albas says:

  nuomonei.
   Sunku prieštarauti tam visais atvejais tėškiamam – „tu putino vatnikas“ jeigu tik kas paprieštarauja globalistams, tolerastams ar liberalams. Na kokie gi dar čia argumentai kai, anot Lietuvos valdžiažmogių ir kitokių daržovių, dėl visų problemų kalti du žmonės pasaulyje Venskienė ir Putinas. Diagnozė ir tiek…

 7. Dalia says:

  Taip Albai. Ryški diagnozė. Arba dirba už pinigus, todėl sprendžia pagal save. Žalių, realiai popieriukų vertės juk nuo 1913-ųjų pridpausdinta labiau negu labai daug. Ką čia reiškia pamokėti, kai šitaip jais spekuliuojant dar ir uždirbama šokdinant visą pasaulį, juk auksu, tai nepadengti. Tegu kiti durniai dengia. Galima ir spalvots revoliucijas finansuoti ir propagandą, ir paklotukams sumokėti. O tai iš ko jie apie kitus sprendžia?

 8. Simas Simaitis says:

  Vokietijoje visiems šiems įvykiams jau rado atpirkimo ožį. Iš pareigų išmetė Kelno policijos viršininką Volfgangą Albersą. „Iešmininkas“ surastas

 9. Ec says:

  Naiviems žmonėms jis išmestas, o iš tiesų bus patupdytas į šiltesnę vietelę. Už komandų vykdymą juk nebaudžia

 10. fb nerijus sk says:

  ISIS tikslas ES ,supjudyti imigrantus su vietiniais,sukeliant chaosa,ivykus chaosui ,leks galvos elitui,ivyks nauji rinkimai,o tai reiskia nauji zmones….neaisku kokiu paziuru,su kokiais tikslais…jei nesugebes uzbegti sitiems dalykam uz akiu,taip ir ivyks…tiesiog reikia juos atgal i laivus ,ir namo.

 11. Albui says:

  Kodel tu taip?Vel kalta Grybauskaite ir NATO?Zmogus ,mums visiems, uzdave labai teisinga klausima.Ar gali paneigti,kad Putinas palaiko krastutine desines ir krastutines kaires Europos partijas.Jei tu to negali pripazinti,tada as taves paklausiu,kokie RF prezidento santykiai su krastutiniais is Prancuzijos,Vokietijos,JK,Cekijos,Slovakijos ar Vengrijos.Suprantu,kad visi cia supranta to palaikymo priezastis,kurios yra labai aiskios net neregiui-ikalti pleista i ES ir NATO,jei pasiseks,net sias organizacijas ir sajungas isardyti ir patapti Europoje didziusia jega.        P.s.Visiems geros Sventes.Anyway,si diena yra musu nepriklausomybes ausros diena.Be sios dienos ivykiu, nebutu ir nepriklausomybes.Matau,kad Lietuvoje zmones,po truputi,pradeda suprasti sios dienos reiksme.Kazkaip tai Sarmate nera jokio straipnio apie tai.

 12. Egis says:

  Nesupratau.Cia kiekvienas komentaras „laukia patvirtinimo“?Kokia cia cenzura vykdoma?Ne tik ,kad keiksmazodziu,nepagarbaus tono net nebuvo.O gal sis tinklapis ne visiems?

 13. Joris says:

  Bėda tame, kad vietiniams nelieka pasirinkimo elgtis kitaip, nes valstybė atsisako juos ginti. Belieka savanoriams apginti savo valstybę (vaikus, moteris ir pan.). Valdžia , suprantama, tokiai iniciatyvai prieštarauja, nes tokiu būdu, kaip šalutinis efektas, auga patriotiškumo jausmas žmonėse, ypač kai pasimato akivaizdūs tokių veiksmų teisingumo ir efektingumo rezultatai… Gera žinia ta, kad ir kaip būtų blogai, bet galiausiai tam planui, kuris sumąstytas su musulmonų migrantais, bus dar blogiau. Nelikus kitos išeities, teks pakilti vietinių žmonių masėms, o šitai anksčiau ar vėliau atsirugs ir valdžiai. Kiek žmonių nukentės, iki žmonės patys ims susivokti ir imti viršų savo žemėje, galima tik spėlioti.

 14. Ec says:

  Tik jei taip atsitiks kaip rašai, Jori,
  pasigirs aršūs riksmai apie pažeidžiamas žmogaus teises (turiu galvoje ne vietinius žmones, jų teisės įdomios tik jiems patiems), ir tai bus proga pasauliniam „teisių gynėjui“ čia karą užmaišyti jei pilietinis neprasidės savaime. Čia – turiu galvoje bet kurią Europos šalį

 15. fb nerijus sk says:

  realiai dabar tokia situacija kad nera jokio sprendimo..siusti juos i karo zona,nesius,taip bus pazeidziamos zmogaus teises…likes tik vienas realus budas isspresti sita reikala…kadangi sita kose uzvire NATO su USA, suzlugdydami ,sirija,libija ,iraka, tai tegul jungia pinigu spausdinimo masina,ir Afrikoje stato istisus miestus,su infrastruktura..tuomet velnius i laivus,ir i Afrika,nes chaosas artimuose rytuose dar uzsites,o per ta laika priplauks dar tiek pat,ar daugiau velniu.

 16. Mindaugas says:

  to fb nerijus sk. Supjudyti vietinius su emigrantais, tai ne ISIS tikslas. Žvelkite plačiau. ISIS tik žaisliukas tam tikrų jėgų rankose. Užduokite sau klausimą. Dėl ko viskas prasidėjo? JAV/NATO tikslas dėl kurio ir kilo karas Sirijoje buvo užkirsti kelią 10 mlrd. JAV dolerių vertės PARS projektui tiekti dujas iš Irano per Iraką, Siriją į Viduržemio Jūrą. Šio projekto atveju Iranas kartu su Rusija galėtų mažiausiai 100 metų ES šalims tiekti 40 proc. reikiamų dujų. Dėl to JAV surežisavo „Arabų pavasarį“, kuris iš Libijos vėliau persimetė į Siriją, sukėlė ten tariamai pilietinį karą, bet taip ir nesugebėjo nuversti Sirijos prezidento Assado. JAV tikslas sukelti žemo intensyvumo karus Sirijoje, Irake ir taip priartėti prie pietinių Rusijos ir jos sajungininkų sienų. Kai kurie faktai rodo, kad NATO ir radikalūs islamo kovotojai yra tampriai susiję. Praktiškai nėra jokio skirtuma tarp Islamo Valstybės Sirijoje (ISIS) ir Jabhat Al-Nusra (Al Nusra Fronto) kokiu būdu jie žudo kitatikius. Jabhat Al-Nusra teroristinė grupuotė net yra palaikoma JAV Senatoriaus McCaino. (Tarp kitko Senatoriaus McCaino gerbėjais yra Vytautas Landsbergis ir Dalia Grybauskaitė). Visos teroristinės grupuotės veikiančios Sirijoje yra vieno ir to pačio kurpaliaus. Taigi, Europos, kaip JAV konkurento, nuskurdinimas ir įtraukimas į šias problemas-štai JAV tikslas. Kas turėjo didžiausios naudos iš Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų, tas ir stengsis turėti kuo didesnės naudos ir iš dabartinių problemų.

 17. Joris says:

  Nepamenu, regis Rumuniją migrantai apeina šonu, kalbama, kad vietiniai apmėto juos akmenimis… O šiaip kuo labiau žmonės prieštaraus šitai nesąmonei ir priešinsis, tuo blogesnėje situacijoje atsidurs pati vietinė valdžia. – Anksčiau ar vėliau kaikurių kankorėžių kėdės ims braškėti, o mes visi žinom, kad iš valdžios iškristi jie nenori. Iš kitos pusės: visa tai ir suorganizuota, kad būtų nušluotos valstybės kartu su jų valdžiomis (o vėliau, kaip yprasta, viską priglaus „trečia pusė“). Jei nori vietinė valdžia išlikti, tai pats laikas jai susimąstyti, ką pati praras, įsileisdama nestabilumą į visuomenę. Šiuo atžvilgiu nesvarbu kokia „tautinė grupuotė“ valdžioje – visos vietinės bus išpjautos anksčiau ar vėliau. Galimi ir kiti vystymosi scenarijai, bet jie vietinėms valdžioms dar blogesni. Greita įvykių seka nepageidaujama visiems, nes nebus didelio babkių uždarbio (juk šitas „efektas“ lydi visas revoliucijas, permainas ir pan.). Taigi planas- ne tik nušluoti vietinius žmones (baltųjų rasę) kartu su visu kuo (valdžiažmogius mielai aukoja), bet pakeliui ir gerai užsidirbti. Juk dabartinis parazitinis ekonomikos modelis priėjo iki savo pabaigos pradžios. Anglijos karalienė per savo kalėdinę kalbą, jei tikėti internetu, pasveikino visus su paskutinėmis kalėdomis. Jei turėti galvoje, kad ji žinojo (greičiausia ir suplanavo), kad planuojamas islamo žygis prieš kitatikius, tai čia labai viskas suprantama. ..Bet kokiu atveju laukia ilgas ir lėtas stumdymasis… O žmonių priešinimasis realiai gali įtakoti vietinę valdžią, svarbu tik nebijoti, nes prarasti galima daug daugiau…

 18. gojus says:

  Mndaugai -> per daug au banali priežastis būtų kažkoks kažkieno dujotiekis, kad būtų galima šluoti tiek valstybių. Manau pagrindinė priežastis yra JAV dominavimo klausimas. Per daug valstybių stiprėjo ir kilo grėsmė,kad sprendimus gali priimti savarankiškai. ad reikėjo smogti kol laikas. Sukiršinus visus, sukėlus karus valstybės silpnėja ir JAV hegemonijai grėsmė nekyla. Kol šlavė arabus, susitiprėjo baisiai Rusija. Negana to pradėjo jungti dideles sąjungas, kurios Ameriką padarytų nykštukine. Tad reikėjo smogti ir Rusijai. Tai panašu į gairų gesinimą… Bet Vašingtonas padarė esminę klaidą – tuėdamas gyvų frontų ir tikėtinų frontų ateityje pradėjo pulti Rusiją. Vakarų valdovai ne kartą pasimovę ant to, o šį sykį Vašingtonas lipa ant to paties grėblio

 19. Mindaugas says:

  gojui: Taip. Jūs teisingai rašote, kadangi mąstote globaliai. Pagrindinė priežastis-JAV dominavimas. Tai, ką aš parašiau-tai viena iš priežasčių…

 20. Panzer says:

  Prisijungsiu prie jūsų diskusijos. Mano manymu, JAV bando vienu šūviu nušauti kelis zuikius. Chaosas artimuosiuse rytuose, Rusija ir Europa, kai sekasi prarandi baime, kad nepavyks,todėl JAV užvaldžiusi didybės manija,dėl ko ji gal būt klysta… Rusija laikosi nors JAV spaudžia ją su naftos kainomis, artimuosiuose rytuose teigiamo rezultato JAV nepasiekė, matyt,nesitikėjo kad Rusija taip energingai įsijungus į karo veiksmus ir gins Asada, bet kad perlaužti situaciją, greičiausiai JAV turės įvesti kariuomenę ,kad parodyti,kad „gerieji“ laimi. Na,o įvykiai Europoje tai pasekmė, kurie į naudą tiems, kas nori „praskiesti“ Europos visuomenę. Valdyti Europą bus lengviau,kai ji bus praskiesta žmonių, kuriems ji niekuo nereiškia, tai ne jų namai, jie tik vartotojai, pirkėjai. Jei dėl tokios politikos kils neramumai, nuo to tik geriau, nes į paviršių išlys tie kurie yra bendros Europos priešai, tie kurie dar nepasidavė globalizmui, įvyks išsivalymas ir bus sugriežtinta kontrolė. Viskas vyksta tik dėl interesų, kuriuose nėra vietos žmogiškosioms vertybės…

 21. Mindaugas says:

  Europa ir Amerika išdraskė skruzdėlyną – tai ko jie dabar gali tikėtis? Nereikia skųstis, patys kalti. Kad migrantai pas juos nebėgtų, reikia sukurti jiems nepakeliamas sąlygas. Tačiau demokratai to nedarys. Ne dėl to, kad jie geri, jie anaiptol nėra geri, tačiau jiems svarbus „geranorių“ įvaizdis. Geranorių, kurie ką tik skudurėliu nusišluostė nuo rankų sunaikintų valstybių piliečių kraują. Vakarų susinaikinimo procesas jau nebesustabdomas. Kaip kitados mėgo sakyti Gorbačiovas: „Procesas pajudėjo“. Mes stebėjome TSRS susinaikinimo procesą, dabar save naikina Europos šalys. Kiekvienam savas laikas…

 22. Panzer says:

  Mindaugai, o JAV to ir tikėjosi,tik man nesuprantama, kodėl Europos valstybių vadovai tai palaimino, negi jie naiviai galvojo, kad to nebus…JAV toli, todėl jai nusispjauti ant pabėgėlių ir Europos, ji gali tik pinigų paskolinti. Kas įvyko jau žinome, bet kas įvyks dar neaišku ir kam bus naudinga jei nacionalistai pradės reikštis, neramumai prasidės, kas iš to laimės?

 23. Gojus says:

  Panzer -> aš tai spėčiau, kad Vašingtonas ne kelis zuikius nori vienu šūviu nušaut, o netyčia per savo didybę įlipo į didelį mėšlą, iš kurio nebegali išsikapstyti. Spėju, matydami kad finansinės bėdos šalies viduje priartėjo prie katastrofos, pindosai pamanė nukrausią įtampą į išorę, kad nesprogtų viduje Sugriaudami arabus beje manė perimsią naftos reguliuotojo vaidmenį, bet čia skersai kelio Rusija, tad reikėjo imtis ir jos…

 24. Mindaugas says:

  Panzer: Dėl nacionalistų manau štai ką. Visiškai galimas, nors ir negarantuotas, variantas, kad yra rengiamos dvejos Sistemai naudingų idiotų stovyklos: pirmoji susidės iš kairiųjų liberalų ir pseudohumanistų, raginančių priiminėti kiek tik galima didesnį migrantų skaičių (pozicija „a“). Be abejo, šią grupę, kad ir kaip bebūtų paradoksalu, labai galimai apvainikuos „Islamo valstybės“ teroristus priminsiantys veikėjai. Antroji – iš vadinamųjų neonacių, dešiniųjų „patriotų“ ir kt. panašių elementų, kurie jau dabar ruošiasi agresyviems susirėmimams su pirmosios stovyklos šalininkais bei jų islamistinėmis atžalomis. Griežtai pasakyti tegaliu tiek, kad didžioji dalis „radikaliosios dešinės“ opozicionierių, nepaisant jų naivių ketinimų, dažniausiai tebūna atsarginėmis Sistemos kortomis ir žaisliukais, kuriais imama žaisti, esant tam tikrai padėčiai: tai puikiai parodė ES ir vietinės sionistinių žydų mafijos (Igorio Kolomojskio klikos ir kt.) parama Ukrainos fašistams. Neatmestu galimybės, kad, kilus didesniems neramumams Europoje tarpusavyje kovojant migrantų tarpe esantiems islamo ekstremistams su vietos „patriotais“, į vaizdą ramiai sau įžengs tie patys JAV imperialistai su savomis spec. tarnybomis ir kt. pajėgomis, „padarys tvarką“ ir tiktai dar labiau sustiprins savąsias pozicijas regione. Dėl ES valstybių vadovų veiksmų nėra ko stebėtis. Tai tik JAV valdomos marionetės.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top