Prancūzai: Pirmasis bandymas pulti rublį nepavyko

2015, 1 sausio, 13:00 | kategorija Metodologija | 13 komentarų | peržiūrų 843 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėliosKai kurios Vakarų MIP visą laiką skyrusios pakankamai dėmesio krizės Rusijoje klausimu , staiga nutilo ir lyg pamiršo rublio temą„, rašo straipsnio autorius Giuseppe Masala prancūziškajame Agora Vox tinklapyje. To priežastimi tapo nesėkmė, kurią patyrė finansų rinkos, bandžiusios nuversti rusišką valiutą ir ekonomiką, – tvirtina autorius.

Tam tikrą laiką analitikai tvirtino, jog rusų „režimo“galas visai arti, rašo straipsnio autorius. Analitikų nuomone, „finansų rinkos“ nusprendė „nuo savo didybės aukštumų“, kad Rusija vėl turi pergyventi aštraus deficito ir skurdo laikus, kaip tas buvo Elcino laikais.

„Rinkos, paaiškino mums analitikai, ištarė savo nuosprendį, ir net Rusija, kaip ir visos kitos šalys, turi nusilenkti prieš jų dievišką valią“.

Tačiau dabar, toks padidintas Vakarų MIP dėmesys Rusijos krizei, pasikeitė į visišką tylą šiuo klausimu, pabrėžia autorius. Ar tai kalba, jų nuomone, kad likimas viską jau ir taip sudėliojo į savo vietas ar atsitiko kažkas tokio apie ką geriau tylėti? Atsitiko kažkas, kas pradeda kelti abejones kaip einamuoju naujienų srautu („Rusija išgyvena krizę“), taip ir pastoviu, kai „amerikiečių erelis-maitėda triumfuoja virš viso pasaulio“?

Kaip atsakymą į šį klausimą straipsnio autorius pateikia grafiką, sekant kuriuo rusų rublis atgavo 30% savo vertės €uro atžvilgiu.

„Kas gi tokio svarbaus atsitiko, kas atstatė rublį taip pat efektingai, kaip ir spekuliatyvios atakos, nuvertusios jį į krizės duobę?“, klausia straipsnio autorius.

„Paskaičius Vakarų spaudą nėra visiškai jokios informacijos“, rašo jis. Šios temos nutylėjimą pilnai galima pavadinti cenzūra, mano G. Masala

Tačiau jei patikrintume rusakalbius tinklapius, tai paaiškėtų, jog įvyko labai svarbus dalykas, rašo autorius. Kaip jau tapo žinoma, Centriniai Rusijos ir Kinijos bankai pasirašė susitarimą apie tiesioginius mainus keičiantis nacionalinėmis valiutomis, kas leidžia tiesiogiai keistis valiutomis nenaudojant JAV dolerio .

„Keitimo kursas priimtas tarpusavio (ne rinkos kursu) susitarimu lygus 5,67 rublio už 1 juanį“, rašo autorius. Arba imant bendrai 851 mlrd rublių – 150 mlrd juanių. Turint omenyje, kad juanį galima iškeisti į bet kokią valiutą (tame tarpe ir į dolerį) pagal kursą, svyruojantį intervale plius-minus 1-2% lyginant su paritetu, nustatytu Kinijos centrinio banko, susidaro unikali situacija, kai kažkas (pavyzdžiui Rusija) gali pakeisti juanius (gautus pagal susitarimu nustatytą kursą už rublius) į dolerius, o vėliau už dolerius įsigyti rublius, rašo straipsnio autorius.

Čia norėtume priminti skaitytojams, jog Kinija krentant rubliui atsisakė keisti susitarimu numatytą rublio-juanio kursą,(nors nuo rugsėjo, kai buvo pasirašytas susitarimas rublis nukrito iki 10 rublių už juanį) dėl ko jo kursas juanio atžvilgiu išliko aukštesnis nei galėtų būti, atsižvelgus į tuo metu buvusią rublio rinkos vertę. (sarmatas.lt)

Rublių pirkimas tuojau pat pakelia rublio vertę dolerio atžvilgiu.. O spekuliantai, siekiantys praturtėti tolimesnio rublio kritimo dėka, dabar patiria didelius nuostolius, pažymi autorius.

Visa tai tik straipsnio autoriaus prielaidos, kurios, beje, kažkiek pasitvirtina „kurtinančia tyla“ MIP.

Šioje situacijoje išties svarbiu dalyku yra tas faktas, kad Vakarų finansinės rinkos, dažnai „užpuldavusios“ šalis, nenorėjusias sekti JAV linija, pirmą kartą nesugebėjo sunaikini tokios šalies valiutos ir ekonomikos. Tai išties istorinis įvykis. Nuo šiol, tai pripažįsta net TVF, paradui vadovauja Kinija.

„Tuo tarpu truputį pasimetęs amerikiečių erelis-maitėda grįžo į savo lizdą ir, neabejotina, mąsto apie revanšą“, reziumuoja autorius.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 13

 1. Pagaliau says:

  tai atsitiko!

 2. hehe says:

  Turiu nuvilti šio koloradiško tinklapio rašytojus, bet rublis vertę atgavo daug anksčiau nei buvo pasirašytas pinigų srautų apsikeitimo sandoris su Kinija. Rublis atsistato tik todėl, kad Rusijos centrinis bankas švaisto savo rezervą, t.y. lenda į rinką ir dirbtinai sukuria rublio paklausą su rezervo pinigais. Tai tiek žinių :)

 3. Gojus says:

  Užtat kaip grivinai atsiliepė, oj kaip atsiliepė!

 4. PP says:

  Eik, džiaukis jevriku delfyje.

 5. artas says:

  >>hehe

  turėtume ir jus nuvilti, nes straipsniai apie Rusijos-Ukrainos-JAV santykius daugumoje atvejų ne rašomi, o verčiami iš Vakarų MIP.

  Tad keistokai skamba jūsų, gerbiamas „hehe“ etiketė apie esą „koloradišką tinklapį“, nes tada taip reikėtų pavadinti visą Vakarų spaudą iš kurios verčiami ir čia talpinami straipsniai.

  Tikiuosi nemanote, jog esate toks „įžvalgus“ vertinti visą pasaulį, kaip prorusišką ir koloradišką (net JAV spaudą), o save proamerikietišku, bet kažkodėl „nekoloradišku“?

  Gal pradėkite kartą mąstyti ir blaiviai vertinti situaciją bei savo sakomus teiginius, kurie iš tiesų tėra tik jūsų susikurtos fantazijos vaisiai :)

 6. Vincius says:

  Valio, tikra naujametine dovana!

 7. n... says:

  aš už tai, kad visos valiutos būtų aprūpintos doru darbu ir tikromis vertybėmis…
  aš už tai, kad ne vyktų spekuliacijos valiutomis…
  aš už tai, kad bet kokios šalies valiuta tarnautų pasiūlos ir paklausos santykių reguliavimui ir subalansavimui…
  aš už tai, kad, esant šalyje bedarbių ir reikalingo atlikti darbo, ne būtų rėkiama: „pinigų nėra…“.

 8. PP says:

  Bet tie, kas valdo pasaulį yra prieš. Nes tokie kaip tu ar aš yra laikomi dykaduoniais veltėdžiais, parazitais ant „vargšės“ planetos kūno, kuriuos reikia sunaikinti, o likutį paverčiant vergais.

 9. e says:

  Nu tie prancūzai…Šitokiais savo straipsniais kursto teroristinių valstybių savivaliavimą,norą užpulti(jau puolama anot kai kurių LT diplomatų)demokratines ir laisvas valstybes prie Baltijos jūros.
  Kas nešokinės,atsiprašau,kas manys kitaip,tas kolorado agentas(o gal vabalas,nežinau).
  P.s.Rašau,o per televizorių prieš pusvalandį tyčiojosi“ žurnalistika“iš kažkokio seno žmogaus,kuris piktinosi,kad buvo išplėštos kolūkių fermos,technika…
  Kažin kaip tie šaunuoliai jaučiasi,kai kitus vadina runkeliai,kolorado vabalais,rusų agentais…?

 10. tiesa says:

  jau kuri laika rublis palaidas plaukioti laisvai ir joks doleris nesivaiko rublio stabilumui palaikyti. yra įstatymas tam irasitas…!

 11. Klausimas.
  O kas puola Rusijos rublį?
  Kaip ir niekam jis nereikalingas.

 12. patikslinimas says:

  rublis reikalingas paciai rusijai, kaip vienas is suverenios ekonomikos svertu

  ir gal dar BRIKS salims

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top