Renkamės: centriniam šildymui – taip ar ne?[video]

2011, 16 sausio, 12:50 | kategorija Alternatyva | 14 komentarų | peržiūrų 2 089 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Nepakeliamos kainos už šildymą kai kuriuos žmones verčia atsisakyti
centrinio šildymo paslaugų. Monopolistinių energetikų organizacijų
kainos smaugia gyventojus. Šis filmas tai diskusija apie centrinio
šildymo alternatyvą.

Iš interneto platybių:

Paprasta (ir išbandyta) atsijungimo nuo centrinio šildymo tvarka.

1. Praneši namo administratoriui, kad keiti radiatorius, tada išleidžiamas skystis iš namo radiatorių sistemos.
2. Nupjauni visus radiatorius, apšiltini stovus ir tvarkingai uždengi gipso kartonu. Darbus atlieka paprastas santechnikas ir buto remonto meistras. Elementarūs darbai.
3. Pasididini bute el. galingumą iki 7 kw ir pasidarai elektrinį šildymą, pasistatai boilerį karštam vandeniui. Galingumo padidinimas nuo 3kw iki 7 kw man (autoriui) kainavo apie 700 litų. Dar kainavo radiatoriai – 4×130 litų, elektros laidai apie 100 litų ir boileris apie 400 litų, bei santechniko darbai apie 100 litų. Na reikėjo ir sienas perdažyti, kur seni radiatoriai buvo. Viso apie 2000 litų. Jei bute elektros galingumas pakankamas (yra el. virykles), viskas kainuoja gerokai pigiau.
4. Registruotu laišku praneši Vilniaus energijai ir namo administratoriui, kad vamzdžiai nupjauti ir bute nėra radiatorių, ir pareikalauji, kad atvyktu namo administratorius, ir surašytų aktą. Kartu atvyksta ir Vilniaus energijos atstovas.

5. Nuo akto surašymo butas yra oficialiai atjungtas nuo šildymo. Vilniaus energija neskaičiuos uz šildymą, nes jau pralošė nemažai bylų, kai bandė skaičiuoti už šilumą atsijungusiems butams, tačiau teismas pasakė, kad negalima reikalauti mokėti už nepatiektą energiją, o patiekti neįmanoma, nes nėra radiatorių.
6. Po to gausite iš Vilniaus energijos grasinantį laišką, kad esate atsakingi už visas pasekmes ir bla bla bla. Šio laiško gale bus parašyta, kad nuo akto surašymo butui nebus skaičiuojama už šildymą. Gali likti simbolinis mokestis už laiptinės šildymą.
7. Galite gauti skambutį iš Energetikos inspekcijos, tačiau jie neturi teisės patekti į patalpas, tiesiog siųskite juos po velnių. Blogiausiu atveju galite gauti apie 200 litų baudą už šilumos vartojimo taisyklių pažeidimą, tačiau jei protokolo EI. nesurašys per 6 mėnesius, sueis senatis.
8. Nereikia šiltinti jokių sienų iš buto vidaus, nes tvirtinsite, kad jūsų bute yra šilčiau, nei kaimynų butuose, todėl realiai jie vagia iš jūsų šilumą, nes šiluma visada eina į šaltesnes patalpas, kurias vis dar „šildo“ Vilniaus energija.

9. Problemų jokių neturėjau ir neturiu, nes už buto šildymą neskaičiuoja, moku tik už elektrą ir saltą vandenį.

Lietuvos Aukščiausias teismas yra išaiškinęs (Civilinė byla Nr.3K-3-155/2005), kad jei vartotojas nesilaiko teisės aktais nustatytos atsijungimo nuo šildymo tvarkos, tai atsijungimas ir sutarties dėl tiekimo, ir vartojimo nutraukimas yra neteisėtas. Tokiu atveju tiekėjas turi teisę į neteisėtu atsijungimu padarytos žalos atlyginimą, tačiau negali toliau reikalauti apmokėti už paslaugą ar produktą, kurio nesuteikė ir kuris atsijungusiojo nuo šilumos tiekimo buvusio abonento jau nebuvo vartojamas. Nutraukus šilumos vartojimą, iš buvusio abonento negali būti išieškomas mokestis už nesuvartotą šilumos
energiją. Tai prieštarautų Vartotojų teisių gynimo įstatymo 2 straipsnyje numatytai vartotojo teisei pirkti prekes ar paslaugas savo nuožiūra.

(tekstas netaisytas)

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 14

 1. Titnagas says:

  Aciu broli uztenka tyciotis jiems is musu, as paskendes vedu studijavime, o seima man priekaistauja kad as nesugebu uzdirbt net sildymo saskaitom apmoket mat mano mylimuose Trakuose vanduo brangiausiai ant lietuvos- bo saloj gyvenam, sildymas ir brangiausias is visos srmatijos nes aplinkui ezerai ir ledas- panasiai klimatas kaip antarktidoj…taip darysiu sia vasara TEPADEDA TAU MUSU DIEVAI IR PROSENELIAI

 2. zoot says:

  Ne atsijunginėti reikia ,o bėgti iš šių vergų džiunglių. Atsijungsite ras kitų būdų kaip čiulpti jūsų gyvybę.

 3. Antanas says:

  Geras pavyzdys uzkrecia.Kuo daugiau zmoniu atsijungs,tuo daugiau mokes like sistemoje.Pasirinkimas visada yra,kiekvienas turi galvoti apie optimaliausia varianta.Pasvajokime,jei visi vieno miesto,miestelio gyventojai atsisako sildymo paslaugu,jiems lieka tiekti siluma tik mokykloms,vaiku darzeliams=lopseliams,poliklinikoms,ligoninems,bibliotekoms,nors jei siu istaigu vadovai yra tikri seimininkai,jie turetu pertvarkyti savo uki,atsijungdami nuo centralizuotos sildymo sistemos.Subiretu sildymo monopolija,tai butu didi pergale,kuri parodytu,kad ir mes galime buti savo gyvenimo kalviais.Aciu.

 4. naktinis tarifas says:

  Vartotojams, turintiems dvieju ar triju tarifu skaitiklius, rekomenduoju; isigyti elektrinius radijatorius akumuliuojancius siluma. Veikimo principas; tenais isildyta (pigesniu tarifu) akmens mase radijatoriaus viduje siluma atidavineja ir isjungus radijatoriu.Kartu su el. virykle, karsto vandens pasildymo katilu moku 30 euru vasara ir 50-60 euru ziema uz menesi triju kambariu bute. Aisku gyvenu Ispanijos siaurineje dalyje, bet turint omenyje ju statybu kiauras sienas, nemanau, kad lietuvos salygomis islaidos zenkliai skirtusi(tarifai; 5cnt nakti ir 13cnt. uz 1kwh). Pries t,ai turejom viska sildoma dujomis mokedavom du tris kart daugiau. P.S. patartina naudoti el. isjungimo-ijungimo laiko rele, naujesnes kartos radijatoriai manau turi ir sia funkcija.

 5. insane says:

  Normaliausias sprendimas yra viso namo renovavimas ir atjungimas nuo sistemos. Taip pat atskiros namo sildymo sistemos irengimas. Bet zmones sunkiai susitars)
  Jei namas kiauras tai ir nusipjove radiatorius neaisku ka gausit. 

  Dabar paziurekim viena paprasta varianta: turim tris butus esancius salia vienas kito. A B ir C
  B buto gyventojas nusipjauna radiatorius ir sumasto taupyt siluma, laiko ant kokiu 10C. Kadangi A ir C silciau tai siluma is A, C vaziuoja i B. Kitaip sakant uz vieno zmogelio ‘taupyma’ moka kiti.
  Aisku galvojant tik apie save tai nieko tokio:) Kaip manot?

  Situacija tikrai nepavydetina su butais, bet kol visi namo gyventojai neprades kartu sprest sito reikalo, tol nieko ir nebus. Aisku name turi but aiskus lyderis kuris judintu sita reikala. 

 6. Titnag says:

  siatme poratle insanes ir sarmatai- -kokia renovaciaj apsurdas, abc durneli kas tau nesildys buto- geles susals- niekas uz nieka nemoka, tai kas uz moka usz krastutinius butus kurie ribojasi su lauku- isenu is sito daunu portalo kurkit sarmatija su siltomis isores sienomis

 7. insane says:

  Tu is viso pirma rasyt ismok. Nes cia zodziu kratinys pas tave. Nei vieno normalaus sakinio.
  Dziaugiuosi kad iseini. Sekmes ‘vedu studijavime’;))

 8. zoot says:

  Na netikiu kad žmogus žinantis vedas taip nusišnekėtų? O dėl atsijungimo yra 100 +1 varijantų.
  1, Griauti tus senus sovietinius gelžbetonio vergo būstus
  2, Jeigu normaliai renovuoti tokiusa statinius lieka tiktai sienos ir blogo išplanavimo pertvaros.
  3, Palyginkite realias sąmatas kiek kainuotų naujo statinio statyba toje pačioje vietoje?
  4, Nauja statyba atmetus visus pvm visus antkainius ir nerealius darbų vykdymo procentus realiai Kv/m kaina būtų 1000 – 1500 litų ir tai priklauso nuo apdailos nuo medžiagų ,statant protingai ir minimaliai švaistant pinigus ir 900-800 manau ne riba.
  Ar būtų stebuklas palyginti sąmatas ?
  5, Naują statant daug lengviau panaudoti saulės ,vėjo energiją ,lengviau panaudoti pasyvaus namo idėją netgi saulės namo idėją kur šildymui tereikėtų 7 kartus mažiau energijos ,
  Deja esant miniai savininkų ir dažnai labai žemo supratimo dažnai pensininkų privati iniciatyva beveik nereli.

 9. insane says:

  Na taip. Naujas visada geriau, bet igyvendint tokius projektus pas mus svelniai tariant nerealu.
  Tokie projektai turetu buti vykdomi ne gyventoju o valstybes iniciatyva, kompensuojant statybos kaina, perkeliant gyventojus i kita busta statybos laikotarpiu ir pan. Nezinau kiek taip praktiska.

 10. Titnagas says:

  mano komentaru cia leidzia tik kai kuriuos nes VISKAS PAREMTA nenugincijamu KELIU NEPRIKLAUSOMU SALTINIU FAKATAIS o sie ispagrindu vercia permastyt OFICIALIA SMETONOS MASONU SUKURTOS IR LIANDZBERGIU PATOBULINTOS baltiojos regiono baltuju zmoniu isnaikinimo programa. Renovacija tai pirmiausiai -IVARYMAS ZMONIU I ILGALAIKES SKOLAS- zmoniu privertimas PAJUSTI VERGOVES PACIUS. Sie namai pastatytigana kenciamai ir kiek nebuvo sprogdinamas groznas jie stovi, NES buvo suprojektuoti is attitinkamu medziagu – kur klaidos grese sibiru. Naujos stybos namia apsoliutus sudas- jie sugrius patys , todel siuoloma perforatoriais bloku konstrukcijose pazesti armaturas, inesti salcio laidininkus -etalinius kronsteinus- juk sildytojai TAI PRIVATUS PLESIKAI- o ju liokajai zudikai, o cia staiga gyvena laisvi zmone- pagal mano tikejima LAISVAS TAI NESKOLINGAS, reikia iskisti ji iskolas- darbo ner, , gamta per perferatoriu prades ardyt konstrukcijas- sildytojai ims kelti kainas – VERGAI patys pabegs is siu butu ir sios teritorijos

 11. zoot says:

  Tai kad vergai jau bėga iš tos teritorijos. Pasidomėk kiek dabar realiai yra tuščių butų? Rajonuose tai akivaizdu. Idealiausia būtų tuos vergus varyti ant žemės ,išmokinti juos statytis namus http://www.sarmatas.lt/12/pigi-ekologisko-namo-siaudu-molio-statyba-video/ Išmokinti žemę knisti http://www.gerazemdirbyste.lt/
  O kas liečia renovacijas tai aš kaip šiek tiek raukiantis statybose nematau nieko gero. Pirmiausiai apšiltinus sienas ,pakeitus langus tose gelžbetoninėse skarbonkėse ims pelyti sienos atsiranda vėdinimo problema. O tokiuose senuose imant keisti komunikacijas ,el. instaliaciją kils daug problemų,reikia pasyvią ventiliaciją pakeisti aktyvia ,gal net su rekuperacija ,kaip visa tai daryti neiškėlus gyventojų,o kur kišti ortakius Kur ir kaip įrengti individualų šilumos punktą kiekvienam butui? Ną iš senos bobos jaunos niekaip nepadarysi,gali ten pas plastikos chirurgus….. bus kaip su Pugačiova ,vos nemirė ir vis tiek sena. Akivaizdu kad žmonės gaus vien skolas, ir greičiau išmirs be ventiliacijos nuo pigaus laminato garuojančių aldehidų..
  Vienareikšmiai griauti senus nes tos senos sienos ir nekokio išplanavimo pertvaros lyginant su nauju statiniu te-sudaro vos 20 proc. statinio vertės. Taip per statybų bumą nauji statiniai buvo statomi pigiausiomis technologijomis,dažnai net pramonintiems statiniams būdingomis technologijomis. Ko norėti kai Avulio dangoraižis ir gyvenamas namas ta pati gelzbetoninio karkaso konstrukcija. Kai pila grindų išlyginimo sluoksnį viename aukšte jis bėga per visus aukštus. ir pan kuriozai ir šiurpina naujos statybos priešininkus.

 12. padebesiai says:

  nusileiskit ant zemes, zmones gyvena cia ir dabar.

 13. Titnagas says:

  To zoot daug tiesos tik zinok sovietai ruosesi pasulio uzkariavimui ir jie ruose namus karo atvejui- t.y. buzuike galima irengti kiekvienam bute ir jungti i ventiliacijos anangas statytam iki 1990 metu projekte. aas gana ilgai dirbau vykdomosiose BUT valdybose, GODST tai buvo privu, kita vertus paneles su keramzitu turi neapsakoma verte- krasnucha, partizanke, zirmunai- TAI AUKSO VERTES gyvenamasis fondas, kas liecia perigarodkes tai juokas jos persistato kaip nori, dabar vargu ar kas galetu pagaminti nors viena panelia net su dabartinemis technologijomis. Tai zino satanistai todel Maskvos rajonus griove ir siule ju vietose statyt kitus, pas mus eina griovimo keliu perferatoriais pazeis plokstes hermetiskuma, kronsteinais i varys i keramzita termo svyravima ir dregmes patekima, kas itakos armaturu rudijimui , na aisku polisterolis atliks siltnamio efekta- neleis dziuti dregmej priesingai jas pudys. Aplamai kiekvieno pasirinkimas kur gyvent- zeme knist- naivuoli- ja reikia nusipirkt, ar manai knisi kur papuole. Zmonija letai turi pereiti su harmonija su gamta- be to tarkim irokezai gyveno seimyninese palapinese, zemdirbiai teva state kazka panasaus i musu daugiaukscius… cia staigus judesia – praraja- bet RENOVACIJA- tai VISIKAS LIAUDIES IVARYMAS I VERGOVE- vios solumos tiekimo imones tiesiog svajoja kad zones taptu ju vergais- ILYSTU I PASKOLAS. Tai satnistu planas Nr2 jie tam ir pardave sidymo imones kad antru etapu zmones padaryt SKOLININKAIS TIESIOGIAI, plius valstybes skola- privers per marionetines valstybes priimti ANTIZMONISKUS istatymus ginancius pydarstizma- zoofilija, pedofilija

 14. artas says:

  Čia aš su Titnagu pasiruošęs sutikti 100%, kad renovacija, tai vergija iki grabo lentos. Iš jos jau nebeištrūksime. Nes kol skolinga valstybė, tol ji turi galimybę bankrutuoti – Lietuvoje gi fizinių asmenų bankroto įstatymo nėra, o ir kada jis bus, tai bus neaišku koks, atsimenu, kad ta bankroto procedūra ar tik ne 8 metus bus vykdoma….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top