Sausio 13. Istorijos ratas apsisuko

2023, 14 sausio, 7:12 | kategorija LPT | atsiliepimų (4) | peržiūrų 177 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Sausio 13 Romo Jurgaièio (ELTA) nuotr.

Herkus Baranauskas-Deltuvis

Istorijos ratas apsisuko.

Vėl ‘elitas’ atsiskyręs, atsitvėręs ir atsiribojęs nuo tautos mini nusavintą šventę, iš cenzūruotų ir surežisuotų ekranų rodydamas suvaidintą, be kruopelytės tikrumo ir nuoširdumo spektaklį, kuriame pagrindinius vaidmenis, kaip ir prieš daugiau nei trisdešimt metų atliekantys KGB ir NKVD palikuonys, buvę TSKP nariai ir jų tarnai rėžia mums kalbas apie tai, „kaip mes išsivadavome” iš TSKP ir KGB diktatūros…

Vėl valstybinės dienos proga iš ekranų kaip kadaise, valdantieji ir jiems tarnaujantys laidų vedėjai bei „liaudies atstovai” kviečia susivienyti su partija bei atlikti internacionalinę pareigą kovoje prieš pasaulio imperializmą…

Vėl valdžia, saugoma ginkluotų kareivių ir policijos, neleidžianti nė suabejoti tos pačios valdžios sakomomis ‘tiesomis’, iš aukštų tribūnų rėžia kalbas apie tai, kokie mes (turbūt būtent jie ir yra tie „mes”) esame laisvi.

Nes būtent jiems, rėžiantiems kalbas iš tribūnų, kurias filmuoti leista tik „saviems” ir „patikimiems” „kadrams”, ta laisvė ir tėra prieinama.
Kaip kadaise. Kaip prieš daugiau nei 30 metų…

Bet istorijos ratas ir vėl apsisuks. Mes, dar pamenantys kas iš tiesų prieš 30 metų apgynė laisvę nuo sovietinių KGB… ir MVD dalinių, tą istorijos ratą apsuksim. Taikiai, gražiai, kaip tą padarėme kadaise.

Nes kol mes, pamenantys Sausio 13, esame gyvi ir krutame, tol gyva ir viltis, kad mūsų tikrosios laisvės nepavogs nei KGB rezervistų, nei NKVD smogikų palikuonys, savo praeitį slepiantys už devynių užraktų…

Nes todėl jie ir atsitvėrė. Todėl ir slepiasi už ginkluotų kareivių. Todėl jie ir cenzūruoja. Nes bijo. Bijo mūsų. Bijo užčiauptos daugumos. Nes istorija linkusi kartotis.

Todėl JIE ir mėgina istoriją pakeisti suklastota, tuose pačiuose KGB rūsiuose (ar Ženevos kabinetuose) sukurpta pseudoistorija su išgalvotais simboliais, su išgalvotomis vertybėmis.

Bet JIE – tik tuščios lėlės. O tuštybė visada pralaimi prieš karštą širdį ir stiprią dvasią. Tą įrodė didvyriai ir didmoterės Sausio 13.

Tad jei aną naktį žmonės nepabijojo sovietinių tankų, tai ar mums reikia bijoti ŠITŲ?

Tikiu ir tikiuosi, kad sekanti Sausio 13 bus vėl mūsų, o ne JŲ, šventė. Ir ji bus tikra, o ne suvaidinta.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Romas says:

  Pritariu kiekvienam žodžiui ir bendrai emocijai šitame straipsnyje.

  VALDŽIOS VERTIKALĖ yra pagrindinė priežastis, amžino PRISITAIKĖLIŲ buvimo valdžioje. Nes jie – lojalūs ir paklusnūs, bet kokiai valdžiai, bet kokioms idėjoms ar jų nebuvimui.

 2. Eglė says:

  Ačiū autoriui. Viskas, kas išsakyta labai arti širdies. ir galima pasakyti, jog „Mes tikrai nepamiršime, kodėl iki šiol nesame laisvi”.

  Tą jau net vaikai supranta, bent maniškiai, nes nuo mažens jiems pasakojau apie SSSR laikus, banditais vadinamus mūsų partizanus, KGB. Ir kai įsigilini, kad kgbisto anūkė sėdi Seime – supranti, kad kitaip nei yra dabar tiesiog negali būti.

  Reikia pakelti valstybę ant kojų, ir tai galime padaryti tik mes, suprantantys ir matantys kas vyksta.

 3. Gintaras says:

  Jie ne kas kita, o prie naujų sąlygų prisitaikiusi tarybinė nomenklatūra.
  Ačiū straipsnio autoriui.

 4. Vytas says:

  Nesutinku, Egle, su Tavimi – anūkas (anūkė) anūkui (anūkei) nelygu. Vaikai, tuo labiau – anūkai – už tėvus (senelius) nėra atsakingi. Bet istorijos užmiršti nevalia. Juk po 30-ties metų turime beveik tą patį, ką ir turėjome – esame beteisiai (kaip valstybė), mūsų Konstitucija – nulis prieš ES įstatymus, esme dar mažiau savarankiški, nei būdami TSRS sudėtyje: TAIS laikais net sapne nesapnavome, kad kas nors reguliuos, kokios formos bulves galime valgyti, o kokios – ne, kad lytiniams santykiams tarp vyro ir žmonos reikalingas vos ne raštiškas sutikimas, tiesa, nepaaiškinta, kaip tai realiai turi atrodyti (tiek susitarimas santykiauti, tiek pats veiksmas). Bet juk tai ne „anūkės”, seimo narės išmislas, tai landsbergių klano bei jų rėmėjų-seimo narių (konservatorių, liberalų, „laisvūnų) realūs sprendimai . Tikriausiai, ir pati už juos balsavai per rinkimus, kaip ir daugelis kitų Lietuvos piliečių, tikriausiai, kaip ir aš, balsavai už stojimą į ES (į NATO niekas jau ir neklausė). Tad ir turime šiandienos realijas. Tokias, kokių nusipelnėme.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top