Sausio 20 dieną teismas skelbs sprendimą dėl referendumo iniciatyvos pratęsimo (Pratęsta trims mėnesiams)

2022, 20 sausio, 6:30 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 142 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Referendumas

REFERENDUMO INICIATYVINĖS GRUPĖS
PRANEŠIMAS SPAUDAI
info@ltreferendumas.lt, www.ltreferendumas.lt

Sausio 20 d teismas skelbs sprendimą dėl referendumo iniciatyvos pratęsimo

2022 m. sausio 19 d. Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija (teisėjai Stasys Gagys, Romanas Klišauskas ir Gintaras Kryževičius – kolegijos pirmininkas ir pranešėjas) išnagrinėjo piliečių referendumo iniciatyvinės grupės skundą dėl VRK atsisakymo pratęsti šią iniciatyvą, sprendimą skelbs 2022 m. sausio 20 d. 16 val.

Referendumo iniciatyva vykdoma dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo, kad referendumui inicijuoti pakaktų 100000 piliečių parašų. 2022 m. sausio 21 diena yra paskutinė piliečiams pasirašyti už šios referendumo iniciatyvos rėmimą. Taip buvo nustatęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2021 m. liepos 14 d. sprendimu.

Atnaujinus bylos nagrinėjimą, ši referendumo iniciatyva buvo išsaugota tik paskelbus Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išplėstinės 5 teisėjų kolegijos priimtą 2021-10-20 nutartį.

Šie teisminiai ginčai atėmė 3 iš 6 mėnesių, kuriuos teismas buvo nustatęs šios referendumo iniciatyvos vykdymui. Skunde nurodytos ir kitos priežastys, pagrindžiančios prašymo dėl termino pratęsimo pagrįstumą.

Tai – VRK vilkinimas suteikti LRT eterį, kuris buvo suteiktas tik praėjus pusei šio termino, atsisakymas sudaryti tinkamas sąlygas pasirašymui užsienyje gyvenantiems piliečiams, netinkamas pasirašymo elektroninio būdu organizavimas ir neleidimas iniciatyvinei grupei kontroliuoti šį procesą.

2022 m. sausio 12 d., t.y. baigiantis iniciatyvos vykdymo laikui, VRK pateikė iniciatyvinei grupei papildomus reikalavimus, kuriuos įvykdyti net fiziškai neįmanoma. Dėl šių reikalavimų nepagrįstumo iniciatyvinė grupė teismui pateikė dar vieną skundą dėl šio VRK sprendimo.

2022 m. sausio 19 d. vykusio bylos nagrinėjimo metu referendumo iniciatyvinė grupė pateikė atsakovei VRK siūlymą sudaryti taikos sutartį – šalių susitarimu pratęsti iniciatyvos terminą iki Valstybės dienos šventės, t.y. 2022 m. liepos 6 d. Kad neapsunkinti teismo ginčais, parodyti Lietuvos piliečiams ir Seimui kalbėjimosi ir susikalbėjimo pavyzdį. To labai trūksta šiandieninėje Lietuvoje.

Deja, VRK atsisakė taikos sutarties ir nesutiko su siūlymu atidėti dienai bylos nagrinėjimą, kad VRK atstovai galėtų taikos sutartį aptarti su VRK nariais.
Bylos nagrinėjimas vyko dalykiškai ir korektiškai, dalyviai vieni kitų „fašistais ir jedinstvininkais“ nevadino.

Referendumo iniciatyvinė grupė padėkojo teismui už sprendimus, kuriais buvo apgintos piliečių konstitucinės teisės, kai jų negina net Seimas, iki šiol neįvykdęs 2020 m. liepos 30 d. Konstitucinio Teismo nutarimo iki 2021 m. liepos 1 d. priimti konstitucinį referendumo įstatymą.

Nelaukime malonių iš šios valdžios, savo teises, visų pirma, ginkime patys. Tad pasirašykime už šią referendumo iniciatyvą, kad sudaryti patiems sau sąlygas mūsų teisių gynimui.

Pasirašyti galite ir elektroniniu būdu:
https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/46798/prisijungti

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Ec says:

    Būtinai praneškite visiems pasirašiusiems elektroniniu būdu, kad pasitikrintų savo pasirašymą. Man jau du kartus buvo parašas dingęs, turėjau iš naujo pasirašyti

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top