Seimo pirmininkas V. Pranckietis kontroliuoja, kas turi būti žiniasklaidos savininkai

2017, 4 sausio, 15:25 | kategorija LPT | 7 komentarai | peržiūrų 873 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Aurimas DrižiusAurimas Drižius

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis antradienį su Valstybės saugumo departamento vadovu Dariumi Jauniškiu aptarė Švedijos žiniasklaidos koncerno „Modern Times Group“ (MTG) galimus planus parduoti verslą Baltijos šalyse, įskaitant TV3 televizijų grupę.

„Žiniasklaidos srityje nerimą kelia TV3 pardavimas. Kalbėjome, kas galėtų būti ateityje savininkas“, – po susitikimo žurnalistams Seime sakė parlamento vadovas. Anot jo, savininkai gali turėti įtakos televizijos kanalo turiniui. „Tai galbūt išankstinis susirūpinimas. Kai tik atsirado žiniasklaidoje, kad yra sprendimas parduoti, žinoma, atsiranda ir galvojimas, o kas nupirks“, – aiškino jis. VSD direktorius D.Jauniškis taip pat sakė, kad būsimas TV3 įsigijimas kelia susirūpinimą.

„Pagrindinis dalykas – kas tie investuotojai, kad nebūtų tam tikros įtakos iš Rytų“, – teigė pareigūnas.

Kitaip sakant, žiniasklaida Lietuvoje jau taip žemai puolė, kad turi nuosavybės klausimą derinti su tais, kurių darbą privalo prižiūrėti ir kritikuoti, tai yra tą pačią įstatymų leidėjų ir vykdomąją valdžią. Kaip dabar ta pati žiniasklaida galės kritikuoti tuos, kuriems atsiskaito. Liūdna, tačiau žiniasklaidos Lietuvoje beveik nebeliko.

Ironiška, tačiau tokioje stebuklų šalyje, kaip Lietuva, tokiomis nesąmonėmis jau niekas nebesistebi. Juk dabar per LNK ir Tele3 žinias mes kasdien stebime bent po tris surežisuotus reportažus apie tai, kaip Dalia Grybauskaitė glosto vaikučių galvas, atsako į iš anksto suderintus su „žurnalistais“ klausimus ir transliuoja atmintinai išmoktus atsakymus. Jokios gyvos diskusijos ar priešingos nuomonės Lietuvos televizijose jau seniai neberasi.

Neįtikėtina, tačiau geriausiu laiku vakare visos televizijos transliuoja dainuojančius papus ir pseudo žvaigždes. Todėl labai pasigendu bet kokios polemikos Lietuvą užvaldžiusiai Grybauskaitės diktatūrai, kuri net pačią didžiausią nesąmonę ar aferą, tokią, kaip, pvz., „Independence“ pateikia kaip ekonominį stebuklą.

Kitas dalykas tai, kad iš žiniasklaidos savininkų jau bėga užsienio kapitalas, dar vienas įrodymas, kur sminga ši šalis.

Prisimenu, kaip Tele3 metė lauk iš darbo Rūtą Janutienę vien už tai, kad parengė neblogą laidą apie Grybauskaitės komunistinę jaunystę. Tokia laida būtų pritraukusi milijoninę auditoriją, o su ją – ir didžiulius reklamos kiekius. Todėl neįtikėtina, kad tokią auksinius kiaušinius dedančią vištą, kaip Rūta Janutienė, Tele3 be ceremonijų išgrūdo lauk. Nejaugi ta visur tvyranti baimė užvaldė ir švedus – apie kokius nors samdomus „direktorėlius“ neverta net kalbėti.

Pateikiu dar keletą komentarų dėl minėto Pranckienčio noro kontroliuoti visą žiniasklaidą : kaip naujiena yra sužinoti, kad tai spec. tarnybos užsiima žiniasklaidos turinio formavimu? ką reiškia „dekonstravimas“?

Tai ko verti teiginiai apie žiniasklaidą, kaip ketvirtąją valdžią? Visuomenei ne konstravimų/dekonstravimų ar informacinių karų reikia, o objektyvios ir kritiškos informacijos. Informacijos, kurią galima patikrinti, atsakingos informacijos, o dabar informacinių karų įkarštyje brukamas paskutinis š**s, ir svarbiausia tokio brudo savybė – jis turi keikti Rusiją ir personaliai- Putiną.

Ir visi komitetai, saugumai, žiniasklaida,  išnyko į tą propagandinį žaidimą, kad nesustos net jei Trampas pagaliu per kuprą trinktelės, kad jau krypti keisti reikia… Propaganda – tai ideologizuota informacija. Deja, per pastaruosius 2 metus – būtent propaganda ir liejasi iš tokių „nepriklausomų“ žiniasklaidų kaip LNK ar TV3.. Ypač žavingai skambėdavo TV3 žynių komentatoriaus balsas, kai komentuodavo „rusų žiaurumus“ Aleppe, vis iliustruojant kažkokius dūmuose paskendusius video, kur neįmanoma nustatyti nei filmavimo vietos, nei metų.. gal 2012 filmuota, gal 2014, gal 2015, gal 2016 – bet šiuolaikiniai žurnalistai net į JAV praeities šerifus nepanašūs – anie pirma šaudavo, paskui aiškindavosi, o šiuolaikinis žurnalistas skuba naujieną paskelbt ir niekas nesiaiškins – feikine ji ar tikra, nei skelbimo momentu, nei po to.. Iš to belieka daryti išvadą, kad šiuolaikiniame oligarchiniame pasaulyje žurnalistai teliko tik kaip nepriklausomumo iškamšos… Kas moka, tas ir muziką užsako.

Jie kaip ugnies to kaimyno iš rytu propagandos ar informacijos pateikimo bijo, nesuprantu…iš šono juokingai atrodo, juk sąžiningai demokratinei valdžiai, kuri rūpinasi savo valstybe ir jos piliečiais, yra nekorumpuota ir nepriklausoma nuo išores įtakos (?) jokia propaganda nebaisi, juk žmones myli savo valdžią ir valstybę, yra patriotai…. ką čia taip reikia ginti ir slėpti?, prisigyvenom iki to, kad laisvos rinkos sąlygomis valdžia nurodys kam nuosavybės teise priklausantį daiktą parduoti, o kam ne.

Ir kuo mes po to skiriamės nuo Rusijos, kur valdžia kontroliuoja žiniasklaidą, nurodo ką rodyti, kaip informaciją pateikti, o juk vienos tiesos nebūna…..

šaltinis: Facebook

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. kabalistas says:

  „Pagrindinis dalykas – kas tie investuotojai, kad nebūtų tam tikros įtakos iš Rytų“, – teigė pareigūnas.

  – Nu ir kas gi tas pareigūnas dabar po to? Juk niekam neparsidavęs, net sapne tokio absurdo nesusapnuotų.

 2. Myndė says:

  Nuo Rusijos mes skiriamės tuo, kad ten veikia „Exo Moskvy“ ir „Dozd“, o apie uždaromus užsienio transliuotojų kanalus neteko girdėti.

 3. Darius says:

  Kaip gali nebūti vienos tiesos? Tipo, aš dabar rašau komentarą – tai tiesa. O gali tuo pačiu metu egzistuoti ir kita tiesa – pvz. aš dabar kasu sniega? Tiesa visada yra viena. Nuomonių daug, o tiesa – viena. Taškas.

 4. vo tep says:

  Dariui,

  Jeigu visa sisteminė žiniasklaida visą dieną pranešinėtu, kad tu dabar kasi sniegą, visiems, kas tai išgirdo, butu tiesa. O tada galėtum nors sprogti iš pykčio, bet tavo tiesa niekam nebūtu nei žinoma nei įdomi. O jeigu nors pora informacijos priemonių parašytu, kad tu dabar rašai komentarą, tada jau būtu dvi tiesos. Štai kodėl yra bijoma antros tiesos, manau supratai mane.
  „Vieną tiesą“ per mas-madia mes girdi kiek vieną dieną.

 5. pestininkas says:

  Papildau kolegas, tiėsa ira viėna! Melo formu daug! Viskas pas mus vyko ir vyksta panašei kaip rusijoj, tik mastelis mažesnis, visi kas domisi, tiė žino, metodai ir eiga panaši! Bet gal ne i tema bet atsiminiau video per neuro-mir, berods žiurėta kadaise, Luganske viėtiniai žmonės pasakojo kad banku padaliniai išsikraustė iš sritiės puse metu iki maidano! Kas iškart paaiškina karo veiksmu išankstini planavima toje teritorijoje.Bet mes kiėti „litovcai“, nebutinai dabar turim pult i panika dėl tv3, nes gal tai atsitiktinis reiškinys. Tik jei kiltu daug panašiu veiksmu, vat tada jau verta butu sunerimt. Šeip tai asmeniškai man tai viėnodai del ju, kažin ar nauji savininkai transliuos objektyvia info?! Gal idomus tik tas aspektas, jog tiė svarstymai iškilo i viėšumą, o gal tai buvo padaryta ryčia!?

 6. Dariui says:

  Senas anekdotas: „Chruščiovas su Kenedžiu bėgo lenktynių. Kadangi Chruščiovas senas, storas, Kenedis jį aplenkė. JAV spauda parašė: „lenktynėse pirmasis atbėgo mūsų prezidentas, TSRS vadovas atbėgo paskutinis. Tarybų sąjungos spauda parašė, kad TSKP sekretorius atbėgo antras, JAV prezidentas – priešpaskutinis“. Abi pusės parašė tiesą.

 7. litvakas be barzdos ir plauku says:

  Autorius lt vadina stebuklu zeme,klaunas visoje zemeje tie patys procesai vyksta ir zurnalistika cia ne kitoks zydo po nagio purvas,kuri pats zidelis ir krapsto. Susimoves autorius,tyli o sneka tik tai ka gali sneketi o kitaip ryt uzduru liktu uz savo namu ,vadinamu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top