Stokholmo policija pusę metų tylėjo apie masines sekso atakas festivalio metu

2016, 15 sausio, 1:01 | kategorija Realybė | 3 komentarai | peržiūrų 868 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveiksl4lis

Laikraštis Nyheter Idag išplatino straipsnį atskleidusį tiesą apie tai, kaip Švedijos policija ir spauda slėpė informaciją apie seksualinius išpuolius prieš mergaites ir merginas festivalio We Are Sthlm, kuris vyko praėjusių metų rugpjūčio mėnesį, metu.

Po skandalingų Naujametinių užpuolimų Kelne, Švedijos MIP turėjo pripažinti tą faktą, kad atakos vis tik buvo ir, kad jas buvo bandoma nuslėpti.

Minios jaunų migrantų užpuldinėjo merginas tiesiog priešais sceną kurioje koncertavo garsi atlikėja ir feministė Zara Larsson ir reperis OIAM.

Festivalio metu policija ir koncerto apsauga turėjo imtis veiksmų tam, kad sustabdytų daugiau, nei 90 jaunų asmenų fizinę prievartą. Jie buvo atkirsti nuo savo aukų, bet nebuvo suimti ir jiems nepateikti jokie kaltinimai.

Blogiausia tai, kas tapo aišku iš sausio mėn., Švedijos spaudos, kad panašūs užpuolimai vyksta pastaruosius tris metus ir kiekvienais metais jų intensyvumas vis didėja.

Buvęs policijos psichologas, kuris tapo liudininku to, kas vyko festivalyje rugpjūčio 15-17d. kreipėsi į garsią žurnalistę Hanne Koller, dirbančią žinomame Švedijos laikraštyje Dagens Nyheter.

Psichologas pasakoja: Ji su dideliu susidomėjimu klausėsi mano pasakojimo – iki tos vietos, kol aš pasakiau, kad užpuolikai buvo jauni pretendentai į pabėgėlio statusą iš Sirijos ir Afganistano. Po aš pastebėjau pasikeitusį jos toną, tačiau pabaigoje ji pažadėjo, kad užklaus apie įvykius policijoje.

Po to Kollner bendravo su psichologu tik SMS pagalba arba elektroniniu paštu – o tam tikrame etape, po to kai ilgą laiką vengė susitikimo, tiesiog nustojo atsakinėti.

Taip praėjo keletas mėnesių – ir atėjo Kelno Naujieji metai. Tuo metu kažkas nutiko žurnalistei Kollner ir ji staiga prisiminė apie Švedijos policijos veteraną ir parašė jam sausio 7 dieną. Į klausimą, kur ji buvo pusę metų, žurnalistė pranešė, jog nepalaikė ryšio, nes negaudavo patvirtinimo iš policijos apie praeities įvykius.

Dagens Nyheter netikėtai išspausdino visą informaciją apie tai, kad jos žurnalistai matė policijos memorandumą apie seksualinius užpuolimus festivaliuose, vykusiuose 2014-2015 metais. Dauguma užpuolikų – jauni žmonės, atvykę į Švediją kaip pabėgėliai neturintys tėvų. Policija praneša, jog to, kas įvyko nesiėmė viešinti „kad publika nesusietų atakų su pabėgėlių srautu“.

Policijos memorandumo duomenimis, užfiksuota 200 atvejų, kai jauni vaikinai kiša merginoms rankas į apatines kelnaites ir liesdavo vaginas. Užfiksuoti du atvejai, kai pirštus sukišdavo į vaginas. Pačios jauniausios užpuolimo aukos buvo 11-12 metų. Kaip ir Kelne iš merginų buvo atiminėjami mobilieji ir piniginės.

Stogholmo policijos viršininkas Peter Argen, aiškindamas savo neveiksnumą, paskelbė tokį paaiškinimą „Tai labai delikati problema. Mes nenorėjom sužaisti Švedijos demokratų naudai“ (antiimigracinė partija, kurią Švedijos MIP laiko beveik nacistais/tautininkais).

Dagens Nyheter praneša, kad nedarė pranešimo apie įvykį 2015m. rugpjūtį, nes policija nedavė atsakymų į jos klausimus. Be kita ko, laikraščio redakcija „nebuvo suinteresuota spausdinti įvykio aprašymą, nes istorija greičiausiai suklastota Švedijos demokratų ir tai galėtų iššaukti rasistinių nuostatų augimą mieste.

parengė: Andrius

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. Algirdas Minkauskas says:

    Jei versti tai versti pilną straipsnį, galėjot bent nuorodą įdėti. Tiems kas nori viską paskaityti: nyheteridag.se/exposing-major-pc-cover-up-in-sweden-leading-daily-dagens-nyheter-refused-to-write-about-cologne-like-sex-crimes-in-central-stockholm/

  2. Algirdas Minkauskas says:

    Jei nepilną straipsnį verčiat, tai bent nuorodą įdėtumėt tiems kas nori plačiau sužinot.

  3. Algirdas Minkauskas says:

    Bandžiau pats įkelti pilno straipsnio nuorodą be „http“. Kodėl tai neįsikelia. Kodėl?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top