Šveicarija ruošia perversmą bankinėje veikloje

2016, 31 sausio, 22:01 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (33) | peržiūrų 1 907 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Dalinis rezervas

Šveicarija ruošia perversmą bankinėje veikloje. Kalnuotoje Europos šalyje vyksta pasiruošimas refendumui, kuriame bus siekiama atsisakyti dalinio rezervo principo (taip vadinamo „fractional reserve banking“). Šia sistema remiasi visa pasaulinė finansinė sistema (ir Lietuva čia ne išimtis, kad skaitytojas nepuoselėtų jokių iliuzijų – vert. pastaba). Veikimo principas toks, kad bankai privalo pas save seifuose tiesiogiai laikyti tik mažą dalį depozitų. Likusiąją dalį jie paprasčiausiai gali investuoti laisvoje rinkoje arba išdalinti kreditų pavidalu. Tipiškas investicijų ir depozito santykis – 10:1

Grupė šveicarų aktyvistų ketina nukopijuoti taip vadinamą „Čikagos planą“. 1933 metais jį sukūrė keletas amerikiečių ekonomistų vadovaujamų įžymiojo Irvino Fišerio. Fišerio ir jo kolegų tikslas buvo nustatyti tikrąsias Didžiosios depresijos priežastis ir pasistengti jas likviduoti, kad įvykiai nepasikartotų. Viena iš kertinių XX amžiaus ekonomikos katastrofos priežasčių buvo pripažinta būtent šis dalinių rezervų principas.

Fišeris pasiūlė teisėtą delikačios problemos sprendimą. Santykis tarp bankinių depozitų ir kreditų ar investicijų turi būti įstatymiškai fiksuojamas 1:1 – ir niekaip kitaip. Tarkime, kad vieno ar kito banko depozitai įvertinti 100 mln $. Vadinasi šis bankas gali duoti kreditų ir investuoti už 100 mln$ – ir nei centu daugiau. Toks paprastas ir suprantamas principas šimteriopai padidintų bet kokios kreditavimo įstaigos patikimumą.

Teisingumo atžvilgiu, planas idealus. Tačiau jis tikro amerikiečių bankininkų susidomėjimo kažkodėl nesulaukė (šioje vietoje vertėtų suprasti ironiškai – vert. pastaba). Fišerio „Čikagos planas“ dar buvo bandomas svarstyti per 1937 – 1938 metų laikotarpio recesiją, tačiau po to ilgam laikui buvo pamirštas. Susidomėjimas krizių panacėja atgimė 2012 metais, kai du TVF ekonomistai paskelbė tyrimus pavadintus „Naujas žvilgsnis į „Čikagos planą“. Buvo padaryta įdomi išvada: šiuolaikinėmis sąlygomis planas suveiktų net efektyviau, nei Irvinas Fišeris buvo suplanavęs praėjusio amžiaus 30-iaisiais.

„Čikagos planu“ ir dalinio rezervo principo likvidavimu susidomėjo ir Islandija, kuriai prieš keletą metų teko nuo nulio pradėti auginti savo nepatikimą finansinę sistemą. Tačiau Islandijoje, priešingai nei Šveicarijoje, iki referendumo organizavimo konkrečiais klausimais, laikas dar neatėjo.

Nuo vertėjo:
Apie bankinės sistemos pakeitimus sarmatas.lt tinklalapyje jau buvo rašyta apie vokiečių iniciatyvą pavadinimu „Planas B“. Tačiau mūsų skaitytojų rate jis didelio susidomėjimo nesulaukė. O gaila.

parengė: Remigijus Sinkevičius

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 33

 1. paklausa&pasiula says:

  kiek zmogaus sirdis,visa gyvenima pumpuodama krauja,sutaupo ar pasilieka depozite?Mirti siai finansu sistemai atnese palukanos ir virtualus pinigai.Viskas sukasi ratu:kazko mirtis(skolos besaikis augimas)-kazko gimtis(skolu grazinimas).Gal but sekantis zmogaus noras bus suvokti kam viskas priklauso ir kaip nebelikti skoloje…l.rytas…

 2. Mindas says:

  nenuostabu, kad pinigų temos sulaukia mažai dėmesio. Visi apie pinigus juk ir taip viską puikiai išmano…

 3. Išmano says:

  Išmano 5%, nes 95% ubagų.

 4. Ec says:

  Komentarų gausa ir suprantančių straipsnį dėmesys nėra tiesiogiai proporcingi dalykai

 5. iš VSK/KOB pusės says:

  Visi turbūt žino kokie yra karai:

  1. Metodologinis (aukščiausias lygis), 2. Chronologinis, 3. Ideologinis, 4. Ekonominis, 5. Genetinis, 6. Tradicinis ginkluotas (žemiausias lygis). Taigi, kuo aukštesnis karo lygis, tuo mažiau žmonių, kurie suvokia apie tą karo rūšį, t.y. tuo mažiau pačių kareivių galinčių jį kovoti…. Mano nuomone, ekonominiame-finansiniame kare Lietuvioje nėra kareivių su aukštesniu kaip jaunesniu eilinio laipsniu, dėl to ir susidomėjimas toks mažas.

 6. memelis says:

  kalusimas.kur reikes deti prispausdintu niekuom nepadengtu pinigu?

 7. Mindaugas says:

  Pinigai, kaip egzistuojanti ir veikianti vertės sąvoka, visus daiktus sumaišo, sukeičia, tai jie visur kur sumaišo ir sukeičia visus daiktus, vadinasi, jie yra iškreiptas pasaulis, jie sumaišo ir sukeičia visas gamtos ir žmogaus savybes.Kas gali nusipirkti drąsą, tas yra drąsus, nors jis ir bailys. Kadangi pinigai keičiami ne į kokią nors apibrėžtą savybę, ne į apibrėžtą daiktą, žmogaus esmės jėgas, bet į visą daiktiškąjį žmogaus ir gamtos pasaulį, tai jie – savo savininko požiūriu – kiekvieną savybę keičia į kiekvieną kitą, nors jai ir prieštaraujančią savybę ar daiktą; jie suderina neįmanomus dalykus, priverčia tai, kas vienas kitam prieštarauja, žengti petys į petį. Dabar tark, kad žmogus yra žmogus ir jo santykis su pasauliu yra žmogiškas santykis, ir tu galėsi meilę keisti tik į meilę, pasitikėjimą – tik į pasitikėjimą ir tt. Jeigu tu nori gerėtis menu, – turi būti meniškai išprusęs žmogus; jeigu tu nori turėti įtakos kitiems žmonėms, – turi būti žmogus, iš tikrųjų skatinantis kitus žmones ir jiems padedantis žengti į priekį. Kiekvienas tavo santykis su žmonėmis ir su gamta turi būti apibrėžtas, tavo valios objektą atitinkantis tikro individualaus tavo gyvenimo pasireiškimas. Jeigu tu myli, nesužadindamas atsakomosios meilės, t. y. jeigu pati tavo meilė nesukelia atsakomosios meilės, jeigu tu savo gyvenimo reiškimusi kaip mylintis žmogus nepasidarai mylimu žmogumi, tai tavo meilė – bejėgė, ji yra nelaimė.

 8. Mindaugas says:

  Rosa Luxemburg, tyrinėdama imperializmą, padarė išvadą, kad kapitalistinė sistema negali egzistuoti be nekapitalistinės aplinkos. Globalaus kapitalizmo veržimasis į „neįsisavintas” teritorijas tesėsi visą XX šimtmetį. Paskutiniu galingu impulsu buvo TSRS griūtis. Būdama visiškai kapitalistinė valstybė, puikiai įsiliejusi į pasaulinę rinkos ekonomiką, Tarybų sąjunga ir jos satelitai visgi buvo uždari Vakarų kapitalui iki pat 1990-ųjų pradžios. Tų rinkų atvėrimas, atrodo, tapo paskutiniu impulsu, garantavusiu sistemos gyvavimą dar kuriam laikui. Juk iki to laiko jau buvo „atverta” Kinija, „įsisavinta” Lotynų Amerika, Pietryčių Azija ir Artimieji Rytai. Nuolatinis ekonomikos augimas yra tai, be ko kapitalizmas negali išsiversti. Normaliam sistemos funkcionavimui būtinas 2,5-3% ekonomikos prieaugis. Jeigu 1750-aisiais, pagal amerikiečių geografo Davido Harvey skaičiavimus, visa kapitalistinė ekonomika buvo lygi 135 milijardams JAV dolerių, tai 1950-aisiais ji buvo lygi 4 trilijonams, 2000-aisiais – 40 trilijonų, o 2010-aisiais pasieks 100 trilijonų JAV dolerių. Lygiagrečiai geometrine progresija didėja ir visi kiti parametrai. Esant tokiems augimo tempams, 2030 metais kapitalistinei ekonomikai reikės 3 trilijonų darbo vietų (tai yra 444 šiandieninuų Žemės planetų, įskaitant kūdikius ir senelius). Ne mažiau grėsmingais tempais auga ir kapitalistinės ekonomikos poreikiai gamtiniams ištekliams – ne tik iškasenoms, bet ir, pavyzdžiui, vandeniui. Be to, vis didės „nuotekų” – kapitalistinės gamybos atliekų utilizavimo – apimtis. Visiškai pildosi dar 1972 m. atliktos mokslininkų prognozės, o tai reiškia, kad jau po kelių dešimtmečių kapitalizmas prieis aklavietę. Kol kas pasaulis visu greičiu aklai lekia prie skardžio, už kurio mūsų laukia griūtis visko, kas mus supa, totalus sulaukėjimas ir postkapitalistiniai peizažai.

 9. Mindaugas says:

  to iš VSK/KOB pusės: Marksistų, kaip, beje, ir mano požiūriu, tokie mokymai, kaip VSK, besiremiantys nemokslinėmis koncepcijomis, skirti nukreipti darbininkų klasę nuo kovos už savo interesus…Atminkite. Politiniai žmogaus įsitikinimai įtakojami jo klasinių pozicijų. Eksploatatoriai propaguoja tokius politinius įsitikinimus, kurie leistų pastariesiems išsaugoti eksploatatorių dabartinę padėtį ir leistų jiems ir toliau eksploatuoti išnaudojamas klases…

 10. iš VSK/KOB pusės says:

  to Mindaugui. Klasės susidaro savaime, nes visi žmonės negali būti protingi, išsilavinę, stiprūs, klastingi, turtingi ir t.t. Kiti gimsta su marškiniais ir nebereikia stengtingtis gyvenime, kai jau viskas padėta ant lėkštutės. Kad socialinės klasės egzistuoja – tai gamtos dėsnis ir jis visą žmonijos laikotarpį egzistuoja. KOB tik paaiškina viską paprastai ir aiškiai, kad yra socialinė piramidė ir žinių/informacijos piramidė. Visuomet apsukresni išnaudos silpnesnius, išgyvena tik stipriausi – gamtos dėsnis. Mindaugai, tu nori, kad nebagaliotų gamtos dėsniai?

 11. Panzer says:

  Čia kas per gamtos dėsnis būti godžiam? Nebent tai kažkoks kapitalistų gamtos dėsnis, kaupti turtus, kurių jam nereikia, nes jis negyvens tiek, kad juos išleistų. Šitoks turtų siekimas greičiau vadinamas kleptomanija. Turtų siekimas tai malonumo sau suteikimas, todėl tai negali būti joks gamtos dėsnis…

 12. Mindaugas says:

  to iš VSK/KOB pusės: Ne, klasės nesusidaro savaime ir ne visais laikais jos buvo. Puikus to pavyzdys yra pirminė bendruomeninė santvarka, kurioje nebuvo supratimo apie privatinę gamybos priemonių nuosavybę, jei neskaitysime asmeninės kai kurių gamybos įrankių nuosavybės, įrankių, kurie drauge su tuo yra įrankiai gintis nuo plėšriųjų žvėrių. Čia nėra išnaudojimo, nėra klasių. Kodėl gi egzistuoja klasės? Šiuolaikinė santvarka yra kapitalistinė. Tai reiškia, kad pasaulis yra suskilęs į dvi priešingas stovyklas, į nedidelės kapitalistų saujelės stovyklą ir daugumos — proletarų — stovyklą. Proletarai dirba dieną ir naktį, bet jie vis dėlto lieka, kaip ir pirmiau, neturtingi. Kapitalistai nedirba, bet jie vis dėlto yra turtingi. Ir tai dedasi ne dėl to, kad proletarams trūkstą proto, o kapitalistai esą genialūs, — bet dėl to, kad kapitalistai paima proletarų darbo vaisius, dėl to, kad kapitalistai išnaudoja proletarus. Kodėl proletarų darbo vaisius paima kaip tik kapitalistai, o ne patys proletarai? Kodėl kapitalistai išnaudoja proletarus, o ne proletarai — kapitalistus? Dėl to, kad svarbiausiasis kapitalistinės santvarkos pagrindas yra privatinė gamybos įrankių ir priemonių nuosavybė. Dėl to, kad visos gamybos priemonės yra paverstos nedidelės kapitalistų saujelės privatine nuosavybe. Dėl to, kad proletarai viso šito neturi. Štai dėl ko kapitalistai samdo proletarus, kad paleistų į darbą fabrikus ir gamyklas, — priešingu atveju jų gamybos įrankiai ir priemonės neduotų jokio pelno. Štai dėl ko proletarai parduoda savo darbo jėgą kapitalistams, — priešingu atveju jie numirtų badu. Bet kaip gi atsisakyti šios blogybės?  Neabejoju, kad būsimoji visuomenė bus pastatyta ant visiškai kitokio pagrindo. Aukštesniojoje komunistinės (t. y. socialistinės) visuomenės fazėje, po to, kai išnyks žmogų pavergiąs jo pajungimas darbo pasidalijimui; kai išnyks kartu su tuo protinio ir fizinio darbo priešingumas; kai darbas liausis buvęs tik priemonė pragyventi, o pats taps pirmąja gyvenimo reikme; kai kartu su visapusišku individų išsivystymu išaugs ir gamybinės jėgos… tik tada tebus galima visiškai įveikti siaurą buržuazinės teisės akiratį, ir visuomenė galės savo vėliavoje įrašyti: „Kiekvienam pagal sugebėjimus, kiekvienam pagal reikmes“. 

 13. Mindas says:

  o čia yra skaičiusių VSK originalo kalba visus darbus pilnai?

 14. Mindaugas says:

  Mindui: gal ir yra skaičiusių, bet svarbiausia suprasti esmę. O esmė paprasta.  Eksploatatoriai propaguoja tokius politinius įsitikinimus, kurie leistų pastariesiems išsaugoti eksploatatorių dabartinę padėtį ir leistų jiems ir toliau eksploatuoti išnaudojamas klases.Mano požiūriu, tokie mokymai, kaip VSK, besiremiantys nemokslinėmis koncepcijomis, skirti nukreipti darbininkų klasę nuo kovos už savo interesus. Apskritai imant, VSK idėjos didžiausią patrauklumą sudaro filisteriams, šiek tiek susirūpinusiems „bendro gėrio“ siekimu.

 15. algimantas says:

  Akivaizdu, kad Mindaugas tik prabėgomis metė akį į VSK. Kartais būna geriau patylėt – tada galima sueit už protingą (rusų patarlė). VSK suteikia žinias (pirmiausia) kurios leidžia pačiam daryti išvadas, stebint vykstančius procesus. VSK autoriai nesiūlo ideologijos, tačiau parodo vykstančių procesų esmę. O štai visoks komunizmas ir Marksai , siūlo būtent ideologinį šaršalą, į kurį mes irgi buvome pakliuvę ne taip jau ir seniai.

  Vienu žodžiu – siūlau Mindaugui susipažint su VSK, o tada dėstyt savo atsiprašant „išvadas“ apie „darbininkiškas kovas“, nes tinklapis Sarmatai apskritai nesiūlo jokių ideologijų – jis siūlo galvoti ir ieškoti priežasčių. Mindaugas gi – čia siūlo tik komunizmą, kaip panacėįą nuo visų ligų. Laikas būtų baigti.

 16. Mindaugas says:

  algimantui; matau tamsta vis nerimsti. Norite mane kritikuoti, bet kažkaip vaikiškai išeina. Jūs eilinį kartą neteisus. Kiekvienas jūsų sakinys šiame komentare dvelkia visišku diletantizmu ir reikalo neišmanymu. Patikėkite, esu susipažinęs su VSK ideologija, net teko diskutuoti su vienu iš jų adeptu….teko išgirsti kaltinimų, esą aš, atmesdamas VSK, „susivieniju su liberalburžujais ir pedoliberastais“…Nesąžininga ar, mažų mažiausiai, kvaila ir nerimta, kada teorijos, kuri kalba ne apie kapitalizmo sistemą, kaip apie pagrindinę problemą, bet apie padebesiuose neva tai kažkur esančią „blogą pasaulėžiūrą“, kuri neva nepriklauso nuo socialinės-ekonominės santvarkos, šalininkas, kaltina mane „susidėjimu su liberalburžujais“, neva tai prieš VSK.VSK skelbėjai tiki dievais, egregorais ir dvasiomis, grįsdami šią, tiesą pasakius, gana vaikišką prielaidą, dar vaikiškesniu tvirtinimu, esą absoliučiai visi procesai yra valdomi, tad ir privalo egzistuoti vienokios ar kitokios „aukštesnės jėgos“. Nors ponai „kobistai“ nežinia kokiais kliedesiais mėgina svaičioti, esą marksizmas turi kažką tai bendro su dualizmu, bet faktiškai tai yra būtent jie, kurie, būdami, patinka jiems tai pripažinti ar ne, filosofiniais idealistais, su polinkiu į vulgarizaciją, neišvengiamai pasiduoda iliuzijai apie tariamą kūno ir dvasios atskirumą. Matau nepaneigiamą intelektualinį nesąžiningumą, kurį paaiškinti įmanoma tik aklu fanatizmu arba piktavališka demagogija. Žinoma, kiek tai liečia lietuviškuosius VSK adeptus, o tiksliau, oficialiąją VSK grupę, manau, kad turime reikalą su pirmuoju iš dvejų minėtųjų variantų, bet visgi yra įdomu, kaip su marksizmu „kovoja“ ir jį „triuškina“ žmonės, ne tik šventai įtikėję iš konteksto traukiamų citatų perinterpretavimais bei niekuo, išskyrus abstrakčia spekuliacija, nepagrįstais svaičiojimais, bet ir tokiais dalykais, kaip tariamai kur ne kur buvusiomis „dinozaurų civilizacijomis“ ir kt. „šventosios dievo tiesos“ pasireiškimais.Įsitikinimas tokiais, švelniai pasakius, moksliškai nesolidžiais, neįrodytais ir neįrodomais, nes neegzistavusiais ir neegzistuojančiais dalykais, yra vienas pagrindinių įvairių neo-religinių ir kvazireliginių sąjūdžių, okultinių-mistinių sektų, kurių taip vadinamose postmoderniose visuomenėse yra apstu, bruožų. Tai, be abejo, leidžia VSK dėti būtent į šitokių naujo braižo tikėjimų kategoriją – tuo įsitikinti galima vien pasiskaičius pagrindinius VSK veikalus (kurių jūs matyt neskaitėte, bet aršiai ginate). Tokie, patinka tai mums ar ne, yra faktai. Nelabai jie malonūs, bet, visgi, jie šneka VSK, kaip tam tikro mistinių-okultinių pasakų bei dogmatinių teiginių kratinio ir geranoriškai nusiteikusių žmonių klaidinimo formos, nenaudai. Ir pabaigai. Nieko aš nesiūlau, nieko aš neagituoju, tik dalinuosi savo įžvalgomis. Aš jau jums rašiau–nepatinka, neskaitykite, nekomentuokite, tiesiog praeikite pro šalį….

 17. algimantas says:

  Mindaugai – jūs vis bandote rašyti paklodėmis, kas visiškai neadekvatu komentarams skirtose erdvėse. Bet aš kantrus. Tiesą sakant jūsų kritika mano diletantizmo atžvilgiu ir yra pats tikriausias didetantizmas (kuo jūs bandote kaltinti mane), nes, 1 – jūs visiškai nieko nežinote apie mane, o 2 – visiškai nesate susipažinęs su VSK, nes vadinate ją ideologija, kuo ji iš tiesų nėra. Dar vienas dalykas – aš labai įtariu, kad jūs net nežinote tikrojo „ideologijos“ sąvokos apibrėžimo, tada mūsų diskusija šiuo klausimu būtų visai tuščia. Tad. Siūlyčiau jums ateityje kalbėt trumpiau ir iš esmės, neužgožiant žodžių srauto lavina tikrosios minties, kurios aš šį kartą pasigedau jūsų pastarajame komentare. Kalbant apie mane – VSK domiuosi jau 6 metai – todėl žinau ką kalbu, o štai jūs atrodo ne. Nesiginčiju dėl to, kad K. Markso raštus žinote geriau už mane :)

 18. Mindaugas says:

  algimantai: taip, sutinku, kad paklodžių rašymas nėra išeitis, tačiau parašius trumpai, bijau nepavyks paaiškinti esmės, kadangi tema labai plati :) Ačiū Sarmatų administracijai už pakantumą mano atžvilgiu. Kas dėl VSK (beje, tai liečia ir Jus, kaip kartais nevykusiai bandantį man oponuoti). VSK skelbėjai galėtų verčiau susimąstyti apie tai, kad, šiaip ar taip, nepaisant įvairių prieštaravimų ir griežtų, nesutaikomų teorinių skirtumų, vis dėlto mes Lietuvoje turime ir visiškai realių sąlyčio taškų, kiek tai turėtų liesti praktinę veiklą, kurie turėtų skatinti bent jau tam tikrą bendradarbiavimą jei ne visur, tai bent šiuose taškuose, o ne dirbtinį susipriešinimą. Beje, čia ne laikas ir ne vieta diskutuoti apie VSK pažiūrų klaidingumą. Ne tam šis forumas skirtas ir be paklodžių tikrai neapsieisiu :) Kas dėl Jūsų. Pasigendu REALIOS ir motyvuotos mano idėjų kritikos. Nesulaukus tokios kritikos, manau mūsų ginčą tęsti bus beviltiška….

 19. algimantas says:

  Mindaugai – jūs adekvatus ? Ar bent laikote save tokiu? Komunistinė ideologija išnarpliota jau skersai išilgai, manau dar iki jūsų gimimo. Ir mano tame tarpe. Tai kodėl manote, kad aš turėčiau vėl pulti į šitą balą su jumis dėl jos aiškintis?

  Aš jau prieš gerus 15 metų susidėliojau sau visus neatitikimus su realybe, ir tikrai nesiruošiu vėl grįžt atgal, kad jums tai pateikt. Jei jūs iki šiol murkdotės toje baloje – tai jau jūsų problema gerbiamasis, bet kodėl manote, jog turite savo problemas čia kraut visiems skaityti?

  Gal jūs pats ir murkdykitės jose, arba, jei nenorite – paprašykite pagalbos iš aplinkinių – žmonės manau susipras ir padės – tokių, kaip jūs nėra daug, ir jų didžioji dauguma skaito paskutinį komunistų forpostą Lietuvoje „Revoliucija.org“. Kadangi pasidomiu kartais tuo, kas ten rašoma, tai pastebiu, kad jūs be jokio sąžinės graužimo čia teškiate ištisas citatas iš jų tekstų, net nepasivargindamas prisipažinti, kad jie nėra jūsų paties mintis. Kitaip tariant užsiimate čia plagijatu ir komunistine propaganda. Todėl tiesiog draugiškai jums patariu nustoti tą daryti.

  Dalinkitės savo paties mintimis, o ne to tinklapio straipsnių iškarpomis, tada manau nebeliks ir tų paklodžių. Tikiuosi šįkart pakankamai aiškiai išsireiškiau, kad jūs suprastumėte.

 20. Egis says:

  mindaugelis jau visai nusipeizejo ir pasiklydo tarp savo paklodziu ( ir ne tik) Karlai Marksai,rozos Liuxemburg??? Ka dar pacituosi? Kaip gali „protingas zmogus“ nusipeizeti iki tokiu nesamoniu? Raso;-„Meile gali ,keisti tik i meile.Tik meno zmogus gali geretis paveikslais“ Na,toliau jau ir nesigilinsim.Net tas jo,pranasas Marxas,jei prisikeltu- issiziotu ir liktu zandikauliai atvepe ilgam,nuo siu nesamoniu.Matyt,mindaugelis uzmane perspjauti ir savo idolus.O ka zmogeliui daryti,ka? Nebeliko jau nei vieno ,tarp gyvuju ,sio „zanro“religijos sviesuliu .Pasitares mindaugelis su protingiausiu ir daugiausiai ismananciu zmogumi,sioje srityje( pats su savim ),nusprende ,jog laikas jau jam patapti naujuoju ,sios numirusiosios religijos(komunizmo ir marxizmo),pranasu.Kaip tade mindaugelis-taip ir padare.Negana to,jis savo,kaip pranaso atejima,sumane iamzinti naujomis tezemis ir pavyzdziais.As jau nekalbu apie jo „ypac pagristus faktais“ PAMOKYMUS. :)  

 21. Mindaugas says:

  algimantui: garbusis algimantai, prisiėmęs sau Šerloko Holmso rolę, nepagalvojote vienos paprasčiausios tiesos. O gal tuos straipsnius aš rašau, ar prisidedu prie jų rašymo? Aš pasikartosiu. Atsakysiu tik į ADEKVAČIĄ kritiką, oponuosiu tik PROTINGĄ mintį (turiu vilties, kad mane suprasite)…ir šiaip, gal jau laikas liautis pamokslauti? Gyvenkite kaip jums patinka, vadovaukitės kas jums prie širdies ir pasikartosiu NEPATINKA, NESKAITYKITE IR tuo labiau NEKOMENTUOKITE…
  P.S. Jei neskiriate komunistinės „propagandos“, nuo politinės filosofijos, tai tik jūsų bėdos. Patarčiau jums šviestis daugiau, ŠERLOKAI HOLMSAI…
  Egiui: Ką vartoji? Nes nieko nesupratau, ką parašėte nei ką norėjote pasakyti…

 22. algimantas says:

  Mindaugui – na, jei jūs pats tuos straipsnius rašote – tai reikia suprast, jog skaitytojų neturite, jei jau einate čia juos platinti.

  Gal tada darykite išvadas gerbiamasis? – Rašykite tai, kas žmonėms aktualu, o dėl Šerloko Holmso – na čia jūs jau per daug, man toli iki šio žinomo seklio, nes pamatyti tai, kad jūs komunistų palikuonis – nereikia būti Šerloku Holmsu. Ir tai, kad neturite skaitytojų savo rašliavai irgi akivaizdu.

  Beje, jūs estafetės perėmėjas tų pačių komunistų, kurie dabar sėdi valdžioje, ir prieš kuriuos jūs, kažkodėl šiaušiate šerį?

  Nepasiėmė kartu? Juk tai jūsų prop[aguojamos komunistinės ideologijos išauklėti kadrai? :) Kur klaida Mindaugai? Ar akivaizdžių faktų pripažint nesinori? – Juk tai kas vyksta šiandien, – yra vykdoma komunistų, persivadinusių socialdemokratais, konservatoriais ir kt rankomis.

 23. Mindaugas says:

  algimantui: Vis nerimstate? Neturite ką veikti, bandote mane patrolinti? Žinote, rusai turi gerą priežodį-вам рвет пукан? ką išvertus reikštų „jums sėdimąją drasko“. Tiek to, paskutinį kartą jums atsakysiu, kadangi su angažuotu asmeniu, mąstančiu šablonais, diskutuoti jokio noro neturiu (čia kaip su pliku pešiotis…). Kas dėl valdžioje sėdinčių asmenų. Jūs ir vėl eilinį kartą, kaip beje ir visada, neteisus. Kokie jie komunistai? Jokie jie ne komunistai, o išverstaskūriai, gerai besijaučiantys prie bet kokios santvarkos. Jeigu Lietuvoje įsigalėtų fašizmas, jie taptų fašizmo ideologijos pasekėjais.Aš jau apie tai esu rašęs, todėl nesikartosiu. Kas dėl aktualijų. taigi, nesupratus geopolitikos, kapitalizmo santvarkos šaknų, politekonomikos ir politinės filosofijos, argi galima diskutuoti apie aktualijas? O gal man pradėti pulti į kraštutinumus ir asmeniškumus (pavyzdys B3 ir respublikonų „partija“ ir paklodės apie panelę Nr.1)? Taigi čia ne išeitis…Kas dėl mano straipsnių skaitytojų. Ir vėl jūs bandote visus piliečius „užtempti“ ant vieno kurpaliaus…ne jums žinoti, kas skaito, o kas ne…jūs geriau eikite ir pastudijuokite VSK idealogiją, paskaitinėkite apie išnykusias dinozaurų civilizacijas. Bet jei sugebate mastyti, tai suprasite, kad ir ši ideologija kertiniu akmeniu paėmė marksizmą, begėdiškai jį iškraipiusi. Taigi ir tai jums netiks…. Taigi jums belieka viena išeitis-kitaip mąstančius kritikuoti ir trolinti. Pasikartosiu. Kiekvienas asmuo šio valstybėje, kol kas, turi teisę turėti savo asmeninius įsitikinimus ir viešoje erdvėje juos skleisti….Aišku tokie panašūs į jus asmenis norėtų ir tai uždrausti…..
  P.S. Neturėjau jokios garbės su jumis diskutuoti. Gero vakaro :)

 24. algimantas says:

  J8s ir nediskutuojate Mindaugai – turite parengęs šabloninius atsakymus ir juos čia dėliojate Copy->Paste. Tad apie garbę „diskutuot“ teisingai čia pasakėte – tikrai neturėjote :)

  Dėl komunistų valdžioje – tai kitokių jų niekur pasaulyje nebuvo – tai iš kur jūs tada galite žinoti kokie jie tikrieji komunistai turi būti? Jie yra tokie, kokie yra, nepriklausomai nuo to – patinka tai jums ar ne. Ir buvo tokie patys, kurie beje jums irgi nepatiko :)

  O patinka jums utopiniai komunistai, kokių niekas, niekada Žemės planetoje nė nematė..

  Tai apie ką su jumis iš tiesų diskutuot, jei jūs čia fantazijas savo už tikrovę bandote publikai iškišt? Gero vakaro :)

 25. Ec says:

  Mindaugai, o Jūs, nemanote, kad taip pat šabloniškai mąstote, tik komunistinės ideologijos rėmuose. Kaip manote, gal gali būti kas geriau už komunizmą? Algimantas rašo, kad prieš 15 metų sudėliojo komunizmo neatitikus su realybe, aš taip pat, t.y. komunizmas man neveikiantis variklis, jeigu ir veiks, tai labai trumpai ir iš vidinių resursų. Manau reikia ieškoti kažko geresnio, ir tame ieškojime ir aš ir, manau, Algimantas Jums tikrai ne priešininkai o sąjungininkai

 26. Mindaugas says:

  Ec: Aš algimanto niekuom nekaltinu, tik nemėgstu, kuomet žmonės (šiuo atveju algimantas), man norodinėja, kas blogai, o kas gerai. Aš, kaip suaugęs žmogus, galiu pats nuspręsti, kas blogai, o kas gerai. Algimantui aš jau daug kartų rašiau, kad jeigu jo pažiūros nesutampa, tai tegu žmogus praeina, o jeigu nori, tegu argumentuotai oponuoja, o ne šabloniškai….deja, iš algimanto neišgirdau nieko, tik šablonų rinkinį. Na, ką padarysi, šabloniškas žmogus bando man įrodyti mano pažiūrų klaidingumą. Būtų juokinga, bet graudu….Deja, tokių žmonių Lietuvoje labai daug, užliūliuotų dabartinės sistemos apologetų…
  algimantui:Dėl komunistų valdžioje. man labai malonu išgirsti neklystančio „eksperto“ algimanto nuomonę….Deja, aš jums turiu blogų žinių. Tokių žmonių buvo. Duosiu jums užuominą-1960 metais….jeigu turite bent kruopelę pilkosios medžiagos, pats surasite. Ačiū Dievui gyvename interneto amžiuje. Ir pabaigai….Jūsų atvejis ypatingai sunkus. Drįsčiau teigti, jūs matyt buvote vienas iš tų, kurie 1991 metais, iškėlęs masoniškus simbolius, žygiavote sąjūdžio gretose. Taigi, liksime prie savo nuomonių. Beje, daugiau jums tikrai neatsakinėsiu, nes, kaip rašiau, su pliku pešiotis nematau prasmės.
  Gero vakaro :)

 27. algimantas says:

  Mindaugui – jau antrą ar trečią kartą sakote, kad nesipešiosite, bet, kaip ta bobutė, vis neištveriate nepavaręs ant manęs ir mano „šabloniškų“ argumentų, nors pats savų argumentų net neturite – vien Marksu remiatės :D – Ech jūs.. „nešabloniškas originalas“. Tačiau šįkart aš pasakysiu – gana su jumis niekus taukšt. Viso gero. Tikiuosi kažkada užaugsite iš savo „komunistinio sapno“.

 28. Svetimas says:

  Sveiki ponai,stebiu jusu kova is salies ir matau,kad jus esate kiekvienas savo ismastymu srities zinovai.Tad nesipeskite o pameginkite surasti tasku kurie sulies jusu ismastymus i viena tiesia.
  Man teko sutukti komunistu,kurie buvo puikus saziningi zmones,ir kuris tikejo komunizmo ideja.KAZKAS is salies bando savo sukurtas zmonijos vystymosi kryptis igyvendinti realybeje.Daugiau butu tokiu zmoniu kaip jus ir LT pasidarytu visiems gyventi geriau.Sekmes

 29. Jonas says:

  Su susidomėjimu skaičiau šį Mindaugo ir algimanto ginčą. Pritariu Mindaugui. Žmogus aiškiai ir smulkiai išdėstė savo poziciją. Dar daugiau. Nepagailėjęs laiko, paskaičiau visus jo komentarus. Galiu pasirašyti po kiekvienu jo žodžiu. Na o algimantas, kaip teisingai rašė Mindaugas, manau tikrai buvęs sąjūdietis, žygiavęs su masoniškais simboliais, toks buržuazinis patriotas, tačiau dabar, matyt, jam akys atsivėrė, tai ir ieško savęs. Mindaugai, tegu žmogus ir toliau gyvena savo paklydimuose ir nekreipkite dėmesio į jo siaurą mąstymą…

  Komentaras rašytas iš proxy serverio, todėl galima daryti prielaidą, kad čia joks Jonas, o vienos iš besiginčijančių pusių atstovas, užsimanęs tokiu nesąžiningu būdu paremti savo paties poziciją, lyg tai būtų pašalinis žmogus. Ir pritarti sau pačiam. Negražu. (Proxy serverių naudojimas sarmatas.lt tinklapyje draudžiamas)
  moderatorius

 30. Mindaugas says:

  Gerb. redakcija. Atsiriboju nuo vartotojo, vardu „Jonas“ komentarų, kadangi pats galiu atstovėti savo poziciją, tuo labiau prieš vartotoją algį.
  P.S. Proxy serverių naudojimo ribojimas man atrodo keistas, kadangi gali būti atvejų, kuomet žmogus neturi galimybės normaliai prisijungti prie interneto, pavyzdžiui rašo iš darbo….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top