Sveikata ir alkoholis: tai turi žinoti visi [video]

2011, 1 sausio, 17:49 | kategorija Genocidas | 23 komentarai | peržiūrų 4 885 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 23

 1. Arūnas says:

  Na, reikia patikėti mokslo žiniomis, kad alkoholis prie gero nepriveda. Kam save žaloti ir nuodyti, kai žinai, kad alkoholis – nuodas? Acto juk negeriame?

 2. Donatas says:

  Gamintojai turėtų pridėti informaciją apie žalą

 3. Valdas says:

  Taip alkoholis gerti yra nuodai ir viskas ką čia parodo yra siaubinga tačiau nereikia perlenkti lazdos ,tai etanolis -spiritas pirmiausiai yra kuras,antra yra vaistas pvz pakilus aukštai temperatūrai esant ekstremaliai situacijai kai organizmas yra išsekęs kai yra nepriimtina daryti injekcijas ar infuzijas ištrynus kūną spiritu temperatūra nukrenta o tokioms sąlygoms tai vienintelis būdas. Kitas spirito pritaikymas ty nepekeičiamas organinis tirpiklis, augalų ištraukoms daryti ,farmacininkai tai puikiai žino ,o manau ir kvalifikuoti žolininkai. Esant nepaaiškinamam skausmui vietą ištrynus spiritu skausmas atslūgsta. Man akivaizdu kad farmacijoje nepelnytai spiritas pakeičiamas kitais kenksmingais komponentais,dėl šios taip vadinamos psichozės. Gydytojas kardiologas tiktai geram pažystamam ir po priesaika niekam nieko nesakyti prasitaria kad trinkant širdies ritmui 40-50 gr stipresnio alkoholio yra daug veiksmingesnis vaistas ritmui atstatyti ir įtampai nuimti. Nekalbu jau apie skrandžio ar žarnyno opas…..
  Taigi reikalinga visur turėti proto ir saiko nepereiti prie kraštutinumų.Pastoviai poiktnaudžiauti yra viena, Alkoholis -etanolis nėra maistas tačiau žinančio žmogaus rankose nepakeičiamas vaistas.

 4. z says:

  „Gydytojas kardiologas tiktai geram pažystamam ir po priesaika niekam nieko nesakyti prasitaria…“ (c)Valdas
  :))))))))) prajuokinai. Pats gi sakai, kad etanolis naudojamas kaip kuras, arba išoriškai, arba tirpiklis. Taip, būtent, tai tirpiklis, kuris sėkmingai tirpina kraujo dalelių riebalinį sluoksnį, be kurio jie sulimpa, užkimša mikro kapiliarus, ir smegenyse žūsta milijonai neuronų (smegenų ląstelių)! Alkoholis tai nuodai, taip pat kaip ir žiurkių nuodai! Ar nuodai būna naudingi? Ar galima gardinti maistą žiurkių nuodais, ar kultūringai (po 50gr) gydytis arsenu (As – lt.wikipedia.org/wiki/Arsenas)??? Pasakysi – kas per nesąmonę, tai skirtingi dalykai? Atsakysiu – taip, skirtingi pagal formą, bet vienodi pagal paskirtį. Nuodai yra nuodai. Žiurkėms – žiurkių, žmonėms – žmonių. Tarp kitko, alkoholis priskiriamas prie pavojingiausių narkotinių medžiagų, ir tvirtai laikosi jų penktoje vietoje. Jis ne atpalaiduoja, o kaip tik priešingai, sujaudina nervų sistemą, suteikia stresinį smūgį. „Nekalbu jau apie skrandžio ar žarnyno opas…“ O gal alkoholis praplatina kraujagysles, pagerina kraujotaką? Kokia nesąmonė! Taip, alkoholis padarys tai, bet lygiai 20-30 minutėm. Toliau priešingas efektas, kraujagyslių sutraukymas, jų užsikimšimas trombais ir t.t. Būtent dėl šios priežasties kiekvienais metais mirtinai užšąla pulkai nevykėlių žvejų, ieškodami šilumos stikliuke. Netikit? Pasižiūrėkite statistiką. Kokie dar alkoholio „pliusai“? Gerina potenciją, riekia kai kurie idiotai. Aha, kaip gi… Pradžioje kraujagyslės praplatėja, vėliau susiaurėja. Tai reiškia, kad pirmiausiai kraujas teka geriau, potencija didėja, bet vėliau… Kaip apmaudu, vaikinukas vėl nepatenkino savo gražuolės, ir ji paliko jį. Ką daryti? Gal bėdą užpilti alkoholiu? Sako alkoholis padeda nuimti stresą. Ar padeda? Ir čia nepasisekė. Jis tik pagiliną jį, pridedant prie jo dar visą problemų puokštę – rytinis pachmėlas, pinigai vėjais, pamestas mobiliakas, fanaras po akim, ir, neduok Dievė, laisvės atėmimas už žmogžudystę, kurio net negali prisiminti. Jooo, gerai stresą nuėmei. Tai visgi, ar yra bent kokia alkoholio nauda? Yra, bet deja ne tam, kuris jį geria. Nauda tik jo gamintojams, pardavėjams, reklamininkams, farmacininkams, ir tiems, kas vėliau jus gydys nuo alkoholizmo ir nuo kitų lygų, tame tarpe širdies ir kraujagyslių. Ir visa tai jūsų sąskaitą. Bet, kas įdomiausia – tai dar ne pagrindinė alkoholio paskirtis, bet apie tai nesiplėsiu…

 5. artas says:

  Kažkaip keista,
  atrodo viskas video taip aiškiai pasakyta, bet atsiranda žmonių žinančių viską dar geriau :D
  Ir surandančių kažkokių pliusų. Alkoholį galima naudoti išoriškai, kaip kompresus, ar kaip kurą, bet ne kaip maistą.
  Ir ties ta riba reikėtų padėti tašką, nes peržengsime sveiko proto ribas, proto, kuris sako, kad nuodai niekada netaps maistu. Niekada, kas ir ką besakytų.
  Nors suprantama juos valgyti ir net gerti galima, deja nuo to jie maistu netaps. Gydomasis alkoholio poveikis vartojant jį, kaip vidinį vaistą niekada nenusvers tos žalos, kurią jis padaro, kaip nuodas.

 6. Eglė says:

  Bet šitie dalykai per silpni. Daviau ne vienam paskaityt Ždanovo paskaitas išverstas, tai ir toliau tas pats. Visi žino, kad ir smegenų ląsteles naikina ir apie nelaimes sukeltas alkoholio, veikia tie dalykai tik kai vienu metu daug informacijos sueina, tada kažkam nebelieka noro gert. Bet sakau, ypač jauni žmonės, jei jau dažnai geria, poveikio nėr. Reikia nuolat tai prisiminti, nuolat kažką skaityti, kažką tokio žiūrėti. Bet dar reikia prisiminti, kad alkoholis tik pasekmė, žmonės savo gyvenimo turiningai nemoka leisti, jie negali atsipalaiduoti, nemoka mėgautis paprastais dalykais. Jei rodai jiems tik minusus, minusus, kas neigiama, neigiama, tai jie tik pasimes, o pasimetę gal tik vėl norės gert, tai prie to dar reiktų kažkokį vaizdą tikro gyvenimo rodyti. Iš tiesų, daug svarbiau rodyti tą blaivų gyvenimą, geriantys žmonės turi pratintis prie tokių minčių, kad visos šventės bus blaivios, kad nebeteks girtam nesąmonių šnekėt, kad turės atsakyt už savo žodžius, nebepasiteisins ir pan. Ir kad tai iš tiesų yra normalu. Bet aš čia tik tarp kitko sakau, tie klipai geri yra.

 7. Jurgis says:

  radom gera buda pratinti zmones nuo gerimo… tiesiog mane supa jau nemazai liaudies kurie alchogolio nevartoja, bet yra pazystamu kurie neatsisako… mes renkames i pasibuvima, ir pakvieciam viena kuris neatsisako… gerti nera ka, kalbeti apie ka yra… ir taip toliau… zodziu tarp baltu varnu juoda patampa baltut baltutele

 8. nobody says:

  saunuolis jurgi! taip ir toliau! manau mes zinom vienas kita, nes mastom vienodai ;) tik va yra ir kita medalio puse kaip elgtis zmogui kompanijoje kur visi geria o tas vienas ne ? ir dar kai bandai iteigti jiems jog taip negerai tai mazu maziausiai jie taves nesupras, o bandys viska paaiskinti gydomosiomis alkoholio savybemis ir tuom, kad laiks nuo laiko reikia isgerti, nes taip tipo apsaugom save nuo psichinio issekimo, isprotejimo ir pan.. visi mes zinom jog, tai briedas! tai rodo kaip giliai yra isisaknijusi pas mus ta nuomuone ir kad tokiu filmuku tikrai nepakaks efektui pasiekti, bet tai yra geras zingsnis, tai tik pradziu pradzia. man asmeniskai tie filmukai tikrai padare gera ispudi!!!

 9. Jurgis says:

  asmeniskai as, tiesiog nebunu tokiose kompanijose, o jei bunu, visi zino kad as negeriu, ir man nebuna liudniau nei kitiems, as moku linksmintis ir be visokiu bredu. tuo paciu rodau pavizdi koks jis bebutu. o del to ar mane supras ar ne… zmogus kuris vartoja alchogoli- jis fiziologishkai nebegali suprast negerencio, jam smegenai pelyja… ir pabendraves su tokiu kaip as, jis pradeda tai suvokti, yra mano draugu, kurie jau nebevartoja ilga laika, jie buvo taip sakant paveikti per ambicijas, nes kazkas nori kad tu zmogau gerdamas neprotautum … jie mete gerti ir rukyti pradeda pastebeti savo smegenu darba, as irgi matau kaip zmogus keiciasi, taip sakant shvativajet na litu. taip kad nemanau kad viskas prarasta, tik reikia suvokti kad kova vyksta ne su geriancias, o su girdytojais, kurie jokiu budu nesileis kad zmones suzinotu o galu gale suvoktu ta situacija kodel jie geria ir kodel tai yra normalu ir .t.t. stiprybes visiems ir supratimo…

 10. Sarmatas says:

  Baliukuose kartais padeda toks klausimas: pasakyk dvi tikrai rimtas priežastis, dėl ko reikia gerti tą alkoholį. Paprastai neįvardyja nė vienos.

 11. Dovydas says:

  Geria silpni žmonės,kaip ir rūkaliai,ant pakelio parašyta kas bus,bet ar jie neskaito ar užrašas neveikia,ar veikia priešingai,t.y pasąmonėje verčia patraukt? O problema tame,kad jį laisvai pardavinėja ir primetė nuomonę kad tai lietuviška ir normalu.

 12. ricka says:

  bredus rasot ir tiek nei jusu kas vercia gert nei jus priversit atsisakyt as pats rukiau meciau nerukau pora metu ir noro tam nera o vistie biesina tas smegenu plovimas reklamoje ir ant pakeliu tai dar parasykit ant visu alkoholio etikeciu kaip viskas blogai tik nepamirskit kad lygiai taipat pavojinga ir mauditis ir transportu naudotis gal ir ten uzmeskim reklama kas nutinka avarijos atveju arba pleze pastatykim plakata su skenduoliu kad zmones prisimintu vandens teikamus malonumus o gal pagal jus visi besmegeniai ir tik jus vieni apsisviete vos ne pasvestieji kuriem skirta atvest visus i doros kelia visi zino ta rukymo ar alkoholizmo zala net ir piemenis tarpuvarteje bet tai nereiskia kad mazuma gali primetinet savo nuomone

 13. Ka manote ? says:

  http://www.e-peticija.lt/peticija/35/peticija-uz-marihuanos-legalizavima-lietuvoje ka manote apie tai

  P.S as nereklamuoju puslapio

 14. artas says:

  Tai o ką čia galima manyti, kai dvasios ubagas negali savęs pralinksminti pats ir tam jam būtinai reikalingi kažkokie priedai organizme?
  Na juk visa tai ateina iš vakarų, net multiką kažkas pasakojo kaip žiūrėjo ir ten buvo pasakyta: „eime žolytės patrauksim“.
  Tai ko čia stebėtis , kad dabar atsiranda tokių kurie atranda begales narkotikų pavojingumą paneigiančių argumentų , kad galėtų patys legaliai tą naudot, o gal prekiauti.
  Aš pasiūlyčiau abejojantiems nueiti į narkologinį skyrių Savanorių gatvėje Vilniuje ir ten pažiūrėti į tuos narkomanus. Tada nebereikės jokių klausimų apie narkotikų pavojingumą, ar žalą.
  Tada viskas stos į savo vietas – juk anie irgi pradėjo nuo visokių kanapių, nuo lengvų narkotikų.

 15. Ka manote ? says:

  Tai ir baigi lengvais narkotikais kaip kitose salyse leidziama kanapes

 16. artas says:

  Niekas nebaigia lengvais narkotikais – visi baigia heroinu ir mirtimi.
  Juk siūlau nueiti į narkologinį skyrių Savanorių gatvėje Vilniuje ir ten pažiūrėti į tuos narkomanus. Ir pasikalbėti net.
  Tada bus viskas aišku.
  Pradedama nuo alaus ir lengvų narkotikų – žolytės, vėliau norisi didesnių pojūčių, poreikiai kyla, baimė dingsta.
  Baigiama heroinu ir jei niekas nepadeda sustoti mirštama. Tai logiškai išbaigtas narkomano kelias. Ir kito varianto nėra. Arba sustoti ieškant pagalbos, arba mirtis.

 17. Ka manote ? says:

  Ne visi taip baigia . Paziurek amerikoje tamsiaodziai visa laika zolyte ruko ir baige zole jokiu heroinu neima nes zino kas gali but

 18. artas says:

  >Ka manote?
  Nei tu buvai toje Amerikoje, nei tu juodaodis.
  Tu pasakoji čia tai, ką filmuose matai, o realus gyvenimas tai ne filmas.
  Vienu žodžiu, nueik kur sakiau: į narkologinį skyrių Savanorių gatvėje Vilniuje ir ten pažiūrėk į tuos narkomanus. Ir pasikalbėk su jais. Jie tau nemeluos.
  Tada bus viskas aišku.

 19. Artui says:

  Noriu pasiteirauti ar pats vartojai, reguliariai rukei cigaretes ar/ir gerei alkoholi?

 20. artas says:

  taip, vartojau..
  ir kai sužinojau apie visą priklausomybės sistemą tiesiog pradėjau sveikai gyventi. Beje rūkyti tik prieš pusę metų nustojau. Su rūkymu sunkiau buvo.
  Todėl viską taip gerai ir žinau, kad pats per tai perėjau.

 21. Artui says:

  Aišku, dėkui už atsakymą :)

 22. Pijokas says:

  Pasaulio piešimas dvejomis spalvomis be atspalvių- kraštutinumas, lygiai toks pats žalingas kaip visiška absistinencija arba alkoholizmas. Svarbūs klausimai:
  1. kenkia alkoholis ar kiekis (dažnumas)?
  2. kultūra. Eglė užsiminė savo komentare, kad alkoholizmas tik pasekmė, dar papildysiu. kad valstybė su propaganda prisideda prie PASEKMĖS. Ne alkoholis kaltas, kad tautos neblaivios, o geriantys ir skatinantys. Anksčiau kad ir toje pačioje Lietuvėlėje buvo terminas „alutis- šnekutis“ (aišku, alus buvo salyklinis, ne high-gravity technologijos). Gurkšnoji alutį ir plepi. O dabar- koks „tūsas“ jei neprarandi sąmonės. Taip pat didieji gamintojai, valstybė prisideda prie jaunimo pratinimo prie neskanaus gėrimo (kiek alkoholinių gėrimų galite įvardinti kaip skanius?) pridedant visokių kvapų, dažų, skonių ir gamindami silpnus gėrimus (kokteilius).
  3. žmonių noras svaigintis. Jau senovėje žmonės svaigindavosi neapsiribojant alkoholiu, čia vėl gi reikia grįžti prie 2 klausimo- kultūros, papročių, tiesiog atsakyti kaip vartoti, kad nekenkti nei išoriniam pasauliui, nei vidiniam. Apsibrėžus sąmoningumu ribas, alkoholis teikia naudą. Abstinentai- kraštutinistai, nesiginčykit, apskritai su vartojamomis medžiagomis, kurios įvardijamos kaip nuodai, yra taip- nedidelis kiekis veikia kaip vaistas, tačiau piktnaudžiaujant rezultatas priešingas- tampa nuodu. Yra rasta, kad raudonąsias musmires žvėrys pakramtydavo, ne vien žmonėms yra poreikis svaigintis.
  4. valstybės pajamų šaltinis ir kontrolė žmonių, deja, ne kokybės. Teisinėje valstybėje neturi teisės išsivirti samanės, tik valstybė susiteikė teisę. Pirkimas alkoholio, kaip ir visų kitų maisto ir nemaisto produktų, ir nedarymas savo rankomis nieko priveda prie atbukinimo- žinių apie gamybą, technologijas, kultūrą nėra- jos sunaikintos. Juk taip paprasta prisidėti į vežimėlį kibirą šnapso, alaus, perbraukti kasoje kortele. Netgi jopšikmant kaimuose kraštutinistai pijokėliai neverda samanės, o perka valstybinį arba dideliais kiekias miškuose išvirtą nesąmonę „prekybininkų“. Valstybė, kultūros pokyčiai, tradicijų sunaikinimas privedė prie tinginystės ir prasigėrimo prasta produkcija.
  5. Teismas. Kokio velnio teisiat pijokus? Tai jų ir jų artimųjų reikalas. Jau per vėlu. Skęstančių gelbėjimas jų pačių reikalas. Norit pakeisti pasaulį- švieskite. Informacija neturi apsiriboti vien žala, kultūra turi tapti mažo vartojimo ar iš vis nevartojimo alkoholio (nors esu prieš kraštutinumus). Švietimas turi prasidėti nuo mažens- tėvai neturi rodyti pavyzdžio kaip „linksma“ būna prisigėrus, priimtinas pavyzdys- labai nedidelis kiekis retai ir dar geriau savos gamybos (jokiu būdu nesusieti su šventėmis!), geras pavyzdys- nevartoti kaip gėrimo. Paskui mokykla. Ar susimąstėte, ką išmokina mokykloje? Internetiniuose puslapiuose filmukai arba jau kraštutinistų pijokų susibūrimai- kova su vėjo malūnais. Naikinti reikia priežastį (kultūrą, tiksliau jos nebuvimas), sąmoningumo nebuvimą, griauti „balių“ tradicijas. Beje, maisto apsiryjimas per didžiąsias šventes irgi yra ne ką didesnis šokas organizmui, nors kad ir kaip stengtumėtės save nunuodydami prikišdami 12 patiekalų, organizmas nori gyventi ir išsikapsto. Dažniausiai.
  6. Neapsiribojant alkoholiu. Nurodė čia kažkas peticiją apie žolę. Vėl galioja 5 punktas- teismas. Artai, kokio vyriško organo tu teisi narkomanus? Esi vienas iš valstybės tarnautojų ir „kovoji“ su blogiu? Tai kiekvieno reikalas, ką vartoti, kaip vartoti, kaip pasigaminti/užsiauginti. Tau normalu atrodo augalų, t.y. dalies gamtos, draudimas? Man ne. Auginimasvartojimas. Aguonos ne taip ir seniai buvo uždraustos. Čia vėl kultūros, papročių, tradicijų valstybinis sureguliavimas. Ačiū mūsų ir svetimai valdžioms. P.S. negaliu nusipirkti spirito, su kurio kai kurias ligas gerai išsigydau (kraštutinistai abstinentai- negeriu, negeriu :) ).
  7. Smegenų plovimas, informacijos slėpimas/iškraipymas/nepateikimas. Kaip kad posakis „narkomanai pradeda nuo žolės ir (reik suprasti- būtinai) baigia heroinu, pasako apie praplautas smegenis, ir šiuo atveju dideli alkoholio kiekiai ne prie ko.
  Taip pat, kaip ir posakis „pradėjau sveikai gyventi“. Taip sako prisižiūrėję filmukų, susiradę kokią nors stebuklingą dietą, žmonės. Tai eilinis smegenų praplovimas. Nežinau nei vieno „sveikai gyvenančio“, kuris pilnai išaiškintų, kas yra sveikai gyventi ir turėtų žinias- biochemijos, nervinės būsenos, mąstymo, aplinkos įtakos, pačio žmogaus kaip atskiro individo vidinio pažinimo. Tai per sudėtinga ir neįmanoma šiuolaikiniam mokslui (kita situacija būtų, jei mokslas eitų visumos, sistemos suvokimo keliu, ne atskirų atomų). Taip pat sveikai gyvenantys neatsakys į klausimą, kiek metų gyvens be pampersų, nes nėra sveiko gyvenimo universalios formulės ir duok dieve sulaukti 80 be pampersų, sveikai ar tiesiog gyvenant. P.S. greičiausiai ir jūsų surastai „formulei“ sveikos gyvensenos surasčiau krūvą paneigiančių teorijų, tad lieka atsirinkimo klausimas neišspręstas.
  8. kas per nesąmonė, kad baliuke turi gerti, nes visi geria. Aišku, reakcija iš pradžių buvo tai keista- tapau balta varna. Bet po to apsiprato. Tai nereiškia, kad negeriu visiškai, kaip sakiau kraštutinumai ne man, bet geriu tik tai kas skanu, nedvokia ir natūralu ;) Bet ir kiekiai juokingi su „baliavotojais“. Gaila, kad neužkrėčiau šiuo pavyzdžiu kitų, vistiek laka kaip pasiutę (kraštutinistai). Jei jau jums įperša baliauninkai tai, ko nenorit- tai ne alkoholis kaltas, o valia.
  Sarmatas, dėl ko REIKIA gerti alkoholį? Bendratis, netaikau konkrečiai sau. Šiaip nereikia, o norisi. Kita priežastis- nemokam bendrauti neapsvaigę (mintys „neatrištos“). Trečia priežastis- įprotis fizinis/psichologinis, tradicijos. Koks gi balius prie arbatos? :D

 23. Mantrydas says:

  man penis sumazejo nuo vyno .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top