Tarp dviejų revoliucijų

2014, 27 sausio, 14:43 | kategorija LPT | atsiliepimų (4) | peržiūrų 391 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

foto

Marius Jonaitis | sarmatas.lt foto

Laisva ir demokratinė Lietuvos respublika žydi visomis teisuoliškomis demokratijos nešėjos spalvomis. O kodėl gi ne? Taigi mes puikiai įsiintegravę į Europos sąjungos struktūras, demokratija pas mus klesti, tad kodėl nepadėti vargšeliams broliukams iš Rytų ar Pietų Europos?

Prisipažįstu – tai buvo sarkazmas, bandymas pajuokauti per sukastus dantis ir pyktį bei viską apimančią neapykantą. O kaip, žmogau, gali jaustis? Eilinį kartą gauni per sprandą, smūgį į dantis;  pirštu parodoma tavo vieta – cic, runkeli litvine, nedrįsk kelti triukšmo arba, kaip pareiškė lenkų ultros:  „klaupkis, lietuviškas chame„. Taip yra išreiškiamas požiūris į silpnesnį, į tą, kuris leidžiasi būti stumdomu. Kodėl gi ne? Taigi nesigins, atgal neduos.

Tiems, kas dar nesuprato – komentuoju eilinį bandymą sužlugdyti žemės referendumo iniciatyvą. Šių metų sausio 24 dieną Konstitucinis teismas (KT) pareiškė:

„Referendumu nepanaikinus konstitucinių Lietuvos narystės ES pagrindų, įtvirtintų Konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje“ 1, 2 straipsniuose, negali būti daromos tokios Konstitucijos pataisos, kuriomis būtų paneigti Lietuvos narystės ES įsipareigojimai“ (stebėtinas uolumas, nors niekas į juos dėl to nesikreipė).

Taip taip, jeigu nori referendumu (o kitaip ir nepavyks, kol Seime sėdės panaši publika) pakeisti bent vieną mums nepalankią ES sutarties vietą, tektų pirma rengti referendumą dėl išstojimo. Savaime suprantama, kad tada KT vėl ištrauktų antikonstituciškumo kortą ir pagrasintų pirštu: „negalima!“. Ir užbaigtų grėsminga fraze: „šis Konstitucinio Teismo nutarimas yra galutinis ir neskundžiamas.“

Išvada – bent jau Lietuvoje Europos sąjungos sprendimai nekvestionuojami. Tolumoje taip ir girdžiu senolio su barzdele krizenimą ir sniaukrojimą, „kad nereikia žodžio  „Tauta“ rašyti iš didžiosios raidės„, nes „kaip žinome, pusė Lietuvos gyventojų neina į rinkimus ir nebalsuoja“. O jei ir balsuoja – tai ne visada teisingai ar taip, kaip jam norėtųsi, tad, nei demokratijos, nei pagarbos jai nereikia. „Ir apskritai, baikit tą tautą fetišizuoti“, – pirštais skambteli pianinu „muzikantas“. Visa tai apvainikuoja gausūs jaunųjų „euroklapčiukų“ lygos valiavimai ir aplodismentai, nes juk lėšos iš fondukų neatslūgs! „Žemę pavyks pelningai parduoti užsieniečiui!“ – trina rankas žemgrobiai.

O ką daro tauta vardan kurios čia plėšomės? Vieni kantriai dirba, vykdydami absurdiškiausius VRK sugalvotus darbelius, priversti viešojoje erdvėje nuolat įrodinėti savo elementarias pilietines ir konstitucines teises ir net tai, jog balta yra balta. Kiti pasyviai stebi ir tingiai komentuoja, o dar kiti… baisiai susirūpinę revoliucija Ukrainoje.

Taip, sutinku, jog ten vykstantys procesai tikrai įdomus reiškinys, bet ar Lietuvoje nebeliko spręstinų problemų? Mus pačius naikina ir smaugia, kaip tik kas įmano, bet juk tai nesvarbu – geriau organizuoti palaikymo akcijas ukrainiečiams ir varvinti akis į nuolatines tiesiogines transliacijas. Kai tuo tarpu mūsiškiai tiesos ieškotojai palikti vienui vieni. Vietoje to, kad išmoktų pamoką, jog už save, savo idėjas ir savo tautą reikia kovoti be kompromisų, dauguma išlieka tik pasyvūs komentuotojai Lietuvos problemų fone ir uolūs  svetimo kiemo problemų palaikytojai.

Besimėgaudami svetimomis kovomis pamiršta, jog pas mus niekada taip ir nebuvo tos demokratijos, – valstybingumas taip ir mirė kūdikystės stadijoje, o tautiečių gretos retėja itin sparčiai. Mes esam prastesnėje padėtyje nei Ukraina, – ten bent yra jaunimo, kuris sugeba išeiti į gatves, o kada jis tą padarys pas mus?

Laikas mums nustoti gyventi iliuzijomis, jog esame demokratinė ir nepriklausoma valstybė – tai tik miražas. Demokratiją ir realią nepriklausomybę reikia išsikovoti nuožmiose kovose – silpniesiems jos nedalina. Kitų šalių eksportuojama „demokratija“ tėra tik neokolonializmas gražiu veidu, bet pragmatišku interesu – pelnu.

Nori pakeisti situaciją? Teks eiti labai sunkiu keliu – daug daugiau mokytis, nemažai ko atsisakyti ir paaukoti, bet tai ir bus tikras patriotinis veiksmas vardan savo tautos ir jos valstybės atkūrimo. Taip,  atkūrimo, nes dabartinė nepriklausomybė tėra tik fasadas. Mes esam tik kolonija su išlikusiais valstybiniais simboliais, bet su vis labiau nykstančia sprendimo laisve ir ateities perspektyva.

Suvokime, jog padėtis kritinė, o nepaprastais laikais reikia nepaprastų sprendimų.

Marius Jonaitis

kaunotautininkas.lt

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Liepa says:

  Taiklus straipsnis, Mariau. Vis daugiau žmonių atsikvošėja.Faktas, kad nesugebam tarpusavy solidarizuotis“ vardan tos Lietuvos“.Menkos pajėgos ąia, LT. Nedirbam ranka rankon ir su emigrantais – yra ir jų tarpe tokių, kurie ne tik piniguose laimę mato. Sėkmės.

 2. anonymous says:

  :( Išmėtykime visokius Zingerius, Puteikius, Čekuolius, Landzbergius – gal Lietuva taps lietuviška…

 3. paskutinis taskas says:

  Dabartiniai pasaulinio lygio pasaulio valdymo meistrai – globalistai, numatė paskutinįjį ėjimą: visose Europos šalyse kur žmonės pamatė kad Demokratija yra ne jų įrankis tvarkytis savo teritorijoje pagal savo valią, bet priešingai – tik apynasris skirtas valdyti tautoms, bus klaidinami nauja ir paskutine Demokratijos „pasispurdėjimo“ forma: įvairių nepatenkintų šalių Tautininkams bus leidžiama „duris spardyti kojomis“ – patekti į Demokratinę valdžią. Tai paskutinis globalistų pasispardymas, visuotiniame masių kvailinimo, klaidinimo bei valdymo etape, paskutinis VISOJE DEMOKRATIJOS ISTORIJOJE.

 4. Antanas says:

  Sveiki.Reikia dvieju referendumu:1)Isstojimui is ES,20Isstojimui is NATO.Pradzia bus sunki,bet turetu pavykti.Labai svarbu,kad apie musu apsisprendima isgirstu kuo daugiau zmon iu visame placiajame pasaulyje.Zmones,isgirde tokia naujiena,paremtu mus ir patys pasektu musu pavyzdziu.Griutis butu siaubinga.Pasiuliau ,tik nezinau,kaip,tai pradeti.Siulykite.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top