Telegraph: „Europos saulėlydis“ užklupo Vakarus XXI amžiuje

2016, sausio 4, 1:01 | kategorija Ideologija | 2 komentarai | peržiūrų 850 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Romos žlugimas

2015-ais metais pastebi The Telegraph autorius Christopher Booker, mes matėme aiškius ženklus geopolitinio poslinkio, kurio pasekoje šimtus metų besitęsianti Vakarų hegemonija užleidžia vietą „išorinio pasaulio“ jėgoms.

ES ir JAV lyderiai niekada anksčiau neatrodė labiau silpni ir išmušti iš vėžių išorinių sunkumų – pabėgėlių srautų ir teroristinės grėsmės iš Artimųjų Rytų, peraugusios į chaosą „mūsų tuščiagarbiškų intervencijų į Iraką, Afganistaną ir Libiją pasekoje“.

„Niekada anksčiau mūsų politikai ir mūsų politiniai institutai nebuvo gerbiami mažiau, nei šiandien“, – rašo Christopher Booker.

Vakarų iliuzijos visur sudūžta susidūrusios su realybe. Pavyzdžiu gali pasitarnauti „neatsakingas bandymas įtraukti Ukrainą į ES ir NATO“, kuris iššaukė neišvengiamą prezidento Putino ir rusiškosios nacionalinių interesų sferos atsaką, ko pasekoje Vakarai atrodė pasigailėtini ir bejėgiai.

Palaikydamas prezidentą Asadą Sirijoje Putinas užkišo Vakarus už juostos, panašiai, kaip Iranas apėjo Vakarus neseniai vykusiame „branduoliniame sandėryje“, tiek bereikšmiame, jog „nuosaikusis“ Irano prezidentas Rouhani net nepasivargino jos pasirašyti.

Mažai kuo besiskiriantis „niekuo neįpareigojantis“ susitarimas buvo sudarytas Paryžiuje. Jo tikslas – išgelbėti pasaulį nuo globalaus atšilimo. Bet, iš esmės, ši Vakarų sugalvota baimė – tik dar vienas pavyzdys to, kaip lengvai mes pasiduodame iliuzijoms, pastebi straipsnio autorius, tuo metu, kai „išorinis pasaulis“ vadovaujamas Kinijos ir Indijos „neužkimba ant tokių niekų“.

Panašu, jog Vakarus užklupo puikios Otto Spengler’io knygos pavadinimo  „Europos saulėlydis“ forma, pastebi Booker’is. Kiekviena civilizacija neišvengiamai išsigimsta ir Spengler’io knygos pavadinimas aplenkė savo laiką 90 metų.

Vakarų visuomenė visiškai prarado ryšį su realybe ir to nemato. Tačiau šiandien prieš ją stovi visiškai nesentimentalus ir labai žiaurus išorinis pasaulis. Todėl „artimiausias metais mūsų pasaulis pasikeis kur kas daugiau, nei mes galime sau įsivaizduoti“, pabaigia Christopher Booker.

telegraph.co.uk

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. vo tep says:

    youtube.com/watch?v=dEfzjZlordI
      
    gera paskaita, siūlau pasiklausyti. 

  2. Tangas says:

    nuo ketvirtos minutės prasideda nusišnekėjimai ir jau nebesibaigia

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

top