Times: Maskva dar gali būti priversta mokėti už „Jukos“

2016, 5 sausio, 1:01 | kategorija Metodologija | 2 komentarai | peržiūrų 332 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

thetimes.co.uk

pinigai

Kompanijos „Jukos“ byloje, kurioje tarptautinio arbitražo teismo sprendimu Hagoje, Rusijai buvo priteista išmokėti buvusiems kompanijos akcininkams kompensaciją, lygią 51,5 milijardo dolerių, nusimato rimtas posūkis, praneša The Times. Laikraščio duomenimis, Prancūzijos Aukščiausiasis teismas praėjusių metų gruodį priėmė precedentinį sprendimą, kurio dėka Europos ir JAV juridiniai organai artimiausioje ateityje gali gauti galimybę konfiskuoti trečiųjų šalių valstybinį turtą kaip jų vyriausybių skolų apmokėjimą – o tai reiškia, jog Maskvai, kuri atsisakė vykdyti Hagos teismo sprendimą ir jį apskundė, teks atsisveikinti su savo diplomatinių atstovybių aktyvais.

Kaip aiškina medžiagos autorius, Prancūzijos Aukščiausiojo teismo sprendimas priimtas britų projektinės-konstruktorių kompanijos Commisimpex byloje, kuri 30 metų eigoje stengiasi iš Kongo Respublikos vyriausybės išieškoti skolas už neapmokėtus projektus. Pradėjusi dirbti Konge aštuoniasdešimtaisiais XX a metais, Commisimpex greitai tapo viena iš stambiausių įmonių šioje Centrinės Afrikos valstybėje, gavusia eilę vyriausybinių projektų užsakymų kelių tiesimui ir kanalizacijų tinklų statybai sostinėje Brazavilyje.

Tačiau Kongo valdžia po visko atsisakė apmokėti kompanijos paslaugas, įsiskolinusi jai 400 milijonų dolerių bendrai sumai – o dar po keleto metų Commisimpex buvo priversta pripažinti savo bankrotą. Tačiau kompanija visą šį laiką nenustojo bandžiusi susigrąžinti jai priklausančius pinigus – ir dabar jai tas galų gale pavyko: Prancūzijos Aukščiausiasis teismas prieš keletą savaičių leido konfiskuoti Kongo valdžiai priklausančius aktyvus, anksčiau laikomus neliečiamais, kaip ir bet kokia valstybinė nuosavybė.

Šio sprendimo reikšmę sunku pervertinti, juk jeigu kiti Europos ir Amerikos teismai priims analogiškus sprendimus žinomose bylose, viso pasaulio „diktatoriai“, kurie naudodamiesi diplomatine neliečiamybe, slėpė savo turtus užsienyje“, dabar bus priversti atsisveikinti su namais, nejudamu turtu, automobiliais ir jachtomis, rašo The Times apžvalgininkas.

Kalbant apie Rusiją, precedentas turės reikšmę ne tik „Jukos“ akcininkams, bet ir atskirų vakarų kompanijų juristams, įskaitant britų BP – stambiausią rusų „Rosneft“ akcininkę, paveldėjusią daugelį Michailo Chodorkovskio kompanijos aktyvų, pabrėžia leidinys.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. zzz says:

    Reikia manyt,kad Rusija,Indija,Kinija ir t.t.nebus kvailos ir jų teismai priims atitinkamus sprendimus,o toliau jau kalbės tankai ir patrankos.Kitaip sakant chodorkovskiams ir kitokiam brudui bus galima vogti, kitiems negalima.

  2. gojus says:

    Koks visgi netikėtas, tačiau visus maloniai nustebinęs teismo sprendimas 30-ies metų byloje! Ir kažkaip stebuklingai sutapo, kad kerta Rusijai…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top