Times: Rusų šnipai užplūdo Britaniją kaip „šaltojo karo metais“

2016, 25 sausio, 20:55 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (8) | peržiūrų 678 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

thetimes.co.uk

šnipas

Šiuo metu Britanijoje rusiškų šnipų veikia tiek pat, o gal netgi daugiau, nei „šaltojo karo“ metais, skundžiasi Times remdamasi rusų žurnalisto Andrejaus Soldatovo duomenimis, kuris, kaip pabrėžiama straipsnyje, yra „vienas žymesnių ekspertų, prezidento Putino spectarnybų klausimais“.

Pasak Soldatovo, Didžiojoje Britanijoje šiandien, tikėtina, dirba mažiausiai 30 rusų agentų. Kaip kurie iš jų veikia prisidengę diplomatine neliečiamybe, tuo metu, kai kiti – taip vadinami „žvalgai nelegalai“ – naudojasi padirbtais dokumentais ir prisistato Britanijos piliečiais. Trečioji agentų grupė – Rusijos piliečiai, dažnai verslininkai, atvirai gyvenantys Britanijoje.

„Šiuos žmones įprastai verbuoja spec tarnybos žvalgybinių duomenų rinkimui“, – cituoja leidinys Soldatovo žodžius.

Išskyrus Londoną, rusų šnipų tikslu, pasak žurnalisto, tampa miestai esantys netoli nuo Britanijos Karinių jūsų pajėgų bazių, tokių kaip Devonportas, stambiausia karinė jūrų bazė Vakarų Europoje.

Kaip pabrėžiama straipsnyje, britų teritorijoje veikia trijų Rusijos spec-tarnybų agentai: GRU, SVR ir FSB (ГРУ, СВР ir ФСБ). Šie agentai, pasak Soldatovo, užsiėmė slaptos informacijos apie karinę UK kampaniją Sirijoje, apie karines technologijas ir techniką, o taip pat apie britų politiką, rinkimu.

Rusai, kurie pasisako prieš ilgą Putino valdymą, taip pat tampa šnipų taikiniu, rašo Times. Kaip tvirtina Soldatovas, „FSB pagrindinai renka informaciją apie žmones, kurie gali kelti bent kokią grėsmę Rusijos valdžiai, pavyzdžiui, apie rusų disidentus, gyvenančius Britanijoje“.

sarmatas.lt komentaras:

Nuo tų rusų šnipų nėra kur dėtis, jie ir Britanijoje ir Lietuvoje ir visur kur kitur. Apie juos visi žino, bet niekas jų nemato ir pagaut negali. Tokie.. hmm nesugaunamieji… Nežiūrint į tai, ir Lietuvos, ir net Britanijos oficialioji spauda remiasi tai pačiais rusais rašydama savo „demaskuojančius“ straipsnius apie rusų agentus. Kaip ir šiuo atveju Times.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. Mindaugas says:

  O kiek pasaulyje MI5 agentų? Kiek jų veikia prieš savo šalie piliečius? Kiek ši „kontora“ yra įvykdžiusi užsakomųjų politinių žmogžudysčių? Kiek, MI5 rankomis, buvo įvykdyta pramoninio špionažo? O kaip gi dėl kankinimų? Juk MI agentams, vykdantiems tardymus, leidžiama naudoti kankinimus….

 2. Egis says:

  Atsargiai mindaugai,anglosaksai puola.Jau nekalbant apie JAV

 3. Dalia says:

  Egiui. O jie jau seniai užpuolė ir smegenis, tokiems kaip jūs, išmazgojo apvyniodami apie pirštą. Nedemonstruokite sistemos paklotukai savo neišmanymo ir naivumo. Ar jums sumokėta beverčiais FRS prispausdintais popieriukais, ar iš įdėjos pakiauksėti užsukat? Iki Mindaugo, jums kaip iki mėnulio. Protingo žodžio nesurezgat…

 4. Panzer says:

  Mažiau į tokius reikia dėmesį kreipti ir išgaruos kaip dūmas…

 5. Mindaugas says:

  Daliai: Ačiū už palaikymą :)

 6. Skalvis says:

  Egi, tu iš DELFIo intelektualiųjų elfų komandos būsi? Eitumėt pasimokyti į rimtesnę įstaigą, nes sėdėdami tvartelyje ir kapstydamiesi mėšle ir toliau rašysite tuščius komentarus.

 7. gojus says:

  Nevarykit ant Egio – jo širdyje užbujojo troškimas gelbėt tėvynę. Pirmas dalykas, ką jis privalo daryti tokiu atveju, tai balsuoti už konservatorius. Po to galima ir kitų veiksmų imtis – tai leidžiama, bet nebūtina – savo misiją jis jau atliko, o visi kiti jo veiksmai skirti jo paties pasitenkinimui (ononizmas mediciniškai). Tai aišku irgi padeda negalvot ar pasirinkimas už konsertaorius yra teisingas ir ar lūkesčiai patenkinami!
  Bet tai kaip tokie kovotojai puošia Lietuvą – man gražu!

 8. markus says:

  kas cia per vatnikas Mindaugu pasivadines…protingi zmones mato abi puse,tiek jankius tiek mongolus,bet kai tokie tipeliai varo i viena duda ir laaabai jau aktyvus,tai vata totali esi ,nebent  besmegenis praplautomis smegenelemis,kaip tie ISIS kilbukai,apart alch kabar nieko ir nemato,,,,

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top