Ukraina užsiminė Izraeliui: nelieskite mūsų didvyrių, palikite šalims teisę pačioms spręsti, kaip ir ką gerbti

2020, 6 sausio, 9:45 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 1 058 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

REUTERS

Jeruzalė turėtų susilaikyti nuo veiksmų, galinčių sukelti įtampą dvišaliuose santykiuose tarp šalių, tame tarpe atsižvelgiant į požiūrių, istorinės atminties atžvilgiu, skirtumus. Tai yra Ukrainos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorės Jekaterinos Zelenko atsakymo, į Ukrainos naujienų agentūros UNN užklausimą dėl Lenkijos ir Izraelio ambasadorių pareiškimo, esmė.

Atsakyme, Kijevo ir Jeruzalės santykiai buvo vadinami draugiškais ir pagrįstais partnerystės ryšiais.

„Ukrainos žmonių tautinės atminties atgaivinimas ir išsaugojimas yra viena iš prioritetinių Ukrainos valstybinės politikos krypčių. Kiekviena tauta ir kiekviena valstybė savarankiškai nustato ir pagerbia savo didvyrius“, – pasakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė.

„Civilizuotos tautos turėtų vadovautis visų mirusiųjų pagerbimo principu, ir diskusijos šioje srityje turėtų būti tęsiamos istorikų ir ekspertų, o ne politikų lygmenyje“, – pabrėžė Zelenko.

Sausio 1 d. Ukrainos sostinėje vyko eitynių su deglais procesija, skirta pagerbti garsaus nacionalisto, Stepano Banderos, dabar laikomo šalies nacionaliniu didvyriu, gimimo metines.

Demonstracija vyko nuo paminklo „Kobzarui“ Ševčenkos vardo parke iki Kijevo savivaldybės. Eitynėse dalyvavo apie tūkstantis žmonių su fakelais. Jie nešė Banderos portretus ir tautinius lozungus.

Lenkijos ir Izraelio ambasadoriai Ukrainoje, Bartošas ​​Cichotskis (Bartosz Cichocki) ir Joelis Lionas (Joel Lion) išreiškė susirūpinimą dėl Lvovo regioninės tarybos ir Kijevo miesto administracijos veiksmų, kurios, anot ambasadorių, ir toliau švenčia istorinius įvykius ir heroizuoja figūras, kurias „reikėtų pasmerkti kartą ir visiems laikams“.

„Gruodžio 24 d. Lvovo regioninė taryba priėmė potvarkį, kuriuo siekiama 2020 m. skirti valstybės lėšas nacių kolaboranto Andrejaus Melniko, taip pat ksenofobų, antisemitų ir antilenkiškų rašytojo Ivano Lipos bei jo sūnaus Jurijaus Lipos, esančio rasistinės Ukrainos rasės teorijos kūrėjas, atminimui. Sausio 1 d. Kijevo miesto valstybinė administracija ant savo pastato pakabino Stepano Banderos atvaizdą.

Prisimindami mūsų nekaltus brolius ir seseris, nužudytus 1939–1945 m. okupuotose Lenkijos teritorijose, kurios šiandien yra Ukrainos dalis, mes, Lenkijos ir Izraelio ambasadoriai, manome, kad žmonių, kurie aktyviai skatino etninį valymą, pagerbimas, yra įžeidimas ir veda prie priešingų rezultatų, kovoje su antisemitizmu ir mūsų tautų susitaikymo procesu.

Šiuo metu mūsų vyriausybės daro viską, kas įmanoma, kad būtų užkirstas kelias tolesniems išpuoliams prieš žydus, vykdomiems skirtingose šalyse, taip pat siekiant užkirsti kelią bandymams iškraipyti Antrojo pasaulinio karo istoriją, – rašoma bendrame diplomatų pranešime, paskelbtame Lenkijos ambasados Ukrainoje svetainėje.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Pestininkas says:

  Taigi Ukrainoje taip pat kaip ir LT! Didvyris senai nebe didvyris! Tik vat keista kad Lenkijos ambasadorius prisidėjo!? Nors ko čia stebėtis šiais „kreivų veidrodžių karalysčių“ laikais, dar visko bus……

 2. Krescencijus says:

  Saunuoliai ukrainieciai ! Niekas jiems neturi nurodinet, ka jiems ir kada ir kaip daryti.

 3. Vytas says:

  Net akys ant kaktos iššoko dėl tokio „draugiško“ dviejų ambasadorių išsakytų žodžių, lig ir nebūta trinties tarp Izraelio ir Lenkijos dėl Lenkijos pozicijos holokausto klausimais. Bet, matyt, kas toleruojama tam tikru laipsniu iš Lenkijos pusės, tas Izraeliui nepriimtina iš Ukrainos pusės. Ne tas lygis, kaip išdrįso kažkokia Ukraina garbinti SAVO divyrius, prieš tai neatsiklaususi Izraelio. Juk žydų tauta, tauta be savo VALSTYBĖS, tai IŠSKIRTINĖ tauta, kaip rašė vienas iš jos rabinų M.Laitmanas, tik jie, žydai, turi teisę spręsti. Suprask, kam ir kaip gyventi. Pav., žydai nusprendė, kad tirti HOLOKAUSTO istoriją yra tabu, tai taip Europoje ir padaryta. Net abejojimas jo buvimu yra kriminalinis nusikaltimas.

 4. Gintas says:

  Seniai banderos lenkus pjovė…Maidano kurstymas iš lenkų pusės buvo paskaičiuotas, taip norėjo sunaikinti Ukraina. Na, o pati Ukraina toliau skaičiuoja savo dieneles iki valstybės pabaigos. Jav galvojo, kad turės stiprią korta o pasirodo mėšlas, kurio neina nusiplauti. Išvada: Ukrainos nereikia nei Europai, nei JAV, nei Rusijai…

 5. konkurencijos nėra says:

  ukraina bus Fragmentuota…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top