Valdas Vižinis. Nebūtas pokalbis su Vytautu Landsbergiu, apie tai kas išties svarbu

2021, 20 sausio, 6:30 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 254 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Valdas Vižinis

Facebook | Gedimino Sadausko nuotr.

Sakykite pagaliau buvo dėdulė ar nebuvo. Tiesiai. Jūs – buvęs KGB agentas? Supraskite, žmonės kankinasi nežinioje, visokios prielaidos. Atsakykit ir ramu.
-Nesižvalgykite. Jūsų asmens sargybiniui ką tik daviau kelis eurus ir paprašiau jums nupirkti ledų ..

Jūs drąsus žmogus, sugriovėte blogio imperiją. Kodėl negalite Vasario 16 dieną iš balkono, o aš klausausi jūsų kalbos kiekvienais metais, kreiptis į žmones, – pilėnai, pilies žmonės, dar daug blogio tenka mūsų daliai, – na ir įterpiate tą nelemtą “dėdulę” su KGB. Ir Rusija.

Dar geriau, kalboje kiek padarote pauzę, paprašote pagarsinti mikrofoną, atsikosėjate ir, – Valdas Vižinis klausia manęs ar buvau KGB agentu. Nebuvau, – paskui lyg niekur nieko kalbate apie Lietuvą toliau.

Neabejokite. Žiniasklaida iškart paslaugiai pasigaus ir nusineš. Nebuvo! Nuvilnys atsakančio riebumo džiaugsmingomis antraštėmis.
-Ne, negaliu. Man mandagu. Nenorėčiau pakliūti. Nesitrauksiu..

Žmonės atsidus ramiai, baigsis klastingi melai. O aš suprasiu, kad kiekvienas lietuvis jums svarbus. Net aš.
-Ne, nesu rudnosiuko meškiuko draugas. Ne, nesiuntė …

Tik patarčiau nedviprasmiškai, nes paslėpti prisipažinimai – jūsų arkliukas. Viename interviu paklaustas žurnalisto, kodėl žmonės jus kaltina sugriovus kolūkius, mano dideliam nustebimui atsakėte, – o kas jiems trukdo dabar jungtis į kolūkius? Nustėrau. Ir juk nenuslėpėte.

Labai teisingai – vienu mostu perlaužėte stuburą tarybinei žemės ūkio sistemai. Tuo didžiuotis reikia. O kad vėliau iš kaimų daugybė žmonių pakilo ir tiesiog su šeimomis išgaravo šalies gyventojų statistikoje. Tie naivūs kaimiečiai, plūdę kolūkių autobusais į Baltijos kelią, kam jie svarbūs. Tiesa?

-Kas subyrėjęs? Mano mąstymo aparatas?
O ar žinote dar kodėl konservatorių partija niekada nedominuos Seime, norit tokį netikėtą asmeninį pastebėjimą?

Mano mamos pusės giminė didelė. Penkios seserys ir dabar jau mirusiam mirusiam jų broliui, mano dėdei pripažintas laisvės kovotojo statusas. Jos iki šiol kiekvieną dieną po kelis kartus skambinasi viena kitai ,anot mano mamos, laikosi kaip “cviekai”. Tai štai , mano vyriausia teta, visą gyvenimą gyvenusi kaimuose ir dirbusi “veterinorka” per jūsų vykdytą litų įvedimo reformą prarado trijų kambarių butą Vilniuje.

Tokia buvo sukaupto indėlio rubliais vertė. Kitoje giminės pusėje – žmogaus su kuriuo gyvenu tėvai, sąžiningi kolūkiečiai, kaimo inteligentai, žinot, net ne komunistų partijos nariai, po pinigų reformos prarado du dviejų kambarių butus Vilniuje.

-Nereikia į mane klausimai žiūrėti, profesoriau, – taupė dviems savo vaikams, abiems per pusę ir prarado.
Na ir kaip jums atrodo, ką apie jus – Vytautą Landsbergį tą beveik trisdešimtmetį galvoja mano visa giminė? Iš abiejų pusių.

Giminė ne Lietuva? Gerai. Tada kiek tokių giminių Lietuvoje ir be proto smalsu, kiek pasibaigus pinigų reformai praradote jūs arba Landsbergių giminė? Iš abiejų pusių.
-Norite eiti? Jums kuria kryptimi. Policijos? Tada dar keli greiti pastebėjimai ..

Kaip atsiradote Sąjūdyje? Pirmeiviai tvirtina kad jūs nukritote iš dangaus, tarsi lietaus lašas į kibirą. Ir kodėl būtent jums, JUMS, komunistų CK leido kreiptis į šimtus tūkstančių Vingio parke ir tai buvo lemiamas posūkis jūsų kaip lietuvių tėvo karjeroje, Vėliau du žinomi KGB-istai Čepaitis ir Čekuolis iškėlę jus pirmininku Sąjūdyje tik atliko formulumus, kai tikri sąjūdiečiai tegalėjo tik žiopčioti tą stebėdami.

Ar tik ne dėl KGB vaidmens jūsų šlovingo likimo vingiuose lietuviai taip ir nepaviešino asmenų, bendradarbiavusių su KGB sąrašo. Kodėl iki šiol konservatoriai maniakiškai atkakliai neleidžia to daryti?

Ar galima tvirtinti, kad jūs – istorinis KGB kerštas Lietuvai?
– Neskambinkit policijai, Nereikia. Telefonas neveikia? Nedaužykit į stulpą. Reikėjo pakrauti. Ne, savo neduosiu…

Monsinjoras Vincentas Sladkevičius, dirigentas Saulius Sondeckis, Donatas Banionis jūsų statytinės Burauskaitės apskelbti KGB agentais. Bandėte pamažinti lietuvių autoritetų skaičių ir padaryti daugiau erdvės Vytautui prezidentui? Jūsų didybei pritrūko vietos?

-Jūs pernelyg spėriai žingsniuojate, to iš jūsų nesitikėjau ..nespėju..
Kodėl jūs taip norite tapti valstybės vadovu. Jums to prireiks? Juk turėjote tris dešimtis metų, kad oriai – kabate portretu tarp kitų pretendentų rinkimuose į prezidentus ir – išrenkamas.

Tai ne. Brukotės ir brukotės, ir ne pro paradinio – pro atsarginio išėjimo duris, skirtas santechnikams, statybininkams, liftininkams. Jūsų tai nežemino? Siuvote ir siuvote kol susiorganizavote kažkokį popierėlį, tvirtinantį jus vadovu.

Jums popierėlis pagaliau padės lietuvių akyse tapti tautos tėvu?
Jūs patyręs politikos autoritetas, bet ar suvokiate, kad jūsų mėgstami pasiorganizavimai niekur taip ir nenuvedė. Pasiorganizuoti sau popierėlį, postą reikalingam žmogui, paorganizuoti Kubilių ir Juknevičienę plėkti ES užkabariuose taip užtikrinant galimybę šeimininkauti partijoje anūkui.

Nejau per tris dešimtmečius taip ir nesupratot – lietuvių tikros meilės ir nesuvaidintos pagarbos Vytautui Landsbergiui pasiorganizuoti neįmanoma…

šaltinis: Facebook

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Gerb, Valdai, tokiais straipsniais j8s LABAI apsunkinat pono profesoriaus „įprezidentavimo“ procesą. Gali nepsdėti tam ir p. Landsbergio kasdieniai pasirodymai per TV ar kalbos per LRT radiją.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top