Valdas Vižinis. „Tai aš turiu būti jums dėkingas už JŪSŲ man atneštą laisvę?!!!“

2020, 14 sausio, 16:24 | kategorija LPT | 37 komentarai | peržiūrų 797 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Valdas Vi=inis

Facebook | Gedimino Sadausko nuotr.

Asmeninės neapykantos konservatoriams manifestas:

„Tai aš turiu būti jums dėkingas už JŪSŲ man atneštą laisvę?!!!“

Prologas.

JŪS. Šis žodis tekste bus minimas tik daugiskaitai, ne pagarbai reikšti.

Žinote, yra daug priežasčių jūsų nekęsti. Tiek daug, kad visko neišvardinsi. Nevargsiu liedamas tulžį, galėsite dar ilgai tikslintis komentaruose.

Apsistosiu ties viena priežastimi. Svarbiausia šiai dienai.

Jūs mane apvogėte

Jūs iš manęs atėmėte Sausio 13. Neginčytinai reikšmingiausią dieną mano gyvenime. Kurios viešai nebešvenčiu. Nes įsikišote JŪS.

JŪS suprekinote Laisvės dieną ir metai iš metų dalyvaujate atminties šia diena politinėje prekyboje.

Jūs pasitvirtinote prekės ženklą – neužmirštuolę. Įdiegėte.

Kažkas kužda, jog šis prekės ženklas tvarkingai įregistruotas prekės ženklų registre.
Jūs iš to sukate politinį biznį. Neužmirštuolės ženklu neįprasmindami – įpurvindami Sausio 13 atminimą.
O dabar bėgėdiškai verčiatės – klaidinate apie tai nenutuokiančius žmones. JŪS ciniškai privatizavote daugumos Lietuvos žmonių šventus jausmus.

JŪS šiuo ženklu reikalaujate nepamiršti, kieno dėka esame laisvi. Prekiniu neužmirštuolės ženklu. Konservatorių partijos nuosavybe.

Nepamirškite, žmonės, kam esate dėkingi – ženklais rėkiate ir reikalaujate nepamiršti būti dėkingais JUMS.

Idealus partinės rinkodaros ėjimas. Štai ką reiškia savo tarpe turėti verslo profesionalus.
Ne ..ne jums esu dėkingas už šią dieną. Ir pasiruošęs tokius kaip jūs užmiršti, kad ir rytoj..

Sausio 13 d. išvakarėse Valdas Vižinis kartu su kitais vyrais stato barikadas. Dar vėliau kartu su kitais stoja prieš jedinstvininkus. Dar kiek vėliau Rudaminos garažuose vietinių meistrų padedamas ginkluojasi molotovo kokteilių dėže ir nusimato konkretų taikinį – prie Naujininkų tilto per geležinkelį stovintį šarvuotį.

Sausio 13 išvakarėse Valdas Vižinis renka iš giminių medžioklinius šautuvus. Atveža du. Prie apstulbusio amerikiečių žurnalisto, apsaugos vyrų atvesto, kad nuvežčiau į viešbutį, traukia juos iš po sėdynės vieną po kito ir demonstruoja užsieniečio panosėje ginklo ypatumus taikantis.

Tai Valdas Vižinis nuvežto ir išlipančio amerikiečio įvardintas kaip – „vy nastojaščy patriot.“ Ir šitą pagarbą pelnytai priima.

Gal tam turėjo įtakos ir tai, jog atsisako imti pinigus, o paprašo kuo tiksliau aprašyti kas vyksta.

Sausio 13 išvakarėse Valdas Vižinis buvo ir tarp Seimą saugojusių vyrų. Tik nutaręs, jog reikia kažko imtis daugiau, nei sėdėti, jis juos palieka.

Sausio 13 d. vakarą, išgirdęs duslius sprogimus Valdas Vižinis sėda į savo šeštus surūdijusius žigulius ir įsipainioja į atgal traukiančią šarvuočių vilkstinę, signalais ir šviesomis besiduodamas į priekyje važiuojantį šarvuotį. Išvažiuoja iš kolonos tik pamatęs išlindusį su automatu karininką gestais rodantį į automatą, mane ir kelis kartus patraukiantį pečiais, lyg sakytų .. o juk galiu, kam tau šitai..

Nuspėdamas jų maršrutą, aplenkęs koloną pastato Žirmūnų kiemuose užvestą automobilį, jei tektų bėgti. Įvykių ilgai laukti nereikėjo – pamato filmuojantį TV operatorių ir į jį bėgantį praporščiką, kurį partrenkia. Už tai, kad lietuviai turi apsipylusios dūmais šarvuotos technikos grįžimo į Šiaurės miestelį vaizdus, lietuviai turėtų dėkoti ne tik ,regis, barzdotam operatoriui, mikliai sėdusiam į jo laukusią volgą, bet ir šių eilučių autoriui, nešusiam kudašių nuo besivejančių kareivių. Tačiau įsėdus į automobilyje nubaustam automato vamzdžio smūgiu į smilkinį. Teko pasikruvinti, apsimesti ir sukniubti už vairo.

Sausio 13 visą naktį praleidžia prie Seimo.

Sausio 14 d. vakarą su bičiuliu G. Ruplėnu išvažiuoja į Leningradą. Pas Nevzorovą. Kai ką jam paaiškinti. Ilga kelionė per jau barikadomis pasišiaušusią Rygą, per kurias praleisdavo be kalbų, vien pamatę trispalvę, per Taliną, Leningrade –nurašinėtos tvoros „Ruki proč ot Litvy“. Tai ryškesni įspūdžiai.

Leningrade TV pas budintį reikalavome susitikimo su Nevzorovu. Atėjo tik atstovas iš redakcijos 600 sekundžių. Jo buvo paprašyta palaukti, kol surašysime laišką, kurio pabaigoje buvo parašyta – „my vas neboimsia.“ Ir laišką rusų žurnalistas Nevzorovas turėtų atsiminti. Dar vėliau išeidami ant laiptų sutikome atvažiavusį LRT žurnalistą R. Sartatavičių. Pasidžiaugėme, kad ne vieni.

Sausio 15 grįždami klausydamiesi radijo jautėme ..įvyko didysis lūžis.

Ir klausimas dabar JUMS, konservatoriai..

Tai aš turiu būti jums dėkingas už JŪSŲ man atneštą laisvę????

JUMS ???

Epilogas.

Daugybė žmonių darė TAi. JŪS ne tik iš manęs atėmėte, JŪS pasityčiojote iš daugelio lietuvių. SMULKŪS jūs SUKČIAI.

Papildoma medžiaga apie PREKĖS ŽENKLĄ „Neužmirštuolė“, dar 2015 metais registruotą TS-LKD partijos narės, Monikos Navickienės.

https://vpb.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/prekiu-zenklai/prekiu-zenklu-paieska/lietuvos-respublikos-prekiu-zenklu-duomenu-baze čia ->> https://www.vpb.lt/db/rezult3.php?appnum=2014 0069

Lietuvos LR prekių ženklų duomenų bazės išrašas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 37

 1. Socialistas says:

  Taip ir neatsakei kodėl prie kapitalizmo vienos šalys gyvena blogai, o kitos gerai. Militaristiškai ir ekonomiškai stiprios šalys išnaudoja silpnesnes savo ekonominei gerovei kurti.Todėl kol gyvuos kapitalizmas bus karai ir žmonių išnaudojimas. Apie tai Leninas prie 100 metų raše knygos „Imperializmas, kaip aukščiausia kapitalizmo stadija“.
  Antra TSRS nors ir netobuloje socialistinėje santvarkoje žmonės gyveno geriau nei vakarų kapistalistinėse šalyse. Užtenka pvz, kad ir tokio faktao, kad D. Britanijoje maistos kortelės galiojo iki 1956 m. TSRS jos buvo panaikintos 1948 m., t. y. socialistinės subombarduota valstybė po karo atsigavo ir savo gyventojams užtikrinos gerovę žymiai greičiau nei kapitalistinė.
  1986 m. amerikiečių mokslininkai atliko lyginamajį tyrimą tarp socialistinių šalių ir kapitalistinių ir įrodė, kad socialistinėse šalyse gyvenimo sąlygos žmonėms geresnės. Tyrimas Capitalism, Socialism, and the Physical Quality of Life, autoriai: Cereseto S, Waitzkin H., santrauka:This study compared capitalist and socialist countries in measures of the physical quality of life (PQL), taking into account the level of economic development. The World Bank was the principal source of statistical data, which pertained to 123 countries and approximately 97 percent of the world’s population. PQL variables included indicators of health, health services, demographic conditions, and nutrition (infant mortality rate, child death rate, life expectancy, crude death rate, crude birth rate, population per physician, population per nursing person, and daily per capita calorie supply); measures of education (adult literacy rate, enrollment in secondary education, and enrollment in higher education); and a composite PQL index. All PQL measures improved as economic development increased. In 30 of 36 comparisons between countries at similar levels of economic development, socialist countries showed more favorable PQL outcomes (p less than .05 by two-tailed t-test). This work with the World Bank’s raw data included cross-tabulations, analysis of variance, and regression techniques, which all confirmed the same conclusions. The data indicated that the socialist countries generally have achieved better PQL outcomes than the capitalist countries at equivalent levels of economic development.
  Nuoroda:
  ajph.aphapublications.org/doi/pdf/10.2105/AJPH.76.6.661

 2. Socialistas says:

  Taip ir neatsakei kodėl prie kapitalizmo vienos šalys gyvena blogai, o kitos gerai. Militaristiškai ir ekonomiškai stiprios šalys išnaudoja silpnesnes savo ekonominei gerovei kurti.Todėl kol gyvuos kapitalizmas bus karai ir žmonių išnaudojimas. Apie tai Leninas prie 100 metų raše knygos „Imperializmas, kaip aukščiausia kapitalizmo stadija“.
  Antra TSRS nors ir netobuloje socialistinėje santvarkoje žmonės gyveno geriau nei vakarų kapistalistinėse šalyse. Užtenka pvz, kad ir tokio faktao, kad D. Britanijoje maistos kortelės galiojo iki 1956 m. TSRS jos buvo panaikintos 1948 m., t. y. socialistinė subombarduota valstybė po karo atsigavo ir savo gyventojams užtikrinos gerovę žymiai greičiau nei kapitalistinė.
  1986 m. amerikiečių mokslininkai atliko lyginamajį tyrimą tarp socialistinių šalių ir kapitalistinių ir įrodė, kad socialistinėse šalyse gyvenimo sąlygos žmonėms geresnės. Tyrimas Capitalism, Socialism, and the Physical Quality of Life, autoriai: Cereseto S, Waitzkin H., santrauka:This study compared capitalist and socialist countries in measures of the physical quality of life (PQL), taking into account the level of economic development. The World Bank was the principal source of statistical data, which pertained to 123 countries and approximately 97 percent of the world’s population. PQL variables included indicators of health, health services, demographic conditions, and nutrition (infant mortality rate, child death rate, life expectancy, crude death rate, crude birth rate, population per physician, population per nursing person, and daily per capita calorie supply); measures of education (adult literacy rate, enrollment in secondary education, and enrollment in higher education); and a composite PQL index. All PQL measures improved as economic development increased. In 30 of 36 comparisons between countries at similar levels of economic development, socialist countries showed more favorable PQL outcomes (p less than .05 by two-tailed t-test). This work with the World Bank’s raw data included cross-tabulations, analysis of variance, and regression techniques, which all confirmed the same conclusions. The data indicated that the socialist countries generally have achieved better PQL outcomes than the capitalist countries at equivalent levels of economic development.
  Nuorodos į patį tyrimą deja neleidžia įkelti, tčiau paguglinęs tyrimo autorių pavardės ir tyrimo pavadinimą turėtum nesunkiai rasti interneto platybėse. Nors abejoju ar ieškosi, nes tiesa per daug sunki, kad ją pakeltum.

 3. saul says:

  Atsiprašau,aš maniau,kad jau atsakiau.Pirma,tai Tavo klausimas nesuprantamas iš esmės.Jis turėjo skambėti taip-„kodėl vienos valstybės pasaulyje gyvena gerai,o kitos blogai’ Vietoj tavojo“prie kapitalistinės sistemos, turėjo bųti „aplamai“pasaulyje“,nes valstybių gyvenančių:“ne prie kapitalizmo“,paprasčiausiai nėra,nebent tu prie pastarųjų priskirtai KLDR ir Kubą.Mano atsakymas jau buvo-todėl,kad taip jau pasaulyje YRA.Kaip ir kodėl vienas specialistas,gydytojas,poetas,dailininkas,sportininkas,kaimynas yra geresnis už kitą.Aišku,daug kas valstybių išsivystymą ir raidą įtakojo.Pirmiausiai-geografinė vieta,kaimynai,ideologija,populiacijos dydis ir dar daug kitų veiksnių,netgi ir tų,kuriuos išvardinai ir tu.Bet kodėl tu neatsakai į maniškį klausimą-kodėl visos „a la socialistinės“ valstybės gyvena blogai.Koks,aplamai,socialistinės ar komunistinės valstybės apibrėžimas Tavo protu ir oficialiai? Koks tų valstybių „santykis“su privačia nuosavybe? Kas dėl tąvojo pavyzdžio su kortelėmis,tai yra visiška nesąmonė.Aš pats 1987-1990,taigi vėlyvajame CCCP laikotarpyje gavau talonų-kortelių.O jie būdavo viskam-batam,megztiniam,lygintuvui,skalbimo mašinai ar buteliui degtinės.Visą sovietmetį nusipirkti automobiliui ,galiojo paskyros,talonai ar dar kažkas….kaip tai ir bepavadintum.Manau,kad dar daug kas atsimena tą laikotarpį,kai nuo maždaug1980m sovietų sąjungoj, lentynos darėsi vis tuštesnės,pakol….jose aplamai nieko nebeliko.Kokie ten amerikiečių mokslininkai 1986 metais darė tyrimą aš nežinau.Nežinau aš ten ir tų jų išvadų.Nežinau ir ar jie žinojo,turėjo tikrą prieigą prie „sovietinio konclagerio ir jo satelitinių šalių“tikrosios statistikos duomenų.Tik ,manau,kad ir šiandien panašių mokslininkų atsirastų,ispiruotų arba ne…papirktų ar ,šiaip,naudingų idijotų,turinčių tikros informacijos ar ne.Panašių mokslininkų su panašiomis“diagnozėmis“ir šiandien pilna,kaip niekad. Na o Tavo tas maisto kortelių dalinimas CCCP ir UK,tai,aplamai,sukelia tik šypseną.Aha-atstatė CCCP sugriautą šalš.Sulyginai tu čia pokario Britaniją ir sovietus.Tai padarė „pokazuchą“ sovietai ir tiek.Netgi 1970 metais CCCP prie mėsos parduotuvių buvo kilometrinės eilės.Pokaryje sovietai „nuėmė“korteles ir jiems dzin-maisto patys prasimanykite.Tu geriau pakomentuok,kodėl CCCP degtukų dėžutė kainavo 1kap.? Tu nepasigėdyk pakomentuoti,kiek CCCP piliečių pokaryje vergavo,nugaras lenkė,žuvo dykai,be jokio atlyginimo.Gal galėtai parašyti šį skaičių,kokiose pramonės šakose jie „kėlė industrializacijos planus“? Kaip juos maitino,koks buvo jų mirtingumas.O juk jų buvo ne 1 milijonas.Kokiose pasaulio valstybėse ir kokiu mastu vyko panašūs reiškiniai? Nepamiršk dar paminėti,kokioje valstybėje išbujojo tokie veiksmai,kaip visuotinės vagystės iš darboviečių,kyšiai gydytojams,policijai? Kokioje valstybėje atsirado žodžiai -deficitas,blatas,paskyros? Taigi,ta Tavo TSRS,tik Tau pačiam gali būti pavyzdžiu.O gal dar Tau pavyzdys ir Kombodža su Pol Potu,kuri žudė ir 50 metrų storio klodais užkasinėjo savo šalies gyventojus?

 4. Gintas says:

  Keista, kaip lengvai bandai parodoma lyg ji kažką gali… Tar Tarybų sąjungos ir Jav viskas jau buvo sutarta ir valdžios perėjimas galėjo būti be aukų, bet kažkam reikėjo, kad ateityje galėtų tuo pasinaudoti. Ne veltui Audrius Butkevičius ir Ukrainos Maidane buvo… Visada buvo pabrėžiama apie beginklius žmones stojusius prieš tankus, o čia pasirodo medžiokliniai šautuvai ir molotovo kokteiliai. Neveltui už nuomonę, kuri nesutampa su valdžios galima gauti kalėjimą. Baltijos kelias, sausio 13, vasario 16,kovo 11 ir t.t Tai ne Lietuvos šventės, tai Rusijos šventės, nes mėnesį prieš prasideda laidos kokia bloga Rusija, kaip ji skriaudė Lietuvą ir tai kartojasi metai iš metų. Viskas suprantama, jav perėmė Lietuva kaip savo placdarma prieš Rusiją, taip kaio Jaltoje mažiausiai rūpėjo rytų Europos žmonės, taip ir žlungant Tarybų sąjungai, tiesiog atsidarė nauji medžioklės plotai…

 5. Socialistas says:

  Na taip žinoma, kai nežinai ką atsakyt, tuomet klausimas ne taip suformuluotas. Vėl nugalėjo tavo neišprusimas ir tamsuoliškumas.

 6. konkurencijos nėra says:

  Taip, apie 90metus įvyko medžioklės plotų perpasidalinimas tarp transnacionalų, o joms gojai, šekit nuogą kaulą. Kitaip tariant, skaldyk ir valdyk!

 7. saul says:

  Suformuluotas taip ar kitaip,bet aš į jį atsakiau,Tavo atsakymų nesulaukiu,nei po TRIS KARTUS užduotų,kiekviename mano komentare,kelių esminių klausimų,kurie paneigia visas čia Tavo dėstomas demagogijas.Tavo paskutinysis komentaras,tą tik patvirtina.Tu čia manai,jog laaaabai grąžiai susitvarkei ir „dailiai ir nepastebimai“nuvedei „strielkes“išvengdamas sąvojo atsakymo? Nė velnio-netokie jau čia visi kvailiai susirinkę,kaip tau atrodo.DDD Visgi koks,tavo mąnymu, tavųjų „socialistinių valstybių“ požiūris į privačią nuosavybę,daugiapartiškumą ir nuomonų įvairovę?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top