Vedinės pasaulėžiūros ištakos Lietuvoje

2011, 24 sausio, 22:30 | kategorija Kelias | 93 komentarai | peržiūrų 6 421 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Dažni klausimai – iš kur mūsų protėviai, kas mes esam, kaip elgtis tikrovėje, kaip garbinti dievą, kokia mūsų ateitis, kokiais būsime po mirties.

Europos požiūriu į šiuos klausimus atsakinėja filosofija, krikščionybė ir vedų pasaulėžiūros mokslas.

Krikščionybė radosi ant Romos imperijos gruvėsių, o pačios Romos imperijos atsiradimas siejama su antikos filosofais. Vienas iš tokių filosovų buvo Platonas, kurio tikrasis vardas yra Aristoklas. Platonas, – tai Aristoklo pravardė, reiškianti „platusis“. Tad Platonas neabejotinai vedinės kilmės žodis. Kitas dalykas įrodantis Aristoklo ryšius su vedine pasaulėžiūra yra jo plėtojama dialektinė samprata. Būtent dialektiniai samprotavimai plačiai nagrinėjami vediniuose veikaluose Nyaya.

Kitas įrodymas, – nemaža Baltijos gintaro archeologai yra radę antikinių šalių teritorijose. Kretos saloje atkasus Mikėnų kultūros kupolinius kapus, buvo rasta baltiškos kilmės gintaro. Todėl neatsitiktinai gyvenvietės su pavadinimu Nida yra tiek baltų vietovėse, tiek Kretoje.

Tad vakarų filosofijos, kuri kildinama iš antikos filosofų, šaknys neabejotinai glūdi vedinėje kultūroje.

Tad mąstant iš kur filosofinės ir religinės kryptys atsirado, kokie lietuvių ryšiai su vedine pasaulėžiūra verta prisiminti vedų pasakojimus apie pasaulio pradžią. Kalbama kad „Pradžių pradžioje buvo prakriti be dvasios. Tačiau Visatos kūrėjo dvasios purušos įdvasino prakriti taip sukurdamos materialiąją gamtą.“. Kitaip sakant pradžioje buvo chaosas (pakrika), tačiau kūrėjui pakrikoje pritaikius paruošas radosi gyvoji gamta Žemėje. Šiandien sakome, kad kai mokykloje artėja atsiskaitymas, reikia pakrikusį dėmesį paruošti atsiskaitymui, dedant žinias į atmintį suteikti mintims energijos.

Minti, atminti, atmintis. Atma – visatinis aš pats, tai yra visatinės sąmonės dalis asmenyje. Kadangi visatinėje sąmonėje yra visos žinios, tai asmeniui belieka paruošti savo indiviualiąją sąmonę, savo atmintį, kad jis taptų visatinės sąmonės dalimi. Kitaip sakant kad asmuo taptų žinančiu.

Įdomu, kad atma įvardijima kaip visatinės sąmonės dalelytė o jiva, kaip individualioji sąmonė. Kitaip sakant gyvojoje gamtoje yra autonominės sąmonės jivos. Todėl ir pavadinimas gyvatė, kad žalčiuose apsigyvena autonominės sąmonės jivos kaip dievybės….

Asmenyje yra atma ir jiva. Kiekvienos jivos tikslas yra kuo tampriau užmegsti ryšį su atma. Tačiau kas yra Asmuo?

Peržvelkime į tos pačios šaknies ar panašaus skembesio lietuviškų žodžių prasmes: aumuo – supratimas, nuovoka, intelektas, sielvartas; omuo – nuovoka; omenis – atsiminimo galia, sugebėjimas mąstyti; omė – pajauta…

Tad žodis „asmuo“ tarsi išvestas iš žodžių sandaros AšOmuo. Būtent omuo, – tai nemedžiaginė žmogaus esmė, suteikianti žmogui gyvastį, sąmonę, karminę atmintį… Tai nemirtingasis aš. Vedine samprata asmuo, – tai nemirtingoji autonominė siela ir atma viename.

Vedinėje pasaulėžiūroje pateikiamas dieviškasis kūrėjo garsas Aum. Jį teisingai tariant atsiveria gyvasties kanalas viršugalvyje kuriuo sudaromas ryšys su Visata. Atitikmenys lietuvių kalboje: maumuo – supratingumas, tam tikra vieta galvoje; momuo – viršugalvis; aumonė – sąmonė, meditacinė būsena.

Tad antikos, vėliau ankstyvieji romėnų filosofai, neabejotinai turėję jungčių su vedine tradicija, žavėdamiesi sėmėsi išminties iš vedinių samprotavimų, tuo pačiu perteikdami mintis savo gentainiams. Antikos filosofai stengėsi būti tarsi vediniais rišiais, rišdami įvairius dalykus į visumą, kad būtų galima sistemingai patekti valstybės, teisines sampratas.

Dabar reiktų panagrinėti Lietuvos, kaip valstybės, ištakas. Istorikų raštuose tenka aptikti teiginius, kad pavadinimas Lietuva kilęs nuo upelio Lietava. Ir kad Lietuvos valstybė kūrėsi baltų genčių gyvenamose vietovėse o įkūrėjas yra kunigaikštis Mindaugas. Tačiau kuo šiuo atveju dėtas Jonavos apylinkėse iš Lietaukos raisto ištekantis upelis Lietava, dar turintis intaką Lietaukėlę/Lietavėlę, kai Slovakijoje šalia miestelio Žilina yra vietovė pavadinimu Lietava o Dzūkijoje taip pat yra gyvenvietė su pavadinimu Žilinai. Taip pat pietryčių Ukrainoje, Podolėje yra miestelis Lietava.

Sugalvojimas apie Mindaugą kaip valstybės įkūrėją taip pat neturi pagrindo, kadangi Vilnius jau nuo Šventaragio laikų minimas kaip viena iš pagrindinių vedinių kulto vietų, o gintaro keliai privalėjo būti organizuojami valstybiniu mastu, nes reikėdavo saugiai prekes gabenti net iki dabartinės Graikijos vietovių. Pavienės gentys to būtų neįstengę daryti šimtmečiai nenutrūkstamai.

Tad iškyla du klausimai: koks tikrasis baltų ryšys su dabartiniais slavais ir koks baltų kultūros ryšys su indiškosiosmis vedinėmis tradicijomis.

Baltiškieji pavadinimai yra paplitę nuo galų iki galindų, tai yra nuo dabartinės Prancūzijos iki Maskvos. Kitaip sakant tai vediniai pavadinimai, kuriuos daugelyje vietovių perdengė kitų tradicijų tarimai. Europoje sąmoningas vedinės pasaulėžiūros laikymąsis palaipsniui vis traukėsi iki baltiškų vietovių. Kaip pavyzdį galima imti pamaskvės atvejį, – žodžiai vilga(ilga), rusenti, rasa, tapo volga rusais. Dabar yra sakoma, kad mes visi esame rasai, yra pristatomos rasų vedos. Tad neabejotinai tiek slovakų, tiek rusų, tiek baltų ištakos yra vedų kultūroje. Iš čia galima paaiškinti žodžio Lietuva prasmę. Tikėtina, kad Europoje traukiantis vietovėms, kuriose išpažįstamos vedos, norintys išlaikyti protėvių religiją kėlėsi į besilaikančią vedinės kultūros vietovę dabartinę Lietuvą. Kitaip sakant įvairių giminingų genčių atstovai susiliejo į bendrą darinį gynybai tapdami Lietuva. Dar išlikęs anų laikų posakis, kad vyras turi būti geras karėj, ūkėj ir lietoj (dvasingume).

Kitas klausimas kaip baltai susiję su indiškosiomis vedinėmis tradicijomis. Teigiama, kad dabartiniai Lietuvos gyventojai kildinami iš baltų ir fino-ugrų. Fino-ugrams būdingas klajokliškas, šamanistinis gyvenimo būdas. Šamanizmas suvokiamas kaip priemonė integraliam ryšiui su gamtine aplinka išlaikyti. Tačiau šamanizme nėra griežtai nustatytų kulto vietų.

Baltų kultūroje yra pastoviosios gyvenimo ir kulto vietos, – alkvietės, piliakalniai, kaimai. Kaip Indijoje yra ašramai. Taip pat yra bendra pastanga suvokti dieviškumą, kaip visumą. Suvokiamas Praamžius kaip visa ko kūrėjas, darnos sergėtojas. Kulto vietos parenkamos kruopščiai ištyrus, pajautus jų tinkamumą. Manoma, kad ašramas yra nuo AšaraMas, tai yra ašramai randasi tose vietose, kur nukrenta dievo ašara. Bramanai, rišiai, žyniai. Kaip Šventaragis.

Kitas bendrumas yra dievų ir esybių atitikmenys, – Perkūnas-Indra, Laumė-Kali, Vėlinas-Šyva, Vytis-Kalki, Deivė – Devi. Taip pat visi religiniai teiginiai yra bendri ar turintys atitikmenis: mantra – įmantrus; mala – molas, akmenų ar gintaro grindinė; sutra – sutraukta, santrauka; guru – gurus, besidalinantis, išsibarstantis po mokinius; vaišijai – vaišintojai, gamintojai; Mitra – mitrus, Krišna – kirsna ir t.t.

Tad kažkada vedinė gyvensena buvo paplitusi plačiai po Europą. Dalis jos atstovų persikėlė į Indiją, Persiją. Indijoje pavyko išlaikyti pagrindinius pasaulėžiūros lobius. Be to pačios vedos tapo įvairų tradicijų pagrindu. Tik atsitiko taip, kad tokios vedų pavyzdžiu susidarusios tradicijos kaip budizmas ir krikščionybė tapo priešprieša vediniam požiūriui. Šiandien tokių priešpriešų stengiamasi išvengti.

Tačiau daug tradicijų išlaikė tarpusavyje draugiškus ryšius. Tai ajurvedos, krišnos, jogos, baltų, bono, avestos tradicijos. Šios tradicijos susidarė skirtingų vedų mokytojų ir aplinkybių dėka. Tačiau tai iš esmės tos pačios vedų pasaulėžiūros nuostabi įvairovė.

Tad kaip anksčiau įvairios gentys susiliejo į Lietuvą kad apgintų savo gyvenimo būdą, taip dabar Lietuva privalo tapti vieta, kur susiliejus įvairioms vedinėms tradicijoms susidarytų visapusiška, inovatyvi, laiminga, dvasinga lietuvių vedinė bendruomenė. Kad būtų kuriama valstybė, kurioje gera gyventi.

apibendrino Mindaugas Lučka

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 93

 1. Titnagas says:

  Zoot Jai ziureti pgal vedas rase tik viena ARIJU,t.y. baltoji, rusai (angliskai RASEN) vieninteliai is Ariju istorijos begyje negavo pavadinimo (velsieciai- pagal Dievo VELESO varda, polennai (lankai)- -atsikrate su aurajinieciais bendrosios Cervonos rus DK vardo skilo i minetus pavadinimus, kai kurios salys dar pasiliko ARIJU vardo portatipa; bulgARIJA, HungARIJA,… zodziu tik rsaes zmones rasai ivairiose fonetinese skambesiuose paliko RASE pavadinima….Juodziai neskaitomi rase- tai tik mirties deives plamnetos gyventojai (zmogedros woodo ju tikrsis tikejimas), toliau geltonodziai- drakono planetos zmones ir gyvates- planetos zmones – pastarieji kad ir tarp galaktiniuose karuose yra musu rases sajungininkai, bet pagal vedas rase nesiskaito. As vartoju daug zodziu kuriu net pats nepripazystu: pagonybe vadinu savo tikejima nes jis iauges i mus sasmone, na o rasemis kitos spalvos zmones… Zydai nera rase, nedgi tauta- jie pagal vedas yra sierkozyje s glazmi mraka…kadngi jiems susimaisiusiems su negrai nebuvo svettimas tarprsinis tarp lytinis maisimosi b0arjeras – jie maisesi su visais atstumtaisiais nuo bendruomeniu individais, jai pagal kapu teise (baltoses rase konai) buvo uz nusikaltimus pasalinami zmones is bendruomenes- jie prisijungdavo prie esamu biorobotu- ne sgyventi ne bendruomeneje- reiske MIRTI (judeju palikuoniu) palikuonys) su jais maisesi stai ir visas fokus stai is kur internacionalizmas (tiesa levitai matydami kad Ariju intelektas gali dominuoti juos prilaikinejo- kaip ir draude rysius, bet kaip zinom motina zydauka ir pagal tora – gimes vaikas BUTINAI YRA ZYDAS) Levitai priesinagi nesimaise su niekuo- bet mataomai visgi del karaujomaisos turejo maisitis ir su zydais cia ju pavardes liudija zydu kilme Levin,Letitan, Levi ir pn.(tarp kitako pavardes tai zydu ismislas), kadangi tai misinys visu iskaitant hemofroditu (pastarieji is kitu yamsiu jegu pasauliu) tai zydai turi tik jiems skirtus isigimimus ir ligas, kuriomis neserga nei viena rase aplamai vizualiniam atskirimui yra knygute pradziamikslis Мы и они М.В.Тихомиров. Seip ner cia ka skirstyt reikia laikytis Ryto teissiu, medicina tyli ir tik per puse lapu mini kad RASINEI MAISYMAISI DUTA TIK INVALIDUS PALIKUONYS, su pazesita DNK , zodziu tiek Levitai tiek Normalus zmones tai zino, bet satanistam neaktualu- jie tik zino kad karu su normaliais zmonemis nesukelsi, o zmonija reikia naikinti, o jei biorobotai ruosti net 4000 metu ims inepateisns vilciu… tas ivyko zydai tampa atidirbtas materiolas, zydai sau izraely uzsiiima savo gyvenimu ir nenori kariauti net gazos sektoriuje,… todel satanistai jau pagamino nauja BIOGINKLO RUSI- 2 milijonai gimusiu megintuveliuose , o ju kokybiskam pagerinimui sugalvoju Langelius- kur isigimeles meta vaikus- aisku juos kryzmins su 2 miliojonais- ir net pavadinima jiems sukure INDIGO- atseit nauja rase- SUDAS TAI IR URODAI, bet patikekit juos ruose maronetiniais prezidentais,…SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 2. Edmundas says:

  Pro kokį langą žiuri, tokį ir pasaulį matai. :))

 3. Edmundas says:

  Titnagai, man patinka tavo kalbos. Nors gal ne su viskuo sutinku, gal but del to kad nezinau. Noriu paklausti, o kokiai rasei priklauso žmogus kurio akys tai žydros tai pilkos. Man taip yra.

 4. Eglė says:

  Man tai nebepatinka Titnagas. Atrodo įdomu, bet kai paskaičiau daugiau, pradedu nusivilti. Ko verto tos žinios, jei neišmoko nei kantrybės, nei padorumo, nei saiko ir t.t. Vieną dieną čia rašo poemas ilgiausias, kitą kartą apšaudo vos ne keiksmažodžiais. Aš skaitau vedų išmintis yra ne pilkaakių diagnozavimas, o kai kas kita. Jei dar neaišku, skaitykit dar kartą savo informacijos šaltinius ir pradėkit taikyti praktikoje. Čia ne paniekint noriu, bendrai labai gerbiu apsiskaičiusius žmones, taip pat ir Titnagą.

 5. Edmundas says:

  Aš esu linkes jog sarmatijos ideja yra žydų išmislas. Tai kas čia šiame saite daroma yra Vedų kompromitavimas.

 6. Titnagas says:

  Gerb Egle ir Edmundai , kad nesigautu poema ,atrasau dviems manes klausiusiems, Egle litvaku slengas(zinau mums kale i galva archajiskiausia kalba, o kokia turtinga ,.. sinonimais , antonimais- seniausia vos ne pasaulyje- MELAS GRYNO VANDENS- per ta reik perlipt ir pamirst kiborgiskuma, mes daejom iki juodosiso juros – TAI DAR DYDESNIS MELAS) yra labai skurdus todel ,atkreipkit demesi labai sunku parsyt kazkoki rasta popieriuje, dar atkreipkit demesi kadangi visas valst. vietas apsede liudi s kozej mraka, ir kai jus kreipiates, JIE TIESIOG ISREKIA :TRUMPIAUUUUUU:, ..Konkreciauuuuu…, gydytojai ypac mokantys nustatyt diagnoze is triju zodziu…:) Brangute laikas kalbetis esamaomom kalbom ir isamiai,. Kaip pvz. Edmundas taip ir nesuprato kad pikaakiai tai DAARIJAI, zaliakiai tai CHAARIJAI , rodos savo komentaruose rasiau ne karta ir nesistebiu kad Edmundui nevisai aisku- ne jis mato savo akyse kelis atspalvius , stai zmogus ir kalusia, tai kaip Egle komunikacija?, as nenoriu but lab protingas, visai nenoriu jums patikti, todel sakau jei rasyciau tarkim runom sioje zenklu apimty – tilptu knyga. Atsakau , prasau i tai kas parasyta ziuret kaip i ZINIAS- na buvo pries 10 000 metu toks skirtumas tarp SLOVINTOJU ARIJU, bet jie dar be to ir skiresi karujo grupemis , plauku spalva ir ugiu (todel reiktu atsizvelgti ir ikitus jums budigus astralinio kuno ipatumus). As gerb. Edmundai nemeginau aiskintis kas as is tikro, tai megino padaryt SUDENGRUBERIS (Hitleris) , bet kai nerado savyje nei vienu nei kitu bruozu- tai nusprende kad jis labiausiai panasus i Stalina ir abu nusprende sunaikinti visus i save nepansius taip musu Zemelej buvo sunaikinta 60 milijonu i juos nepanasiu,.. Noriu ispeti MUSU PROTEVIU ZINAS kraipo vis kas netingi, vieni jas vadina Vedizmu, tarkim Chinevicius vadina Ingilingais – savo bendruomene, kiti bendruomenes vadina dar kitaip, Strizakas- mato vienaip, Triclebovas mato kitaip, a.a. Petrovas mate kitaip, Levasovas, Blavatskajaja, Gurdzijevas, Petuchovas ir dar apie 100 dar eile save vadinanciais vedunai, paterdijais Mato kitaip, nezinau kur yra tiesa- TIK ZINAU KAD TA VISKA PASISKAICIUS GALIMA SUSIDET MOZAIKA, bet nenustebkit tarp ju pilna zydu- tai butu keista ka ju cia nelystu i „sventuosius“ , Slovintoju Vedos sako velniai ( tarkim Cernobog) intelektualus – paaimkim ju zinias ir atskirkim pelus nuo grudu- tai nesunku SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS jums tarnaujantis Titnagas

 7. Eglė says:

  Galbūt ir gerai, kad čia kažką parašėt, kažkuo ir aš pasidomėjau, jau ir tą versiją apie darijus ir kt. paskaičiau. Bet perskaitai vieną, kitą, ir vistiek gyvenimą savo reikia gyventi, ir tos visos istorijos, visi blogiečiai, satanistai ar žydai pradeda rimtai trukdyti. Kad susitvarkytum ir dar kitiem padėtum ne tik sužinoti, bet ir suprasti, tada turi mokytis kitų dalykų, apie kuriuos čia nerašot. Kalbėkit, kaip jūs norit, trumpai, ar poemom, tik tiek, kad iš kritikos daug naudos nėra. Ji tik pradžiai. Čia taip Beresnevičius sakė apie savo romaną: „Net tada, kada žmogus mano, kad jis eina prieš sistemą, po teisybei, jis dirba tos sistemos naudai net nežinodamas. Mano herojai, bent jau jų dalis, žino, kad priešintis sistemai pagal jos taisykles negalima ir kad reikia ne kovoti, ne žaisti su sistema, o padaryti kažką kita. T.y. pereiti į dievų lygmenį.“
  Manau, labai gera mintis.

 8. Edmundas says:

  Butent todel, mane tedomina vienas dalykas – Vedanta. Pakilkim virš įvardijimų, ta visa istorija kuria kapsto Lileikis ir kiti sarmatijos salininkai yra gryna nesamone. Vedose (kurias aš pakankamai esu pastudijavęs) aiškiai rašoma jog demonai-kiborgai gimsta ir doribingų arijų šeimose ir atvirksciai – arijai gimsta demonu seimose. 
  Ar ne laikas prabusti?

 9. Al.to Egle says:

  Sutinku su tavim Egle kad norint kad sistema sugriutu tiesiok reikia,tinkamai veikti o ce dauguma sneka apie veikima toje pacioje sistemoje,kur ir yra sistemos dalis sukurta tokiems veikimams,kurie manytu jok kovoje ar veikia pries sistema.Ir tinkamas veikimas yra Dvasinis,ir visa demesi kuris yra mums skirta energijos dalis nuo sistemos analizavimo ,perkelti prie Dvasiniu dalyku,ju supratimo ir taikymo savo gyvenime,realiai kazka keicent.

 10. Titnagas says:

  Eglei , teisingai sakot reikia gyvenat kas dien, bet jus klystat kad jus manot kad nieko negalima padaryt, KOKIA ten MANO KRITIKA jiems JIE Tiesiog DIAGNOZES nustatineja kas sarmatiskai nemasto- nors patys apart TELEDEBILNIKO ir OFICIALIOS JEWREJU jiems ikistos IDEOLOGIJOS net nenori girdet, ka ten girdet JIEMS BAISU KAD KAZKAS KITAIP ISIREKSTU, bet juk mes mokomes vieni is kitu, ne manau kad jiems tapo neaisku kad zmones bunda ir kad afera su Sarmatais, Aisciais, Baltais, Indoeuropieciais, Romuvieciais, Nepriklausoma Lietuva, Jewrosojuzo rojumi- tai tas pats kaip su Darvinizmu- NEPRAEIS. Jus neisivaizduojat kiek jus zmonijai (as kalbu apie musu rase baltaja jos turbut realai nesekia net milijardo zmoniu- Perkuno anuku) GALI PADARYT ir jei panoresit padarysit GERO (cia ir yra kova)jei nevartosite alkoholio, cigareciu ir kitu nuodu pati , o jei jus dar pajegsite kam tai paaiskinti (kad ir savo vaikams), o KOKI SMUGI JUS SUDUOSITE SATANIZMUJ- jei jus nevesite ju debilisku svenciu tipo kovo 11, sausio 1, kovo 8 ir ten visos plejadaos kataliku sektos- kurios transformuojamos i valstybines, as JUSU neagituoju o jai JUS paliksite katalikosu sekta ar kuria kita kuriai JUS ten Zydiskai sektai priklausot… Jus neisvaizduojat ir net negalite isvaizduoti kiek jus gero padarysite SVIESIOMS JEGOMS kurios megins priartet prie musu 2012 metais, zodziu as nesuinteresuotas Jusms pasakoti iki kiek as laimingas kad pagaliau PAZYSTU SAVO DIEVUS PROSENELIUS, zinau kas , zinau ka jie kalbejo (kad mano seneliai ir buvo kaip ir krykscinys, bet viska radau vedose ir vedunu komentaruose, tiesig sirdis dainavo :“ juks esnele taip sake “ tik ji tikrai niekur negalejo perskaityt- jai matyt jos senele sake… Bet ZYDAS MURAVJOVAS- jai drude kalbeti apie tai, taip taip – rusai tikrai nedrude jokio lietuviskumo cia zydaujos darbeliai- paziurekit kiek katalikosai per vadinama Caro okupacija baznyciu pastate beveik 90%- kad tik ne nestatytu licvinai savo KAPISCIU ir neaugintu azuolu giraiciu.. SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 11. Eglė says:

  Va, va, aš kažką tokio ir norėjau pasakyt su ta Beresnevičiaus citata. Reikia nebesilaikyt tų primestų normų ir pan. Bet tas dar ne iki galo pasakyta. Jei aš nešvenčiu kovo 11 ir visiems aiškinu, kokia čia nesąmonė, kaip čia mus apgaudinėja, tai būsiu tik naudinga tai sistemai, kuri nori, kad žmonės būtų supriešinti. Nes taip lengviau valdyti mus. Jei tikrai noriu sugriauti sistemą, turiu švęsti savo šventes, ar tai pagoniškos, ar tai vedinės, nežinau, kaip pavadinti, bet jos turi būti tokios, kurios atitinka tą teisingą pusę. Ir tada nesvarbu, jei kartais pašvęsiu su kitais tą kovo 11 ar nešvęsiu išvis. Svarbu, kad manosios šventės iškiltų virš tų kovo 11-tų visų. Ir aišku, ne tik šventės.

 12. Sarmatas says:

  Apie vedas čia, kol kas nedaug rašoma. O ir vedas kartais siaurai supranta.

 13. Titnagas says:

  Suprantat sventimas- tai savo energijos atidavimas attitinkamam egregoruj, kadangi musu tautinis lietuviskas suformuotas gal tik kokias 1918+18 =1936 metais iki tol tai buvo tik masonu svajone kaip padalinti viena baltuju valstybe Carine Rusija, jai pamenate tiek kerinskis savo piniguose naudojo svastika tiek berods iki 1923 metu raudonoji armija nesiojo ant rankoviu svastikos zenklus- tai ludija kad tiek vieni tiek kiti poteksteje – sake : “ Na leisime mes jums melstis jusu Perkunui ir gyventi pagal jusu Konus“ – baltieji tuomet ejo su sukiu „za caria i otecestva“- ir su dvigalviu ereliu- kas laimejo tas ir vietoj Perkuno ir Konu pakiso Atejizama- iszude apie 20 milijonu ir dar plius sukure bada ukrajinoj (stai kur dingo vis vadinkit pagonys, ingilingai, jezycnikai, kramolnikai.kriviai,vedunai,drujidai..) Musu seneliai mokejo nuspeti ora t.y. jie niekam nesake kaip daryt bet jie saukesi lietaus (nes zinojo kad ir kaimynui bulvems reikia lietaus…)- tai jau mokslininkai tiki, kad jai minia nukreipia savo mintis vienu metu is vieno tasko viena kryptimi- kazkoks rezultatas gaunasi…Ypac tai buvo akivaizdu, kai indenai rezervuatuose NUGALETI, beginkliai, bet vienu metu per visa S. Amerika imdavo sokti- vien uz sokius vyko skerdynes,… jie kaip ir mes rodos nieko negalejo padaryt- bet zydaj juos skerde, taip taip ju palikuonys dabar per komitet 300 valdo mus, taip tai tu paciu urodu palikuonys kurie iskerde 58 milijonus indenu (nezinau siai dienai yra ten kokie 800 tukstanciu kontinente) ir apie 3 milijardus bizonu, sunaikino miskus ir uzsiko gamta. Noriu pasakyt SVESKIT seimos sventes ir musu sventes, norit vadinkit kaip norit Pagoniskos- STAI KUR TURI EITI MUSU ENERGIJA ir jjokios Energijos ju sataniskom sventem- tarkim Velykos kiausinio dauzymas yra simbolinis koscejaus nuzudymas, sveikas kiausinis Perkuno pergales simbolis, suduzes koscejaus. Jokios energijos kai zaidzia Liet ryt negrai pries Zalg negrus, jokios energijos svaistymo ju orgijoms visokiems pyderams valentinams, jokios kovo 8- prostitutes zydaukos sventei- NEPRIIMKIT NEI SVEKINIMU NEI GELIU. Apie sveika gyvenima buda ir Ryto teise (nelaiminkit savo vaiku pasileidimo ir ne rasinio pasirinkimo- nesitaikstykit- atsivede tarkim is airijos koki ryza- su skausmu bet atsizadekit , kad ir savo vaiku- nes anukai jau nepepriklausys nei Perkuno anukams nej JUMS- nieko jus is to krosnau ar sapkaites nepadarysit- JIE SVETIMI MUMS, tegu eina savo keliais. Atrodo ka as vienas padarysiu , o Jus pabandykit PADEKIT GERIEMS ir mes visi tai padarysim. CIA YRA EFEKTYVESNE KOVA NEI KOKIE GINKLAI ar revoliucijos- SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 14. Eglė says:

  Jūs man čia pritariat ar ne, nesupratau…

 15. Al. says:

  Mano poziuriu nera pats pagrindas kokes sventes svesim,svarbiausia kokiu budu mes jas svesime.Jai svesite paces jums atrodancias teisingiausias sventes,prisigerdami ar kitaip kaip siulo propogandinykai,tai tik prisidesite prie viso to dumblo,o jai bus sventes svencemos kad ir ju nurodytos bet tinkmai,islaikant ramybe,kurent geri grozi dziaugsma,kaip ir pats zodis svente-sviesa.Ce tik pasirinkimas ar padedam daugeti tam dumblui-karmai,visuotines samones- vibraciju zeminimui ar prisidedame prie to dumblo apvalymo,visuotines benrdos samones -vibraciju pakelimui.Aisku yra metuose tam tikros tados ciklai kada tas yra veiksmingiau sventes svesti.Todel pats skaldymasis gincyjimasis kada kokes sventes svesti,veikimas tu naudai pries ka veikti norite.Beto reikia veikti ne pries kazka o uz kazka tad gal ce kazkas prades veikti uz geri ,uz grozi uz meilia,ir uz visa tai kas dora ir darna.

 16. Titnagas says:

  To Eglej – be abejones pritariu kaip tik sustiprinu Jusu pasirinkima ir nuomone remiu , stiprinu faktais – svenciu sventimas tai neatsejama TIKEJIMO DALIS. Satanistai butent ir kalaidino mus kelis tukstancius metu, jie gudriai po musu sventem pvz.:Kupulinemis, pakiso zydo jono svente – tipo jonines-tradicijos tos pacios tik is pirmo zvilgnio, alkoholio prisirija satanistai girti griuna i lauzus, sukelia mustine, buta kad zydai isprievartaudave gristancias merginas i vienkiemius paryciais- o tai jau JUODOSIOS ENERGIJOS maista- kraujas, pyktis, asaros,… Taip ikiso i Perkuno pergles diena pries koscejus po velykom, net kiausiniu dauzimo tradicija i kele i nupjauta paucio svente – katalikosu sekta apie kiausiniu dauzymo simbolinia reiksme nieko nezinojo – aiskina kad ten lukstas tai kristaus drabuziai ir velniai zino kas ten pas juos reiskia trinis, baltymas:) Tarkim kovo 8 tai turi dvi reiksmias pagal zydu simbolika 8 – tai dvi skyles :moters p.z..a ir analine anga kur zydams leidziama atlikt lytini akta- skaitykit ju sv. knygas jai netikit tai TIKRA TIESA, kita medalio pus Tai kekse zydauka Esfir is praso savo vyro caro iszudyt persus- zydu tautos priesus, nu ten paskuj isimaiso Klara Cetkin ir Roza Liuksemburg lezbes- nutare oficialiai iteisinti lezbiu diena, skaitykit patys ten galima apsivemt tik skaitant, apie naujuosius metus dali aprasiau ankstesnese zinutese , bet ten yra dar paslepta be krristau pautu apipjovimo dar ir juodas paschetas,…zodziu satanistams NESVARBU KAD SVENTES dienas JIE PLADIJUOJA- jiems svarbiausi kad jos pavirstu orgijomis- nesvarbu ka sves gojai svarbu kad butu bardakas , lietusi kraujas, asaros… Tam jie prikurai visokiu progu , tarkim varzybos ar roko koncertai- stovi backos alaus (aisku papigiai) nei vieno policinko- ZUDYKITES GOJAI veini uz spartaka kiti uz zalgiri, veni uz pankus kiti uz metalistus..Kad juos kur PERKUNAS. SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 17. Edmundas says:

  Skaitau Кощуны Финиста, dekuj Titnagai.

 18. Sarmatas says:

  Gera knyga. Bandom versti į lietuvių kalbą.

 19. Kindziulis says:

  Senai stebiu visokia informacija nuo ivairiu isminciu metodu iki vedu. Kažkaip visur jaučiu propagandą. Visi aiškina, kad žmones prabunda visame pasaulyje. Labai daug paviešinama slaptos informacijos. Atrodo, kad priešas atvėre kortas pats. Daug kuo bandžiau patikėti. Bet niekaip negalėjau suprasti pilno paveikslo. Praeitą diena pamačiau išleistą “slaptąjį filmą” zeitgeist 3. Puse filmo tralialia, o kitoje pusėje išlindo tokio futuristinio projekto “venera ” ausys. Supratau, kad tas filmas yra to projekto propoganda. Tas projektas siūlo griauti seną sistemą ir kurti kažką krutesnio už komunizmą. Galvoje toptelėjo mintis ar po tuo visu sistemos griovimu, slavų judėjimais, revoliucijomis ir “slapta” nutekinama informacija (bankai, masonai, žydai, 09.11,doleris) ir kitos slaptos temos “po sekretu vsemu svetu” norima įtikinti visą pasaulį sukilti išgriauti visas senas sistemas, o tada prasidės bardakas ir kaip laikinas priemones pasiūlys kažką globalistinio į elektroninį kalėjimą panašaus. Idėja pastatyti rojų žemėje turėtu patikti daugeliui. Labai nesinorėtu sužinoti, kad amerikiečiams pakyšo „venera“, o slavams „vedas“. Ir gausis norėjom kaip geriau, o gavosi kaip visada. Jau viena karta bandymas pastatyti komunizmą buvo. Atleiskite jei Jūsų manimu nusikalbėjau.

 20. Titnagas says:

  Gerb Edmundai- tik i viska ziurekit kaip i zinias o ne kaip i apsoliuta, Trioclebovas man artimiausias pagal paziuras, bet patikekit tai tik dydziules mozaikos sudedamoji dalis- nonorom nenorom susipazindinekit su kitais Vedunais ir Musu tikejimo tyrejai pvz.: Globa, Chinevicius,Levasovas, Velimudr, Istrachov, PRIVALU SLOVINTOJU ARIJU VEDOS (5 knygos yra ir audio) Petrovas, G. Klimovas Strizako nuo 5 dalies Igrry Bogov seriala ir dar pats rasite nemazi nuoruodu i kitus autorius- jai esate nevartojantys alkoholio, ir nerukote, stenkite valgyti kaimietiska maista- t.y. kuo daugiau is kaimu (ne isprekybos cntru) Jus tas mintys apsorbosite, galimas atvejis net skaudes galva, pikins,- kiekvienam individualiai tai vyks atkodavimas – uz tai sumokesit Jus labai gerai supras vaiaki iki pilnametystes, bet prarasit komunikacijos sasajas su jus artimai supanciais zmonemis, kurie ne bus jusu tikejimo rate VEDOS Jiems tik knygute is lentynos. Patarimas bukit kantrus tarkim zmonai- jus tolsite is savo buvio- vyks procesai kuriuos sunkiai valdyste, praktiskai isigydydisite saunkiausias savo ligas,… ryskaiu ims sviesti saule, prades greit begti laikas , Patariu maziau bendrauti su aplinkinemis zmonemis- nes Jus niekas nesupras, pikti megins jus provokuot- gerausia padeda oberegai, paziurekit pagal savo savo gimimo datas svastikinius arba Devinkampius zenklus- geriausiai rekomenduoja sidabrinius. Jus tolsite nuo klasdieniniu rupesciu rutinos, man jau yra poreikis mokintis Himnus, poreikis azuoliniai Perkuno Figurai ir ugneles silumoj Vienatves. SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 21. Daugminas says:

  visuotinio surašymo metu rašykitės priskiriantys save religinei bendruomenei „lietuvių vedų bendruomenė“

 22. Titnagas says:

  Gerb. daugminai pirmiausiai – turim palaukti kaip istikro pasivadins isaugoje vedas PAsauliu Rusai, jos likusios runose kalboje kuri labi pansi imusu seneliu kalba (turiu aumeni labi panasi i esama zemaiciu , latgaliu (tos ten irgi padalintos i dooninkus ir i kazkokius dauninkus :) ir buvusia numarinta aukstaiciu (pravardziuojam visaip dzukais, kapsais,ir t.t.) gudu , lenku, rusu, ukrajinieciu. jie dabar vadinasi Ingilingais, starvierais, Pravoslavais ir kartu sujungus, nesibodi kai kuriuose vietuose vadintis paganais, net jezycnikais, , mnogo boznikais- JUNGIAMUS visus MUSU DIEVU PROSENELIU PALIKTOS SLOVINTOJU ARIJU VEDOS, bet atsargiai mieste kovnoj – kazkokie kauneliai (lietuviai, lenkai , rusai niekuomet nesivadino geografinemis sampratomis nei pravardese ( musu paprotinej teisej antras vardas)nei vardose- ten rusijos visu pater diju postus uzurpavo neaiskus veidai- BJUT NE PO FAMILIJI A PO MORDE- berods sie iregistruoja ar registravo kazkoki vedu centra… Zodziu supranti ka noriu pasakyt as pasiliksiu visiems suprantama Pagoniskumo ivardinima- apsisvietusiu rate zongliruoju visai spavadinimais – sprendziu iki kiek pasnekovas apsiskaites ir koks jo lygis, nezibau patarciau nevartoti to pavadinimo ik neapsispres didziules bendruomenes musu broliu rusu, baltarusiu, ukrajinieciu , lenku, serbu SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 23. Daugminas says:

  tai, Titnagai, ketini elgtis kaip didesnis kaimynas nuspręs?

 24. babaji says:

  Daugminai. Lietuvoje krišnaitai žodį „Vedos“ naudoja. Kaune yra įsikūręs Vedų kultūros centras http://www.veducentras.lt pakalbėjus su jais susidaro įspūdis jog jie save laiko vieninteliais tikriausiais Vedų atstovais. 

 25. Kindziulis says:

  Žiūrėdamas „slapčiausią filmą pasaulyje“ ZeitGeist 3, pastebėjau įdomų dalyką. Ten rodė animuotą filmuką apie 2 pasaulinį karą ir vokiečių tankus ant kurių svastikos buvo į kitą pusę suktos. Vėl kažkokį ženklą paliko.

 26. Titnagas says:

  prei ko dydesnis ar mazesnis,kaimynas juk bendrijos turi jieskot salycio tasko – jie turi daug vedunu- mes licvinai nei vieno neturim, priesinagi iskreiptas kazkoks baltais pavadintas romuvieciu briedas net tatos pravitelstvos pripazintas:) – viisiskai niekuo nepagristas briedas- tipo sokiais – pavadintais tautiniais nors daugumos sokiu man primena ukrajinieciu,lenku, baltarusiu sokiu piesinius nu tik nemaisykit su kazacioku ten akrobatinai elemetai ispina nes kazkokai mus rases elitiniai kariai- jei ne trys charakterniku smolensko pulkai , kazi kaip ten butu , zinot net satanelu istorikai neslepia kad jogaila iki pat krokuvos buvo istates arkliu kinkytas karietas, o ytautas bego su savo sviyta net kulnai matesi- ZINAMO SATANISTAI TAI PAVADINO TAKTIKA, neva tai buvo aleksandro (satanistiskas vytuko vardas kuri jis pats isirino ir krykstijosi suauges) pagaliau pasaulieciai esam supazindinti tk su pirmuoju SLOVINTOJU VEDU Ratu, kiek musu yra skaiciusiu gal koks simtas- tai ka kursim sekta , tipo romuvieciu. Todel manu babakj info patvirtina mano is egregoro gautus srautus. SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 27. Sarmatas says:

  Kaip gyventi, ką daryti yra surašyta mūsų protėvių į vieną storą knygą – Vedas. Nereikia kreipti dėmesio į tas veneras ir t.t. Turime gyventi darnoje su gamta. ŠLOVĖ MŪSŲ DIEVAMS IR PROSENELIAMS.

 28. Kindziulis says:

  Aš iki šiol nesupratau iš kur čia ta slapta informacija atsiranda. Nenorėčiau nuvertinti to projekto „Venera“. Kol mes čia teisybės vedose ieškosim kita dalis pasaulio kitą paradigmą pasigaus pvz. venerine. O tiems kas stovi už šio žaidimo visiškai vis vien dėl kokios tiesos mes sistemą esamą griausim. Ne veltui čia paskutiniu metu tiek atseit slaptos informacijos pripumpuotas pilnas internetas ir šimtai uždraustų knygų prieinamų laisvai. Tiek slaptų dokumentiniu filmu. Pamąstykim kur čia šuo pakastas. Tinklapis jau paruoštas smegenų plovimui, ruošiamasi. http://www.zeitgeist.lt/

 29. Titnagas says:

  To kindziuliui tas Zetgeitas praeitas etapas -mazai kas jo nemate, jie priestai buvo isleide „O pagal Farengeita“, kaip statuose buvo suklastoti rinkimai- , dar pries tai kad hitleris laimingai stalina pragyvenes mire, pastoviai siukslina info apie UFO, pas mus ka cudu mazai buvo pridirbe? priminsiu 1991 m. aiskino kad atsijungsim nuo CCCP tai gyvensim kaip svedai ir busim nuo niekuo nepriklausomi- taip sake net tata, paskui kaip Wiliamsui atidavinejo musu seneliu rankom pastatyta Nafta su priemoka konservai su tata skiede kad taip mus priims i NATO mat ims amerikoncai amerikoncu turta saugoti,… Paskui kokie apduje vaikscijom kaip mums per TELEDEBILNIKA istisa para melavo kad kai tik istosim i EU- jewrwju sajungoj rojus- bus ant lietuveles, o kas gavvosi nu ant zydisko melyno standarto NET MELYNAM FONE GELTONOS PENTAGAMOS NEPRIDEJO- tipo „chana jums, jusu jau ner ir niekuomet nebuvo“ taip jau buvo su MUSU baltuju valstybej DIDZIAJA TARTARIJAI. VIENINTELIS Tik dvasinis kelias kiekvieno atves gerus zmone i pergale pries satanizma, reikia pradet nuo saves- paskui kurti tokias seimas- sakau prdekit nuo to kad nesveskit ju svenciu, nevaiksciokit i roko ir kitokius ju organizuojamus renginius, vengite visokiu nigeriu zaidiniu energijos nuleidimo, O SVARBIAUSIAI STENKITES KUO MAZIAU ZIURET TELEDEBILNIKO, nes televizijos skleidziami spalvu, vibraciju garsu spektrai, apie turini tyliu ten tik MELAS ir PROSTITUCIJA (kodel galvojat dovanoja i kaimus dekoderius ir TELETEBILNIKUS, kodel TELEDEBILNIKAI- taip atpigo? _TAIPISTOLETAS PASTOVIAI JUMS NUTAIKYTAS I KAKTA.) ardo dvasines jegas, uzkisa ciakras ir t.t.- cia ilga tema,. SVARBIAUSIA MOKINKIT TO SAVO VAIKUS- jie jau sukure kad 3 savaiciu kudykelius atidavinet i lopselius „bizneswomen“o juos ten juos skiepys ir t.t. kad dar durnizmas prasilaikytu iki kol i mokyklas paaims 6 metu ir ten tes sataninimo kursa,…SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 30. DaveDarDuo says:

  Ar kas esti pažinę Anželiką Tamuš (Anzelma Tamuz), vadinamą žyne? Turiu jos rankraštį (paskaitas) LLLIELATŲ PASAULĖŽIŪRA, užrašytas gal 1979 m. – tai mūsų protėvių kalba, žinios, būdas, matematika, biologija, chemija, fizika… Pažinus ją, Visa tampa pažinu, aišku… Nesupykit kiti komentatoriai, pripažinsiu, man čia įdomios tik Titnago žinios, nes jis kalba patirtimi/išmintimi…, o jūsų įdomus mąstymo būdas, sąmonės lygmuo…, nes mano yr pats žemiausias…
  VISUS/VISA MYLIU VIENAIP/VIENODAI

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top