Vedinės pasaulėžiūros ištakos Lietuvoje

2011, 24 sausio, 22:30 | kategorija Kelias | atsiliepimų (93) | peržiūrų 6 833 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Dažni klausimai – iš kur mūsų protėviai, kas mes esam, kaip elgtis tikrovėje, kaip garbinti dievą, kokia mūsų ateitis, kokiais būsime po mirties.

Europos požiūriu į šiuos klausimus atsakinėja filosofija, krikščionybė ir vedų pasaulėžiūros mokslas.

Krikščionybė radosi ant Romos imperijos gruvėsių, o pačios Romos imperijos atsiradimas siejama su antikos filosofais. Vienas iš tokių filosovų buvo Platonas, kurio tikrasis vardas yra Aristoklas. Platonas, – tai Aristoklo pravardė, reiškianti „platusis“. Tad Platonas neabejotinai vedinės kilmės žodis. Kitas dalykas įrodantis Aristoklo ryšius su vedine pasaulėžiūra yra jo plėtojama dialektinė samprata. Būtent dialektiniai samprotavimai plačiai nagrinėjami vediniuose veikaluose Nyaya.

Kitas įrodymas, – nemaža Baltijos gintaro archeologai yra radę antikinių šalių teritorijose. Kretos saloje atkasus Mikėnų kultūros kupolinius kapus, buvo rasta baltiškos kilmės gintaro. Todėl neatsitiktinai gyvenvietės su pavadinimu Nida yra tiek baltų vietovėse, tiek Kretoje.

Tad vakarų filosofijos, kuri kildinama iš antikos filosofų, šaknys neabejotinai glūdi vedinėje kultūroje.

Tad mąstant iš kur filosofinės ir religinės kryptys atsirado, kokie lietuvių ryšiai su vedine pasaulėžiūra verta prisiminti vedų pasakojimus apie pasaulio pradžią. Kalbama kad „Pradžių pradžioje buvo prakriti be dvasios. Tačiau Visatos kūrėjo dvasios purušos įdvasino prakriti taip sukurdamos materialiąją gamtą.“. Kitaip sakant pradžioje buvo chaosas (pakrika), tačiau kūrėjui pakrikoje pritaikius paruošas radosi gyvoji gamta Žemėje. Šiandien sakome, kad kai mokykloje artėja atsiskaitymas, reikia pakrikusį dėmesį paruošti atsiskaitymui, dedant žinias į atmintį suteikti mintims energijos.

Minti, atminti, atmintis. Atma – visatinis aš pats, tai yra visatinės sąmonės dalis asmenyje. Kadangi visatinėje sąmonėje yra visos žinios, tai asmeniui belieka paruošti savo indiviualiąją sąmonę, savo atmintį, kad jis taptų visatinės sąmonės dalimi. Kitaip sakant kad asmuo taptų žinančiu.

Įdomu, kad atma įvardijima kaip visatinės sąmonės dalelytė o jiva, kaip individualioji sąmonė. Kitaip sakant gyvojoje gamtoje yra autonominės sąmonės jivos. Todėl ir pavadinimas gyvatė, kad žalčiuose apsigyvena autonominės sąmonės jivos kaip dievybės….

Asmenyje yra atma ir jiva. Kiekvienos jivos tikslas yra kuo tampriau užmegsti ryšį su atma. Tačiau kas yra Asmuo?

Peržvelkime į tos pačios šaknies ar panašaus skembesio lietuviškų žodžių prasmes: aumuo – supratimas, nuovoka, intelektas, sielvartas; omuo – nuovoka; omenis – atsiminimo galia, sugebėjimas mąstyti; omė – pajauta…

Tad žodis „asmuo“ tarsi išvestas iš žodžių sandaros AšOmuo. Būtent omuo, – tai nemedžiaginė žmogaus esmė, suteikianti žmogui gyvastį, sąmonę, karminę atmintį… Tai nemirtingasis aš. Vedine samprata asmuo, – tai nemirtingoji autonominė siela ir atma viename.

Vedinėje pasaulėžiūroje pateikiamas dieviškasis kūrėjo garsas Aum. Jį teisingai tariant atsiveria gyvasties kanalas viršugalvyje kuriuo sudaromas ryšys su Visata. Atitikmenys lietuvių kalboje: maumuo – supratingumas, tam tikra vieta galvoje; momuo – viršugalvis; aumonė – sąmonė, meditacinė būsena.

Tad antikos, vėliau ankstyvieji romėnų filosofai, neabejotinai turėję jungčių su vedine tradicija, žavėdamiesi sėmėsi išminties iš vedinių samprotavimų, tuo pačiu perteikdami mintis savo gentainiams. Antikos filosofai stengėsi būti tarsi vediniais rišiais, rišdami įvairius dalykus į visumą, kad būtų galima sistemingai patekti valstybės, teisines sampratas.

Dabar reiktų panagrinėti Lietuvos, kaip valstybės, ištakas. Istorikų raštuose tenka aptikti teiginius, kad pavadinimas Lietuva kilęs nuo upelio Lietava. Ir kad Lietuvos valstybė kūrėsi baltų genčių gyvenamose vietovėse o įkūrėjas yra kunigaikštis Mindaugas. Tačiau kuo šiuo atveju dėtas Jonavos apylinkėse iš Lietaukos raisto ištekantis upelis Lietava, dar turintis intaką Lietaukėlę/Lietavėlę, kai Slovakijoje šalia miestelio Žilina yra vietovė pavadinimu Lietava o Dzūkijoje taip pat yra gyvenvietė su pavadinimu Žilinai. Taip pat pietryčių Ukrainoje, Podolėje yra miestelis Lietava.

Sugalvojimas apie Mindaugą kaip valstybės įkūrėją taip pat neturi pagrindo, kadangi Vilnius jau nuo Šventaragio laikų minimas kaip viena iš pagrindinių vedinių kulto vietų, o gintaro keliai privalėjo būti organizuojami valstybiniu mastu, nes reikėdavo saugiai prekes gabenti net iki dabartinės Graikijos vietovių. Pavienės gentys to būtų neįstengę daryti šimtmečiai nenutrūkstamai.

Tad iškyla du klausimai: koks tikrasis baltų ryšys su dabartiniais slavais ir koks baltų kultūros ryšys su indiškosiosmis vedinėmis tradicijomis.

Baltiškieji pavadinimai yra paplitę nuo galų iki galindų, tai yra nuo dabartinės Prancūzijos iki Maskvos. Kitaip sakant tai vediniai pavadinimai, kuriuos daugelyje vietovių perdengė kitų tradicijų tarimai. Europoje sąmoningas vedinės pasaulėžiūros laikymąsis palaipsniui vis traukėsi iki baltiškų vietovių. Kaip pavyzdį galima imti pamaskvės atvejį, – žodžiai vilga(ilga), rusenti, rasa, tapo volga rusais. Dabar yra sakoma, kad mes visi esame rasai, yra pristatomos rasų vedos. Tad neabejotinai tiek slovakų, tiek rusų, tiek baltų ištakos yra vedų kultūroje. Iš čia galima paaiškinti žodžio Lietuva prasmę. Tikėtina, kad Europoje traukiantis vietovėms, kuriose išpažįstamos vedos, norintys išlaikyti protėvių religiją kėlėsi į besilaikančią vedinės kultūros vietovę dabartinę Lietuvą. Kitaip sakant įvairių giminingų genčių atstovai susiliejo į bendrą darinį gynybai tapdami Lietuva. Dar išlikęs anų laikų posakis, kad vyras turi būti geras karėj, ūkėj ir lietoj (dvasingume).

Kitas klausimas kaip baltai susiję su indiškosiomis vedinėmis tradicijomis. Teigiama, kad dabartiniai Lietuvos gyventojai kildinami iš baltų ir fino-ugrų. Fino-ugrams būdingas klajokliškas, šamanistinis gyvenimo būdas. Šamanizmas suvokiamas kaip priemonė integraliam ryšiui su gamtine aplinka išlaikyti. Tačiau šamanizme nėra griežtai nustatytų kulto vietų.

Baltų kultūroje yra pastoviosios gyvenimo ir kulto vietos, – alkvietės, piliakalniai, kaimai. Kaip Indijoje yra ašramai. Taip pat yra bendra pastanga suvokti dieviškumą, kaip visumą. Suvokiamas Praamžius kaip visa ko kūrėjas, darnos sergėtojas. Kulto vietos parenkamos kruopščiai ištyrus, pajautus jų tinkamumą. Manoma, kad ašramas yra nuo AšaraMas, tai yra ašramai randasi tose vietose, kur nukrenta dievo ašara. Bramanai, rišiai, žyniai. Kaip Šventaragis.

Kitas bendrumas yra dievų ir esybių atitikmenys, – Perkūnas-Indra, Laumė-Kali, Vėlinas-Šyva, Vytis-Kalki, Deivė – Devi. Taip pat visi religiniai teiginiai yra bendri ar turintys atitikmenis: mantra – įmantrus; mala – molas, akmenų ar gintaro grindinė; sutra – sutraukta, santrauka; guru – gurus, besidalinantis, išsibarstantis po mokinius; vaišijai – vaišintojai, gamintojai; Mitra – mitrus, Krišna – kirsna ir t.t.

Tad kažkada vedinė gyvensena buvo paplitusi plačiai po Europą. Dalis jos atstovų persikėlė į Indiją, Persiją. Indijoje pavyko išlaikyti pagrindinius pasaulėžiūros lobius. Be to pačios vedos tapo įvairų tradicijų pagrindu. Tik atsitiko taip, kad tokios vedų pavyzdžiu susidarusios tradicijos kaip budizmas ir krikščionybė tapo priešprieša vediniam požiūriui. Šiandien tokių priešpriešų stengiamasi išvengti.

Tačiau daug tradicijų išlaikė tarpusavyje draugiškus ryšius. Tai ajurvedos, krišnos, jogos, baltų, bono, avestos tradicijos. Šios tradicijos susidarė skirtingų vedų mokytojų ir aplinkybių dėka. Tačiau tai iš esmės tos pačios vedų pasaulėžiūros nuostabi įvairovė.

Tad kaip anksčiau įvairios gentys susiliejo į Lietuvą kad apgintų savo gyvenimo būdą, taip dabar Lietuva privalo tapti vieta, kur susiliejus įvairioms vedinėms tradicijoms susidarytų visapusiška, inovatyvi, laiminga, dvasinga lietuvių vedinė bendruomenė. Kad būtų kuriama valstybė, kurioje gera gyventi.

apibendrino Mindaugas Lučka

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 93

 1. babaji says:

  Pritariu DaveDarDuo, man irgi Titnago komentarus siame saite ir teskaitau. Atgaiva sialai ir protui.

  Slove mūsų proteviams.

 2. Sarmatas says:

  Rankra6tis yra. Kaip manot, ar laikas j5 jau skelbti?

 3. Titnagas says:

  Matau yra zmoniu norinciu – nepadaryt klaidu kurias as dariau ir sumokejau uz jas neapsakomai brangiai: 1.Apie sventes supratot- TIK SEIMOS ir TOS MUSU PROTEVIU KURIOS JUMS TINKA nesusietos su konfesijom, jei tarkim zodelis „sventas“- tai zinokit tai pyderas tipo valentinas, atsiprasau tu kuriu vardai tokie. 2. Mityba – vaikams iki 7 metuko neduoti kiausiniu- jiems jie nuodai, jokiu misrainiu, jokiu sasysku, jokiu desru is prekybos centru. Jokiu maistu is azijatu ranku- jokiu kebabu, cebureku, kibinu. hamburgeriu, desrainiu ir KITOKIO GREITO MAISTO, jokios kitaijcu ar korejcu ar kokios sapiro litvako imantriu virtuviu „delekatesu“, jokiu limonadu, jokiu cipsu, visokio tipo kukuruzu GINK DIEVE KRAMTOMOS GUMOS… Vaikam iki 7-8 metuku nekirpkite plaukuciu DRAUDZIU- tai labausiai kenkia kalbos organu vystimuisi- nukirpau vienam is savo sunu – vaiksciojo pas logopeda iki 14 metu…Pagal galimybes venkite vaiku veti i darzelius, bet kuriai progai pasitaikius neveskite, Gerbimos RASES Moterys gaminkite viska pacios, pradekit nuo skanestu susainiuku, bandeliu,.. nesunku ir tas desras suskti ir ta duonele isikept, naudokit tik produktus JOKIU , stenkites pagal galimybes viska gamintis pacios- taip jus maziau apsinuodysit pacios ir apnuodist savo artimuosius, o uz savo kulinarinius sugebejimus busite vertinamos ir mylimos DAR LABIAU musu vyru ir jusu vaikaiciu. Pagal galimybes stenkites pirkti kuo daugiau produkktu is kaimo,gal turgeliu tik matykit seneliuke, diedukas -pirkit drasiai. nepirkite nieko is gruznu arrmenu pirkit kas pas mus auga- visa kita musu skrndziai nevirskina- o tik vargsta, ismeskite is raciono viskius ALIEJUS- nevartokite JU ALIEJAI PAGAL DABARTINES TECHNOLOGOJAS pagaminti TIKRAS nuodas- vartokite kad ir kiaules taukus -APIE JUOS MELAVO IR MELUOJA DABARTINES TELEDEBILNIKO medicinines laidos- ATSEIT CHLESTEROLIS, skleroze,..- TAI MELAS,MELAS, MELAS, as vartoju tik taukus jau kokius 6 metus (musu proteviai 100 000m. vartojo taukus arba SPAUSTUS aliejus- kas jau maziausiai 20 nedaroma) – susinormalizavo igimtas padydintas kraujospudis (net zmona sutiko mano ilgamecio eksperemento isdavoj – neperka alieju)( vokieciai konslageriose atlikjinejo daug bandymu- tai faktas- kaip nustebo kai per vius konslagerius buvo nustatytas- kaliniu padydejas kraujyje CHOLESTEROLIO kiekis- mnaot juos ten lasiniais sere…) GERBIAMOS RASES MAMOS, SESRYS, TINKANCIOS MAN I DUKRAS IR ANUKES jai yra nors maziausi galimybe gydytis zolemis neduokite savo vyrams , broliams, vaikams TABLECIU= GYDYKITES PAGAL GALIMYBES ZOLEMIS visiski nevartokite raminanciu vaistu- tai narkotikai, nesinaudokite psichologu paslaugomis tai apsurdas ZMOGAUS smegenys neistirtos net 0,01% tai oficialiai pripazinta moksliniku. BRANGIOSIOS RASES MOTERYS KA JUS DUOSITE is SAVO SVENTU RANKU ta mes ir prarysim. KOVA prasidejo – kovokit su satnizmu, atlike tai ka patariu JUMS JUSU PROTEVIAI PER EGREGORA pranes ka turite daryt toliau, tik skirkit kai jums sakys „pavok“ „apgauk“ usidekit ant saves SIGA- tai blogosisos dvasisos- NUSISYPSOKITE sukaskite dantis ir DARYKIT TIK GERUS DARBUS..Bet stabdykite blogi jis dauginasi- abejingumas – tai ginklas satanistu rankose SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 4. nekurcias says:

  Įdomios diskusijos ir reikalingos. Gerai, kad tokia informacija skleidžiama, nes TV tikrai plauna smegenis. Titnagui ačiū. Kalbant apie senuosius tikėjimus, vedas, aišku tai, kad tai mūsų išlikimo pagrindas. tačiau noriu paklausti. Kodėl atskaitos taškas imamas Rusija ar slavai? Rusija pakrikštyta 9a, Lietuva 14-15a. Slavai susiformavo apie 6a. Mes, dabartiniai „baltai“, remiantis Jūratės statkutės de Rosales, Marijos Gimbutinies tyrinėjimais šiose teritorijose gyvenome daug daug anksčiau. Getai, gotai ir kitokie pavadinimai- tai jau istorikų sukurti pavadinimai….rašytiniai šaltiniai likę lotynų, graikų kalbomis. Tačiau buvo runos, jomis rašė, tačiau nunyko….., o dabar gainasi, kad Rusija, tai išmintis. Neneigiu, kad jų „žiniuoniai“ neteisūs, bet noriu pasakyti, kad jų atspirties taškas, Rusija, slavai. Logiškai mąstant turėtų būti atspirties taškas baltoji rasė, iki krikščioniškas laikotarpis ar panašiai….

 5. Nauris says:

  Vienas komentaras is vieno, Titnago propaguojamu „Rusisku vedu“, tinklapio: Антон2011-01-17 17:30:48

  Веда (т.е. Знание), не знаю при чем здесь „ы“, является полным знанием. Ни ариийская, ни индийская, ни славянская. Как з-н гравитации везде, в каждой точке времени и пространства, так и масштаб Знания от точки до бесконечности. В насчет витиеватых фраз .. а вы возьмите книгу по функциональному анализу, там тоже много витеватых фраз. „Две птички сидят на ветке, их лапки переплетены. Одна ест, другая наблюдает.“ Что тут не понятно то ? )
  .Yra ir daugiau suprantanciu kas vyksta. http://pravdu.ru/VEDI.htm

 6. artas says:

  Manau tikra tiesa tai, kad nėra jokių Arijų, Slavų, Indų VEDŲ.
  Juk žinios-Žinojimas-Tiesa visada viena ir jie neverčiami į kalbas. Jei yra VEDOS, tai jos tik VEDOS be jokių priedėlių.
  Rusai išsivertė VEDAS ir pavadino jas SLAVŲ VEDOMIS. Bet nuo to jos SLAVŲ netapo, jos kaip buvo VEDOS taip ir liko VEDOS.
  Tas pat ir su Arijų VEDOMIS. Jos vienintelės yra tik kažkodėl jomis spekuliuojama lyg jų būtų daug.

 7. Nauris says:

  O spekuliuojama kaip masalu ant, pavadinciau, „isrinktosios tautos sindromo“ kabliuko. … kas sekantis.

 8. babaji says:

  Sarmatai, būčiau dėkingas, jei pasidalintum. Jei ne viešai, tai bent į paštą navadvipa@gmail.com

 9. babaji says:

  Broliai kaip pasakysit taip jums ir bus. galite rinktis gyventi pagal Vedas, ar gyvent pagal tvariu scenarijų.

 10. Daugminas says:

  siūlau skyriuje „sarmatų kelias“ skelbti straipsnius, susijusius su dvasine dedamaja. visuose kituose skyriuose skelbiama apie grynai adminstracinius dalykus. Skyriai „alternatyva“ ir „sveikata“ yra materialinės alternatyvos. Nors dvasinė, apeiginė dedamoji taip pat yra kaip pasirinkimas ir sveikatos gerinimas.
  Todėl čia būtų galima skelbti ir Anželos Tamuž pranešimus, nes ji rašo apie dvasines veikimo priemones. Apie apeiginį gyvenimo veiksnį.
  Garbė mūsų protėviams. Šlovė Perkūnui. Amžinai garbinkim kad tobulėtume

 11. Titnagas says:

  Adminas mane eilini kart blokuoja – ten toks „senelis saltis“ ju ginamas , o as tipo tyliu tai sutinku:) va va Marijos Gimbutinies, as buvau pamirse tos amerikonkos pavarde. Biski tikros istorijos 1991 m., Jos knyga vadinosi berods „tautos atminties bejieskant“ tuomet dirbau vyriausybes komisijoj, nustebau apakau perskaites slapcia ta knyga, nes net tuometiniai mokslininkai atnese tika atsisviest. Iskart nepatikejau, nes jai musu diskusija seka jaunimas, jiems sunku suvokti, tais laikais skaitesi nekuklu dydziuotis kad musu valstybe seke juodasias marias (tiksliau istorijos pamokose buvo duotos gana argumentuotos zinios, kad cai toks pusiau blefas su FEODALU (taip kunigaikstis zodis nebuvo kotiruojamas jis tuomet asocijavosi su zodziu katalikuse kanauninku KUNIGU).Taigi kadangi tuomet buvau apimtas bendros euforijos, turiu pripazinti siek tiek patikejau i at BRIEDA, bet pasamonej buvo jokinga kai jos paveiksleliuose matesi tatuiruoti kunai (aplamai tuomet totuiruot vaikscijo tik kaliniai (zydai kalbantys rusiskai, ju dar atrubutas buvo jureiviskos maikutes), esme tame kad as rankose laikiau tu kurinius ABU MADE IN USA vienas Bhgavat -Gita nuostabios kokybes popierius ir liususine poligrafija- kur dar daugelis knygu net siandien nepanasios ir svietala ant rupaus popieriaus Marijos Gimbutinies veikala…neuzilgo pasirode kruvos visokiu Pichel „Zemaitijos istorija“ ar kaip ten tingiu eiti i lentyna paziuret.. Veliau as rasdavau tos paveiksliukus kituose knygose,.ir kitaip tarktuojamus- NEI TA GIMBUTIENE KASINEJO NEJ , lietuvos mokslininkai kasinejo- jie( LITVAKAI) tik perasinejo saltinius ir rase visoms tautoms skirtingas istorijas- KAD SUKIRSINTI TARP SAVES . Na ijunkit pagaliau sveika prota : kaip visas Sibiras, Kazachstanas, Ukrajina,Baltarusija, Lenkija,.. – eme ir pamirso LIETUVIU KALBA ir visi ismoko SLAVU- SLOVINTOJU (naujai prisijungusiems siulau pasiskaityt ankstesnes zinutes ir tuomet patikrinti, sugretinti su savo ziniomis.) ARIJAI slovino savo dievus – TODEL VADINOSI SLOVINTOJAIS -ARIJAIS (СЛОВИАНО-АРИЙСКИЕ ВЕДЫ) cia suden gruberis (hitleris) padalino MUSU RASES PAVADINIMA susidednti is dvieju zodziu i viena vokiecius pavadino ARIJAIS (Tikru ariju nera yra tik CHARIJAI DAARIJAI RASENAI SVETARASAJ- zodis: rasa, russia-rase ir zodis: baltas- arij SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

  Titnagai,
  Kadangi jūs naudojate atsiliepimų erdvę savo informacijos platinimui, tai aš jums turiu pasiūlymą:
  jūs paruošiate straipsnį, o mes jį išspausdiname. O kad daugiau neturėtumėte pagundos tęsti tokią veiklą – apribosime jūsų atsiliepimų apimtį 4-omis eilutėmis. Viskas kas bus daugiau 4-ių eilučių bus trinama.
  Čia daroma tam, kad atsiliepimų erdvė būtų naudojama pagal paskirti – paskelbtos temos-straipsnio aptarimui, o ne jūsų skelbiamų duomenų platinimui. Norite platinti – rašykite straipsnius, mes išspausdinsime.
  Jei norite kitaip Titnagai, tai siūlau jums dar vieną variantą:
  Čia yra mūsų Forumas http://www.forumas.sarmatas.lt/ kur jūs galite laisvai, be apribojimų, susikūrę savo temą skelbti visą informaciją.

  Su pagarba
  administracija

 12. senis_saltis says:

  Ką gi bandysiu išsakyti savo nuomonę apie visą tai.
  Straipsnis visiškas šlamštas. Bandoma aiškinti Lietuvos pavadinimo kilme, tikriausiai. pagal lenkų sukurtą pasakėlę, kurią jau seniausiai daugelis kitų variantų yra paneigę. Nesuprasi prie ko čia įkišamas baltiškasis gintaras.
  Pvz.: „Kitas įrodymas, – nemaža Baltijos gintaro archeologai yra radę antikinių šalių teritorijose. Kretos saloje atkasus Mikėnų kultūros kupolinius kapus, buvo rasta baltiškos kilmės gintaro. Todėl neatsitiktinai gyvenvietės su pavadinimu Nida yra tiek baltų vietovėse, tiek Kretoje.
  Tad vakarų filosofijos, kuri kildinama iš antikos filosofų, šaknys neabejotinai glūdi vedinėje kultūroj“
  Na visškas briedas. Dėl to, kad randamas gintaras dėl to šaknys Vedose.
  Prisiminus ankstesnius Titnago pasisąkymus, kad čiut ne visas kalbas sukūrė žydai, lietuvių pirmoje eilėje, pradedama lietuviškus žodžius pritempinėti visokiems vedų žodžiams. Gudrūs tie žydai tiek kalbų prikūrė ir prigalvok tiek gramatkų ir taisyklių. Genijai. Apie mintis maumonėlius ir kitus. Keista kaip vedai čia lietuviškai kalbėjo, o ne slaviškai.
  Po to apie visokius žalčius diievybes ir dar belenkas.
  Keista, kad Lietuva jau nuo Šventaragio laikų vedų kulttu propogavo (pagalautorių), bet tikrasis tikėjimas anot jo yra rusiškasis. Nors rašo, kad traukėsį būtent į Lietuvą. Kažkokios prieštaros sakiniuo pradžiai ir pabaigai. Ima lietuvišką žodį vilga (ilga) ir jame randa prasmę, bet po to jį pervadina į volgą ir, matyt volgoj (olgoj) gilesnė prasmė atsiranda.
  Na, kad slavų kalba tai lietuvių kalbos pasienių maišymasis su kitomis kalbomis, tai jam nieko nesako, nes lietuviai paskutiniai europoje jėga prarado senajį tikėjimą. sako neturėjo rašto, bet patys viską sudeginę ar išvogę dabar varto ir negali perkaityti ką pavogė, nors bando priskirti savo kultūrai. o mums istorija pateikiama tik iš užsienio „ale“ turimos istorijos.
  „Teigiama, kad dabartiniai Lietuvos gyventojai kildinami iš baltų ir fino-ugrų. Fino-ugrams būdingas klajokliškas, šamanistinis gyvenimo būdas.“ Kas čia kalba, kad būtent iš tų kilę? čia tikriausiai reikia „naslovo“ patikėti, kaip labai kompetetingu autoriumi, mokslininku.
  Skaitau toliau komentarus. Oj naujieną pasakė, kad reikia valgyti tikrą maistą. tikriausiai tik vedose tą galima perskaityti. Juokdarys. pagal komentarą galima suprasti, kad turime būti arba šventa dvasia gyvi arba labai kokynišką maistą valgyti, nors dirbti žydui negalima. vadinasi pinigo ur nebus tam bobučių maistukui. Belieka per čakras maitintis.
  Na dalis tiesos yra Titnago žodžiuose, bet keista, visa ta tiesa Sarmatų puslapyje jau aprašyta, nors vėl gi to pačio Titnago labai aktyviai išpeikiama. Nes matai kas ne jo klaviatūra pribarškinta tai žydiška, o kas kitų – tai žydiška. A va jei rusai rašo, tai jau turi būti tiesa, nes jie nemoka rašyti propogados, nemoka su savo imperialistinėm ambicijom kitų uzurpuoti. Beja slavai tie patys rusai ir tie patys lenkai, ir tie patys ukrainiečiai ir tt. Bet čia viskas gerai.
  Nors vis tik nieko nesupratau apie ką visas tas vedizmas? Pezalai. pavalgyk Totnagai hamburgerio. Organizmas jau valgo pats save, kai nerandi maisto. Ir pas lpgopedą nueik, oj ne geriau pas lietuvių kalbos mokytoją, gal protingiau atrodysi taisyklingai rašydamas, gal ir mintys gražiau atrodys. ) žiūrėk gal dar ir perskaitęs savo taisyklingo rašto ir pats pasikrapštysi ar galva ar kaip ten rašei kiaušinius ir atsipeikėsi nuo Tarybinės propogandos.
  Ir nustok čia visur mane kaišioti, kad mane kažkas čia gina ar dar kas. aš kartais tik pasiskaitau straipsnius ir įdomius komentarus. ir tik netyčia čia įsivėliau į diskusijas su pasiligojusiu žmogumi. Po tiek metų atrdusiu savo tiesas ir jei kas ne su juo tai tas žydas. Kažkaip primena krikščionybės atėjimą į Lietuvą. Nechočeš – zastavim, neumeeš – naučim, sli ne ti, tak tvoji deti budet vedisti.

 13. senis_saltis says:

  Beje atsiprašau už klaidas ir nerišlias mintis. Nusileidau iki Titnago lygio ir atsidaręs visas čakras išpyliau visą negatyvą. Sakoma, kad blogas pavyzdys užkrečiamas.
  KAS TEN SAKEI TAVO DIEVAI IR KAS TEN TIE PROSENELIAI?

 14. Kindziulis says:

  Kad tik nebūtu sapnas sapne tie visi judėjimai.

 15. Titnagas says:

  ir cia sitas saofo sunus diedas -morozas atbuline data prirasinejo, niekaip negali susitaikyt , kad mes tolstam nuo pidarstu, nuo kataliku sektos, mes prabundam o jie skesta pyktyje neapikantoje :) SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 16. Bhaktapriya says:

  Tame ir esme jog religijos cia nieko detos nes religija gimsta prote kuris viska iremina ir suvarzo tuo tarpu dvasingumas gimsta sirdije ir islaisvina.Pats didziausias sektantas tai musu protas.

 17. abris says:

  Negaliu praeiti pro šalį. Vedų raštai, kurie atsirado Indijoje sanskrito kalba – nėra pirmieji. Pirmosios vedos buvo slavų-arijų tautos. Tai šios tautos atnešė vedas į Indiją ir tuometiniai indusai pagal jas parašė sąvajį variantą. Su lietuviškuoju senuoju tikėjimu „Indija“ neturi nieko bendra, jau vien dėl šaltinio ištakų. Ką mes žinom apie religiją? Nieko, jei neskaitėme jos šventraščių! Jei nori apie, na kad ir krikščionybę, ką nors rimta sužinoti, turi paskaityti jos šventraščius. Ne ten kažkieno komentarus, paveblenimus ar panašiai. Bet paskaityti raštus, kurie būtų kiek galima arčiau savo ištakų. O kai paskaitai, tai pasirodo, kaip ir su krikščionybe, kad savo ištakose religija net iš tolo nebuvo panaši į tai, kuo esa dabar. Kali deivė… – jai buvo aukojamos kruvinos aukos, o senovės slavų-arijų tikėjimas leido aukoti tik bekraujas aukas (šitai jų pačių vedose parašyta). – čia tarp kitko… Laumė ir Kali, kurios paminėtos šiame straipsnyje, man regis, nesuderinamos. Tik slavų-arijų tautos pasiekę Indiją atnešė ir nekruvino aukojimo kultūrą.

 18. studentas says:

  nors tų vadinimų slavų-arijų vedų nemačiau, nei orginalų, nei tekstų skaičiau, supraskit čia toks pastebėjimas, tas vedas tiksliau būtų vadinti arijų, nei slavų,  nes visi puikiai žinom, maždaug kelintam amžiuje pradėjo formuotis tokie dariniai kaip slavai, o čia nereikia pamiršti ir to, kad mes kaip dabartiniai baltai, tada buvom tų arijų dalis, čia toks pastebėjimas, kad neįsimestų painiava, čia tie slavai pradėjo rastis su sektų plitimu, o tuolabiau baltai kaip terminas dar vėliau, kitas dalykas pirmiausiai reiktų ištrinti geopolitinius susikirstymus tarp maskvėnų, rasėnų, gudų, lietuvių, latvių nes mes esam broliai ir pusbroliai ir kaip rex Gediminas savo laiškuose minėjo, kad jis neužkariauti ėjo rasėnų žemės, o susigražinti protėvių prarastą :) taigi kaip Titnagas sako SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 19. Kęstas says:

  Slavai aškina, jog jie arijai, baltai jog jie….Hitleris irgi aiškino, kad arijus kaip rasę :))) :((( Ir juokinga ir liūdna kartu- jei paskaitysim vedas tai rasim, kad buvo net juodaodžių arijų. aišku daugumai tai skaityti pernelyg sunkus darbas. Bet galima ir paprasčiau: šiais laikais kiekvienas norintis gali susirasti bent kelis elektroninius sanskrito žodynus. Tuomet ir atras,. kad žodis arijai nereiškia nei tautos nei rasės. Arija- kilnus, garbingas, išsilavinęs, padedantis, atjaučiantis. Tad būkim arijai, o ne tampykim vieną ir tą pačią paklodę į savo pusę :)))

 20. Kęstas says:

  Net be vedų studijavimo galima susirasti el. sanskrito žodynų ir tuomet taps aišku visas tas mulkinimas. Arijai ne rasė, o kilnūs aukštos moralės žmonės

 21. Kęstas says:

  :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 22. Kęstas says:

  Edmundai, gal tokių straipsnių tikslas ir yra sukompromituoti kilnias idėjas?

 23. Kęstas says:

  O kartais, kai lėliukės labai padidėja tai rainelė įgauna net ir žalsvą atspalvį ??? :)))))

 24. Kęstas says:

  Gal Sarmatija ir ne jų išmislas, bet tokie straipsniai tai gryna sarmatijos idėjos kompromitacija akyse tų kurie daugiau susipažinę su vedomis.

 25. Kęstas says:

  Kindziuli, gal būt neapsirinki

 26. Kęstas says:

  Tiesiog mulkinama ne tik iškraipant žodžių suvokimą, bet ir prirašant nesąmonių.

 27. Kęstas says:

  Veda, vidja- žinios, matymas. O bet kokie raštai yra ne daugiau nei kelio rodyklės į tas žinias

 28. Kęstas says:

  Prisiskaičiusiam knygų, bet iš tikro nežinančiam, nei kas yra Kali, nei dėl ko buvo tokie iškraipymai daromi jos vardu, vertėtų patylėti

 29. Kęstas says:

  Ko gero remiantis Kristaus vardu buvo nužudyta daugiau.

 30. studentas says:

  bukim Arėjai, Arkim savo žemę ir mylėkim motiną gamtą :D

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top