Vokiečių tankai prieš Rusiją? JAV nori pasiųsti Vokietiją į konflikto ugnį: „Berliner Zeitung”

2023, 21 sausio, 7:59 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (6) | peržiūrų 222 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vokiškas "Leopard" per karines pratybas "Geležinis vilkas II" Pabradės poligone.

Vokiškas „Leopard” per karines pratybas „Geležinis vilkas II” Pabradės poligone. | Dirk Waem/dpa

Bundestago deputatė Sevim Dagdelen: JAV verčia Vokietiją paaukoti save kovoje su Rusija, rašo „Berliner Zeitung”. Straipsnis rašytas dar prieš tai, kai Vokietijoje pasikeitė gynybos ministrai. Dabartinis, Borisas Pistoriusas, beveik atvirai bijo tiekti vokiškus tankus Ukrainai, ir stengiasi slėptis už JAV nugaros. Dėl tankų tiekimo Ukrainai nepavyko susitarti net vakar, sausio 20 d, Vokietijoje, amerikiečių Ramštein karinėje oro bazėje vykusiame sąjungininkų susitikime, kuriame dalyvavo apie 50 atstovų. Ir, galbūt dėl nuotaikų, tvyrančių Bundestage, kurių priežastys aprašomos žemiau.

Bundestago narė Sevim Dagdelen (Sevim Dagdelen) „Berliner Zeitung” straipsnyje rašo, kad didėja spaudimas Olafui Šolcui (Olaf Scholz) suteikti Kijevui vokiškus tankus. Kanclerio nuolaidžiavimą tokiam spaudimui ji vadina katastrofa. JAV bando Rusijos kantrybę, o vokiečiai prisiimtų visą atsakomojo smūgio riziką.

Visuomenės spaudimas siųsti vokiečių tankus į Ukrainą didėja. To nori JAV. Tačiau toks žingsnis būtų istorinė klaida.

Diskusijos dėl tankų „Leopard” tiekimo Ukrainai Vokietijoje įgauna pagreitį ir tampa vis pavojingesnės. Tokio tiekimo šalininkai visiškai rimtai tikisi, kad Ukraina laimės konfliktą su Rusija. Jie negalvoja apie Maskvos reakciją į vokiečių tankų siuntimą į Kijevą. Deja, šiose diskusijose beveik neatsižvelgiama į Vokietijos istoriją.

Tačiau nereikia būti pranašautojų, kad įsivaizduotum Rusijos visuomenės reakciją į vokiečių tankų panaudojimą prieš Rusiją. Net jei juodi vokiški kryžiai ant Vokietijos tankų Ukrainoje bus perdažyti, daugybei rusų, kurie Antrajame pasauliniame kare neteko savo artimųjų, šie iš vaikystės pažįstami neigiami simboliai reikš naują Vokietijos kampaniją prieš jų šalį.

Tai reiškia, kad tas, kuris pasisako už Vokietijos tankų siuntimą į Ukrainą, skatina neįtikėtiną Rusijos visuomenės karinę mobilizaciją.

Berlyną norima mesti į konflikto ugnį

Nepaisant visų šių argumentų, šiuo metu susiformavo ištisa partijų virtinė – nuo laisvųjų demokratų (liberalų) ir žaliųjų iki CDU/CSU. Visa ši koalicija, nesiveldama į nereikalingus istorinius klausimus, pasisako už kuo greitesnį tankų tiekimą. Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Berbock (buvusi) netgi nuvyko į fronto liniją netoli Charkovo, kad suteiktų tolesnį postūmį šiam procesui. Tik pats kancleris ir jo Socialdemokratų partija (SPD), panašu, svyruoja.

Tačiau SPD frakcijos Bundestage pirmininkas Rolfas Mützenichas neseniai pabrėžė, kad tankų tiekimo klausimas lieka atviras. Sausio 12 d. jis sakė: „Nėra jokių raudonų linijų. Bundestago Gynybos komiteto pirmininkė Marie-Agnes Struck-Zimmermann netgi pasiūlė, kad prieš siunčiant „Leopardus” Ukrainos kariuomenė pradėtų mokymus su jais, nors ji puikiai žino, kad Bundestago mokslo tarnyba įspėjo apie tokio žingsnio pasekmes.

Bundestago Mokslo tarnyba baiminasi, kad ginklų tiekimas ir Ukrainos personalo mokymas gali reikšti Vokietijos įsitraukimą į konfliktą.

Kitos NATO valstybės taip pat daro spaudimą Vokietijos vyriausybei.

Didžioji Britanija paskelbė ketinanti pristatyti Ukrainai britų sunkiuosius tankus, o Lenkija nori perduoti iš Vokietijos įsigytus „Leopardus”. Tai turėtų išprovokuoti Vokietiją pasiųsti savo „Leopardus” į Ukrainą.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda netgi pareiškė, kad „sprendimas Lenkijoje jau priimtas”. Žinoma, jis žino, kad tik Berlynas gali leisti reeksportuoti tankus. Tikėtina, kad Vokietija yra verčiama žengti būtent šį abejotiną žingsnį. Jie nori pasiųsti Berlyną į ugnį, kad galutinai sugriautų Vokietijos ir Rusijos santykius ir savo interesais įveltų į atvirą Rusijos ir Vokietijos karą.

Pavojingas Vokietijos suvereniteto apribojimas

Tačiau Olafas Scholzas nenori leisti, kad Vokietija pirmoji patektų į Rusijos ugnį – jis dar nenusileido iki tokio bestuburiškumo lygio. Todėl jis slepiasi už „mūsų transatlantinės partnerės” – Jungtinių Valstijų. Tik kartu su Jungtinėmis Valstijomis, rašo JAV laikraštis „Politico”, jis bus pasirengęs veikti.

Įvardijamas net galimas „indikatorius”, kuriuo konfliktinėje situacijoje Vokietija seks paskui JAV. Šis rodiklis – tai JAV sunkiųjų tankų tiekimo Ukrainai pradžia. Be to, kalbama, kad O. Scholzas jau galvoja nesiųsti savo tankų, bet atsimušti leidžiant kitoms NATO šalims reeksportuoti Vokietijos tankus į Ukrainą.

Tačiau šis triukas taip pat neišves Berlyno iš ugnies linijos. Prieš kitą ginkluotės gamintojų konferenciją, kuri Jungtinių Valstijų iniciatyva vyks 2023 m. sausio 20 d. Ramšteine (jau įvyko, be rezultatų), Vokietijoje, Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba jau išreiškė įsitikinimą, kad Berlynas pristatys tankus.

„Net jei Vokietija turi racionalių argumentų to nedaryti, po kurio laiko ji tai padarys”, – taip numatomus pokyčius apibūdino D. Kuleba.

Šiuo metu niekas nerodo, kad JAV pristatys savo „Abrams” modelio tankus. Jie tai grindžia tuo, kad šių transporto priemonių priežiūra Europoje būtų pernelyg problemiška. Laikraštis „Politico” praneša, kad Ukrainos pareigūnai įtikinėja JAV vyriausybę „patiekti tik šiek tiek „Abrams”. Šie simboliniai pristatymai bus ledlaužis ir privers vokiečius patikėti, kad jie nebėra vieni, tiekiantys sunkiuosius tankus.

Šiuose debatuose galima įžvelgti pavojingą Vokietijos suvereniteto apribojimą. Pasirodo, kad jos vyriausybė negali savarankiškai priimti sprendimo tiekti arba, atvirkščiai, netiekti tankus. Tai sukeltų didžiausią grėsmę Vokietijos saugumui nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Vis dėlto, JAV turi pakankamai įtakos kitoms NATO šalims, kad iš kiekvienos iš jų išspaustų norimą rezultatą. Tai taikoma ir Vokietijai.

Matomai, Vokietija turi nukreipti Rusijos atsakomąją ugnį į save

Tačiau kodėl Vašingtonas suinteresuotas siųsti vokiečius į konflikto su Rusija ugnį? Kodėl JAV vyriausybė taip noriai renkasi „europinį variantą” su sprendimų priėmimo centru Berlyne?

Argumentas, jog JAV reikia savo karinių pajėgumų, kad galėtų pasipriešinti Kinijai, yra toks pat neįtikinantis, kaip ir kalbos apie „Abrams” techninės priežiūros problemas. Akivaizdu, kad Vokietija turi nukreipti Rusijos ugnį į save. Negalima atsikratyti įspūdžio, kad galimas atsakomasis rusų smūgis pirmiausia turi būti nukreiptas būtent prieš Berlyną.

Taip JAV pasieks vieną iš savo ilgalaikių strateginių tikslų – visiems laikams užkirsti kelią Vokietijos ir Rusijos bendradarbiavimui.

Prūsijos karo teoretikas Carlas von Clausewitzas kartą pasakė taip: „Politiniai ketinimai yra tikslas, o karas yra tik priemonė, ir niekada negalima galvoti apie priemonę be tikslo. Šiandien tankų tiekimas panašus į 1914 m. karo kreditus. Taip pat yra ir dabar: tankai yra tiesioginis įsiveržimas į konfliktą.

Negalima net galvoti apie tankų tiekimą, jei prieš akis neturi tikslo, o dabartinėje situacijoje tikslas yra vienas – laimėti NATO karą Ukrainoje prieš Rusiją. Tačiau taip pat reikia galvoti apie Rusijos atsaką. Ir bus taip: galiausiai Vakarų tankai prives rusus prie to, kad jie panaudos branduolinį ginklą – prieš Vokietiją.

Amerikiečiai nenori, kad juos ištiktų toks likimas, ir tai, matyt, paaiškina Vašingtono vengimą tiekti savo tankus. Atrodo, kad buvo priimtas sprendimas priversti sąjungininkus paaukoti save. Kalbant tiksliau, tokios užduotys paprastai skiriamos vasalams, o ne sąjungininkams.

Negalime eiti ant konflikto kurstytojų pavadžio

Šiame užslėptame JAV ketinime galima įžvelgti naują strateginį tašką santykiuose su Rusija ir Kinija. Vykdant naują konfrontacinę politiką, nukreiptą prieš Eurazijos bloką, kurį sudaro Rusija ir Kinija, Vokietija ir Japonija taps tik JAV patrankų mėsa, priešakinėmis valstybėmis su ribotu suverenitetu. Hoefraitai, baerbockai ir streck zimmermanai (žaliųjų ir visos Vokietijos valdančiosios koalicijos atstovai) elgiasi taip, tarsi pirmiausia norėtų tarnauti Amerikos koncernų ir visos JAV interesams.

Jei remtumėmės Markso mintimi, kad iš tikrųjų žmogaus prigimtis yra „visų socialinių santykių ansamblis”, tai tie, kurie, nepaisydami nuostolių, reikalauja vis daugiau ir daugiau sunkiųjų ginklų kovai, atspindi visiškai apokaliptines mūsų visuomenės nuotaikas.

Nuotaikas, kurios nebetiki tikra socialine pažanga. Nuotaikas, kurios pačios dalyvauja skatinant destruktyvią ekonomikos ir politikos oligarchizaciją, tuo pačiu metu brendant į skurdą plačiosioms visuomenės masėms.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Vytas says:

  Net vien tik įsivaizduojama Europos vienybė nuo Lisabonos iki Uralo JAV kelia didžiulę alergiją. Ir JAV dės visas pastangas, kad to niekada neįvyktų. Europos technologijos, plius Rusijos gamtos turtai – neįveikiama ekonominė galia bei aukštas pragyvenimo lygis Europoje. Tai peilis JAV galiai Europoje.

 2. Romas says:

  JAV pastangų neprireiks. Viską, kad nebūtų vienybės „nuo Lisabonos iki Uralo”, jau padarė Rusija… Tuo labiau vienybės tarp „broliškų” slaviškų tautų – rusų ir ukrainiečių.

  O kas, dėl vokiečių ir jų „leopardų”, tai vokiečiams kai ko trūksta. Jie darbštūs, pedantiškai tvarkingi, bet nebūna lazdos su vienu galu. Jiems trūksta balanso, pusiausviros. Vis nušvytuoja į kurį nors kraštutinumą – pradeda karus arba priešingai – prisikviečia visą hovadą imigrantų (prie Merkel), dabar su tais tankais – stuporas lygioje vietoje…

  • Myndė says:

   Rusija darė viską, kad vyktų bendradarbiavimas. JAV priešingai. Geriausias to pavyzdys – NS2. Rusai iš visų jėgų stengėsi jį baigti ir paleisti
   Papasakoti, kas kaišiojo pagalius į ratus ir galiausiai susprogdino?
   Kol nebus sunaikintas pasaulio teroristas Ne.1 JAV – tol problemos normaliems žmonėms nesibaigs.

   • Romas says:

    Rusiško bendravimo ypatumai atsispindi net kai kuriuose pavadinimuose:
    – Влади-кавказ
    – Влади-васток
    – Влади-мир (весъ мир)
    „Pasodinti ant vamzdžio”, tai tas pats, kas „pasodinti ant adatos”. O jau tada, su turinčiais priklausomybę galima „bendrauti” rusiškam stiliuje…
    Vokietija geras to pavyzdys.

   • Myndė says:

    Zelenskis irgi Vladimiras, tai ką dabar?
    Abipusiai naudingą bendradarbiavimą javainiai pavadino „sodinimu ant adatos”. Ir iškart, vos atsirado galimybė, „rusų adatą” keičia sava, tik 3x brangesne.
    Bet kol yra jais tikinčių – nuodėmė neišdūrinėti.

 3. Romas says:

  Zelenskis ne okupantas. O Putinas – taip. Nejau nesuprantat skirtumo? Labai panašu, kad esate suinteresuota persona – dirbate kontorai.
  Nulipti „nuo adatos” brangu, Europa mokinasi… Lietuva šią pamoką išmoko kiek anksčiau.

  O kas dėl vokiškų „leopardų”, tai šią pauzę, ukrainiečiai turėtų išnaudoti Lenkijoje – kuo daugiau karių išmokinti juos valdyti.
  Vokiečiams labai sunku pasverti visus „už” ir visus „prieš” – duoti ar neduoti. Gal jų „svarstyklės” surūdiję? Jiems trūksta empatijos, užuojautos ir supratimo, kad rašistai gali atsibelsti ir iki jų.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top