VRK tiesiog tyčiojasi iš referendume dalyvaujančių Lietuvos piliečių

2022, 29 sausio, 7:47 | kategorija LPT | atsiliepimų (2) | peržiūrų 142 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Referendumas

PILIEČIŲ REFERENDUMO INICIATYVINĖS GRUPĖS
PRANEŠIMAS SPAUDAI
info@ltreferendumas.lt, www.ltreferendumas.lt

VRK siekia pasityčioti iš Lietuvos piliečių

2022 m. sausio 28 d. Vilnius

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2022-01-20 sprendimu nustatė, kad piliečių referendumo iniciatyva dėl referendumo inicijavimo kartelės sumažinimo iki 100000 piliečių parašų baigsis ne 2022-01-21 d., bet 2022-04-20 d., nes dėl teisminių ginčų dėl šios referendumo iniciatyvos vykdymo piliečiai buvo teisiniame neapibrėžtume, dėl ko šiai iniciatyvai vykdyti teismo nustatyti 6 mėnesiai turi būti skaičiuojami nuo 2021-10-20 d.

2022-01-24 d. VRK kreipėsi į teismą, kad šis išaiškintų, ar piliečių, pasirašiusių už šią referendumo iniciatyvą iki 2021-10-20 d., parašai įskaičiuotini ar ne. Referendumo iniciatyvinė grupė šį VRK žingsnį vertina, kaip nepagarbą Lietuvos piliečiams. Pradėjus vykdyti šią iniciatyvą, valstybės vardu šis ginčas teisme buvo atnaujintas valstybės, bet ne piliečių iniciatyva. VRK teismo neprašė teismo stabdyti parašų rinkimą, kol paaiškės teismo sprendimas atnaujintoje byloje. Šis teisinis neaiškumas tęsėsi iki 2021-10-20 d., ir Lietuvos piliečiai nėra atsakingi dėl to.

Referendumo iniciatyvinė grupė nesutinka su tokia VRK nuomone, teismui pateiks savo argumentus. VRK prašymą dėl ginčo, ar įskaičiuoti piliečių, parėmusių šią referendumo iniciatyvą iki 2022-02-01 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nagrinės 2022-02-01 d. posėdyje.

VRK, vykdydama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2022-01-20 sprendimą, 2022-01-27 d. nutarė piliečių referendumo iniciatyvinei grupei skirti papildomą pusės valandos LRT Radijo ir pusės valandos LRT Televizijos eterio laiką, per 14 dienų suderinti su LRT dar vienas šio eterio skyrimo taisykles.

Ir pirmą kartą LRT eterį šiai referendumo iniciatyvai pristatyti VRK skyrė tik įpareigota Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2021-09-09 sprendimu. 2021-09-30 VRK sprendimu buvo patvirtintos eterio skyrimo taisyklės ir konkretus laikas – 2021-10-18 d. 9 val. LRT Radijo ir 2021-10-20 d. 17 val. LRT Televizijos laidos.

LRT eterio skyrimo vilkinimo istorija kartojasi. VRK nepaaiškino, kodėl dar kartą tvirtins LRT eterio skyrimo taisykles dėl šios referendumo iniciatyvos pristatymo, kodėl pagal tas pačias taisykles VRK iškart neskyrė konkretų LRT eterio laiką. Referendumo iniciatyvinė grupė kreipėsi į VRK, kad ši nevilkintų teismo sprendimo įvykdymo – nepriiminėtų dar vienų taisyklių dėl to paties dalyko, o tik pakeistų 2021-09-30 d. VR patvirtintas taisykles, skirdama konkretų LRT eterio laiką.

Teismo buvo prašyta skirti žiūrimiausią LRT Televizijos laiką ir labiausiai klausomą LRT Radijo laiką.

Dėl lapų pasirašymui kreipkitės į atstovus, kurių koordinatės skelbiamos www.ltreferendumas.lt.

Pasirašyti galite ir elektroniniu būdu:

https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/46798/prisijungti .

Referendumo banko sąskaita:

Gavėjas: Referendumas

Bankas: AB SEB BANKAS a/s LT13 7044 0901 0212 9174 mokėjimo paskirtyje įrašoma: AUKA referendumui ir asmens kodas.

SVARBU!!!
Aukotojas, vykdydamas pinigų pervedimą, turi nurodyti savo asmens kodą, kitu atveju auka referendumui grąžinama aukotojui.

Maža auka – iki 12 eurų (imtinai). Vieno fizinio asmens viena per visą referendumo kampaniją, neprivaloma deklaruoti turto ir pajamų;

Auka – nuo 12,01 eurų iki 15240 eurų. Vienas fizinis asmuo maksimaliai gali paaukoti iki 10 VMDU (2021 m. – 15240 eurų) per kalendorinių metų referendumo kampaniją, bet yra apribojimų.*

* Aukos suma turi būti ne daugiau kaip 10 procentų už praėjusius (2020 m.) kalendorinius metus deklaruotų pajamų, prieš suteikiant didesnę kaip 12 eurų auką, asmuo privalo būti deklaravęs 2020 m. turtą ir pajamas. Draudžiamos juridinių asmenų aukos!

Parengta pagal Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Manau, kad šiuoatveju VRK narių atžvilgiu taikytinas A.Valinsko pasiūlymas:tokių, kaip V.Tomaševskis, atžvilgiu.

  2. saul says:

    O gal ir teisingai. Jei jau,tie trys mėnesiai neužsiskaito,tai ir per tuos tris mėnesius surinkti parašai neužskaitomi.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top