Washington Post: būtina įtraukti į juodąjį sąrašą konservatyvius leidinius ir neduoti jiems eterio

2021, 22 sausio, 19:30 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 231 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pirmadienį „Washington Post“ paragino pagrindines telekomunikacijų korporacijas uždaryti konservatyvias kabelinių naujienų agentūras, įskaitant „Fox News“, „One America News“ ir „Newsmax TV“, palygindamas to poreikį su būtinybe kovoti su užsienio teroristų grupuotėmis, praneša Breitbart portalas.

Medžiagą, parašytą garsaus D.Trampo kritiko Maxp Booto, „Post“ apžvalgininko ir CNN pasaulinių reikalų analitiko prasideda nuo to, kad nepakanka vien tik patraukti atsakomybėn prezidentoą už „jo vaidmenį kurstant šį smurtinį maištą“.

„Yra visa kurstymo infrastruktūra, kuri išliks nepakitusi net ir po to, kai D.Trampas paliks savo pareigas. Taip pat, kaip mes darome su užsienio teroristų grupėmis, taip ir su vidaus teroristais: turime sustabdyti įtakingus asmenis, kurie radikalizuoja žmones ir nukreipia juos į smurto ir maištavimo kelią “, – rašo Bootas.

Tada jis pagyrė technologijų gigantusneseniai išsivaliusius nuo konservatorių balsų socialinės žiniasklaidos platformose, tikėdamasis, kad transliuojama žiniasklaida paseks tokiu pavyzdžiu.

„Kiekvienas, vertinantis mūsų demokratiją, turėtų būti dėkingas „Facebook“, „Twitter“ ir kitų socialinių tinklų vadovams už jų naujai atrastą socialinės atsakomybės jausmą.

Mes turėtume tikėtis bent jau tokio paties lygio atsakomybės iš transliuojamos žiniasklaidos ir ypač iš „Fox News“, kuri turi didžiausią dešiniųjų pažiūrų auditorijos aprėptį “, – sakoma straipsnyje.

Tada Boothas kritikuoja „Fox News“, kad ji neišleido vidinio nurodymo nutraukti „melagingų teiginių skleidimą“ apie rinkimų sukčiavimą.

„Viena didžiausių Amerikos Televizijos ir radijo kompanijų „Cumulus Media“ įsakė savo vedėjams, įskaitant ir kai kurias „Fox News“ asmenybes, nustoti skleisti melagingus teiginius apie sukčiavimą rinkimuose. Bet pati „Fox News“ tokio nurodymo neišleido “, – rašo Bootas.

Autorius taip pat siūlo, kad mjei pagrindiniai Murdochų šeimos, kuriai priklauso „News Corp“ ir jos dukterinė įmonė „Fox Corp“, nariai nepaklūsta, – tai pagrindiniai kabelinės televizijos operatoriai turėtų uždaryti „Fox News“.

„Jei [jie] mūsų negirdi, tada tokios didelės kabelinės televizijos kompanijos kaip „Comcast“ ir „Charter Spectrum“, retransliuojančios „Fox News“ ir gaunančios didžiąją dalį savo pajamų iš vartotojų mokesčių, turėtų įsikišti ir atsisakyti „Fox News“, – sako Bootas.

Šis straipsnis taip pat buvo skirtas ir kitoms konservatyvioms žiniasklaidos priemonėms.

„Ir, jei mažesni konkurentai, tokie kaip „One America News“ ir „Newsmax“, ir toliau kurstys žiūrovus, juos taip pat reikėtų išjungti“, – rašo autorius.

Teigdamas, kad Jungtinė Karalystė dėl vyriausybės reguliatoriaus „neturi savo „Fox News“ versijos, straipsnis baigiamas reikalavimu Džo Baidenui įsiklausyti: „Baidenui, kaip prezidentui, reikia atgaivinti FCC [Federalinę komunikacijos komisiją] “.

Šis straipsnis yra daugybės kairiųjų raginimų kairiesiems vengti konservatyvių balsų ir surengti precendento neturintį jų valymą įvairiose socialinės žiniasklaidos platformose.

Šią savaitę CNN, kur Bootas yra daugelio medžiagų bendraautorius, pradėjo siekti tokių konservatyvių leidinių kaip „One America News“ ir „Newsmax TV“, įtraukimo į juodąjį sąrašą.

Šio mėnesio pradžioje žurnalas „Forbes“ perspėjo kompanijas apie D.Trampo administracijos „pasakorių“ samdymo pavojus.

„Tegu tai tampa žinoma visam verslo pasauliui: samdykite bet kurį iš aukščiau išvardytų D.Trampo „pasakorių“, ir „Forbes“ manys, kad viskas, ką sako jūsų kompanija ar firma, yra melas“, – rašė Randallas Lane’as, žurnalo „Forbes“ turinio direktorius.

Taip pat šį mėnesį anti-Trampiįkas Lincoln projektas paskelbė, kad jis kuria Donaldo Trampo pareigūnų ir darbuotojų duomenų bazę, siekiant patraukti juos profesionaliai „atsakomybei“ už paramą prezidentui.

Praėjusį mėnesį „Washington Post“ straipsnis ragino žiniasklaidą vengti respublikonų abejojančių rinkimų rezultatų teisėtumu.

Pačioje medžiagoje pripažįstama, kad ji propaguoja „radikalų požiūrį“, tačiau teigiama, kad ji yra „vienintelis būdas toliau saugiai kalbėti su respublikonais, kurie eteryje gali skleisti pavojingą sąmokslo teoriją“.

Taip pat praėjusį mėnesį „Washington Post“ paskelbė esė, kuriame rinkimų rezultatų paneigimas buvo lyginamas su Holokausto neigimu ir naudojamas kaip pretekstas nutildyti oponentų balsus.

„Mes neleisime Holokausto neigėjams pasisakyti vakarinėse naujienose ar turėti pilną veiksmų laisvę socialiniuose tinkluose.

Ir senos ir naujosios žiniasklaidos priemonės daugiau neturi suteikti platformos šioms pasakoms, pradedant nuo paties D. Trampo“, – nedviprasmiškai rašo esė autoriai.

Visos tendencijos po praėjusių JAV rinkimų demonstruoja, kad tradicinių konservatyvių pažiūrų informacija bus kuo toliau, tuo labiau blokuojama, o ją skleidžiantys asmenys bus neprileidžiamo į viešas platformas tarti žodžio. Prasidėjęs mažesnių socialinių tinklų blokavimas liudija, jog didieji tinklai sieks išsaugoti savo lankytojų kontrolę ir griežtinti cenzūrą savo kontroliuojamose platformose.

Tai parodė neseniai įvykęs JAV prezidento Donaldo Trampo blokavimas Facebook ir Twitter tinkluose, Parler tinklo pašalinimas iš Amazon priglobos paslaugų tinklo, o prieš tai programėlės išmetimas iš AppStory programų parduotuvės. Užvakar Apple buvo paduota į teismą, o ieškinyje buvo reikalaujama, kad ji pašalintų iš savo programų parduotuvės Telegram socialinio tinklo programėlę.

Šiai dienai turimas Telegram tinklas mus gali tenkinti daugeliu aspektų, nors gal ir nėra toks mielas, kaip daugeliui įprastas Facebook. Tačiau prie jo įpratusiems – jis jau tapo nepakeičiamu visur ir visomis prasmėmis, kadangi šiai dienai yra visiškai laisvas ir, nors lietuviškas segmentas jame dar tik kuriasi ir yra gana kuklus, Jūs galite prie jo prisijungti ir papildyti jo narių skaičių savo buvimu.

Lietuviškos Telegram grupės:

Laisvas Žodis: https://t.me/laisvaszodis
Firmus Medicus: https://t.me/firmus_medicus
Neabejingi: https://t.me/neabejingi_g
Už Sveiką Lietuvą: https://t.me/uzsveika
Sarmatai: https://t.me/sarmatasLT
Amerikos lietuviai: https://t.me/alietuviai

Telegram programėlę bet kuriam savo įrenginiui galite atsisiųsti iš čia: https://www.telegram.org/

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. kalijuda says:

    Kad ir kaip bepervadintum cenzūrą, ji ir liks cenzūra – kitokių nepriėmimas. Ar kitoks dėl išvaizdos, mąstymo būdo, tikėjimo sistemos, patirties… ne tiek ir svarbu, svarbu, kad “ jie kitokie, ir tai kelia grėsmę, mums va tokiems“. Čia jau pshichologiniai momentai groja. Yra, kas tą išmano ir šioj sritį dirba, pagal pavyzdį – “ skaldyk ir valdyk“. Kaip sakant, bandos priešakį, vedlys turi nurodymus, kur vesti…
    Iš to išeinama paprastai – “ priimk žmones tokius, kokie jie yra“ – išsikraus psichologinis krūvis, tuo pačiu ir poreikis cenzūrai ( asmeninis). Įgudžiai reikalingi dideli, o įgundama gundant ( nieko bendro su “ gundymu“). Kaip sakoma, stipriausi blizga , kai sąlygos prasčiausios…
    Arba paprastas – automatinis pa(si)rinkimas – ar kairį, ar dešinį irklą irkluosi – vairininko nepaveiksi, jis išlaiko kryptį. Kur du pešas, trečias laimi. Kaip pasiklosi – taip ir išsimiegosi. Ir pan…

  2. Vytas says:

    Lietuvoje M.Booto pažiūrų žmonės jau seniai valdžioje ir jau bent porą dešimtmečių daro savo juodą darbą. Ir šios valdžios kredo išlieka tas pat: drausti kalbėti, rašyti, rodyti viską, kas neatitinka valdžios nuostatų. Ir ne tik COVID-19 atžvilgiu. LGBT -stai iškeliami į prioritetinę vietą pagal teises ir galimybes – verslininkas bet kuriuo atveju priimant į darbą privalo jiems teikti pirmenybę, neigiamai atsiliepti apie juos draudžiama. Kuo užsiims seimas artimiausiu metu rodo ir bendrų tualetų klausimo iškėlimas seime. Dar tik seime, bet kas gali paneigti…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top