- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

ZDF: Maskva gina 13-metę mergaitę „politinės propagandos dėlei“

zdf.de

ZDF pareiškimas

Menamas 13-metės rusų vokietės mergaitės išprievartavimas išprovokavo įtampos augimą Berlyno ir Maskvos tarpusavio santykiuose. Vokietijos užsienio reikalų ministras Steinmeieris kreipėsi į rusų vyriausybę siūlydamas nesinaudoti šia byla kaip politine propaganda. Taip jis sureagavo į užvakarykštį Rusijos užsienio reikalų ministro Lavrovo pareiškimą. Rusų MIP pranešė, jog rusų mergaitę pagrobė ir išprievartavo, o vokiečių valdžia tą nuslėpė. Berlyno policija paneigė šią informaciją. Andreas Kiunast reportažas.

Įrodymus to, jog rusų-vokiečių santykiai vis giliau grimzta į krizę, Maskvos pasiuntinys Berlyne gavo vakare: „Ateikite prašom į užsienio reikalų ministeriją“. Vokiečių valdžia duoda atsaką.

Migrantai laikė 13-metę mergaitę kaip sekso vergę 30 valandų. Nors Berlyno policija paneigė šią rusų televizijos papasakotą informaciją, Maskva vis tiek kaltina vokiečius informacijos slėpimu.

Užvakar užsienio reikalų ministras Lavrovas pavertė šią bylą politika, nes mergaitė – rusų vokietė.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Steinmeieris atmetė savo rusiškojo kolegos kritiką, padaręs tą tiksliai, nebūdinga jam maniera.

Frankas-Walteris Steinmeieris, Vokietijos užsienio reikalų ministras: Nėra jokių priežasčių ir pateisinimų tam, kad panaudoti tai (incidentą su 13-mete mergaite) kaip politinės propagandos įrankį, siekiant paveikti ir be to sudėtingų debatų, migracijos Vokietijoje tema eigą, ir kurstyti juos.

Propaganda, kurstymas, įtakos darymas – visa tai pirmoje eilėje nukreipta į rusų diasporą Vokietijoje. Neramumai išaugo po to, kai per televiziją buvo parodytas video siužetas su pagyrūnišku prisipažinimu. Kadrai sudaro įtikinamą įspūdį, tačiau iš tiesų jie datuojami 2008 metais.

Claudia Roth, Bundestago vice-prezidentė: Pereitą savaitę mes matėme, jog ši dezinformacija, šitas gandas, kurį Lavrovas tikslingai įgarsino visam pasauliui, gali mobilizuoti žmones Vokietijoje.

Vakare Berlyne buvo pranešta, jog rusų pasiuntinys buvo informuotas apie tikrą įvykių eigą šios bylos tyrime. (tai byla visgi yra?)