„Žmogaus teisių išradinėjimo ir gynimo“ versle žodžio „gailestis“ nėra

2016, 9 sausio, 10:58 | kategorija LPT | atsiliepimų (6) | peržiūrų 772 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

žtsi

Žmogaus teisių išradinėjimo ir gynimo“ versle žodžio „gailestis“ nėra. Paslaptingi skambaus pavadinimo ir abejotinos reputacijos kontoros dalininkai atsikratė vėžių susirgusios direktorės.  (Straipsnis: „Dovilė Šakalienė atleidžiama iš ŽTSI direktorės pareigų: išmesti į gatvę, kai sergu vėžiu, yra žiauru, 15min)

Visada buvau labai skeptiškas tos viešosios įstaigėlės, užvadintos Žmogaus teisių stebėjimo institutu (ŽTSI), atžvilgiu. Absoliučiai neskaidri kontora, su paslaptingais dalininkais, atidirbinėjanti nežinia kieno pinigus ir atstovaujanti Lietuvoje nežinia kokios šalies interesus. Tai, kuo jie užsiėmė, tikrai nebuvo žmogaus teisių gynimas. Tai kitaip vadinasi.

Šios dienos žinia tik patvirtino mano prastą nuomonę.

Ilgametė ŽTSI direktorė D.Šakalienė išmesta iš darbo į gatvę. Mat susirgo vėžiu ir nebegalį generuoti tiek pajamų iš užsukto verslo, kiek tikisi paslaptingi, viešumo vengiantys dalininkai.

„Daugelį metų atkakliai dirbau, kad Lietuvoje būtų mažiau žmogaus teisių pažeidimų, kad pažeidžiami ir negalintys apsiginti žmonės sulauktų pagalbos ir būtų apgintas jų orumas. Šiandien su manimi, susirgusia sunkia liga, pasielgta taip, kad turėjau rinktis …“, – rašo ŽSTI direktorė Dovilė Šakalienė.

„Antradienį, sausio 5 dieną, 14 val. Žmogaus teisių stebėjimo instituto įgaliotas dalininkas – viešųjų ryšių kompanijos „Integrity PR“ valdybos pirmininkas Arūnas Pemkus mane informavo, kad prieš Kalėdas, tuo metu, kai Nacionaliniame vėžio institute man buvo taikomas radioaktyvios terapijos kursas dėl metastazavusio skydliaukės vėžio, įvyko dalininkų susirinkimas, kuriame buvo priimtas sprendimas pašalinti mane iš instituto direktorės pareigų“, – situaciją komentavo moteris.

Į jos prašymą paaiškinti tokio sprendimo priežastis jokio aiškaus motyvo esą nebuvo pateikta.

„Ponas Pemkus man pateikė pasiūlymą iki sausio 6 dienos pasirašyti prašymą išeiti iš darbo savo noru. Teisiškai tai reiškia, kad atsisakau man priklausančių socialinių garantijų. Ponas Pemkus perspėjo, kad, jei nesutiksiu to padaryti, nuo sausio 6 dienos būsiu atleista“, – tęsė D.Šakalienė.

Paklausus kokiu pagrindu, ji …buvo patikinta, kad bus surastas tinkamas straipsnis.

„Jei nenorima manęs toliau matyti kaip instituto lyderės ir vadovės, norėčiau, kad būtų atsisveikinta civilizuotai, nežeminant manęs. Mano supratimu, tiek metų darbo ir jėgų šiam institutui atidavusį žmogų išmesti į gatvę sunkios ligos metu yra žiauru ir nesuvokiama“, – nuoskaudų neslėpė moteris.

„Jei Žmogaus teisių (!) stebėjimo institutas taip gali pasielgti, tai kuo tada galima pasitikėti šioje visuomenėje, kaip tada žmonės gali pasitikėti žmogaus teisių gynimo organizacija, kuri turėtų būti etikos ir žmogiškumo standartas?“ – kelia klausimus D.Šakalienė.

Ji visiškai teisi.
Tokia abejotinos reputacijos kontora su akmenširdžiais, viešumo bijančiais dalininkais tikrai neatitinka net minimaliausių etikos ir žmogiškumo standartų. Todėl publikai nederėtų apsigauti, regint jos skambų pavadinimą (Žmogaus Teisių Stebėjimo Institutas).

Niekada nebuvau didelis D.Šakalienės ir jos vadovaujamos kontoros vykdomos veiklos gerbėjas. Greičiau jau priešingai.

Tačiau labai nuoširdžiai noriu palinkėti jai sveikatos ir stiprybės, kovojant už savo garbę ir orumą su beširdžiais „žmogaus teisių gynimo“ verslo dalininkais.

UPD. Delfis atskleidė, kas yra tos privačios kontorėlės, skambiu pavadinimu (ŽTSI), viešumo iki šiol sėkmingai vengę dalininkai.

Štai tie beširdžiai veikėjai, vienbalsiai priėmę sprendimą atleisti sergančią moterį:

1. viešųjų ryšių kompanijos „Integrity PR“ valdybos pirmininkas Arūnas Pemkus
2. ŽTSI direktorius Henrikas Mickevičius
3. skandalingasis vaikų psichiatras Dainius Pūras

O čia yra ŽTSI Valdyba:

Leonidas Donskis – Valdybos pirmininkas
Filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, žmogaus teisių ir pilietinių laisvių gynėjas, politikos komentatorius, buvęs Europos Parlamento narys.

Henrikas Mickevičius
Žmogaus teisių stebėjimo instituto steigėjas, vyriausias patarėjas.

Arūnas Pemkus
Viešųjų ryšių įmonės „Integrity PR“ valdybos pirmininkas.

Šarūnas Liekis
Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas.

Dalia Foigt-Norvaišienė
Advokatė, partnerė advokatų kontoroje „Borenius“.

Blogeris Zeppelinus

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Vytas says:

  Atsargiai ! Ši organizacija gina žmogaus (vaikų, alkoholikų,gyvūnų…) teises. Visi tie „institutai“ tik vykdo tam tikrų Europos ar pasaulio pogrindinių valdytojų nurodymus. Ir už nemažus pinigus.Sau, ne ginamiesiems. „Ginamieji“ reikalingi tik tiek, kiek jie tarnauja jų interesams. Todėl ignoruokime jų veiklą, jų teiginius. Ypač saugokime vaikus nuo jų įtakos. Na, o ko vertos tų „gynėjų“ vertybės labai aiškiai parodo šis p. L.Donskio ir Ko. poelgis. VDU studentai ir studentės, atverkite akis, kas jums dėsto !

 2. juokinga says:

  Kaip gali elgtis darbdaviai su savo darbuotojais, esant liberealiam darbo kodeksui. Žmogų dėl ligos atleisti negalima, todėl verčia prašytis atleidžiamam pačiam. Ir tai žmogaus teisių stebėjimo institutas? Tai debilų prieglauda. atskleidė savo veidus galutinai ir donskiai ir mickevičiai, kad juos šikančius sutrauktų…

 3. bravo says:

  Taip kiėta kompanija,ypač donskis,viėn ko verti vojažai jo es parlamente priėš LT,mes atsimenam tai!,faktas kad už jo nugaros sionistų kagalo pinigai žvanga,reikia gi savo tautiėčių idėjas stumt,o ten visokios sergančios bendradarbės tai atidirbo savo ir von iš chebros!Jinai gi ne jo rąsės,jinai gojų kraujo.

 4. Ec says:

  Bet juk direktorė kai dirbo savo pareigose jai nekliuvo pinigų „įsisavinimas“ ir nerūpėjo jokie etiškumai.

 5. gedy says:

  As dristu priminti tautai ir paskiriems jos zmonems ,jog man teko kviesti i teisma pasiziureti spektaklio ,kuriame tyciojamasi is zmogaus teisiu,taciau niekas ,nei Mackevicius nei seimo ir teisetvarkos komiteto sulai-siuksles,-neatejo…nerado laiko ir pinigu
  jus galite rasyti ir klausti kaip chirurgo  stovincio prie sleiciu puviniu isvartom atverto Lietuvos kuno

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top