- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

„Žmogaus teisių išradinėjimo ir gynimo“ versle žodžio „gailestis“ nėra

žtsi

Žmogaus teisių išradinėjimo ir gynimo“ versle žodžio „gailestis“ nėra. Paslaptingi skambaus pavadinimo ir abejotinos reputacijos kontoros dalininkai atsikratė vėžių susirgusios direktorės.  (Straipsnis: „Dovilė Šakalienė atleidžiama iš ŽTSI direktorės pareigų: išmesti į gatvę, kai sergu vėžiu, yra žiauru, 15min)

Visada buvau labai skeptiškas tos viešosios įstaigėlės, užvadintos Žmogaus teisių stebėjimo institutu (ŽTSI), atžvilgiu. Absoliučiai neskaidri kontora, su paslaptingais dalininkais, atidirbinėjanti nežinia kieno pinigus ir atstovaujanti Lietuvoje nežinia kokios šalies interesus. Tai, kuo jie užsiėmė, tikrai nebuvo žmogaus teisių gynimas. Tai kitaip vadinasi.

Šios dienos žinia tik patvirtino mano prastą nuomonę.

Ilgametė ŽTSI direktorė D.Šakalienė išmesta iš darbo į gatvę. Mat susirgo vėžiu ir nebegalį generuoti tiek pajamų iš užsukto verslo, kiek tikisi paslaptingi, viešumo vengiantys dalininkai.

„Daugelį metų atkakliai dirbau, kad Lietuvoje būtų mažiau žmogaus teisių pažeidimų, kad pažeidžiami ir negalintys apsiginti žmonės sulauktų pagalbos ir būtų apgintas jų orumas. Šiandien su manimi, susirgusia sunkia liga, pasielgta taip, kad turėjau rinktis …“, – rašo ŽSTI direktorė Dovilė Šakalienė.

„Antradienį, sausio 5 dieną, 14 val. Žmogaus teisių stebėjimo instituto įgaliotas dalininkas – viešųjų ryšių kompanijos „Integrity PR“ valdybos pirmininkas Arūnas Pemkus mane informavo, kad prieš Kalėdas, tuo metu, kai Nacionaliniame vėžio institute man buvo taikomas radioaktyvios terapijos kursas dėl metastazavusio skydliaukės vėžio, įvyko dalininkų susirinkimas, kuriame buvo priimtas sprendimas pašalinti mane iš instituto direktorės pareigų“, – situaciją komentavo moteris.

Į jos prašymą paaiškinti tokio sprendimo priežastis jokio aiškaus motyvo esą nebuvo pateikta.

„Ponas Pemkus man pateikė pasiūlymą iki sausio 6 dienos pasirašyti prašymą išeiti iš darbo savo noru. Teisiškai tai reiškia, kad atsisakau man priklausančių socialinių garantijų. Ponas Pemkus perspėjo, kad, jei nesutiksiu to padaryti, nuo sausio 6 dienos būsiu atleista“, – tęsė D.Šakalienė.

Paklausus kokiu pagrindu, ji …buvo patikinta, kad bus surastas tinkamas straipsnis.

„Jei nenorima manęs toliau matyti kaip instituto lyderės ir vadovės, norėčiau, kad būtų atsisveikinta civilizuotai, nežeminant manęs. Mano supratimu, tiek metų darbo ir jėgų šiam institutui atidavusį žmogų išmesti į gatvę sunkios ligos metu yra žiauru ir nesuvokiama“, – nuoskaudų neslėpė moteris.

„Jei Žmogaus teisių (!) stebėjimo institutas taip gali pasielgti, tai kuo tada galima pasitikėti šioje visuomenėje, kaip tada žmonės gali pasitikėti žmogaus teisių gynimo organizacija, kuri turėtų būti etikos ir žmogiškumo standartas?“ – kelia klausimus D.Šakalienė.

Ji visiškai teisi.
Tokia abejotinos reputacijos kontora su akmenširdžiais, viešumo bijančiais dalininkais tikrai neatitinka net minimaliausių etikos ir žmogiškumo standartų. Todėl publikai nederėtų apsigauti, regint jos skambų pavadinimą (Žmogaus Teisių Stebėjimo Institutas).

Niekada nebuvau didelis D.Šakalienės ir jos vadovaujamos kontoros vykdomos veiklos gerbėjas. Greičiau jau priešingai.

Tačiau labai nuoširdžiai noriu palinkėti jai sveikatos ir stiprybės, kovojant už savo garbę ir orumą su beširdžiais „žmogaus teisių gynimo“ verslo dalininkais.

UPD. Delfis atskleidė, kas yra tos privačios kontorėlės, skambiu pavadinimu (ŽTSI), viešumo iki šiol sėkmingai vengę dalininkai.

Štai tie beširdžiai veikėjai, vienbalsiai priėmę sprendimą atleisti sergančią moterį:

1. viešųjų ryšių kompanijos „Integrity PR“ valdybos pirmininkas Arūnas Pemkus
2. ŽTSI direktorius Henrikas Mickevičius
3. skandalingasis vaikų psichiatras Dainius Pūras

O čia yra ŽTSI Valdyba:

Leonidas Donskis – Valdybos pirmininkas
Filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, žmogaus teisių ir pilietinių laisvių gynėjas, politikos komentatorius, buvęs Europos Parlamento narys.

Henrikas Mickevičius
Žmogaus teisių stebėjimo instituto steigėjas, vyriausias patarėjas.

Arūnas Pemkus
Viešųjų ryšių įmonės „Integrity PR“ valdybos pirmininkas.

Šarūnas Liekis
Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas.

Dalia Foigt-Norvaišienė
Advokatė, partnerė advokatų kontoroje „Borenius“.

Blogeris Zeppelinus